Yuri Ovchinnikov - büyük Sovyet atletlerinin pleiadından figür patencisi 95 16.01.2019, 17:39

Yuri Ovchinnikov - büyük Sovyet atletlerinin pleiadından figür patencisi

Ünlü Sovyet figür patencisi Yuri OvchinnikovBuz üzerindeki sayıları sahnelemek için yaratıcı bir yaklaşımı vardı. Küstah performansları milyonlarca figür pateninin şöhretini ve sevgisini getirdi.

yury ovchinnikov kişisel hayat

biyografi

Yury Lvovich Ovchinnikov Leningrad'da doğdu.Haziran 1950. Veliler, Lev Konstantinovich ve Evdokia Petrovna, oğullarını rakip paten bölümüne göndermeye karar verdiler. Bu seçim, bir çocukken Yuri'nin sürekli hasta olması gerçeğine bağlıydı. Çocuğun kendisi tiyatroya ve sinemaya daha fazla ilgi duyuyordu ve spora kayıtsız kaldı. Ancak, ailelerin kararı Yuri'nin gelecek hayatını belirledi.

Buzullar ve inişler

Hastalıklar sonunda iz bırakmadan kayboldu, Yuri daha güçlü ve sertleşti. Doğası gereği güçlü iradeli karakter de daha sağlamlaştı.

19 yaşındayken Yuri Ovchinnikov - patencimilli takım. O yıllarda, dünya turnuvalarında, sporcular keyfi ve zorunlu bir program hazırlamak zorundaydı. İkincisi Ovchinnikov sıkıcı ve gereksiz görünüyordu. Bu nedenle asla bir dünya şampiyonu olmadı. Fakat keyfi bir programda eşit değildi.

Dans performansları Ovchinnikova, teknik elemanların ve enerjinin bolluğuyla sanatçılığını sürdürerek izleyiciyi olumlu bir şekilde suçladı.

1975'te Sovyet figür patencisi Avrupa Şampiyonasında üçüncü oldu. Ülkenin şampiyonası onu fethediyor.

Başarıları Yuri, antrenörlerine katkıda bulundu. İlk önce meşhur Igor Moskvin, ardından da - Sovyet figürlü Alexei Mishin patencisinin efsanesi.

Ovchinnikov'un popülaritesi o kadar büyüktü ki ünlü Kanadalı Toller Cranston SSCB'ye geldi.

Yuri, programına dört üçlü atlama eklemeye çalışan ilk patencilerden biriydi. Kartviziti, çift dingil üzerinde 6 metreden daha uzun bir mesafedeydi.

Bir dizi başarılı performans izledikten sonraayak yaralanması. Birkaç kişi Ovchinnikov'un buza dönebileceğine inanıyordu. Fakat kayak sevgisi ve kalıcı doğanın eğitimle birleşmesi, bir süre sonra rakip sporcuya döndü ve zaferle döndü - seyirciler ayakta duran ve alkışlarla karşılanan sporcuyla bir araya geldi.

Yuri Shepherd'ın Patenci

O zaman, SSCB'nin patencileri federasyonu, bir anlamda Ovchinnikov için bir zafer olan zorunlu programı iptal etti. Artık patenciler yaratıcı yeteneklerini tam olarak gösterebildiler.

Hayat devam ediyor

Kariyer kariyerinin sonunda Yuri OvchinnikovKoçluğa geçti. 1980 yılında, bir yıl sonra Avrupa şampiyonluğunu kazanan liderliği olan Igor Bobrin'in akıl hocası oldu. Yurdun dışında Yuri serbest bırakılmadı çünkü bir sonraki turdan memleketine dönmeyen Mikhail Baryshnikov ile arkadaştı. Sergei Volkov, Bobrin'e yurt dışında yarışmalarda yardımcı oldu.

1983'te Yuri Ovchinnikov - buz tiyatrosu Tatyana Tarasova'nın ilk planının patencisi. Kombinasyon halinde, aynı zamanda bu tiyatronun direktörüdür.

Daha sonra dünya standartlarında buz gösterilerine katılımı takip eder. Tarasova ve patencilerle birlikte Torvill ve Dean Ovchinnikov, dünyanın dört bir yanındaki birçok buz alanında gerçekleştirildi.

Daha sonra Yuri yurtdışına gitti ve 20 yıl boyunca San Diego şehrinde yaşadı. Artistik pateninde bir takım senkronistlerle koçluk yapıyordu.

2019'dan sonra Rusya'ya döndü ve artistik patinajın gelişiminde aktif rol aldı.

aile

Yuri Ovchinnikov'un kişisel hayatı çok başarılı oldu. İki kez evlendi. İlk evliliğinden bir kızı var. İkinci eşi (bir İngiliz kadın) ona iki çocuk verdi.

Yuri Lvovich Sheepdog

Artistik patenci Yury Ovchinnikov yüksek ulaştıSadece spor kariyerinde değil, hayatının diğer alanlarında da sonuç alır. Yuri, yaşına rağmen, doymuş yaşamı tercih ettiğini iddia ediyor, çünkü “bunun gibi” yaşamakla ilgilenmiyor.Related news

 • 80 İLMEKLİ BİRİTLİ ŞİŞ PATİK BAYAN ÖRGÜ TARİFİ
 • Elbasan Tava Tarifi
 • Çevrimiçi ve çevrimdışı nedir

 • Yuri Ovchinnikov - büyük Sovyet atletlerinin pleiadından figür patencisi 19

  Yuri Ovchinnikov - büyük Sovyet atletlerinin pleiadından figür patencisi


  Yuri Ovchinnikov - büyük Sovyet atletlerinin pleiadından figür patencisi 12

  Yuri Ovchinnikov - büyük Sovyet atletlerinin pleiadından figür patencisi 66

  Yuri Ovchinnikov - büyük Sovyet atletlerinin pleiadından figür patencisi 76

  Yuri Ovchinnikov - büyük Sovyet atletlerinin pleiadından figür patencisi 1

  Yuri Ovchinnikov - büyük Sovyet atletlerinin pleiadından figür patencisi 35

  Yuri Ovchinnikov - büyük Sovyet atletlerinin pleiadından figür patencisi 45

  Yuri Ovchinnikov - büyük Sovyet atletlerinin pleiadından figür patencisi 62