Yekaterinburg Müzeleri: açıklamalar, yorumlar, fiyatlar. Ekaterinburg, Güzel Sanatlar Müzesi 2019

Yekaterinburg Müzeleri: açıklamalar, yorumlar, fiyatlar. Ekaterinburg, Güzel Sanatlar Müzesi 2019
15.05.2019

Yekaterinburg Müzeleri: açıklamalar, yorumlar, fiyatlar. Ekaterinburg, Güzel Sanatlar Müzesi 33

Yekaterinburg Müzeleri: açıklamalar, yorumlar, fiyatlar. Ekaterinburg, Güzel Sanatlar Müzesi

Yekaterinburg Müzeleri,yerel sakinler ve şehre ziyaretçiler. Burada birçok benzer kurumun bulunduğunu ve bunların arasında, her bir kişinin onu ilgilendiren yönü bulabileceğini belirtmek gerekir.

Güzel Sanatlar Müzesi - genel bilgiler

Uralların bütünü sanatıyla ünlüdürYekaterinburg galerisi. Güzel Sanatlar Müzesi, biri şu adreste bulunan iki binaya sahiptir: ul. Voevodina, 5 ve ikincisi - L. Weiner Caddesi, 11.

Birincisi Iset kıyısında ve işgalXVIII yüzyılın ortalarında yeniden inşa edilmiş. Bu binadaki müze 1985 yılında açılmıştır. Hem kalıcı sergiler hem de geçici sergiler için bir site var. Kalıcı olanlar arasında, Kasli dökümünü, Batı Avrupa sanatını, Rus simge resmini ve Rusya'nın Yekaterinburg dahil tüm şehirleri ile ünlü olan Rus resmini vurgulamak gerekir. Güzel Sanatlar Müzesi, ziyaretçilere Larionov, Mashkov, Malevich, Lentulov, Venetsianov, Kramskoy, Shishkin ve diğer birçok ünlü sanatçının eserlerini tanıtıyor.

Ekaterinburg Güzel Sanatlar Müzesi

Müzenin ikinci binası 1912'lerden kalma bir yapıdır.yıl, mimar Babykin'in projesine dikildi. Sverdlovskaya Galerisi bu binayı 1936'da aldı ve 80'lerin sonunda yeni bir statü kazandı, o zamandan beri Sanat Müzesi (Yekaterinburg).

Bazhov House-Museum Açıklaması

Chapaeva, 11 - bu adreste yer almaktadırBazhov'un ev müzesi. Ekaterinburg yıllardır ünlü yazarın ikamet şehriydi. 1914'te kendi elleriyle inşa edilen ve 1923'ten 1950'ye kadar olan ailesiyle birlikte yaşadığı tek katlı bu ev olan Bazhov'un dikkati çekiyor. Burada, "Malakit Kutusu" başlıklı en ünlü kitabının yanı sıra, diğer birçok kişi de burada yer aldı.

Bazhov Yekaterinburg Müzesi

Bazhov Müzesi (Ekaterinburg) 1969 yılında açıldıyıl. Eşsizliği, evin orijinal görünümünün tamamen korunmuş olmasında yatmaktadır. Eski de tüm kabine, çocuk odası ve yemek odası durumunu devam etti. Korunan ve bahçenin yanında bulunan bahçenin yanında yetişen kartopu, lindens, elma ağacı, üvez, yazar olarak dikilmiştir. Bir zamanlar PP Bazhov tarafından bir araya getirilen kütüphanenin 2000 kitabı var. Birçoğunda Bazhov'un bir zamanlar tanıdık ve arkadaş canlısı olduğu yazarların imzası vardır. Orijinal görünümü korunmuştur ve avlu binaları.

Taş Kesim ve Takı Sanat Tarihi Müzesi

Taş Kesme Müzesi Yekaterinburg

Yekaterinburg müzelerini göz önünde bulundurarakMüze, 1821 yılında Mikhail Malakhov'un (Ural mimar) tasarımıyla inşa edilen eski eczane binasının bir parçasıdır. Müze sergisi olağanüstü mineralojik anıtları içerir. Müze, Ekaterinburg'daki Imperial Lapidary Fabrikası'nın ustaları tarafından yapılan örnekler de dahil olmak üzere 18. yüzyıldan kalma taş kesme çalışmalarına sahiptir. Müze ziyaretçilerinin dikkatini jasper, mermer ve malaitten yapılmış ilginç öğeler oluşturmaktadır. Yüksekliği 1,5 metreye ulaşan Kalkan jasper'den bir vazo, özel ilgiyi hak ediyor.

Taş Kesme Müzesi (Ekaterinburg) tanıtıyorRusya'da takı sanat tarihi ile ziyaretçiler. Burada sunulan altın ve gümüş eşyalar, 18., 19. ve 20. yüzyıllarda geçerli olan farklı akımlara işaret ediyor. Müzede modern taş oymacılığına ayrılmış bir salon da bulunmaktadır.

Yekaterinburg Tarihi Müzesi

Yekaterinburg'daki tüm müzeler dikkati hak ediyor,Ancak, şehrin tarihi müzesi, ziyaretçilerine yalnızca belirli bir alanda değil, tüm yaşam alanlarında ve sakinlerinin faaliyetlerinde gizlilik perdesi ortaya çıkarmayı başardı. Başlangıçta YM Sverdlov'un şehir anıt müzesiydi ve şimdiki statüsünü sadece 1995'te aldı.

Ekaterinburg müzeleri

Hem geçici hem de kalıcımaruz kalma. Yani, bu ikinci "Zaman" adlı bir sergi içerir. Şehir. Eski ev. " Bu sayede ziyaretçiler, bugün bu müzenin yer aldığı evin dönüşümü ile Yekaterinburg'un tarihi hakkında daha fazla bilgi edinebilecekler. Ayrıca balmumu figürlerinin kalıcı bir sergisi de var. Ve son zamanlarda, XVIII. Yüzyılda Ekaterinburg. 3D ».

Jeoloji Müzesi - açıklama

Yekaterinburg'daki tüm müzeler memnun değilUral Jeoloji Müzesi olduğu sürece ziyaretçileri ile ziyaretçiler. 1937'de açıldı. Sergi, bu alanın çok ötesinde yaşayan uzmanlar ile hemen ilgilendi ve biraz sonra yabancı misafirler tarafından ziyaret edildi. Jeoloji müzesinin inşası üç salondan oluşuyor - jeolojik, mineraller ve mineralojik.

Yekaterinburg Jeoloji Müzesi

Jeoloji Müzesi (Yekaterinburg) altında toplandıçatısı Urallar tarafından çıkarılmış 30 000'den fazla değerli taş ve mineral sergileri. Ancak, ziyaretçilerin bakışları bu devasa koleksiyonun sadece üçte biri, geri kalanı ise geniş depolarda saklanıyor. Şimdi müzede görülebilen bazı sergiler, bir zamanlar yerel koleksiyoncular tarafından kendisine bağışlandı. Ziyaretçilerin gözleri platin, altın, rhodonit, malakit, zümrüt, topaz, ametist ve çok daha fazlasıdır. Ayrıca Urallar'da ilk olarak keşfedilen mineraller, bunların arasında sysertskite, ilmenite, vb. Vardır. Müzenin asıl gururu 784 kg olan bir kuvars kristalidir.

Yekaterinburg Müzeleri. Çalışma saatleri ve giriş biletleri fiyatları

Ekaterinburg müzelerinde çok daha kolay olacakSaatleri, iş günlerini ve giriş biletleri hakkında bilgi sahibi olmak için. Jeoloji Müzesi, pazar ve pazartesi hariç her gün saat 10'dan akşam 5'e kadar açıktır. Yetişkin giriş bileti, 100 ruble, çocuk, öğrenci ve emekliler - 40 rubleye mal olacak. Yekaterinburg Tarihi Müzesi her gün pazartesi, salı ve cuma günleri - 10 ila 18 saat arasında, çarşamba, perşembe - 10 ila 20 ve cumartesi ve pazar günleri 11'den 18'e kadar çalışır. Yetişkin giriş biletinin ücreti 150 ruble, Çocuk - 60, emekliler için - 100.

Yekaterinburg Sanat Müzesi

Taş kesme müzesi 11:00 ile 18:00 arasında çalışır.Pazar ve pazartesi hariç her gün. Yetişkin bir kişi için bilet 160 rubleye mal olacak, öğrenci 50 olacak. Bazhov'un ev müzesi Pazartesi, Salı, Cuma, Çarşamba ve Perşembe günleri 10'dan 18'e kadar açık, bir saat daha çalışıyor ve Pazar günü saat 11'den 17'ye kadar. Yetişkin bilet ücreti 100 ruble, çocuklar - 50. Güzel Sanatlar Müzesi, Cuma gününden Pazar gününe kadar 11'den 19'a, Pazartesi-Perşembe günleri ise 11'den 20'ye kadar çalışır. Tam bilet 100 ruble, tercihli - 50'dir.

Yekaterinburg'daki müzeler hakkında yorumlar

Varlık müzelerinin dönemi içinEkaterinburg zaten binlerce ziyaretçiye sahipti ve onlardan çok sayıda yorum aldı. Bu yüzden, Tarih Müzesi'nin sergilerinden çok memnunlar. Özel bir zevk, interaktif sunum. İnsanların bu kurum hakkında verdiği cevaplarda, burada daha önce karşılaşılmayan pek çok ilginç sergi gördükleri bilgisi var.

Taş kesme müzesi gelince, değerlendirmeleri vardırFarklı. Bazıları, bu tür sanatla çocukları tanımak için yeterli olsa da, diğerleri koleksiyonların çok zayıf olduğunu iddia ederken, bazıları ise sergilerden memnun. Birçok kişi jeoloji müzesi hakkında iyi yorumlar vermektedir. Taş ve minerallerle hiç ilgilenmeyenlerin bile müzenin koleksiyonunu takdir edecekleri iddia ediliyor.

Yekaterinburg Müzeleri: açıklamalar, yorumlar, fiyatlar. Ekaterinburg, Güzel Sanatlar Müzesi 2019

Yekaterinburg Müzeleri: açıklamalar, yorumlar, fiyatlar. Ekaterinburg, Güzel Sanatlar Müzesi 2019

Related news

 • Hanımeli ne kadar yararlıdır. Kullanım için ipuçları
 • Tropikal (Egzotik) Meyveler
 • Elmas Kurabiye
 • Yalancı Bahar 8. Bölüm Fragmanı izle
 • Çok İzlenen Videolar

 • Yekaterinburg Müzeleri: açıklamalar, yorumlar, fiyatlar. Ekaterinburg, Güzel Sanatlar Müzesi 81

  Yekaterinburg Müzeleri: açıklamalar, yorumlar, fiyatlar. Ekaterinburg, Güzel Sanatlar Müzesi


  Yekaterinburg Müzeleri: açıklamalar, yorumlar, fiyatlar. Ekaterinburg, Güzel Sanatlar Müzesi 93

  Yekaterinburg Müzeleri: açıklamalar, yorumlar, fiyatlar. Ekaterinburg, Güzel Sanatlar Müzesi 60

  Yekaterinburg Müzeleri: açıklamalar, yorumlar, fiyatlar. Ekaterinburg, Güzel Sanatlar Müzesi 83

  Yekaterinburg Müzeleri: açıklamalar, yorumlar, fiyatlar. Ekaterinburg, Güzel Sanatlar Müzesi 94

  Yekaterinburg Müzeleri: açıklamalar, yorumlar, fiyatlar. Ekaterinburg, Güzel Sanatlar Müzesi 35

  Yekaterinburg Müzeleri: açıklamalar, yorumlar, fiyatlar. Ekaterinburg, Güzel Sanatlar Müzesi 49

  Yekaterinburg Müzeleri: açıklamalar, yorumlar, fiyatlar. Ekaterinburg, Güzel Sanatlar Müzesi 61

  Yekaterinburg Müzeleri: açıklamalar, yorumlar, fiyatlar. Ekaterinburg, Güzel Sanatlar Müzesi 48

  Yekaterinburg Müzeleri: açıklamalar, yorumlar, fiyatlar. Ekaterinburg, Güzel Sanatlar Müzesi 62

  Yekaterinburg Müzeleri: açıklamalar, yorumlar, fiyatlar. Ekaterinburg, Güzel Sanatlar Müzesi 1

  Yekaterinburg Müzeleri: açıklamalar, yorumlar, fiyatlar. Ekaterinburg, Güzel Sanatlar Müzesi 68

  Yekaterinburg Müzeleri: açıklamalar, yorumlar, fiyatlar. Ekaterinburg, Güzel Sanatlar Müzesi 42

  Yekaterinburg Müzeleri: açıklamalar, yorumlar, fiyatlar. Ekaterinburg, Güzel Sanatlar Müzesi 18