Yaşlılık Pansiyonu: Randevu Türleri ve Özellikleri 34 19.01.2019, 11:44

Yaşlılık Pansiyonu: Randevu Türleri ve Özellikleri

Belli bir yaşa giren ve bu nedenle kendilerini mali açıdan temin edemeyen vatandaşlar için devlet emeklilik maaşlarının ödenmesini öngörür.

Yaşlılık aylığı iki çeşit olabilir:

 • yaşlılık emeklilik aylığı;
 • yaşlılık için sosyal emeklilik.

Her bir ödeme türünün amacı, özelliklerine ve özelliklerine sahiptir.

Yaşlılık için emeklilik aylığı- Aylık olarak nakit ödemebelirli bir çağa ulaşmış, kanunla kurulmuş ve uygun bir hizmet süresine sahip kişilere atanır. İşgücü faaliyeti dönemi için karakteristik olan ücret veya diğer geliri tazmin etmek amacına sahiptir.

Yaşlılık aylığı ayrı bileşenden oluşur:

 • baz;
 • sigortası;
 • finanse etti.

Emekli maaşının boyutu ve ödeme usulü Federal Hukuk "Rusya Federasyonu'ndaki Emekli Maaşı" ile belirlenir.

Yaşlılık aylığı ödenebilirbelirli bir yaşa eriştikten sonra ve ayrıca en az beş yıllık bir sigorta deneyimine tabidir. Erkekler için emeklilik yaşı 60 yıldır, 55 yaş kadınlar için.

Bazı vatandaş kategorileri daha erken bir yaşta emeklilik hakkına sahiptir.

Bu aşağıdakiler için geçerlidir:

- özel koşullarda çalıştı,

- Uzak Kuzey'de,

- belirli bir süre için belirli faaliyetlerde bulunmuş (tıbbi, pedagojik işçiler) - yıllardır emeklilik aylığı,

- ayrı özürlü kategorileri,

- birçok çocuğu olan anneler.

Taban kısmı sabit bir miktarda sabitlenir(bu toplam boyut olarak adlandırılır). Büyüklüğü engelli olma, seksen yaşına ulaşma, bağımlıların varlığı gibi unsurlar tarafından sağlanır. Bu durumda, artan bir emekli aylığı kurulmuştur. Birkaç faktörün aynı anda varlığı halinde, emeklilik maaşı miktarı daha da büyük bir miktara ayarlanır (Bölüm 14, Madde 4).

24 Temmuz 2009 tarihli genel Federal Kanun uyarınca, temel kısım sigorta bölümüne dahil edildi (sabit boyut olarak adlandırılmaktadır).

1 Şubat 2011'den itibaren sigorta kısmının sabit büyüklüğü 2963 ruble 07 kopekliktir.

Kümülatif kısım, sigorta ödemelerindeki tasarruf miktarının emeklilik ödemelerinin planlandığı dönemin aylık sayısına oranıdır.

Biriken kısım, büyüklüğü vatandaşa bağlı olan emekli maaşının tek unsurudur. Herhangi bir kuruluş tarafından bir vatandaş (kamu veya özel) seçiminde yatırım yapılabilir.

Yaşlılık için sosyal emeklilik

Sosyal yaşlılık aylığı bekleniyor(Kadınlar ve erkekler için) 55 ve 50 yaşına ulaşmış Kuzeyin Azınlıklar, hükümeti (erkek ve kadınlar için) 65 ve 60 yıllık ulaştı ve beş yıl içinde hiçbir iş deneyimine sahip olan vatandaşlara ödemeler yanı sıra vatandaşlar.

Sosyal yaşlılık aylığı için amaçlanmıştırYaşlılığa ulaşmış ve emeklilik maaşı alma hakkına sahip olmayan engelli vatandaşları alır. Bu vatandaşlar kategorisi için, sosyal emeklilik aslında tek maddi güvenlik kaynağıdır.

Yaşlılık için sosyal emeklilik özelliğidir.Standart emeklilik yaşının beş yıldan fazla yaşından itibaren ödenebilir. Erken sosyal emeklilik (yaşlılık için emek gibi) elde edilemez.

sağ hükümet ödemeleri ek olarak Rusya Federasyonu'nun sadece vatandaşları, yabancı şahıs ve kalıcı Rusya Federasyonu topraklarında ikamet vatansız kişilerdir almak.

Sosyal yardım için başvurduktan sonra devlet vatandaşlarından bu gibi faydalar alabilirsiniz.

Bazı özellikler varyaşlılık için sosyal emeklilik ayarlanır. Böyle ödemeler (kadınlar ve erkekler için) 65 ve 60 yıllık ulaşmış kişiler sivil sözleşme ile iş veya diğer ücretli faaliyetlerin performans istihdam edilmektedir durumlarda yapılmaz. Yani, devletin yaşlılık yardımlarını almak için vatandaşlar resmi olarak resmi olarak listelenmemelidir.Related news

 • Uzun Triko Hırka
 • YELPAZE İĞNE OYASI TÜRKÇE VİDEOLU YAPILIŞI
 • Çok İzlenen Videolar

 • Yaşlılık Pansiyonu: Randevu Türleri ve Özellikleri 93

  Yaşlılık Pansiyonu: Randevu Türleri ve Özellikleri


  Yaşlılık Pansiyonu: Randevu Türleri ve Özellikleri 72

  Yaşlılık Pansiyonu: Randevu Türleri ve Özellikleri 45

  Yaşlılık Pansiyonu: Randevu Türleri ve Özellikleri 5

  Yaşlılık Pansiyonu: Randevu Türleri ve Özellikleri 21

  Yaşlılık Pansiyonu: Randevu Türleri ve Özellikleri 23

  Yaşlılık Pansiyonu: Randevu Türleri ve Özellikleri 75