Yenidoğanlarda saçma sapan. Yenidoğan serebral korteks 2019

Yenidoğanlarda saçma sapan. Yenidoğan serebral korteks 2019
22.09.2019

Yenidoğanlarda saçma sapan. Yenidoğan serebral korteks 16

Yenidoğanlarda saçma sapan. Yenidoğan serebral korteks

Bugün böyle bir hastalık yeterliyaygındır. Birkaç çeşit olabilir. Yenidoğanlardaki sersemlik, testislerin ve beynin alanını etkileyebilir. İkincisi her iki cinsiyetten temsilcilerde gözlemlenirse, ilk önce sadece erkek çocuklarda görülür. Bu süreç yavaş yavaş gelişir ve uzmanlarla tedavi edilmelidir. Genellikle bebekler bu tür tedaviyi çok iyi tolere ederler. Ana şey onu geciktirmek ve hemen başlamak değil.

Yenidoğan serebral korteks

yenidoğanlarBu hastalık için başka bir isim -hidrosefali. Kafatasında bir sıvı birikmeye başlar, bu da bebeğin rahatsızlığına neden olur. Bunun birkaç nedeni olabilir. Bunlardan biri, gerekli olandan çok daha fazla üretilmesidir. İkincisi, beynin içindeki sıvının yanlış dolaşması gerçeğidir. Böyle bir ihlal hemen teşhis edilir. Aksi halde yenidoğanlardaki sarkıklık hızla büyümeye başlar ve çok büyük olur. Semptomlardan biri bebeğin bacaklarının artan tonudur. Bu nedenle, çocukları dikkatli bir şekilde incelemek çok önemlidir. Negatif faktör, yüksek tansiyonun nedeni olan kan dolaşımının ihlalidir. Yeni doğanlarda bir damlalık varsa, sinir sistemi ile ilgili sorunlar başlar. Çocuk dünyayı daha kötü algılar, gelişimi yaşla uyuşmaz. Hastalık doğru teşhis edilirse, tedavi etkili olacaktır. Uzman tedaviyi tek tek seçecek ya da cerrahi bir prosedür belirleyecektir. Operasyon oldukça karmaşık olmasına rağmen, çocuğun sağlığı garanti edilir.

Yeni doğan erkeklerde pediatrik testis

yenidoğan erkeklerde ödemBöyle bir hastalık oldukça yaygındırSadece küçük çocuklar arasında, ama aynı zamanda erkekler arasında. Sıvı sadece birikmez, aynı zamanda testislerin kabuğunda da kalır. Bu yüzden skrotumun bir kısmı veya tamamen artmaktadır. Genellikle ödem inguinal herni ile karıştırılabilir. Bu yüzden aralarında ayrım yapmak çok önemlidir. Örneğin, yeni doğanlarda kızarıklık varsa, skrotuma bastığınızda sadece azalır ve bir fıtık ile karakteristik bir "gurgling" sesi duyulur.

Hastalığın nedenleri

Kural olarak, bir bebeğin rahmindeki testisleriAnne'de, karın boşluğundan bir skrotumda inin veya inin. İnguinal kanal boyunca ilerlerken, peritonun belirli bir kısmını yakalarlar. Bu süreç aşırı büyümezse, yeni doğan erkeklerde sinsi gelişir. Tıpta hidrocele denir. Kural olarak, prematüre bebeklerde görülür. Bir sonraki sebep, kadının hamilelik sırasında çektiği soğuktur. Kalıtsal faktör hakkında unutma. Ayrıca, sıvı uygun şekilde emilemeyebilir. Testisler normal olarak işlev görürse, onları nemlendiren ve sürtünme seviyesini azaltan bir sıvı bırakırlar. Çok fazla tahsis edilirse, o zaman geri emilmelidir. Fakat çocukların lenfatik sistemi zayıf çalışıyorsa, bu sürecin ihlali gözlenir. Aynı zamanda hidrosel artmış intrauterin basınçla ortaya çıkar. Bunun nedeni bağırsak sorunları, uyarılabilirlik ve aşırı aktivite. Bu durumda, yenidoğanlardaki saçmalık bir fıtık haline gelişir.yeni doğan erkeklerde

Tezahür ve hastalık tedavisi

Tipik olarak, yenidoğanlardaki pislikler onlara sebep olmaz.rahatsızlık yok. Bununla birlikte, testisler güçlü bir şekilde artar ve ödem görülür. Bu hastalık genellikle bir taraftan kendini gösterir, ama bazen istisnalar da vardır. Eğer skrotum test ederseniz, o armut şekilli olup kasık eğitim, bulunabilir. Dokunmak için oldukça yoğun ve elastik. Çoğu zaman bir kum saati andırıyor. Bunun boyutu da farklı olabilir. Bazen bir şişlik topa bir futbol topuyla ulaşabilir. Bu hastalık çok sayıda bebek için tipiktir. Hemen panik yapmayın. Kural olarak, yıl içinde hastalık ortadan kalkıyor. Bununla birlikte, tedavi gerekli olsa bile, bu zor değildir. Tahminleri neredeyse her zaman rahatlatıcı. Şişlik çok büyük ise, o zaman çocuk bir delinme verilir. Uzman fazla sıvıyı dışarı iter ve özel bir antibakteriyel tedavi reçete edecektir. böyle bir ihtiyaç varsa, bu tür operasyonlar sürece sıvı organ akış çıkar gibi gerçekleştirilir. Henüz iki yaşına ulaşmamış çocuklar için benzer bir prosedür yürütmek gerekli değildir. Bu yumurta ve periton boşluğuna bir araya getiren onlar büyümüş kanalına sahip olan bu zamanda, oldu.

yenidoğanda beynin hidropları

Ameliyat zorunlu mu?

Çoğu ebeveyn ameliyattan korkar veçeşitli şekillerde, bunu önlemek için deneyin. Doğal olarak hiç kimse kesin bir cevap veremez. Her çocuk farklıdır. Sebepleri farklı olabilen yenidoğanlarda bir testis damlası evde tedavi edilir. Ancak, erkek sağlığına çok dikkatli ve dikkatli bir şekilde muamele edilmesi gerektiğini unutmayın.

Geleneksel tıp

Bu hastalık evde tedavi edilebilirkoşulları. Ve literatürde çok fazla yöntem var. Ama kimse tam olarak ne kadar etkili olduğunu bilmiyor. Bebeğin sadece ebeveynleri onları kullanmanın uygun olup olmadığına karar vermelidir. Ancak doktorunuzla yapılacak ön görüşmeyi unutmayın. İlkilerden biri bezelye kompresidir. Bunu yapmak için, 50 gr bezelye su döküp bir saat beklemeniz gerekir. 15 dakika kaynatıldıktan sonra. Soğuduktan sonra, bezi nemlendirin ve damlacıklara uygulayın.yenidoğanlardaki testislerin döküntüsüAyrıca bitkisel bir merhem de hazırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, nergis merhem bebek krem ​​1 ile karıştırmak için: 1. Elde edilen karışım gece yumurta sürülür gerekmektedir. Yeterince iyi aşınma pantolon sıkı. daha az yararlı bitkisel infüzyon olarak kabul edilmedi. Bu anne-ve-üvey anne, tatlı yonca ve kaynar su dökmek için ilaç için, soy 30 dakika, ısrar ve gün boyunca 4 yemek kaşığı 5 kez içilir. Makin kenevir yerine çay demlemek ve tedavi edilene kadar içebilirsiniz. Bu tedaviler büyük olasılıkla benzer sorunla başa çıkmak olacaktır.

Yenidoğanlarda saçma sapan. Yenidoğan serebral korteks 2019

Yenidoğanlarda saçma sapan. Yenidoğan serebral korteks 2019

Related news

 • Burun Halkası Veya Hızma Nasıl Çıkarılır
 • Mesut Özilin Abdülhamid paylaşımı olay oldu
 • Ödem Nasıl Geçer: Ödeme Doğal Çözüm
 • Mutluluk Ormanı – İzmir Çocuk Tiyatroları
 • BAYATLAMAYAN PASTANE POĞAÇASI Enfes Yemek Tarifleri

 • Yenidoğanlarda saçma sapan. Yenidoğan serebral korteks 15

  Yenidoğanlarda saçma sapan. Yenidoğan serebral korteks


  Yenidoğanlarda saçma sapan. Yenidoğan serebral korteks 10

  Yenidoğanlarda saçma sapan. Yenidoğan serebral korteks 49

  Yenidoğanlarda saçma sapan. Yenidoğan serebral korteks 17

  Yenidoğanlarda saçma sapan. Yenidoğan serebral korteks 47

  Yenidoğanlarda saçma sapan. Yenidoğan serebral korteks 79

  Yenidoğanlarda saçma sapan. Yenidoğan serebral korteks 8

  Yenidoğanlarda saçma sapan. Yenidoğan serebral korteks 14

  Yenidoğanlarda saçma sapan. Yenidoğan serebral korteks 39

  Yenidoğanlarda saçma sapan. Yenidoğan serebral korteks 88

  Yenidoğanlarda saçma sapan. Yenidoğan serebral korteks 85

  Yenidoğanlarda saçma sapan. Yenidoğan serebral korteks 65