Zhukovskynin şiirinin Açıklanamayan bir analizi. Duygularını kelimelerle nasıl iletirsiniz 2019

Zhukovskynin şiirinin Açıklanamayan bir analizi. Duygularını kelimelerle nasıl iletirsiniz 2019
09.05.2019

Zhukovskynin şiirinin Açıklanamayan bir analizi. Duygularını kelimelerle nasıl iletirsiniz 44

Zhukovsky'nin şiirinin "Açıklanamayan" bir analizi. Duygularını kelimelerle nasıl iletirsiniz?

Vasily Andreevich Zhukovsky, Rusya'ya getirildi.edebiyatı yeni bir yön - romantizm, XIX yüzyılın başında yalnızca Avrupa'da yayılmıştır. Şair, bu türün şiirlerinin sadeliğini ve çekiciliğini takdir etti ve kendisi romantizm ruhunda çok sayıda eser yarattı. Bunlardan biri Zhukovsky'nin şiiridir "Anlaşılmaz", 1819 yazında zerafet şeklinde yazılmıştır.

Zhukovski'nin anlatılamaz şiirinin analiziVasily Andreevich defalarca buna başvurduÇünkü yazarın kendi hislerini ve gizli düşüncelerini en doğru biçimde ifade ettiğine inanıyordu. Şair, eserlerinde felsefe yapmaktan, evrenin özünün meselesini düşünmekten hoşlanırdı. Zhukovsky'nin "Anlaşılamaz" şiirinin bir analizi, imparatorluk mahkemesinde bir okuyucu ve öğretmen olan bu büyük yazarın bile, gördüğü resmi güvenilir bir şekilde aktaracak kadar yeterli kelime bilgisinin olmadığını ortaya koyuyor.

Vasily Andreevich'in eserlerinde yaptığı çalışmadaDoğası, dikkatsiz güzelliğine hayran kalır. Peyzajı çevreleyen doğal fenomeni açıklayabilecek sözcükler bulamadılar - tam da Zhukovsky'nin şiirinin "Unspeakable" in analizinin söylediği gibi. Yazar, "Bizim dilimiz dünyevi predydnovuyu doğası nedir?" Sorusunu soruyor; Rus dilinin kusurunu, duygusal yoksulluğunu, parlak renklerin eksikliğini merak ediyor.

zhukovsky imkansızVasily Andreevich, kişinin içinde olmadığından emindir.Çevresindeki dünyanın tüm güzelliğini görmek, o sadece küçük bir bölümden memnun. Ayrı, birbirine bağlı görüntülerden ve özelliklerden evrenin eksiksiz bir resmini derlemek imkansızdır. Sadece yaratıcı bireyler sıradan bir insandan biraz daha fazlasını görebilirler ve bu bilgi, ana doğanın ihtişamını ve lüksünü yücelterek ayet yapmalarını sağlar. Zhukovsky'nin "Anlaşılamaz" şiirinin bir analizi, şairin doğanın insanlara her anını takdir etme ve onun ne kadar güzel ve mükemmel olduğunu fark etmemesi için verdiği üzüntülerini kavrayabilmenizi sağlar.

Şair her birimizin ruhunun hazır olduğunu düşünüyornehirlerin, tarlaların, ormanların büyüleyici bir görüntüsüne izin vermek, ancak zihinsel dürtülere cevap verememek ve duygularını kelimelere çevirmek mümkün değildir. Dünyayı algılama büyük ölçüde bir kişinin ruh haline bağlıdır. Dikkat çekmek zorunda kalmazsa, altın güneşi, gökyüzünde uçan bulutları, derenin mırıltısını hayranlıkla izleyecek, zihni herhangi bir sorunla uğraşırsa çevresindeki güzellikleri fark etmeden geçecektir.

Zhukovski'nin şiiri okunamazZhukovsky'nin şiirinin "Inexpressible" bir analizigösterileri yazarın geri gelmeyecek şekilde kayboldu zaman pişman. adam gençlik sınıflandırır kendisine Vasili ciddi kayıplar kaybeder sadece bir şey takdir başlar. şair doğdu ve Tula eyaletinde bir köyde büyüdüm, o, doğanın güzelliğini keşfetti engin tarlalar ve çayırlar, bahçeleri ve yeşil ormanlar, mavi nehirlerin ve göllerin tefekkür esinlenerek edilecek öğrendim yoktu. Zhukovski'nin "Ağza" diye karla kaplı yalnız bir çam görüşte yaşandığı ya da yaz yağmurda su birikintileri içinde ilerleme hızı olduğunu okuyucuya bir fikir vermek üzere, manzaranın güzelliğini aktarmaya, kağıt üzerinde çevrelerindeki dünyanın hayranlığını ifade etmek imkansızlığı hakkında duyduğu üzüntüyü ifade etmek yazılmıştır.

Zhukovskynin şiirinin Açıklanamayan bir analizi. Duygularını kelimelerle nasıl iletirsiniz 2019

Zhukovskynin şiirinin Açıklanamayan bir analizi. Duygularını kelimelerle nasıl iletirsiniz 2019

Related news

 • Bulut depolama uygulaması Dijital Depo kullanıma sunuldu
 • VAZ-2114 için triger kayışının değiştirilmesi: işin özellikleri
 • Aile mizahı: kızkardeşi kıdemli olmak ile ilgili durumlar
 • Karabuğday unu yapılan krep: yemek tarifleri. Kefir veya maya üzerine karabuğday krep
 • Bademli Kavala Kurabiyesi Videosu

 • Zhukovskynin şiirinin Açıklanamayan bir analizi. Duygularını kelimelerle nasıl iletirsiniz 10

  Zhukovskynin şiirinin Açıklanamayan bir analizi. Duygularını kelimelerle nasıl iletirsiniz


  Zhukovskynin şiirinin Açıklanamayan bir analizi. Duygularını kelimelerle nasıl iletirsiniz 66

  Zhukovskynin şiirinin Açıklanamayan bir analizi. Duygularını kelimelerle nasıl iletirsiniz 39

  Zhukovskynin şiirinin Açıklanamayan bir analizi. Duygularını kelimelerle nasıl iletirsiniz 94

  Zhukovskynin şiirinin Açıklanamayan bir analizi. Duygularını kelimelerle nasıl iletirsiniz 78

  Zhukovskynin şiirinin Açıklanamayan bir analizi. Duygularını kelimelerle nasıl iletirsiniz 90

  Zhukovskynin şiirinin Açıklanamayan bir analizi. Duygularını kelimelerle nasıl iletirsiniz 22

  Zhukovskynin şiirinin Açıklanamayan bir analizi. Duygularını kelimelerle nasıl iletirsiniz 86

  Zhukovskynin şiirinin Açıklanamayan bir analizi. Duygularını kelimelerle nasıl iletirsiniz 1

  Zhukovskynin şiirinin Açıklanamayan bir analizi. Duygularını kelimelerle nasıl iletirsiniz 56

  Zhukovskynin şiirinin Açıklanamayan bir analizi. Duygularını kelimelerle nasıl iletirsiniz 93