Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar 2019

Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar 2019 Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar

"Volvo C40": avantajları ve dezavantajları, yorumlar

Volvo otomobilleri her zamanzeka, huzur ve tutarlılık. Ayrıca güvenlik ve aşırı güvenilirlik için de önemlidir. "Volvo C40", amiral gemisi C80'in bazı özelliklerini harici olarak ödünç alıyor, ancak aile sedanının görünümünü koruyor - oldukça uygun ve güvenilir. C40'ı inceleyin - bu makalenin ilerleyen bölümlerinde.

Modelin geçmişi

Otomobil "Volvo C40" ilk tanıtıldı1995'te geri döndü, ama o zaman C4 endeksini giyiyordu. Çok yakında değişti, çünkü hemen hemen aynı zamanda "Audi" şirketi aynı adı taşıyan benzer bir modelin üretimine başladı.Volvo c40İlk nesil C40 bir tane üzerine inşa edildiMitsubishi Charisma ile platform, ancak zamanında beklendiği popülerlik değildi. Model V40 station wagon endeksi aldı. İlk model, C40 2004 yılında alınan restyled olan V50 vagonunu değiştirildi ve araba "Ford Focus" ikinci nesil "Mazda 3" nin bilinen modellerle soplatformennym oldu - ilk. Sonuç olarak, parça 60% kendi aralarında değiştirilebilir. Birçok hatta "Ford Focus" yol versiyonu bu modeli diyoruz. Gerçekten de, görünüşe göre boyut, motoru ve tüketici özellikleri biraz benzerdir.

2007 yılında restyling

2007 yılında, Volvo ikinci tamamlandıYeniden araba modeli C40, daha sonra araba gerçekten popüler oldu. O zaman, tüm şirket modeli modelleri güncellendi, bunlar tek bir şirket tarzına getirildi. Hepsi görünüşte benzer hale gelmişlerdi, ancak her biri kendi tanınabilir farklarına sahipti. Volvo S40 II'de, birçok öğe modernizasyon geçirdi. Bu güncellenmiş bir tampon, ızgara, farlar. Egzoz borularının ardında modifiye edilmiş ve fenerler LED elemanlar almıştır.volvo yedek parçalarıOtomobilin içi de çok aldıdeğişiklikler - yüksek teknoloji tarzında özgün tasarım birçok alıcı için tadı geldi. Orta konsolun sadece düz bir kurdele ne pahasına! Diğer unsurlar da modernleştirilmiştir. Böylece, aktif güvenlik sisteminde, dikiz aynaları ve adaptif farlardaki kör alanlar üzerindeki kontroller eklenmiştir. Otomobilde pasif güvenlik yenilikleri arasında iç mekanın güçlendirilmiş iskeleti uygulanmış, travmalı yolcuların daha iyi korunması sağlanmıştır. Bu formda, model 2012 yılına kadar konveyör bandında mevcuttu, ardından V40 ile değiştirildi.

Temel motor

Volvo C40'ın ana ünitesi -"Ford Focus 2" 'ye kurulan dört silindirli motor 1.6. Bu yeterince eski, kanıtlanmış bir motor. Zamanında ve doğru bakım ile kaynağı 500 bin kilometreye ulaşabilir. Bu tahrik kayışının tahrik zamanlaması ve her 80 bin kilometrede bir değiştirilmelidir. Ekler yıpranmaya başlıyor ve yaklaşık 100 bin reddediyor. Ekipmanın arızalanması ve motorun ömrünün kısalması problemi şu şekildedir: aracın kendisi oldukça ağırdır ve kabul edilebilir bir hareket oranını korumak için, motorun daha fazla devre dışı bırakılması gereklidir, buna göre, ağır yüklere maruz bırakılmalıdır.

Cetvelin geri kalanı

Bir sonraki kurşun 1.8 motorlarıve 2 litre (sırasıyla 140 ve 150 hp). Bu motorlar "Ford" ve "Mazda" da yüklü. Birim çok dayanıklı ve gösterişsiz. Dinamik rezerv için kapasite rezervi yeterlidir.40 değerlendirme ileGaz dağıtım mekanizmasının bir zinciri vardır.sürücü ve neredeyse sonsuzdur. Bu tür tesislere sahip araçlar maalesef nadiren karşılanmaktadır. Eski motorlar sıralı beş silindirli motorlardır. 2.4 litrelik ünite kapasitesi 170 litredir. a. Bu motor, sıradışı tasarımı nedeniyle, bakımı oldukça pahalıdır ve doğuştan hastalıkları vardır. Sahiplerin yorumları, hızlı bir şekilde arızalanan ateşleme sistemini ve karter havalandırmasını işaretler. "Volvo C40" ın en eski motoru, 220 beygir gücünde 2.5 litrelik turboşarjlı bir motordur. Bu güç ünitesi, karmaşıklık ve yüksek bakım maliyeti nedeniyle Rusya'da da popüler değildir. Bu tür arabalar önden ve tüm tekerlerden çekildi.

2007 yılından bu yana, Volvo S40, restylingEtkileyici, motoru biyoetanol ve benzin karışımı üzerinde çalışabilen Flexifuel versiyonunda aldı. Resmi olarak, böyle bir motor Rusya'ya verilmemiştir. Ayrıca "Volvo C40" dizel motorlarla üretildi, ancak yakıt sisteminin yerel dizel yakıt kalitesine olan duyarlılığı nedeniyle Rusya'da popüler değiller. Ayrıca, dizel "Volvo" ve onsuz da bakım bakımından oldukça pahalıdır. İkincil piyasada popülerlikten hoşlanmaz.

Transmisyon "Volvo C40"

Motorlar mekanik ve insanlıydı.otomatik şanzımanlar. 1,6 ve 1,8 litrelik üniteler sadece "mekaniği" ile donatılmıştır ve tasarımda farklıydı. 125 beygir gücündeki bir motor seçeneği, güçlendirilmiş bir tasarıma sahipti.cv motoru c40 Mekanik kutular oldukça güvenilir veOnlara karşı herhangi bir şikayetler yoktur. Bu, sahiplerinin geri bildirimleriyle belirtilmiştir. Otomatik kutular da oldukça güvenilir ve kendilerini diğer Volvo modellerinde kanıtladılar. Kaynakları her 60 bin kilometrede bir düzenli yağ değişimi durumunda 300 bin kilometreye ulaşıyor. Aksi halde, herhangi bir otomatik şanzımanın en pahalı ve karmaşık elemanı olan kavramaların aşırı ısınması ve hidrolik ünitenin arızalanması söz konusudur.

şasi

Yapısal olarak şasi, gelenekselbu sınıfın Ön ve arka alt şaseli, gövdeli, öndeki süspansiyon - "McPherson" dur. Arkasında çok bağlantılı bir yapıdır. Sistem yapıcı olarak "Ford Focus 2" otomobilinin yapısını tekrarlıyor ve detaylar birleştiriliyor. Sahiplerine göre, dikkatli bir sürüşle böyle bir mecliste ciddi yatırımlar sadece yüz bin kilometre sonra gerekecek. Sabitleyicinin desteklerini ve menteşelerini, sessiz kol bloklarını, göbek yataklarını değiştirin. "Volvo C40" da ilk 200 bin kilometre boyunca müdahale gerektirebilecek hidroelektrik veya elektrikli direksiyon kuruldu.

vücut

Şirket "Volvo", geleneklerde kendisini değiştirmiyor. Otomobillerinin vücut parçaları son derece dayanıklıdır. Korozyon bu metali almaz. Nedeni basit: İsveç sert bir iklime sahip bir ülkedir ve hava koşullarına karşı dayanıklılık basitçe gereklidir.volvo s40 fiyatı Tek istisna bir acil durum aracıdır. Pasın varlığı, bir kazada olduğunu ve çok yüksek kalitede olmadığını gösterir.

Ikincil piyasada Volvo C40

Bu markanın otomobilleri her zaman kullanıldıHem ikincil piyasada hem de yeni birimler arasında talep var. Bunun nedeni, efsanevi bileşenler: güvenilirlik, dayanıklılık, güvenlik, konfor. Herhangi bir Volvo otomobilindeki tüm bu bileşenler mükemmelleştirilmiştir. Ancak, bu artıların ödenmesi gerekiyordu ve önemli ölçüde. Bu markanın tüm modellerinin genel eksikliklerini sayabiliriz: yedek parça ve bakım maliyeti yüksek, ikincil piyasada otomobilin düşük likiditesi. Volvo S40'ın büyük bir kilometre performansı ile onarımı, finansal olanakları serinletebilir.

Araba ve yedek parça fiyatları

Volvo S40 modelinde fiyat daha hızlı düşecekAynı sınıftaki benzer arabalar. Ortalama olarak, 2008'in motoru 1.6 (en popüler) ve mekanik bir kutu ile 430 ila 660 bin ruble arasında mal olacak.onarım volvo s40 2012 yılında 2 litrelik motor ve otomatik şanzıman ile "Volvo"650-750 bin rubleye mal olacak. Yedek parçalar (Volvo C40), diğer yabancı otomobiller gibi orijinal ve orijinaldir. Bununla birlikte, her ikisi de düşük bir fiyatla ayırt edilmez. Yani, amortisörler 5-6 bin ruble, fren diskleri ve yastıkları - 3-5 bin, ön cam - 5,5 ila 23 bin ruble maliyeti. Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, 100 bin km'lik bir sürenin ardından ciddi onarımlar ve yatırımlar gerekli olacaktır.

Sahiplerin "Volvo" hakkındaki yanıtları

İsveçli araba çok fazla yokMotor sürücülerimizin birçoğu Volvo C40 binek otomobili de dahil olmak üzere büyük ama açıkça telaffuz edilen bir grup fanlar. Bu makinenin incelemeleri son derece güvenilir, dayanıklı ve sade bir şekilde yerleştirilmiştir. Aracın avantajları arasında, yumuşak iç mekanı, koltuk ayarlamalarının bolluğunu ve kolaylıklarını, operasyonu basitleştiren ve konforu yaratan pek çok farklı elektronik sistemi (ekipmana bağlı olarak) kutluyoruz. Ayrıca, motor ve şanzımanın düzgün ve ekonomik çalışmasına, kış aylarında motorun hızlı ısınmasına, güçlü boya ve ses yalıtımına sahip olmaları gerekmektedir. Genel olarak, bütün araba sağlam bir şekilde monte edilmiş ve güvenilir bir ürün izlenimi yaratır.

Arabanın eksileri

Eksiklikler, zaten sahiplersöz konusu pahalı yedek parçalar Volvo S40, küçük bir yerden yükseklik ve sert bir süspansiyon. Salon çok niteliksel olarak yapılır, ancak zaman içinde gıcırdamaya başlar. Ancak bu cırcır böcekleri yakında görünmez (10 yıl veya daha sonra, bu oldukça iyidir).

volvo s40 restyling

Çoğu zaman ünitenin güvenilmez işlemine dikkat edinSürücü kapısındaki cam kaldırıcılar ve ön cam sileceklerinin donması. Ancak bu sadece şiddetli don ve yıkandıktan sonra gerçekleşir. Buna karşı tek bir araba sigortalanmaz.

Sonuç

Özetlemek gerekirse, "Volvo C40" diyebiliriz.Güvenilir, sağlam ve konforlu bir otomobil örneği. Makine amacını mükemmel bir şekilde yerine getirir ve sadece olumlu duygular verir. Özel dikkat edilmesi gereken tek şey vücut koşulu. Bir Volvo almayın, bir kazadan sonra yeniden inşa edin. Yüksek kaliteli tamirler bile, üretim tesisi olarak korozyona karşı bu korumayı garanti edemez.

Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar 2019

Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar 2019

Related news

 • Erik Reçeli
 • Volgograd metrosu nedir
 • Iki renkli kek oktay usta ile Etiketlenen Konular
 • Gizemli pembe kuvars: büyülü özellikleri
 • Kansızlık saç dökülmesine sebep oluyor

 • Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar

  Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar


  Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar

  Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar

  Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar

  Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar

  Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar

  Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar

  Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar

  Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar

  Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar

  Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar

  Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar

  Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar

  Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar

  Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar

  Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar

  Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar

  Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar

  Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar

  Volvo C40: avantajları ve dezavantajları, yorumlar