Zadonsky Manastırı. Lipetsk bölgesinin manastırları. Zadonsky Manastırı: oraya nasıl gidilir 2019

Zadonsky Manastırı. Lipetsk bölgesinin manastırları. Zadonsky Manastırı: oraya nasıl gidilir 2019
17.07.2019

Zadonsky Manastırı. Lipetsk bölgesinin manastırları. Zadonsky Manastırı: oraya nasıl gidilir 100

Zadonsky Manastırı. Lipetsk bölgesinin manastırları. Zadonsky Manastırı: oraya nasıl gidilir?

Rusya'da Hıristiyanlığın yeniden canlanmasıyla birlikte, giderek daha fazlainsanlar, ortaya çıkış tarihini, yerli Ortodoks inancının oluşumunu ve ruhsal kültürümüzün güzelliğini ve gücünü kendi gözlerimizle görüp deneyimlemeyi arzu ederler. Lipetsk bölgesi, uzun bir manevi tahribattan sonra, bu inancın eski geleneklerinin başarılı bir şekilde yeniden canlandırıldığı Rusya'daki Ortodoksluğun güzel bir örneğidir.

Lipetsk Bölgesinde Ortodoksinin Tarihçesi

Ortodoksluk zamanlarında Lipetsk topraklarına geldiKiev Rus. XIV-XV yüzyıl başında sabit Moğol-Tatar sonucunda tüm Üst Don bölgesi çöle çevrilmiştir akınları. Sadece XVI yüzyılın ortasında, burada Ortodoks nüfusu döndü, ve din adamlarının gelmesi ve ilk kiliselerin inşaatı ile inanç canlandırmaya başladı. Şu anda Zadonsk Bakire, Donkovsky Pokrovsky, Yelenskyi Trinity Ortodoks Rus manastır vardır. XVII-XVIII yüzyıllarda, Lipetsk Bölge Voronej ve Ryazan piskoposluk aitti ve sonrasında 1917 olaylarıyla kadar, tarihçesi Ortodoks Orel, Tambov, Tula, Ryazan kilise bölgelerinden ile bağlantılıdır. Bölgenin modern sınırları içinde yirminci yüzyılın başında yaklaşık 510 manastır ve tapınaklar vardı.Zadon Manastırı

Devrimden sonra, Bolşevik zulümleri sırasında,Tapınakların çoğu yok edildi ve yüzyıllar boyunca edinilen türbeler yağmalandı ya da yıkıldı. O zamandan bu yana, Lipetsk topraklarındaki Ortodoksluk, 1926 yılında Lipetsk Piskoposluğunun kurulmasıyla birkaç kez canlandırıldı, ancak din adamlarının sürekli baskısı ve zulmü kiliseyi çürümeye bıraktı. Sadece 1980'lerde, devletin inanca karşı tavrı değiştiğinde, Hıristiyanlığın gelişiminde yeni bir aşama başlar. Lipetsk civarında tapınaklar ve manastırlar restore ediliyor ve yenileri aktif olarak inşa ediliyor. Aynı zamanda, Lipetsk bölgesi Ortodoksluğunun gerçek gemisi olan Zadonsky Manastırı restore edildi.

Lipetsk manastırları

Lipetsk bölgesi tarihi kültler bakımından zengindirOrtodoksi ile ilgili yapılar. Lipetsk bölgesi topraklarında 9 işleyen manastır, 281 kilise, 316 kilise, 34 şapel vardır ve din adamları sayısı 365 kişidir. Böyle bir ruhsal zenginlik, doğal olarak hacı ve turistleri çekemez ama çekemez. Bazıları buraya, mucizevi bir şifa, diğerleri - tavsiye ya da nimet için umut ederek, diğerleri sadece Lipetsk bölgesinin manastırlarına hayranlık duyar. Bu bölgede bulunan aşağıdaki manastır manastırları bugünkü ıstırabın ruhsal ihtiyaçlarını karşılayabilir:

 • Zadonsky Noel-Bogoroditsky Manastırı;
 • Zadonsky Kutsal Üçlü Tikhon Manastırı;
 • Zadonsky Theotokos-Tikhonovsky Tyuninsky Manastırı;
 • Zadonsky Tikhonovsky Preobrazhensky Manastırı;
 • Troitsky Yeletsky Manastırı;
 • Znamensky Yeletsky Manastırı;
 • Troekurovsky Dmitrievsky Illarionovsky Manastırı;
 • Troitsky Lebedyansky Manastırı;
 • Uspensky Lipetsk Manastırı.Zadonsky Manastırı

Hacılar ve turistler arasında en popülerhaklı olarak kullanılan Zadonsk Manastırları'dır. Bu makalede, bu eserlerin fotoğrafları görülebilir. Ruhsal dünyanın hizmetlerinin ve haberlerinin programı, Lipetsk Piskoposluğunun web sitesinde görülebilir.

Rus Kudüs

Küçük bir kasaba Zadonsk pitoresk bir yerdedirLipetsk uzaklıktaki kırsal 60 kilometre federal karayolu yakınında Don sol kıyısında, üzerinde "Rostov-on-Don Moskova'ya." Yerleşim Teshevskom de 1620 yılında manastırda (nehir Teshevki adından) ortaya çıktı. Daha sonra 1779 yılında, yerleşme Zadonsk olarak bilinen ve yerel manastır Zadonsk Manastırı adını kazanılmış oldu. Zadonsk Saint Tikhon ile ilişkili Zadonsk olarak adlandırılan Glory "Rus Kudüs", 1769 yılında burada ortaya çıktı ve bu bölgede canlanma ve Ortodoksluğu kurulması için hayatını adamış. 1861 yılında Zadonsk manastırların maneviyatı verdi Tikhon, canonized edildi. Zadonsk ilçesinde ve Ortodoks inanç ve manevi Hıristiyan kültürünün en büyük merkezi haline geldi şehrin başlıca turistik - Üç mevcut ve manastırı tek korunmuş.

St Tikhon

Gelecek hiyerarşi ve piskopos, 1724 yılında doğdu.Deacon ailesinde Korocenko'nun Novgorod yerleşim. Dünyada, Tikhon Zadonsky Timothy Sokolov seçildi. Babası Savely erken yaşta öldü ve ailesinin 14 yıl boyunca oğlunu karşıladıktan sonra çok kötü yaşadığı göz önüne alındığında, annesi onu Timothy'nin ilahiyat seminerine kabul edildiği Novgorod'a gönderdi. İyi bir bilgi sahibi olduktan sonra devlet güvenliğine devredildi ve 1754'te eğitimin bitiminden sonra seminerde retorik öğretmeni olarak kaldı, ancak gittikçe daha çok manastıra ait düşünceler tarafından ziyaret edildi. Gizemli bir olaydan sonra, Timus mucizevi bir şekilde merdivenlerden düşerek kaçtığında, sonunda Tanrı'ya hizmet etmeye karar verdi ve 1758'de Tikhon adlı rahiplere oydu. Aynı yıl Tver Semineri'nde arşimet ve rektörün rütbesine yükseltildi.Şafak Manastırı

Üç yıl sonra, Holy Synod Tikhon'un kararıBu Novgorod piskoposu olma ve 1763 yılında Voronezh yönünü alınır. Iken zor günler boyunca Voronej piskoposluk: mezhepler ve Eski mü'minlere, çeşitli tarafından ve putperest tanrıları ibadet en eğitimli insanlar arasında yaşadığı Don bozkır. Piskopos Voronezh kalbinde tanrısı Yarily onuruna kutlamalar öğrenilen bir vaka. Bizzat meydanına geldi ve kalabalık bir parçası kaçtıkları bir konuşma, ve af için dizlerinin diğer parçası haline getirmektedir. Bu olaydan sonra tüm pagan kutlamaları sona erdi. Tikhon yeni okullar açıldı Voronej arazinin nüfusunun Ortodoks inancını getirerek ilgili endişe, vaaz ve kilise ve ruhban kontrol etmek cemaate öğretti. Geceleri Ortodoks inancına adanmış çalışmalarını yazdı.

Zamanla, Tikhon'un sağlığı kötüye gitmeye başladı veemekli oldu, Zadonsky Manastırına emekli oldu ve bütün mallarını verdi. Ama burada aziz çalışmaya devam etti. Gelecekte Ortodoksluğun oluşumunda önemli bir rol oynayacağı "Dünyadan toplanan Spiritüel hazineler", "Gerçek Hıristiyanlık", "Hücrelerin Mektubu" adlı kitabı yazdı. Tikhon'un Fransa ile olan savaşı, Petersburg'daki ateşi ve Napolyon'un sonunu öngörmesini sağlayan benzersiz bir perspicacity vardı. 15 yıl aradan sonra, manastırda yaşamış, felç ile kırılmış önyargı, düştü, ancak son güne kadar dua etmeye devam etti.

1783'te Tikhon Zadonsky öldü. Zadonsky Manastırı Katedral Kilisesi'nde sunak altında özel bir şifreye gömüldü. 1846'da kilisenin inşası sırasında Tikhon'un dinlendiği bir taş sunak sökülmüştür. Kriptanın yıkımına ve piskoposun gömüldüğü tarihten beri geçen zamana rağmen, bedeni de mahzur olarak kalmıştır. Bu inanılmaz gerçek hakkında, Voronezh Antonius Başpiskoposu, hiyerarşinin kalıntılarını keşfetmek amacıyla Kutsal Sina ve İmparator I. Nicholas'a rapor verdi. 1861 yılında, 300 binden fazla hacı tarafından ziyaret edilen piskoposun kutsal kalıntıları açıldı. Aynı yıl, Tikhon Zadonsky azizlerin karşısında yüceltilir.

Rusya'nın Ortodoks manastırları

Male Zadonskiy Noel-Bogoroditsky Manastırı

Tarihsel kaynaklar gösteriyor ki1620'de iki keşiş - Moskova Sretensky Manastırı'nın Gerasim ve Cyril'i, yalnızlık isteyen, Don'u geçip, sadece vahşi hayvanlar olan uzak bir ıssız çölde yerleşti. Kendileriyle birlikte, büyüklerin Vladimir Our Lady of simgesinin sadece bir kopyası vardı. İlk Zadonsky manastırını atan bu Tanrı'nın halkıydı. Manastırın ahşap binaları 1692'de yangın sırasında küllere yakıldı, ancak büyüklerin getirdiği simge mucizevi bir şekilde hayatta kaldı.

1798'den beri manastır yeniden kurulmaya başlıyor.İlk taş binalar, örneğin, Vladimir Kilisesi, görünür ve 1824 yılında binalar Voronezh mimarların planlarına göre inşa edildi. Manastırın en iyi zamanları, Tikhon Zadonsky'nin hüküm sürdüğü yıllarda, manastır Rusya'nın her yerinden hacıların eşi benzeri görülmemiş bir popülaritesi kazanmasıyla düşmektedir. Yirminci yüzyılın başlarına gelindiğinde, iyileşmeye devam ederek, 6 tapınak, bir bakımevi, çan kulesi, eczane, hastane, tuğla ve mum fabrikasından oluşan bir komplekstir.

Devrim sonrası dönemde manastır oldutamamen yağmalanmış ve kısmen yok edilmiştir. Bölgesinde çeşitli şehir hizmetleri ve ofisleri vardı. Manastırın ıssızlaşması, topraklarının Ortodoks Kilisesi'nin hizmetine devredildiği 1990 yılına kadar devam etti. Manastırın ana tapınağının restorasyonu ile - Vladimir Katedrali - Zadonsky Manastırı tarihinde yeni bir dönem başladı. Restorasyon çalışmaları tamamlanmak üzeredir ve yeni binalar aktif olarak inşa edilmektedir. Yeniden yapılanma için paranın bir kısmı özel federal ve yerel programlar tarafından tahsis edilir, ancak bunların çoğu kendi fonları ve bağışlarıdır.Zadon kadın manastırı

Zadonsky Manastırı onun emrindeİyi bir hasat yapmanıza izin veren 500 hektarlık arazi. Burada da hayvan yetiştiriciliği var, kendi arı kovanı var. Bu ekonomiyle yönetilen, aynı zamanda yöneten ve inşaat yapan 500 kişidir. Buna ek olarak, her gün tarımla uğraşan, konserve, mantar ve meyveleri hasat eden kadınlar olmak üzere yaklaşık 50 kişi Lipetsk'den geliyor. Zadonskiy manastırı tam olarak kendisini sağlar ve ayrıca hacılar için ücretsiz yemekler düzenler. Uyuşturucu bağımlılarına ve alkoliklere yardım için bir merkez bulunmamaktadır, ancak bu kişiler itaat için kabul edilmektedir.

Aziz Tikhon'un Başkalaşım Manastırı

Manastır kuzeyde 7 kilometre uzaklıktadır.Zadonsk, eski manastırın kalıntıları üzerinde. 1865'te Archimandrite Dmitry tarafından manastır inşa etme izninin alınmasıyla keşişler burada yaşamaya başladı. Tikhon Zadonsky bir süre manastırı ziyaret etmeyi severdi. Burada, "Dünyadan toplanan manevi hazinesi" adlı ana kitabını yazdı ve aynı zamanda bugün bir şifa kaynağı olan Prokhodni nehrinin kıyısında el ele geçirdi. 1917 devriminden önce, manastırda yaklaşık 100 acemi yaşamıştı, ancak Ekim olaylarından sonra manastır birçok dini yapının kaderini yaşadı - önce kapatıldı, sonra yağmalandı ve yıkıldı. Sadece 1991'de bölge ROC'ye geri döndü. Şimdi, St. Tikhon'un Başkalaşım Manastırı burada ya da Zadonsky Manastırı olarak adlandırılıyor.

Manastırın ana tapınağı Troitsky'dir.çan kulesi ve Preobrazhensky tapınağını kuledir. Kulelerden birinde Tikhon Zadonsky'nin kalışının anısına, 1998'de bulunan aziz ikonunun bulunduğu ayrı bir hücre kuruldu. Manastırdaki sürekli depoda, onun kalıntılarının bir parçası da vardır. 2000 yılında, Tüm Rus Azizleri Günü'nde, Trinity Kilisesi hacıların önünde dua sırasında, Çapraz Çarmıha geriledi. Kurtarıcı tepesinden damlayan kan parçacıkları, günümüze kadar tapınakta korunmuştur. Şu anda 82 rahibe manastırda yaşıyor, geçimlik tarım, dikiş ve ikon resmiyle uğraşıyor. Zadonskiy rahibe manastırı, yanı sıra, hacılar için ücretsiz barınak ve yemek sağlar. Yaz aylarında, her gün yaklaşık 80-90 kişi burada, kışın ise 1000 kişiye kadar yemek yiyor.Zadonsk Manastırında Trebs

Zadonsky Theotokos-Tikhonovsky Manastırı

Başka bir manastır Tyunino köyünde yer almaktadır.Zadonsk'un etekleri. Zadonsk ait Tikhon Voronezh Piskoposluk kurşun durdurdu ve emekli ne zaman bir anda kuruldu. Burada, köy Tyuninka içinde, kaynağında, aziz namazı yalnız kalmak sevdim. XIX yüzyılın başında, yerel bir toprak sahibi AF Vikulin ilham yansımalar Başpiskopos Anthony koydu ve "Hayat veren Bahar" ve 1814 yılında bir tapınak Tanrı'nın annesi inşa ve tapınak binaları bağlı 30 rahibe onun münzevi hayatı başladı bu yerleri ziyaret. Alexander Nevsky onuruna - 1820'lerde Vikulin AF başka kilise inşa başladı. Onun patron'ın oğlunun ölümünden sonra Vladimir manastırını ezmeye başladı ve yakında manastırın ana tapınağı kapandı ve Nevsky kilise bir yoksullarevini dönüştü. 1860 yılında manastır bir manastır manastırının statüsünü ve onunla birlikte abbessi devraldı. O Yükseliş onun kilise çabalarıyla manastırın aktif iyileştirme başında ilk günlerinden beri ve 1889 yılında inşa edilmiş bir rahibe Pokrovsky Manastırı Polyxena, oldu.

20. yüzyılın başlarında manastır 86 numaraacemi ve 45 rahibe. İlk başta, Bolşevikler manastırın hayatında hiçbir şey değiştirmediler, ancak 1919'da, safkanlığın ölümünden sonra tüm topraklara ve mülklere el konuldu. Melitina, boş mültecilerin sığınağı oldu ve bu sayede 10 yıldan uzun bir süredir hayatta kalabildi. 1930'da yerel otoriteler kutsal toprakları konseylerin yararına ve rahibelerin tahliyesi için transfer etmeye karar verdiler. Buna karşılık, hükümlüler hüküm giydi ve sürgüne gönderildiler ve Melitina, Yelets'in hapishanesinde vuruldu. Yakındaki Nativity-Bogoroditsky Manastırı sakinleri tarafından başlatılan manastırın yeniden canlanması sadece 1994 yılında başlamıştır.

Şu anda restorasyon çalışmasıtamamlandı. Manastırın Katedral tapınağı Voznesensky'dir. Yanında bir yemekhane ve bitişik Alexander Nevsky Kilisesi ile bir kız kardeş binası. 2005 yılında, Zadonsk'un Tikhon kutsal baharının gelişimini tamamladı, hacılar ve turistler arayan şifalı sularda yüzün. Bugün manastır düzeni burada daha da güçlendi. Toplum prioress Arseny tarafından yönetiliyor. Manastırlarda gerekli olduğu kadar, yeni başlayanlar bir ekonomi üzerinde işgal edilmekte ve aynı zamanda Tanrı, Theotokos ve Aziz Tikhon'a sürekli olarak dua etmektedirler. Haftada beş kez bir İlahi Ayin var, günlük dualar yapılır.

Zadonsky Kutsal Üçlü Tikhonov Manastırı

Eskiden Holy Trinity ManastırıSkoryabschensky denilen, Zadonsk, Liped bölge ilçe merkezi Lebedyan kasabasında 90 km. Manastır XVIII-XIX yüzyıllarının başlangıcında, henüz bir yardım kuruluşuna yeni başlamış olan Matrona Popova'nın kurduğu manastır topluluğundan doğmuştur. Matrona rüyasının düzenlemesi, rahibelerin bıraktığı fonlara Tanrı'nın Annesi'nin simgesi olan kiliseyi inşa eden protopriest Peter tarafından uygulandı. 1860 yılında kilise, Voronezh'ten Piskopos Joseph tarafından kutsanmış ve onunla birlikte Zadonsk'un Tikhon'undan adını alan merhamet kardeşler topluluğuna başlamıştır.

Toplum binaları etrafında 1870'lerdebir taş çit yanı sıra bir çan kulesi inşa etti. 1889'da, Kutsal Sözün kararıyla, topluluk 1917'ye kadar başarılı bir şekilde gelişen Zadonsky Kutsal Üçlü Tikhonovsky Kadınlar Manastırı'na dikildi. Devrimden sonra, binalar yavaş yavaş ortadan kaldırıldı ve 1929'da topluluk ortadan kalktı. Bugün manastırın topraklarında Zadonskgaz'ın ofis alanları ve bir fırın var. Tüm kompleksin yalnızca Kilise'nin emrindeki Kutsal Üçleme Katedrali yerleştirildi.Lipetsk bölgesi manastırları

Zadonsk'a hac

Her yıl binlerce hacı Zadonsk'a koşar. Paskalya, Noel, Şefaat: Büyük Ortodoks tatilinin kutlamaları sırasında çoğu ziyaretçi buraya gelir. Çoğu zaman hac yolculuğuna itiraf etme, dua etme, esirgemeyen emanetler ya da mucizevi bir simgeye dokunma, zarafet bulma, bir nimet alma, kutsal bir kaynaktan yıkanma, bağış yapma ve hatta yemin etme arzusudur. Pek çok Ortodoks, Zadonsky Manastırındaki hazineleri sipariş etmek amacıyla buraya geliyor.

Burada işlenen inanılıyorKutsallıklar muazzam bir güçtedir. Böyle bir seyahatte bağımsız olarak yola çıkarak, tatillerde Zadonsk'a yerleşmenin neredeyse imkansız olduğu, şehrin ziyaretçi ile dolu olduğu, bu nedenle yerleşime önceden telefonla veya internet yoluyla evlenme kararı verdiklerini akılda tutmak gerekir. Ziyaret manastırları ile pratikte hiçbir sorun yoktur. Zadonsky Manastırı hiç kimsenin reddedilemeyeceği bir yer ve hatta belki de besleniyor. Burada kvass ve sütten mutfak eşyaları ve ağaç ürünlerine kadar topluluk üyeleri tarafından üretilen mal ve organik ürünleri, hediyelik eşya ve ibadet eşyalarını saymazsınız.

Manastırlara nasıl gidilir?

Zadonsk'a ulaşmak basit bir şeydir çünkü Rostov otoyolunun M-4 yakınında yer almaktadır. Şehrin tam merkezinde Doğuş-Bogoroditsky Zadonsky Manastırı bulunur. Oraya nasıl gidilir?ya da Rostov rotasından inmek içinyerel değil de dahil olmak üzere bir kişi. Zadonsk'tan Virgin-Tikhon manastırının bulunduğu Tyunino'ya otobüsle, minibüsle ya da gerçek bir Ortodoks olarak yürüyerek ulaşabilirsiniz. Köyler arasındaki mesafe yaklaşık 2 km. Zadonsk'a yaklaşık 7 km uzaklıkta bulunan ve biraz daha toplu taşıma ya da taksi hizmeti veren St. Tikhon Manastırı yer almaktadır. Lebedyan'a ulaşmak daha zordur. Zadon Kutsal Üçlü Manastırı var. Otoyol veya otomatik navigasyon haritası bu konuda yardımcı olacaktır. Lipetsk'e gelmek daha uygun. Bu lokasyonda, tüm Zadonskiye manastırlarını ziyaret etmek için bir gün oldukça sorunludur.

Zadonsky Manastırı. Lipetsk bölgesinin manastırları. Zadonsky Manastırı: oraya nasıl gidilir 2019

Zadonsky Manastırı. Lipetsk bölgesinin manastırları. Zadonsky Manastırı: oraya nasıl gidilir 2019

Related news

 • Akıtma Tarifi Videosu
 • Dalgalı Kısa Saç Modelleri bayan
 • Eyüboğlu öğrencileri Amerika yolunda
 • Kafkas rezervi doğanın korunması için bir inci
 • Pirinç Pilavı Yapmanın Püf Noktaları

 • Zadonsky Manastırı. Lipetsk bölgesinin manastırları. Zadonsky Manastırı: oraya nasıl gidilir 88

  Zadonsky Manastırı. Lipetsk bölgesinin manastırları. Zadonsky Manastırı: oraya nasıl gidilir


  Zadonsky Manastırı. Lipetsk bölgesinin manastırları. Zadonsky Manastırı: oraya nasıl gidilir 29

  Zadonsky Manastırı. Lipetsk bölgesinin manastırları. Zadonsky Manastırı: oraya nasıl gidilir 58

  Zadonsky Manastırı. Lipetsk bölgesinin manastırları. Zadonsky Manastırı: oraya nasıl gidilir 26

  Zadonsky Manastırı. Lipetsk bölgesinin manastırları. Zadonsky Manastırı: oraya nasıl gidilir 49

  Zadonsky Manastırı. Lipetsk bölgesinin manastırları. Zadonsky Manastırı: oraya nasıl gidilir 97

  Zadonsky Manastırı. Lipetsk bölgesinin manastırları. Zadonsky Manastırı: oraya nasıl gidilir 79

  Zadonsky Manastırı. Lipetsk bölgesinin manastırları. Zadonsky Manastırı: oraya nasıl gidilir 41

  Zadonsky Manastırı. Lipetsk bölgesinin manastırları. Zadonsky Manastırı: oraya nasıl gidilir 98

  Zadonsky Manastırı. Lipetsk bölgesinin manastırları. Zadonsky Manastırı: oraya nasıl gidilir 40

  Zadonsky Manastırı. Lipetsk bölgesinin manastırları. Zadonsky Manastırı: oraya nasıl gidilir 42

  Zadonsky Manastırı. Lipetsk bölgesinin manastırları. Zadonsky Manastırı: oraya nasıl gidilir 11

  Zadonsky Manastırı. Lipetsk bölgesinin manastırları. Zadonsky Manastırı: oraya nasıl gidilir 3