Yanal nod. Yaz balıkçılığı için oltaYanal nod. Yaz balıkçılığı için olta

24.05.2019

Yanal nod. Yaz balıkçılığı için olta 45

Yanal nod. Yaz balıkçılığı için olta

Kıyıdan bir float olta üzerinde yaz balıkçılıkyoğun bitki örtüsü nedeniyle bazı yerler genellikle zordur. Bir çatışmayı tam olarak "pencereye" veya açık su ve bitkilerin sınırlarını çizmeye bazen imkansızdır. Bu olta, olta balıkçılığının yan sallanmaları ve bir mormish ile geldiği yer. Uzun bir çubuk, alglere bir yüzdürme yapışmasının olmaması ve ısırığın açık bir şekilde işaretlenmesi, bütün avantajları değildir.

Yan selam

Bu yazıda nerede ve nasıl yanal selam uygulamak tartışacağız yanı nasıl sıra yaz balıkçılık jig için kendi dişli yapmak.

Bir yan olta ile yaz olta özü nedir

Çoğu balıkçılar için balıkçılıkjig - istihdam son derece kış, bu balıkçılık özü doğru kablolama yem olduğu için. Uzun bir yaz çubuk ile böyle bir prosedür yürütmek neredeyse imkansızdır. Fakat gerçekte, bunun içinde karmaşık bir şey yoktur. Yeter, elinde tutmak mormyshkas ve ısırma sinyalleri sadece nitel selam, ayarlamak için uzun bir süre olabilir uzun ve hafif çubuk, sahip olmak değil, aynı zamanda yem yukarı oynayabilir.

Yaz balıkçılık için geleneksel oltalar, ile donatılmışyüzen, özellikle uzun bir mesafe döküm söz konusu olduğunda sucul bitkiler ile aşırı büyümüş yerlerde balıkçılık izin vermeyin. Arma tabanına düşse bile, şamandıra takılmalı veya takılmalı.

Yanal bir baskın olan bir olta da oldukça başka bir konudur. Uzun bir çubuk, teçhizatı doğru yere "tutturmanıza" izin verir, mormyshka problemsiz yere dibe düşer ve nod, boşluğun en küçük sallanmasıyla oynamasına yardımcı olur.

Nerede yakalanır

Zayıf olan nehirlerde benzer bir mücadele yakalayınakış ve ayrıca su içinde. Yere gelince, hem kıyıdan hem de tekneden yaz aylarında, her yerde yaz sivri uçlu balığa balık tutulabilir. İkinci durumda, tabii ki, uzun bir çubuk gerekli olmayacaktır.

Bu mücadele, mısır kabuklarında ve su dolu ağaçların olduğu yerlerde yakalamak için mükemmeldir. Aynı zamanda, bir deniz hayvanı gibi dikkatli balık avlamak için bir uçurumdan balık tutmak için de uygundur.

Mormyshka için yaz aylarında ne tür bir balık yakalayabilirsin?

Herhangi bir balık için yaz aylarında mormish ile balık yapabilirsinizt .. h ve yırtıcı olarak. Bu maggots, bloodworms veya caddis sinekler şeklinde bir ilavesi ile sıradan bir mormyshka ise, bu roach, sazan, levrek ve hatta pike levrek ile alınabilir. Bir beher kullanırken, kefali, roach, crucian sazan, sazan, aynı levrek ısırmaya güvenebilirsiniz.

Mormyshku için yaz balıkçılık için çubuk

Çubuğun seçilmesiyle, malzemeyle başlayın.üretim, çünkü burada temel faktörlerden biri boşluğun ağırlığıdır. Daha küçük olan, balık için daha rahat olacak. Bu amaçlar için karbon plastiğin kullanılması en iyisidir. Bu malzemeden en uzun çubuğun ağırlığı 350 g'ı geçmez.Yaz balıkçılığı için olta

Şimdi tasarım hakkında. Yaz aylarında yan sallanan balık avı, teleskopik bir boşluğun kullanılmasını ima eder. Burada fiş veya katı oltalar kullanılmamaktadır. Forma uzunluğu gelince, en az 5 metre olmalıdır.

Sisteme dikkat edin. Uzun sert kırbaçlarla hızlı çubuklar için daha uygun.

bobin

Bunun için bobin için özel gereksinimler yokbir tür balık olmuyor. Bazı anglers genellikle bir motovolz kullanır, ama çipura veya çıtır gibi büyük balıkları yakalamak için, ataletten yararlanmak daha iyidir. Sürtünme frenine sahip 2500-3000 makara boyutuna sahip ucuz bir marka model alın.

Misina

Ana hat hem monofilament hem de plait için uygundur. İplik için tavsiye edilen kalınlık 0,25 mm, kablo için - 0,15 mm'dir. Makara en az 30 metre olta ile sarılmalı.

Başını sallamak için gerekenler

Ancak, salgın gereksinimleri en katıdır çünkübalıkçılığın bütün başarısı bağlıdır. En temkinli ısırıkların ve hatta mormyshka'nın ağırlığına karşılık gelen belirli bir esnekliğin bile sinyalini vermek için yeterli esnekliğe sahip olmalıdır.

Yandaki nodu yakalamak

Boyutuna gelince, çubuk ile orantılı olmalıdır: ne kadar büyükse, salgı ne kadar uzun olmalıdır. Örneğin, 6 metrelik bir boşluk için ideal 20 cm'lik bir korumadır.

Ve daha zorunlu bir gereklilik - çevrenin rengiyle çelişen parlak renklenme nedeniyle açıkça görülebilir olmalıdır.

Basit bir plastik baş sallıyoruz

Bir yaz oltası için bir yan sallanma satın alınabilirbir balıkçı dükkanında, ya da kendi elleriyle yapabilirsiniz. Sadece hangi yemle çalışacağını belirlemek gereklidir. İdeal olarak, eğer boşaltılırsa, düz olacaktır ve morganın ağırlığı altında 90 derecelik bir açıda bükülecektir. Bu testleri yapmak için elbette, üretimden sonra gereklidir.

En basit yan nodsıradan plastik şişe. Bunu yapmak için, şişenin istenen uzunluğu seçip bkz 20h0,7 uzunlamasına parça boyutuna kesilir. Daha sonra şeridin bir ucu yakma alın kesim 0.3-0.5 mm ve işlem ince zımpara için daraltılır. Şimdi birlikte iki bilgi uçları ile bunun dışında bir döngü küçük ataş alıp oluştururlar. Bu bizim "lale" terminalimiz olacak. Bu döngü, aşağıdaki baş sallama vida bağlantısı dar ucuna primatyvaem ve suya dayanıklı yapışkan ile kapsamaktadır. bunu görmek kolay oldu böylece Bitiş selam önerilen kırmızı veya turuncu renkte boyanacak. Bu geleneksel oje ile yapılabilir.

Eski olta dizinden plastik başını sallayarak

Eskiden daha yoğun bir nod yapılabilirya da yaz balıkçılığı için kırık bir teleskopik olta. Bunu yapmak için, en ince dizlerinden birini ayırın ve ondan belirli boyutlarda bir şerit kesin. Genişliğini, belirli bir mormyshka ağırlığına takın. Köşkün sonunda, yukarıda gösterildiği gibi deliği zımbadan tutturun. Sonu parlak renklerden (kırmızı, sarı, turuncu) birine boyayın.

Bir mezura bir yaz tarafı nod nasıl yapılır

Mormyshek için onu sıkmak zor olacaksallayın. İnce sac yay çeliğinden yapmak en iyisidir. Ama nereden bulabilirsin? Sıradan bir inşaat ruletinden iyi bir yan sallama gelecektir. Burada, uzunluk ölçülemez bile - mevcut ölçeğe bakın. Metal için makas, iş parçasını yukarıda belirtilen boyutlarda kesin ve zımpara kağıdı ile dikkatlice işleyin. Şeridin genişliği daha az yapılabilir, çünkü yoğunluk plastikten çok daha yüksektir. Saldırıyı deneyin, ince bir çizgiyi çizgi ile birleştirin. Eğer kilosu altında koruyucu kıvrılırsa, o zaman doğru yoldasınız demektir.Side nod ve mormyshka ile olta

Taşlamadan sonra, ince ucuna bir ilmek ilmeği takın ve parlak bir renge boyayın.

Bir kamçılığa nod takmak nasıl

Şimdi, nodun tasarımı anlaşıldı,Köşede nasıl düzeltileceğini belirlemek için kalır. En kolay yol, onu kırbaçlara dik olarak tutturmak ve su geçirmez bir tutkal ile körfezden geçirmektir. Ancak bu yöntem kesinlikle elverişsizdir çünkü çubuk taşınırken sorunlara neden olur. Birkaç alternatif seçeneği düşünelim.

Bir parça kauçuk izolasyon alabilirsiniz.Kapı ve pencerelerin boyutlandırılmasında kullanılır. Çekirdeğinde dikdörtgen kesitli ince elastik bir hortum bulunur. 3-4 cm uzunluğunda bir parça dolgu macunu kesin, çubuğun ucuna yerleştirin. Sıkıca oturmazsa kaseti üstünden çekeriz.

Daha sonra, mühürün üstündeneşter ya da keskin bir ince bir bıçak yatay yarıkların uzunluğu 0.5-0.8 cm yapar. Bizim horoz konur, bu istenen yönde ucunu.

Çubuğun ucunda "lale" yoksa, yerineTüp, damlalıktan veya başka herhangi bir benzer borudan kullanılabilir. Kırbaç bir "lale" ile donatılmışsa, bir kokteyl için bir tüp alın, 3-4 cm uzunluğunda bir parça kesin ve halka ile uç arasındaki deliğe yerleştirin. Saldırı borunun içine doğru itilir ve pratik olarak hazır bir mücadele alırız.

yem

Yaz aylarında yan sarkmayı yakalamak sadece başarılı yem seçimi durumunda etkili olacaktır. Burada ana rol dört faktör tarafından oynanır:

 • ağırlığı;
 • şekil;
 • büyüklüğü;
 • rengi.

Mormyshki'yi seçerek, o yaz modellerini aklınızda bulundurunbiraz daha kış, bu yüzden tungsten modelleri ile akımları yakalamak meselesi olmadığı sürece, boyut hakkında utangaç olmanıza gerek yok. Ancak, balıkçılık türlerimiz güçlü bir akım için kullanılmadığından, kendimizi mormyshkami'ye kurşun ve alaşımlarından ayırırız.Bir yan salla ile olta

Sıradan yemler için, formun açıklamasını çıkarırız, çünkü bunların çoğunluğunda yuvarlak veya oval ana hatları vardır. Onlar için ana şey görünüş değil, kancada ne var.

Ama yaz mormyshk-bezmotilok formu ve rengi için belirleyici faktörler. Yılın bu döneminde balıkların doğal diyetine odaklanmanız gerekir, çünkü yaz onun için en aç zaman değildir.

Çipura ve roachın yan sallanmasında yakalanan yazbezmotlok kırmızı, turuncu ve sarı renklerin yanı sıra siyahla kombinasyonlarını kullanırken daha etkilidir. Chub için koyu renkler için daha uygundur: kahverengi, gri, siyah.

yem henüz yem hayvan kökenli içerecekse bir nod tarafında Karas daha iyi tepki, yüzden, geleneksel balık jig kullanmak tercih edilir.

Cazibenin şekli ile ilgili olarak, bir şey söylemek kesin!Yaz aylarında tüm balık çok titiz olduğu için, yapamam. Eh, el Eğer yem ve çeşitli bezmotylki ile balıkçılık için klasik modellere de dahil olmak yaz mormyshkas bir dizi sahip olacaktır eğer: "şeytan", "karıncalar", "keçi", "damla", "Uralcom," vs ...

Bir yan olta ile yaz olta yakalamanın yolları

Için evrensel bir mücadele varsaYaz aylarında balık tutmak, o zaman bu bir yaz mormyshka. Yan sarkma, kıyıdan, tekneden ve tekneden balık tutmanızı sağlar. Balıkçıya dayanıklılık ve sabır gerektirdiği için, ön plana çıkmanın en zor olduğu düşünülür. Buna ek olarak, suda durmanız gereken, ellerinize sürekli olarak uzun bir çubuk tutun, ayrıca doğru kabloları uygulamaya çalışın. Kıyıdan balık tutmak biraz daha kolay, burada en azından dişlerinizi ve yemlerinizi bırakabilirsiniz.

Yaz tarafı nod

Bir tekneden balık tutmanın en kolay yolu: ve seçmek için uygun bir yer daha kolay ve uzun bir çubuk kullanılmaz. Böyle bir balıkçılık için, sert bir üst yapıya sahip kısa bir yapı (1.5-2 m) hızlı bir yapı gereklidir. Diğer tüm gereklilikler, yan sarkma ile uzun bir çubuk için aynıdır.

Yaz aylarında yan sinsi yakalama tekniği

Mormyshku'da yaz balıkçılığı için çeşitli türlerde kayıtlar vardır:

 • basit dikey;
 • dikey aksaklık;
 • parmaklarınla ​​oyna;
 • pislik;
 • alt yatay;
 • tel çekme;
 • pasif.

Normal dikey kablolama ileBalıkçılık çubuklarının yardımıyla doğru yere gelin. Sonra yavaşça altına indirdi. Mormyshka'nın kaldırılması, her 10-15 cm'de 1-2 saniyelik bir duraklama ile yukarı doğru yönlendirilen hafif dikey hareketler ile gerçekleştirilir, bundan sonra, tekrar tekrar tabana geri döndürülür ve işlem tekrarlanır.

Çoğu için dikey kablolamaküçük bir akımın varlığında gerçekleştirilir. Bu, balıkları çeken titreşimleri üretmek için morfolojiye yardım eden bir şeydir. Bunu yapmak için, teçhizat tabana gönderilir, daha sonra yavaşça 7-10 cm'lik bir mesafeye kaldırılır ve böylece prosedür tekrarlanır ve 5-10 saniye bekletilir.

Parmaklarınızla oynadığınızda, benzer bir süreç var.bununla birlikte, tırmanma sırasında, fener ek olarak, makarayı ya da motovilenden uzayan, onu yukarı çekip serbest bırakan çizgi üzerindeki küçük parmak-pençeleri ile yemeyi "heyecanlandırır".

Kablolama mormyshkuiki aşamada altına indirdi: ilk bir kaç saniye sonra, ilk bir buçuk. Bundan sonra, 30-40 cm yükseklikte keskin bir artış yapın, ardından döngüyü tekrarlayın.

Bir yaz tarafı nod yapmak nasıl

Alt yatay kablolama ima ederyatay düzlemde çubuğun küçük genlik sarsıntısı ile gerçekleştirilirken, alt yüzey boyunca 10-15 cm'lik bir mesafede morfların dalgalanmaları.

Alttaki yem çizim sadece üzerinde mümkündürsucul bitkilerden açığa. Mormyshku altına indirdi, sonra çubuk yavaşça yan tarafa çekildi, alt yüzeye yem sürüklendi.

Pasif kablolama tembeldirMormyshka oyununa katkıda bulunmak istemeyen balıkçılar. Burada iki seçeneğin uygulanması mümkündür: Yemleri alçağa indirmek, böylece sadece orada ya da başka bir deyişle - zayıf akımın salınması için.

Sonuç

Seçimi ile ilgili verilen önerilerMormyshki, yöntem ve yakalama tekniği, zorunlu değildir. Herhangi bir balık tutma, bir tür denemedir, bu sırada balıkçı, hatta en çok anne, bir dahaki sefere ona yararlı olacak belirli bir deneyim alır.

Bu yüzden yemler denemek ve yakalama tekniği ile tereddüt etmeyin. Bu şekilde sadece bu şekilde balık avı denen bu büyüleyici dersin tüm sırlarını anlayabilirsiniz.

Yanal nod. Yaz balıkçılığı için oltaYanal nod. Yaz balıkçılığı için olta

Related news

 • Cam tezgâhtaki çizikler nasıl giderilir
 • Yeni Malatyaspor, Fulhamlı Kamara’dan olumlu yanıt aldı
 • Kaside Nedir
 • Miakaltsik - kemiklerin sağlığı için bir sprey
 • Yandan Düğmeli Yenidoğan Bebek Yeleği Modeli Yapılışı Türkçe Videolu

 • Yanal nod. Yaz balıkçılığı için olta 3

  Yanal nod. Yaz balıkçılığı için olta


  Yanal nod. Yaz balıkçılığı için olta 67

  Yanal nod. Yaz balıkçılığı için olta 50

  Yanal nod. Yaz balıkçılığı için olta 23

  Yanal nod. Yaz balıkçılığı için olta 85

  Yanal nod. Yaz balıkçılığı için olta 76

  Yanal nod. Yaz balıkçılığı için olta 80

  Yanal nod. Yaz balıkçılığı için olta 36

  Yanal nod. Yaz balıkçılığı için olta 55

  Yanal nod. Yaz balıkçılığı için olta 53

  Yanal nod. Yaz balıkçılığı için olta 6

  Yanal nod. Yaz balıkçılığı için olta 14

  Yanal nod. Yaz balıkçılığı için olta 93

  Yanal nod. Yaz balıkçılığı için olta 66

  Yanal nod. Yaz balıkçılığı için olta 47

  Yanal nod. Yaz balıkçılığı için olta 5