Yabani otlardan Lazurite anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu 2019

Yabani otlardan Lazurite anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu 2019
16.09.2019

Yabani otlardan Lazurite anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu 98

Yabani otlardan "Lazurite" anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu

Bahçeye veya bahçeye sahip olan herkes bilir kiyabani otlarla mücadeledir. Baharın her gelişiyle birlikte, hoş sıkıntılar dışında, bu imkansız savaş bizi bekliyor. Ve her zaman bir kişi onun içinde galip çıkarmaz. Yabani otlar büyüme koşullarından daha az talep görüyor, ekili bitkilerden daha fazla hayatta kalma şansları var. Örneğin, patatesler insan bakımı olmadan, su olmadan, gübreleme olmadan hayatta kalamazlar.yabani otlardan lazuliVe yabani otlar onun yanında, kendi topraklarında veBesin ve nem mücadelesinde rakipleridir. Eğer imha edilmezlerse, o zaman, yumruların ticari kalitesinin azaltılmasına ek olarak, çeşitli hastalıkların ortaya çıkması, patateslerin toplanmasında sakıncalar, mahsul kayıpları% 50 olabilir. Ve bu oldukça hassas. Bu nedenle, her hafta sonu tatilciler, bu saati daha ilginç bir mesleğe harcamak yerine, bahçenin ayıklanması için zamanlarının birkaç saatini harcıyorlar.

"Lazurite" ilacının özellikleri

Bazı kategorik olarak kimyayı tanıma, korkmaHem toprak hem de kendimizi zehirlemek için, yabani otlar ile mekanik yollarla savaşırız. Diğerleri yardım arayanlar aramaya başlar. Patates yetiştiriciliğinde yabancı otların yok edilmesi için birkaç etkili tarif vardır. Bunlardan biri herbisitlerin kullanımı, zararlı bitkilerle mücadele için özel hazırlıklardır. Patateslerin işlenmesi için farklı üreticilerin bu tür fonları vardır. Bugüne kadar yabani otlardan "Lazurite" ilacı ana herbisittir. Patates dikiminde yıllık yabani otları mükemmel şekilde yok eder. Yapraklara nüfuz ederek onları öldürür. Ayrıca yetişen yabani otlar üzerinde topraktan 1-2 ay boyunca hareket eder.yabani otlardan ilaç Lazurite

İlaç yıllık dikotiledonları bastırır vetahıl zararlıları (peygamber çiçeği, quinoa, ragweed, maria, karabuğday, karahindiba, papatya, kemik ve diğerleri). Aynı zamanda, doğru kullanıldığında, patatesleri olumsuz etkilemez. Bir "Lazurit" maddesi, yabani otlardan 700 g / kg'lık bir metribuzin içeren bir toz formunda üretilir. 20 gr'lık torbalarda paketlenmiştir.

Yöntemler ve işlem süresi

Yabancı otlardan "Lazurite" ilacını yapabilirsiniz.iki şekilde. İlki bir kerelik. Toprak / ha 0.7-1.4 kg oranında ürün oluşur serpin. Önemli bir nokta: yumrular mikropların dilimini etkilemez olabilir ilaca optimal toprağa gömme edilmelidir. etkili sonuçlar ve homojen dağılımı için taraklar iyi yerleşmiş, toprak, nemli gevşek ve topaklı tutulması gerektiği anlamına gelmektedir. Hava rüzgarsızdır.

2 yol - iki kez. İlk kez, patates filizleri normalde 0.5-1 kg / ha olana kadar toprak püskürtülür. İkinci tedavi, 5 cm'lik patates filizlerinin yüksekliğinde 0,3 kg / ha'lık bir dozda ve bunların% 70-80'i oranında yapılır.

Tüketim oranları

Yabancı otlardan "Lazurite" ilacını uygulamak, bu olmalıÜreticinin talimatlarına göre tam dozajı gözlemleyin ve dikkatli kullanın. Kullanımdan hemen önce, solüsyonu hazırlayın: 1 litre sudaki büyük bir kovada, ilacın 1 poşetini çözün, karıştırın ve ilk muamele için 5 litre daha ekleyin (kültürün ortaya çıkmasından önce). Çözelti, ikincil bir prosedür için hazırlanırsa, 1 paket 20 litre su içinde seyreltilir. Bitmiş çözüm hemen kullanılır, depolanmaz!

lazurit ot kontrolüDozaj ayrıca, dünyanın bileşimine de bağlıdır.içindeki humus içeriği. İlacın, "Lapis" maksimum dozu ağır topraklarda kullanılır ve akciğerler - çok az. Arazi yüzünden herbisit zayıf emme kapasitesinin yaklaşık hiç kullanılmadığını, humus% 1'inden daha azını içeriyorsa. otlar büyüdü zaman% 6'dan daha fazla içeren turba, toprak, humus üzerinde, sulak püskürtme yapılmalıdır. erken patates de sonrası için ilaç (en fazla 0,5 kg / ha) daha düşük bir uygulama oranı kullanılan - daha yüksek. Soğutucu geçti veya yağmur tedaviden sonra, etki belirgin azaltılırsa tedavisinde en iyi 15-20 derece C arasında bir sıcaklıkta yapılır. 2 hafta sonra yabani otlar ölür.

Herbisit kullanımı için kontrendikasyonlar

Lazurit kullanmayınOtlar, patates filizi don, zararlılar, hasta veya çok zayıf çeker. Ayrıca, çeşitliliğin herbisitlere duyarlılığı, bitkinin büyümesi ve gelişimi üzerindeki olumsuz etkileri ile kimyasal işleme atılmalıdır.

Dikkatli ol ve tekniği takip etmelisinGüvenlik, "Lazurite" aracını kullanarak. Yabani otların kontrol edilmesi herbisitleri emek yoğunluğundaki propolisleri rahatlatır ve hatta verimi arttırır. Ancak, bu metodun, sadece yabani otların yok edilmesi için diğer önlemlerin başarısız olduğu durumlarda güvensiz ve haklı olduğu unutulmamalıdır.

Yabani otlardan Lazurite anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu 2019

Yabani otlardan Lazurite anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu 2019

Related news

 • Lana Altın - iğne işi sevenler için mükemmel bir seçenek
 • Leo Tolstoyu yeniden dile getiren bir peri masalı Bir Adam Nasıl Bir Adam Paylaştı
 • FISTIKLI ŞEMSİYE ÖRNEĞİ VE ONLARCA ÖRGÜ DESENİ
 • Kablosuz Kulaklıklar Beats: özellikler, incelemeler
 • ABD, İdlib anlaşmasının uygulanacağına inanmıyor

 • Yabani otlardan Lazurite anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu 26

  Yabani otlardan Lazurite anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu


  Yabani otlardan Lazurite anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu 24

  Yabani otlardan Lazurite anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu 63

  Yabani otlardan Lazurite anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu 64

  Yabani otlardan Lazurite anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu 78

  Yabani otlardan Lazurite anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu 8

  Yabani otlardan Lazurite anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu 9

  Yabani otlardan Lazurite anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu 94

  Yabani otlardan Lazurite anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu 94

  Yabani otlardan Lazurite anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu 29

  Yabani otlardan Lazurite anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu 33

  Yabani otlardan Lazurite anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu 77

  Yabani otlardan Lazurite anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu 16

  Yabani otlardan Lazurite anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu 18

  Yabani otlardan Lazurite anlamına gelir - bir patatesin kurtuluşu 1