Yağlı Saçlara Nasıl Bakılır 2019

Yağlı Saçlara Nasıl Bakılır 2019
Yağlı Saçlara Nasıl Bakılır


Sabahları saçınızı yıkayın ve mükemmel stilde yapın, ve böylece gün boyunca iyi görünmeye hazırdır. Ancak yağlı saçlar birkaç saat sonra aynaya baktığında farklı yapışık bir görünüm veriyor. Saçlarınız yağlı ve yağlı görünüyormuş gibi görünüyorsa bakım önerilerimizi bir inceleyin.

Yağlı saçlarda saç telleri kırılmaya karşı korunur ve saç deriniz yağ bezleri nedeniyle iyi durumda kalır. Bu bezler, hormonal dalgalanmalar, kalıtsal koşullar veya saçınızın doğal dokusu gibi çeşitli nedenlerden ötürü çok fazla yağ salabilirler. Endişelenmemek için evde yağlı saçlar için birkaç bakım yöntemi var.

Yağ salınımı, kökleri iyi koruduğu için saçlar için iyidir, ancak fazladan hiçbir şey hiç iyi değildir.Dahası, bugünün kadınlarının bu kadar çok rahatsız olduğunu fark ederek, tüm kozmetik markaları, aşırı yağla mücadele için ayrılmış birçok ürün üretmeye başladı.

Yağlı Saçlara Nasıl Bakılır

yağlı saçların bakımı nasıl yapılır

yağlı saçların bakımı nasıl yapılır

1. Yağlı Saçlar İçin Şampuan Alın

Yağlı saçlarınız varsa, saçlarınızı temiz tutmak ve yağdan arındırmak için düzenli olarak şampuanlamak en iyisidir.

İdeal olarak, yağlı saçlar için bir şampuan seçin. Saçınız kuru ise, sadece nemli ve yumuşak tutmak için besleyici bir kremi kullanın. Yağlı saçlarınızın yanı sıra yağlı bir saç derisi varsa, yağlı saçlar için şampuan hem saç derinize hem de saç tellerine aynı anda bakacaktır. Yağlı saçlar için hafif ve özel olarak formüle edilmiş pH dengeli bir şampuan kullanın.

Şampuanlama yaparken kafa derinizi iyice masaj yapın. Saç derinize yapışan yağ ve kir çıkarılarak kafa derinizin gıcırtıcısını temiz tutmanız zorunludur. Her zaman düzenli kullanım için uygun olan hafif bir şampuana yatırım yapın. İlgili: Saç Tipiniz İçin En İyi Şampuan Nasıl Seçilir

2. İyice Durulayın

Şampuanladıktan sonra saçınızı iyice duruladığınız dan emin olun .Herhangi bir artık sadece daha fazla yağ ve kir çekecektir. Asla saçınıza sabun veya şampuan artıkları bırakmayın. Gıcırtılı temiz kıllar elde etmek için saçınızda kalan her sabunu köpürtmek çok önemlidir. Tortu sadece saçınızı yağlı ve yağlı kılmakla kalmaz, aynı zamanda da zarar verir.

3. Her Alternatif Gün Şampuanı

Sebum, kir ve safsızlıklar saç derinize yayılma eğilimindeyken her gün saçınızı şampuanladığınızdan emin olun. Şampuanın çok sert olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde, kesinlikle iyi olmayan doğal yağları uzaklaştırır. Düzenli şampuanlama saç derinizin taze ve temiz kalmasına yardımcı olacaktır. Şampuanı uygularken saç derinizi parmaklarınızla nazikçe ovun, böylece kafa derisinde kir ve yağ biriktirmek için herhangi bir yer kalmaz.

4. Özel olarak tasarlanan şampuanları kullanın.

Yağlı saçlar için özel olarak tasarlanmış şampuanlar kullanın. Normal saç pH 4.5 ve 6.7 arasında şampuan gerektirir, ancak yağlı saç bunun ötesine bir ihtiyacı var.

5. Haftada bir kez yağ tedavisine başlayın.

Yağ, saç bakımı tedavisinde önemli bir rol oynamaktadır. Hindistan cevizi yağını badem yağı ile karıştırın. Çay ağacı esans yağı birkaç damla ekleyin. Kafa derinize ve saçınıza masaj yapmak için bu karışımı kullanın. Bir saat bekletin. Kaliteli bir şampuanla yıkayın ve saçınızı iyice yıkadığınızdan emin olun. Yağ izi geride bırakılmamalıdır. Bu, saç derinize ve saçınıza beslenmeye yardımcı olacaktır. Aynı zamanda saçlarınızı olumsuz bir şekilde etkilemez, çünkü bir saatten fazla sürmez. Saçlarınızın sağlığına zararlı olabileceği için asla bir gece boyunda yağlı karışımı saçınızda bırakmayınız.

Doğrudan kafa derisine sıcak yağ tedavisi, yağlı ve yağlı saçların tedavisinde harikalar yaratır. Eminim nasıl olduğunu merak ediyor musun? İşte basit bir teknik.

Yağları kafa derisine yavaşça masaj yapın.
Daha sonra yağlı saçları iyice durulayın.
Yağlı saçların durulanması bir fincan su içine 2-3 çay kaşığı elma sirkesi veya beyaz sirke ile yapılabilir.

Bu, köklerinizi nemlendirerek saçınızı daha iyi yapar .

6. Aloe Vera Çözüm
Yağlı saçlar için en iyi doğal ilaçlardan biri Aloe Vera  jeli kullanmaktır . Bunun için hafif şampuan bir bardak su ekleyin ve bir çorba kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı taze Aloe Vera jeli ekleyin. Karıştırın ve buzdolabındaki bir şişede saklayın. Bu miktar yaklaşık bir hafta sürer. Yağlılıktan kurtulmak için her gün bu karışımla saçları şampuanlamanız gerekir.

Ayrıca taze aloe vera jeli (veya herhangi bir iyi marka paketlenmiş formu) kullanarak bir kremi de hazırlayabilir ve 1 kaşık elma sirkesi veya 2 yemek kaşığı limon suyu veya her ikisini de bir kere tamamlayabilirsiniz. Bu, tüm saç türleri için gerçekten iyi sonuç verir.

Saç kurumalarını gidermek için kremi yalnızca saçlarınızın uçlarına uygulayın. Yağlı saçlar için saçlarını kaplaması önerilmez. Nem sağlarlar. Bu nem yalnızca yağlılık ve yağlanmaya katkıda bulunur.

7. Serumlar ve Parlak Jellerinden Kaçının

Yağlı saçların doğal bir parlaklığı vardır. Parlak serumu ve parlak jelleri saçlarda kullanmaktan kaçının. Bunlar sadece gerekli değildir. Sadece sorunlarınızı artırır.

8.Fırçalamaktan Kaçının

Saçınızı çok fazla fırçalamaktan kaçının. Saç derinize gelen yağlar her fırça çalıştırdığınızda saçlarınızın dağıtılır.

9. Saç Derisini Kaşımayın

Asla bir havluyla saçınızı ovmayın ya da kafa derinizi şiddetle çizmeyin. Bu aşınmaya, yağlı kepeklenmeye veya yağ bezlerini daha fazla yağ salgısı üretmek üzere uyarabilir.

10. Aşırı Yağları Kaldırmak İçin Bebek Pudrası

Saçınızı yıkamak için zamanınız yoksa  biraz bebek pudrası serpin, beş dakika dinlendirin ve iyice karıştırın. Toz aşırı yağları emecektir ve saçlarınız iyi kokacaktır.

11. Seyreltilmiş Sirke ve Limon Suyu ile Durulayın

Yağlanmayı azaltmanın bir başka yöntemi, seyreltilmiş sirke veya limon suyu ile şampuanlandıktan sonra saçları durulamaktır . Bunun için iki yemek kaşığı beyaz sirke veya bir limonun suyu bir fincan su ile karıştırılmalıdır. Şampuandan sonra saçlar bu karışımla durulanmalı ve nihayet ılık suyla durulanmalıdır. Hem limon suyu hem de sirke yağ oluşumunun kontrolünde yardımcı olur.

12. Bira Durulayın

Alkol veya bira her türlü saç kuruma etkisi verir, yağlanmayı azaltır. Alkol içeriği ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olur. Bunun için yarım bardak alkol veya bira birkaç bardak su ile karıştırılmalıdır. Sonunda bu karışım ile durulanmalıdır; bu da yağlanmayı azaltacağı gibi saçları parlaklaştırır.


Yağlı Saçlara Nasıl Bakılır 2019

Yağlı Saçlara Nasıl Bakılır 2019

Related news Yağlı Saçlara Nasıl BakılırYağlı Saçlara Nasıl Bakılır


Yağlı Saçlara Nasıl Bakılır


Yağlı Saçlara Nasıl Bakılır


Yağlı Saçlara Nasıl Bakılır


Yağlı Saçlara Nasıl Bakılır