Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff 2019

Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff 2019
17.07.2019

Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff 11

Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff

Bu yüzden popüler modeller çok fazlahatırla, her şey mümkün değil. Ama sadece birkaç düzine yıl önce, her model dünya çapında benzersiz ve ünlüydü. Ve ilk süper model Verushka'ydı. Kim o ve başarıya giden yolu nasıldı?

Verushka, model

Çocukluk yılları

Vera Gottlieb Anna von Lendorf, bu tam olarak yol1960'ların en iyi modelini aradılar, 14 Mayıs 1939'da Doğu Prusya'da doğdular. Çocukluğu Steinort köyünde bir aile arazisinde tutuldu. Ebeveynler-soylular güvenlik ve mutluluk garanti olamazdı - Bir sonraki Führer karargahına bulunan Ribbentrop tarafından el konuldu "Kurt Lair" denir ve öncesinde Hitler'in yönetimi trajik yıllarıydı olan gayrimenkul parçası. İnançın Babası olan Heinrich von Lendorf-Steinort Kontu, Wehrmacht rezervinde bir teğmenti. Ancak, o Nazi ideallerini paylaşan vermedi ve "Operation Valkyrie" katıldı - bu kimin gol Hitler'i öldürmek olan bir siyasi komplodur oldu. Yoldaşlar bulundu, Henry idam edildi. Mülkiyet von Lendorfov el konuldu ve aile bir çalışma kampına gönderildi. İnancın hayatı sonsuza kadar değişti.

Eğitim Verushki

sadık von lendorf

Savaştan sonra gelecek Alman modeliVerushka okula girdikten sonra Hamburg Okulu'na gitti - tekstil fabrikalarının kumaşları üzerine bir sanatçı olarak çalışmayı planladı. Eğitim kurumunda, genç bir aristokratın özgürce seven eğiliminin uymadığı bir durum çok katıydı. Bu nedenle, yakında Veruška von Lendorf, çizim yapmaya karar verdiği Floransa'ya gitti. İtalya'da narin görünüm ve sarı saçlar nadirdi, bu nedenle kızı bir kez gördükten sonra, çoğu onu sonsuza dek hatırladı. Bu yüzden, ünlü portre sanatçısı ve sokak fotoğrafçısı Hugo Mulass'la oldu - ince bir toprağa sahip olan Vera, ilk toplantıdan kendisini şaşırttı. Onu hemen bir model olarak çalışmaya davet etti. Vera kendini bu alanda denemeye karar verdi. İlk resimleri 1960 tarihli - sonra da ihtişamın zirvesine giden yol başladı.

Alman aktrisler

İlk başarılar

İtalya'dan fotoğraf çekimleri ilk portföy olduVerushka yaptı. Model onunla Paris'e gitti. Ama ilk başta onun görünüşü Fransız ajanları arasında coşku yaratmadı. Alman aktrisler ve modeller son siyasi olaylardan sonra çok popüler değildi ve İnanç figürü çok sinirli ve beceriksiz görünüyordu. Feminen görüntüler için, daha sonra Christian Dior'un etkisi altında Paris'e yayıldı, uymadı.

60'ların Amerikan modelleri de değildiVerushka'ya benziyor, yine de New York ajansından Eileen Ford, Ford modelini kız kariyerine yurtdışında devam etmeye davet etti. Transatlantik bir uçuş için bilet almak için, Vera'nın annesi Saxony'den bir aile çaydanlık satmak zorunda kaldı, başlangıç ​​modeli başka bir ülkeyi fethetmeye karar verdi.

60'lı modellerin modelleri

Başarısızlık ve yeni bir imaj

1961'de Veruska von Lendorf Amerika'ya geldi. Ama Paris'ten gelen dostane Eileen, memleketinde oldukça farklıydı - New York'ta genç bir Alman kadını ilk gördüğünü iddia ediyordu. Tüm dökümler başarısızlıkla sonuçlandı ve Vera Avrupa'ya geri döndü. Rüyasını bırakmamaya karar verdi ve imajı hakkında çok düşündü. Ve böylece özel bir kız Verushka olan bir alter-ego von Lendorf olarak ortaya çıktı. Model, geçmişini unutmaya ve sıradışı bir isimle gizemli bir Rus güzelliğine dönüşmeye karar verdi - iki dünya savaşından sonra, Almanya hakkında konuşmak iyi bir karar değildi. Her şey değişti: yürüyüş, jestler, giyinme tarzı. Şimdi Verushka siyah giyinmiş ve topuklu ayakkabılar giymiyordu. Sarışın Alman aktrisleri, Aryan aristokrasisini ve toplama kampları ile trajik geleceği seçkinleştiren zarif kadınlık, genç bir Alman kadınının yerine Amerikalılar dışında, eksantrik bir Rus ortaya çıktı.

Vera Gottlieb Anna von Lendorf

Çarpıcı popülerlik

Rus efsanesi seçimi çok başarılıydı -İkinci Dünya Kazananlar heyecan Amerikalılar uyandırdı. Veruschka geldi orijinal resmin izlenimini güçlendirir - modeli neler yapabileceğini bakmak yerine ona başkalarının çalışmalarını göstermek istiyor fotoğrafçı bildiren, portföy olmadan geldi. sonsuz uzun bacakları ve unutulmaz kişiyle Çarpıcı siluet böyle Küstahlığımı haklı. Verushka'ya popülerlik geldi. Olağandışı büyüme sadece kelimenin tam anlamıyla, ancak mecazi diğer modellerden öne. 1960'larda popüler kız değildi. Veruschka yakında ardından Amerikan dergisi «Vogue» yayın yönetmeni Diana Vreeland gördü.

Ona yeni bir çağın erkeğini gördü ve karar verdiFotoğrafını kapağa koy. Genç model için kalıcı bir stilist işe alındı ​​ve fotoğrafçıların kalabalığı o kadar etkileyiciydi ki, yirminci yüzyılın en iyi ustası olan Irwin Penn bile üç haftalığına Vera'yı beklemek zorunda kaldı. Sonuç olarak, Diana ve Verushka benzeri görülmemiş bir başarı elde etmeyi başardılar. Her bir kapak şık bir olay oldu ve toplamda Vera yüzünü "Vogue" ile on bir kez süsledi. Bu sektörde, bu 11 Oscar heykelciklerinin alınması ile karşılaştırılabilir. "Vogue" a ek olarak, Verushka'nın gerçek bir model kaydı gibi görünen yaklaşık sekiz yüz kadar kapağı var.

Yeni Ufuklar

Alman modeli

Ünlü Verushka, bütün bir modeldünya, bir şeyle sınırlı olamazdı. Kendini sinemada denemeye karar verdi. İlk çalışma "Fotoğraf geliştirme" kaseti oldu. İçinde Verushka onun için bir fotoğraf modeli olarak oldukça basit bir rol aldı. Onunla birlikte bölüm beş dakika ve kelime öbekleri az olmasına rağmen, film bir sonraki başarısı oldu. Vera ile sahneler yılın en iyi erotik çekimleri oldu. Altmışların bir başka popüler modeli olan Twiggy'den bile çıkmayı başardı. Sinematografiye ek olarak Verushka sanat aldı. Bu problemi çözmeye yardım eden Salvador Dali idi. 1966'da, gerçeküstü eylemler düzenlediler, örneğin, sanatçı, Verushka'yı traş köpüğü ile suladı. Model, transkripsiyon ve vücut sanatı için bir aşk açtı. Daha sonra, kendisinin birçoğunu yaptı ve çarpıcı fotoğraflar çekti, bunun da hepsinin aynı Verushka olduğuna inanmak neredeyse imkansızdı. Vücut sanatı yardımıyla, model sadece bir insan ya da bir hayvanda değil, bir bitki ya da taşta da reenkarne edilmiştir.

Kariyer sonu

Popülerlik yıllarında Verushka on'a kadar aldıgünde bin dolar. Her başarı "Vogue" yeni editör görüntüsünün değiştirilmesini talep 1975 yılına kadar devam etmiş ve model sektörden çıkmaya karar verdi. Yeni trendlere uyum saç ederken ve Aristokrat Veruschka bugüne kadar bunu yapmayı reddetti. Böylece kapaklardan kayboldu. Ancak, inancın zengin hayatı hiçbir yerde ortadan kalkmadı. O filmlerde yanı sıra çalıştı ve hala sanat yapmaya devam - En son eserlerinden biridir casus filmi "Casino Royale" in rolü oldu.

Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff 2019

Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff 2019

Related news

 • Köfte pişirmek nasıl
 • Kalbimdeki Deniz 39.bölüm fragmanı Kalbimdeki Deniz 38.bölüm izle
 • Bel soğukluğu nedir
 • Çok İzlenen Videolar
 • Sırt Tutan Bebek Yeleği Yapılışı

 • Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff 70

  Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff


  Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff 40

  Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff 44

  Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff 77

  Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff 72

  Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff 94

  Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff 35

  Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff 37

  Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff 98

  Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff 76

  Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff 71

  Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff 32

  Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff 16

  Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff 27

  Verushka (model). Alman modeli ve oyuncu Vera Gottlieb Anna Grefin von Lendorff 97