Yerleşik bilgisayar Multiotronix: talimatlar ve referanslarYerleşik bilgisayar Multiotronix: talimatlar ve referanslar

20.05.2019

Yerleşik bilgisayar Multiotronix: talimatlar ve referanslar 88

Yerleşik bilgisayar "Multiotronix": talimatlar ve referanslar

Bütünleşik bilgisayarlar bugün gerekli olanlardan biri veyeri doldurulamaz cihazlar. Bu tür ekipmanların mevcudiyeti, normal bir yolculuk bilgisayarı ile birlikte, sürücüye araca daha rahat ve daha güvenli bir yolculuk sunarak, sürücüye aracın durumu hakkında kapsamlı bilgiler sunacaktır.

multitronics yerleşik bilgisayar

Multitronics'in Özellikleri

Yerleşik bilgisayarlarda "Multitronix" karlıherhangi bir kullanıcının taleplerini yerine getirmenize ve cihazı belirli gereksinimler için yapılandırmanıza izin veren çok sayıda ayar ve işlev bulunan analoglardan farklıdır. Araç sahibi bağımsız olarak çeşitli parametreler üzerinde gruplama yapabilir, hem sesli hem de görsel olarak bildirim sistemini ayarlayabilir ve aynı markanın parktronicsini bağlayabilir.

Otomobillerin modern modelleri donatılmıştırBu sistemlerin ve diğer düğümlerin işletilmesinden sorumlu elektronik sistemler ve çeşitli sensörler. Aracın tüm sistemleri, tüm sistemdeki veya bireysel sensörlerin arıza kodlarını hafızasında saklayan sensörler ve bilgisayar tarafından kontrol edilir. Aracın araç bilgisayarları, sabit hataların kodlarını görüntülemez ve bunların meydana gelmesinde, sürücü gösterge tablosundaki çalışma lambası göstergesini fark edemez. Ek olarak, bir sinyal tespit edildiğinde, hareketin devam etmesinin veya durmasının mümkün olup olmadığını belirlemek zordur.

araç bilgisayarı multitronics talimatları

işlevselliği

Yerleşik bilgisayarlarda "Multitronix" uyarısıotomatik modda sürücü ve elektronik motor kontrol ünitesinin 10 binden fazla hatalarını çözmenize izin verir. İşlev, tüm hataları saklamak ve bellek günlüğüne onlar hakkında bilgi girmek, arızayı gidermek için 40 parametrenin kaydıyla birlikte içerir. Bazı bilgisayar modelleri, hata günlüğünü telefonunuza, posta adresinize veya herhangi bir servis istasyonuna hızlı bir şekilde iletmenizi sağlar.

Teşhis ve kontrol fonksiyonlarının bir kısmıAracın elektronik sistemleri bilgisayar tarafından değil, bir araçta 20'den fazla (örneğin ABS, otomatik şanzıman, EMUR, hava yastığı, güç paketi ve diğerleri) olabilen münferit üniteler tarafından gerçekleştirilmez. Ön paneldeki tanı gösterge panoları, bir kural olarak, yukarıdaki sistemlerin arızalarını yansıtmaz, sırasıyla, sürücü arızalarından haberdar olamaz.

Yerleşik bilgisayarlarda Multitronics fix veBu ek sistemlerin 60'tan fazlasını sıfırlamak. Böylesine geniş bir işlevsellik, bu tür araçlarla rahat çalışmayı, gezilerin güvenliğini garanti etmeyi, hizmet süresinin ve bir aracın çalışmasının zamandan tasarruf edilmesini sağlar.

Araçta otomatik şanzıman varsa, araç bilgisayarı otomatik şanzımanın aşırı ısınmasını bildirir, anormal bir yağ değişimi ihtiyacını uyarır.

Yerleşik bilgisayarlar, bir dizi fonksiyon, ekran tipi, farklı araçların tasarımı ve desteği ile ayırt edilir.

Kullanım talimatlarında, multitronic aracın araca nasıl bağlanacağı anlatılmaktadır - fişi cihazdan OBD-2 diyagnostik konektörüne takmanız yeterlidir.

bir yerleşik multitronics bilgisayara nasıl bağlanır

Araç bilgisayarı çeşitleri

Tüm yerleşik bilgisayarlar iki ana kategoriye ayrılır:

 1. Evrensel. Tüm marka ve modellerde araçlarla senkronize. Çoğu durumda, iç aynaya alternatif olarak monte edilirler. Çoğu zaman, bu tür bilgisayarlar ön cama bağlanır.
 2. Bireysel. Bu tür cihazlar, aracın belirli bir modeli veya aynı serideki otomobiller için tasarlanmıştır. Örneğin, VAZ-2110 için, yerleşik bilgisayarlar "Multitronics" ayrı ayrı üretilir ve eski gösterge panelindeki VAZ-2109 ve VAZ-2108 modellerine yöneliktir. Bu tür cihazlar, daha fazla verimlilik ve işlevsellik var ve arabanın gösterge panosuna monte edilir.

Ayrı ayrı, karbüratör veenjektör modelleri. İkincisi sürücüler arasında daha popüler. VAZ-2114 için yerleşik bilgisayarlar "Multitronics" için, torpido özelliklerini dikkate alarak ayrı ayrı geliştirildi.

araç bilgisayarı VAZ 2114 multitronics

maliyeti

Yerleşik bilgisayarlarda "Multitronics" aşağıdaki fiyatlardan satılmaktadır:

 • Araç bilgisayarı için asgari maliyetarabalar VAZ 1200-1300 ruble. Genişletilmiş işlevsellik ile daha ciddi modeller yaklaşık 2500 ruble maliyeti ve bir renkli ekran ile donatılmıştır. Yerleşik elektroniklerin yenilikleri 5-6 bin ruble.
 • Gamma markasının yerleşik bilgisayarları için, örneğin, minimum fiyat 3200 ruble, maksimum fiyat 7 bin ruble.

Dahili bilgisayar "Multitronix" in kurulumu

Araç bilgisayarı monte edilebiliraraba sahibi servis merkezleriyle iletişim kurmadan bağımsız olarak. Komple takım, sadece yükleme işleminin ayrıntılı olduğu, aynı zamanda terminal panosunun yer aldığı "Multitronics" araç bilgisayarı için kullanım kılavuzunu da kapsamaktadır. Yardımı ile cihaz elektronik konektöre bağlanır. Konektör, sağ tarafta torpido tabanının altında bulunur. Bunu elde etmek için plastik kapağı çıkarmanız gerekir.

Ana sorun karşı karşıyaBir bilgisayar yüklerken sürücüler, pinout konnektörleri. Talimatlar, araç bilgisayarı bağlandıktan sonra hangi sistemlerin erişilebilir olduğunu detaylandıran bir şema gösterir. Cihazın düzgün çalışması için K-hattını bağlayın.

araç bilgisayarı VAZ 2115 multitronics

K-hattı kendisi için bir kanalEn önemli verileri iletir: hatalar, motor sıcaklığı ve diğerleri hakkında bilgi. Bağlantı, sol taraftaki direksiyon kolonunun altında bulunan ana konektöre yapılır. Kitte yerleşik bilgisayara "Multitronix" özel kablo bağlantısı teslim edilir, bu sayede cihaz konektörlere bağlanır.

Kurulumda eşit derecede önemli bir noktateşhis soketlerinin bağlantısı. Kontak pedleri iki tiptir - Euro-2 ve Euro-3. Eğer multitronic aracı VAZ-2115'e yanlış bağlarsanız, araç ve tüm sistemler hatalı şekilde teşhis edilir.

Arızalar ve cihazın değiştirilmesi

Sürücülerin dediği gibi, bir çıkış durumundaYerleşik bilgisayar "Multitronix" arızaları tamir etmenin tek yoludur. Tabii ki, cihaz tamir edilebilir, ancak, tamir edilen büyük miktarlarda servis merkezlerinde. Yeni bir model satın almak ve kendiniz bağlamak daha uygun olacaktır.

Araç bilgisayarı yanlış çıkarsaveri, daha sonra sarsıntı ve titreşim temaslarının bir sonucu olarak ortadan kalkma olasılığı yüksektir. Arıza çok basit bir şekilde elimine edilir - sadece kabloları kontrol edin ve kontakları doğru yerlere doğru çekin.

Geri bildirim göstergeyi gösterirHatalı bilgi araç bilgisayarı çeşitli arızaların bir sonucu olarak başlar. Araba servisi sadece bu gibi durumlarda gönderilir. Uzmanlar, ekipmanı kontrol eder ve gerekirse, yazılımı günceller.

tümleşik bilgisayar multitronics kurulumu

istismar

Bütünleşik bilgisayarların modern modelleri500'den fazla seçeneği kapsayan geniş işlevsellik. Cihazın geliştirilmesi için, kitte verilen kullanım talimatlarına alışmanız gerekir. Görüşler, yakından dikkat etmeye değer ana nüansların, otomobillerin sistemleri ve motorlarının durumu hakkında rapor veren semboller ve komutlardır.

yerleşik bilgisayar VAZ 2110 multitronics

yönetim

Seçilen bilgisayar modeline bağlı olarak, fonksiyonların ve tuşların sayısı değişir, ancak bunlar birkaç kategoriye ayrılabilir:

 • Bakım. Bir sonraki bakımı geçmeden önce gres veya filtreleri değiştirmek için komutlar bu kategorinin anahtarları kullanılarak oluşturulur.
 • Sistem hataları. Bilgisayar ekranında bilgisayar hataları görüntülenir. Tüm hata kodları kullanım kılavuzunda listelenmiştir.
 • Tanı. Aracın durumu, sistemleri, düğümleri ve temel detayları hakkında bilgi. Araçtaki birçok bilgisayar modeli, aracın parçalarına komut göndermenizi sağlar.
 • yönlendirici. Bu anahtar kategorisinin işlevleri çoktur: yakıt hacmi, kara kutu, yakıt tüketimi, aracın ortalama hızı.
Yerleşik bilgisayar Multiotronix: talimatlar ve referanslarYerleşik bilgisayar Multiotronix: talimatlar ve referanslar

Related news

 • Eurocupların planlanması. Bir apartman-evrodvushki bir iç tasarımı (fotoğraf)
 • Pirinç patlağında sağlığı tetikleyen 3 madde
 • Emeklilik sigortası herkes için gereklidir
 • TÜRKÇE VİDEOLU ŞİMŞEK ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI İZLE
 • Nokia Lumiya 530 telefon: Değerlendirmeler, detaylar

 • Yerleşik bilgisayar Multiotronix: talimatlar ve referanslar 75

  Yerleşik bilgisayar Multiotronix: talimatlar ve referanslar


  Yerleşik bilgisayar Multiotronix: talimatlar ve referanslar 38

  Yerleşik bilgisayar Multiotronix: talimatlar ve referanslar 51

  Yerleşik bilgisayar Multiotronix: talimatlar ve referanslar 9

  Yerleşik bilgisayar Multiotronix: talimatlar ve referanslar 45

  Yerleşik bilgisayar Multiotronix: talimatlar ve referanslar 88

  Yerleşik bilgisayar Multiotronix: talimatlar ve referanslar 51

  Yerleşik bilgisayar Multiotronix: talimatlar ve referanslar 95

  Yerleşik bilgisayar Multiotronix: talimatlar ve referanslar 45

  Yerleşik bilgisayar Multiotronix: talimatlar ve referanslar 27

  Yerleşik bilgisayar Multiotronix: talimatlar ve referanslar 69