Yeni doğmuş bir bebek için lavman gerektiğinde ve nasıl doğru yapılır 2019

Yeni doğmuş bir bebek için lavman gerektiğinde ve nasıl doğru yapılır 2019
16.09.2019

Yeni doğmuş bir bebek için lavman gerektiğinde ve nasıl doğru yapılır 34

Yeni doğmuş bir bebek için lavman gerektiğinde ve nasıl doğru yapılır?

Çocuk hastaneden getirilir getirilmez bakımEbeveynlerin yanı sıra, büyükanne ve büyükbabalar da bebeğin durumunu ve davranışlarını yakından izlemeye başlar. Ne kadar yiyor, ne kadar uyuyor, karnını incitmiyor ... Çok fazla soru var. Ve bunlardan biri düzenli bağırsak hareketi. Çocuk bezini uzun süre bozulmazsa, anne endişelenmeye başlar. Arkadaşlar ve büyükanneler lavman koymaları tavsiye edilir.

Yeni doğmamış bir bebek için lavman lazım mı?bağırsakları 24 saatten fazla boşalttı? Bu sorunun cevabı çocuğun kendisi tarafından dikkatle izlenen anne tarafından verilmelidir. Her durumda yeni doğan için lavman gerekli değildir. Bebek emzirilirse ve aynı zamanda iyi davranırsa, karın yumuşaktır, o zaman endişelenecek bir şey yoktur. Bu durumda, hiç yenidoğan bebeğe ihtiyaç yoktur - annenin anne sütü ona uyar ve vücut onu iyi emer. Böyle çocuklar için her birkaç günde bir "büyük" ihtiyaç ile başa çıkmak için norm.

Çocuğun çoğu kez ağlarsa, bacaklarıKarın palpasyonu sert ve ağrılıdır - bu durumda yenidoğanın lavmanı durumlarını hafifletir ve sertleşmiş dışkılardan kurtulmaya yardımcı olur. Bu durumda kabızlık hakkında konuşabilirsiniz.

Bu durum birkaç kez tekrarlanırsa,Doğru eylem algoritmasını isteyen doktora başvurmak gerekir. Belki anne, emziren anne, diyetini ayarlamalıdır ve bebek daha iyi hissedecektir. "Yapay" iseniz, formülü değiştirmeniz gerekebilir. Sık sık kabızlık nedeni gastrointestinal sistemin hastalığı veya olgunlaşması ise, doktor, bebeğin durumunu rahatlatacak çocukluk döneminde güvenli ve kullanılmış ilaçlar reçete edecektir.

Her durumda, genellikle küçük bir lavman koymakBir çocuk yapamaz, çünkü kitlelerin dışkı ile yıkanır ve bağırsakları kolonize eden yararlı bakteriler. Yenidoğan için lavman acil durumlarda kullanılan zorunlu bir ölçüttür.

Bazen, bir lavman sadece kabızlıkla değil,ama aynı zamanda gıda zehirlenmesi ya da ilaçların uygulanması için. Bu nedenle, her anne tekniğe sahip olmalı ve bu prosedürü gerçekleştirmek için doğru algoritmayı bilmelidir.

İlk önce şırınganın 5 dakika boyunca bir su kabı içinde yumuşak bir uç ile kaynatılması gereklidir. Yenidoğanın lavmanı 50 ml'lik bir hacimde küçük bir şırınga konur.

Yapılması için gerekli çözümü hazırlayınrektum. Kabızlık ile, tıbbi nedenlerden dolayı haşlanmış su, papatya suyu kullanabilirsiniz - ilaçlar. Gerekli çözüm 30 derecelik bir sıcaklığa soğutulmalıdır.

Prosedürden önce ellerinizi yıkayın ve tek kullanımlık bir su geçirmez bez kullanın.

Lavman bebeği çocuğun sırtına ya da sol tarafına bükülmüş bacaklarla yerleştirilir.

Şırıngadan su ve hava alın,hazırlanan çözelti veya su ile doldurun. Şırıngayı anüse hafif ve ağrısız bir giriş sağlayacak olan krem ​​veya petrol jeli ile püskürtün.

Şırınga ağzını rektuma takın.2-4 cm derinlikte ve yavaşça sıvıyı serbest bırakırken, diğer yandan bebeğin kalçalarını sıkarak. Lavmanı unclenching olmadan, nazikçe anüs dışarı çekin. Çocuğun kalçalarını bir süre sıkı tutun, böylece sıvı dışkıyı harekete geçirir ve yumuşatır.

Çoğu durumda, lavman bir pozitif veriretki ve çocuk kusurları. Bir lavmanı tutmak için doğru teknikle yenidoğan, hoş olmayan duyular veya acı getirmez ve rahatlama gelir ve çocuk sakinleşir.

Enemaların sık kullanımını önlemek için,yenidoğanın bağırsak mikroflorasına dikkat etmek gerekir. Bebeğinizi emzirmeye çalışın (eğer kontrendikasyon yoksa), bebeğinizdeki kabızlığı kışkırtan diyet gıdalarınızdan çıkarın. Bu yöntemler yardımcı olmazsa, çocuk doktorunuza başvurun.

Yeni doğmuş bir bebek için lavman gerektiğinde ve nasıl doğru yapılır 2019

Yeni doğmuş bir bebek için lavman gerektiğinde ve nasıl doğru yapılır 2019

Related news

 • Hemanjiyom: tedavi ve hastalık belirtileri
 • Kumaş cinsine göre yıkama dereceleri
 • Çalı Fasulye Tarifi
 • Kış Mevsiminde Nasıl Makyaj Yapılır
 • Evde Makyaj Malzemesi Nasıl Yapılır

 • Yeni doğmuş bir bebek için lavman gerektiğinde ve nasıl doğru yapılır 52

  Yeni doğmuş bir bebek için lavman gerektiğinde ve nasıl doğru yapılır


  Yeni doğmuş bir bebek için lavman gerektiğinde ve nasıl doğru yapılır 73

  Yeni doğmuş bir bebek için lavman gerektiğinde ve nasıl doğru yapılır 48

  Yeni doğmuş bir bebek için lavman gerektiğinde ve nasıl doğru yapılır 98

  Yeni doğmuş bir bebek için lavman gerektiğinde ve nasıl doğru yapılır 88

  Yeni doğmuş bir bebek için lavman gerektiğinde ve nasıl doğru yapılır 7

  Yeni doğmuş bir bebek için lavman gerektiğinde ve nasıl doğru yapılır 41

  Yeni doğmuş bir bebek için lavman gerektiğinde ve nasıl doğru yapılır 53

  Yeni doğmuş bir bebek için lavman gerektiğinde ve nasıl doğru yapılır 92

  Yeni doğmuş bir bebek için lavman gerektiğinde ve nasıl doğru yapılır 47

  Yeni doğmuş bir bebek için lavman gerektiğinde ve nasıl doğru yapılır 24