Ve nasıl virüs dosyaları kontrol etmek için 2019

Ve nasıl virüs dosyaları kontrol etmek için 2019 Ve nasıl virüs dosyaları kontrol etmek için

Ve nasıl virüs dosyaları kontrol etmek için?

Virüsler ve antivirüs yazılımı gelincegüvenlik, onlara karşı savaşmak için tasarlanmış, daha sonra bu konuyla çok yazılmış. Virüsleri kontrol etmek için, virüs eylemiyle ilgili ana noktaları ve antivirüs yazılımı ürünlerinin çalışma ilkelerini biliyorsanız, dosya oldukça basit olabilir. Dosyaları virüslere karşı kontrol ederek durumu daha ayrıntılı olarak düşünün.

Virüsler ve etkileri

Virüslerin ortaya çıkışı, ilk virüsün ortaya çıkışı ile ilişkilidirWindows çalıştıran, bu kötü amaçlı programların suda bir balık gibi hissettikleri çalıştırılabilir ortamda. Ve zamanla, yalnızca OS değil, aynı zamanda virüslerin kendileri de çok güçlü değişiklikler geçirdi.

virüs dosyasını kontrol et

Daha önce etkileri baştabilgisayar sisteminin başarısızlığı, birazdan sonra bu zararlılar kullanıcı ve sistem dosyalarını yok etmeye başladı (en azından bir aşk mektubu ya da mesaj şeklinde bir e-postaya gelen kötü şöhretli I Love You virüsünü hatırlayın).

bir dosyada virüs olup olmadığı nasıl kontrol edilir

Bugün, malware aralığı çokçok geniş. Bilgisayar "solucanları", keyloggers ve gerçekten de herhangi bir kötü amaçlı kod ya da çalıştırılabilir makro sunuyor. Not: virüs başlangıcında, kural olarak, yürütülebilir .exe dosyaları ile temsil edildiyse, daha sonra, .dll dinamik kütüphaneler, .mp3 format müzik veya .txt uzantılı düz metin dosyaları için maskelenmeye başladılar. Dahası, birçok virüs ayrı bir programa benzemiyor ancak örneğin Microsoft Office belgelerinde gömülüyor, bu nedenle böyle bir belgeyi açtığınızda yalnızca işletim sistemini çökertmekle kalmıyor, aynı zamanda yönetimin ele geçirilmesiyle de ilişkili en olumsuz sonuçlara yol açabilirsiniz bilgisayar veya gizli bilgiler ve verilerin çalınması.

Antivirüs programları

Bir dosyayı kontrol etme hakkında bir soru sorarsanızvirüslerde, bunun cevabı en basittir: antivirüs yazılımı kullanın. Modern bilgisayar dünyasında, bu yöntem en etkili yöntemdir, neredeyse her gün çok sayıda yeni zararlı program oluşturduğu düşünülürse.

Tüm virüsten koruma programlarınıGenellikle, virüsler dosya için check hepsi aynı prensiple çalışır, ancak, çünkü, bunlardan herhangi biri farklı test yöntemleri kullanabilirsiniz söyleyebiliriz.

site dosyalarını virüslere karşı kontrol edin

Doğal olarak, yazılım ürünlerini seçmek daha iyidir,Maksimum fonksiyonel set artı "proaktif" koruma var. Bu durumda, virüs için dosya kontrol etmek çok kolay olacaktır, çünkü imza, sezgisel ve davranışsal analiz uygulanacaktır ve bazı durumlarda, checksumların bir karşılaştırması (birçok kişi bu yöntemin geçersiz olduğuna inanmaktadır). Ancak, toplamda, neredeyse yüzde 100 sonuç alabilirsin.

Dosyaları doğrulama yöntemleri

Bugüne kadar, en yaygın olduğuna inanılmaktadırVirüsler için bir dosyayı nasıl test edebileceğinizin ortak yolları iki ana konudur: özel antivirüs programlarının kullanımı ve çevrimiçi kontrol.

Doğal olarak, her doğrulama yöntemindeAntivirüs veya çevrimiçi hizmetlerin fonksiyonel seti ile ilgili avantaj ve dezavantajlar. Dedikleri gibi, her şey yazılım geliştiricisine veya İnternet kaynağına bağlıdır.

Antivirüs kontrolü

Antivirüs yazılımının kullanımı için,Dosyayı virüslere karşı kontrol etmek oldukça kolay. Gerçek şu ki, entegrasyondan sonra bilinen tüm antivirüsler, dosya yöneticilerinin içerik menüsüne entegre edilmiş ve bu veya bu eyleme kendi hızlı erişim komutlarını oluşturmuşlardır. Böylece, antivirüsün manuel olarak aranmasına gerek yoktur.

Örneğin, bir yazılım paketi kullanırkenKaspersky Antivirüs'ün kendisi için "Kaspersky" dosyası virüsleri kontrol etmek için "Virüs taraması" komutunu çağırdığınızda programın Rusça versiyonunu kullanabilirsiniz. Böyle bir komut, kontrol edilecek dosyaya sağ tıkladıktan sonra görünen açılır menüde kullanılabilir.

virüs için dosyayı kontrol et

Aslında, aynı Eset NOD32 çalışırBenzer. İçerik menüsü sadece aranan komutun adını değiştirir. Bu durumda, "Eset NOD32 ile Tara" (veya Eset Smart Security) olarak adlandırılır.

virüsler için bir dosyayı veya siteyi nasıl kontrol edersiniz

Bir dosyayı veya bir web sitesini nasıl kontrol edeceğiniz sorusuvirüsler çözülür ve bu tarayıcıları manuel olarak çağırdığınızda. Örneğin, NOD32 uygulamasında "Araçlar" menüsünde "Analiz için dosya gönder" özel bir komut vardır. Bu öğeyi kullanırsanız, e-posta adresinizi belirtmeniz ve sorgulanabilir bir dosya eklemeniz gerekir; ardından analiz için bu BT şirketinin laboratuarına gönderilir. Burada, özel internet kaynaklarını kullanarak virüs taraması yapma problemini çözmeye yaklaşıyoruz.

Çevrimiçi kontrol

Çevrimiçi dosya doğrulaması içinÇok fazla virüs var. Hemen hemen tüm anti-virüs yazılımı üreticileri onları oluşturur. Herhangi bir şey kullanabilirsiniz: Kaspersky Lab kaynakları, Eset, Dr.Web, Norton, vb.

Örneğin, en basit ve en popüler olanlardan birihizmetleri Virüs Toplamıdır. Bunu kullanmak için, resmi siteye gidiniz, ilgili dosyaya istediğiniz dosyayı veya URL-linkini (veya sayfada yer alan dosyaya bir link) ekleyiniz ve "Check" butonuna basınız. Aslında, görev, yerel bilgisayar terminalinde depolanan dosyaları kontrol etmekten bahsetmeden, virüsler için site dosyalarını nasıl kontrol edeceğimiz çözüldü. Doğru, küçük bir sapık var. Gerçek şu ki, doğrulama sitesinde, taranan dosyaların boyutu, yani 64 MB (daha önce - 32 MB).

virüs dosyasını kontrol et

Sonuç

Özet olarak, hepsine dikkat çekilebilir.Yukarıdaki yöntemler iyidir. Ancak, virüsleri bir sabit sürücüde veya çıkarılabilir bir depolama ortamında saklanan bir dosya veya dosya için taramanız gerekiyorsa, bilgisayarda yüklü olan virüsten koruma yazılımını kullanmak daha iyidir. Ağdaki kaynakları veya sitelerdeki dosyaları kontrol etmek için çevrimiçi bir kontrol kullanmak daha iyidir. Bu nedenle, kaynağın kendisini ziyaret etmeden veya ondan bilgi indirmeden önce seçilen kaynağın güvenliğinden emin olun.

Ve nasıl virüs dosyaları kontrol etmek için 2019

Ve nasıl virüs dosyaları kontrol etmek için 2019

Related news

 • Mavi Yazlık Çanta Modeli Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Bir Strongman Gibi Ağırlık Kaldırın
 • Babalar ve Oğullar romanında Bazarovun eğitimi ve yetiştirilmesi. Ana karakterin özellikleri
 • Çikolatalı ve Muzlu Pankek
 • Ispanak Graten Tarifi – Fırında Beşamel Soslu Ispanak Tarifi

 • Ve nasıl virüs dosyaları kontrol etmek için

  Ve nasıl virüs dosyaları kontrol etmek için


  Ve nasıl virüs dosyaları kontrol etmek için

  Ve nasıl virüs dosyaları kontrol etmek için

  Ve nasıl virüs dosyaları kontrol etmek için

  Ve nasıl virüs dosyaları kontrol etmek için

  Ve nasıl virüs dosyaları kontrol etmek için

  Ve nasıl virüs dosyaları kontrol etmek için

  Ve nasıl virüs dosyaları kontrol etmek için

  Ve nasıl virüs dosyaları kontrol etmek için

  Ve nasıl virüs dosyaları kontrol etmek için

  Ve nasıl virüs dosyaları kontrol etmek için

  Ve nasıl virüs dosyaları kontrol etmek için

  Ve nasıl virüs dosyaları kontrol etmek için