VAZ 2110 önünün askıya alınması. VAZ 2110 aracının ön süspansiyonunun onarımı ve değiştirilmesi hakkında kılavuzVAZ 2110 önünün askıya alınması. VAZ 2110 aracının ön süspansiyonunun onarımı ve değiştirilmesi hakkında kılavuz

20.05.2019

VAZ 2110 önünün askıya alınması. VAZ 2110 aracının ön süspansiyonunun onarımı ve değiştirilmesi hakkında kılavuz 13

VAZ 2110 önünün askıya alınması. VAZ 2110 aracının ön süspansiyonunun onarımı ve değiştirilmesi hakkında kılavuz

Makale hakkında bilgi içerirelemanlar VAZ 2110 süspansiyonundan oluşur. Ön kısım özellikle "MacPherson" tipi üzerine kurulmuştur. Bu tip süspansiyon çoğu önden çekişli bütçe araçlarında kullanılır. Hem avantajlara hem de dezavantajlara sahiptir. Bütün bunlar bu makalede ele alınacaktır. Ayrıca, ön süspansiyon "onlar" ve diğer tüm önden çekişli VAZ araçlarının tasarımını oluşturan ana elemanlar hakkında bilgi edineceksiniz.

"Macpherson" süspansiyonunun avantajları

kolye ön vazo 2110

Avantajları arasında basitlik veyeterli güvenilirlik Stand, hem amortisörün hem de döner mekanizmanın işlevlerini yerine getirir. Lütfen, amortisöre yan taraftan döner bir yumruğun kaynaklandığını unutmayın. Bunun için direksiyonun hareketli menteşesinin sabitlenmesi yapılır. Alt ön süspansiyonun alt koludur, bir bilyalı yatak vasıtasıyla göbeğe bağlanmıştır. Amortisör çubuğu destek yatağında döner. Yukarıdakilerden görülebileceği gibi sadece üç adet hareketli menteşe vardır:

 1. Bilyalı eklem (alt).
 2. Destek yatağı (üstte).
 3. Direksiyon ucu.

Arkadan çekişli arabalarla karşılaştırıldığında, süspansiyonun güvenilirliği daha kolay ve basittir. Ama bakmaya ve olumsuz özelliklere değer.

Ön süspansiyon tipi "Macpherson" dezavantajları

ileri bir süspansiyon braketinin bir yayı

Bu, bu tür bir süspansiyonun olmasıyla başlar.Düz yollarda normal sessiz sürüş için tasarlanmıştır. Diğer bir deyişle, VAZ 2110 süspansiyonu (ön) şehir modunda araç çalışması için idealdir. Yol dışı çok fazla sürerseniz, süspansiyon elemanları hızla başarısız olur. Bu bakış açısından, iki kollu tip çok daha etkilidir. Bu nedenle, off-road araçlarda (örneğin, Niva otomobilleri) iki bağlantılı bir süspansiyon kullanılmaktadır. Daha karmaşık bir tasarıma sahip olmasına rağmen, birçok kez daha verimli çalışır. "Macpherson" süspansiyonunun dezavantajları arasında tanımlanabilir ve sertliği. Bu tip bir süspansiyon kullanılırsa, o zaman otomobil çok iyi bir ses yalıtımına sahip olmalıdır. Ve en önemlisi - tüm plastik elemanlar yerlerini sıkıca tutmalıdır. Yumuşatıcı sayısını ve diğer sesleri en aza indirmek için yumuşatıcı malzemeler kullanmak bile tavsiye edilir. Ve yabancı seslerin nedeni de aşınmış bir yaylı ön süspansiyon olabilir. Yetersiz uzunluğa sahipse, tüm tasarımın işi etkisizdir.

Amortisör

Tüm yapının temeli amortismandır.masa. Üzerinde ileri bir askı aparatının bir yayı vardır. Bu mekanizmanın iyi durumda olması durumunda, tüm mekanizmanın çalışması en etkili olanıdır. Özellikle rafın içinde yeterli yağ bulunmalıdır. Bir yay "sarkık" olmamalıdır. Araç uzun süre şiddetli koşullarda çalıştırılırsa, yay uzunluğu yavaş yavaş azalır. Görünür sertliğine ve gücüne rağmen, dönüşler birbirine yaklaşır. Yarım santimetrelik bir düşüş bile kendini hissettirecek - tüm süspansiyon etkin bir şekilde çalışmayacaktır. Bu, VAZ 2110'un ön süspansiyonunu oluşturan elemanlardan bir tanesidir. Tamir, kendi başlarına bile yapılabilir. Amortisörün kendisi için, temiz tutmaya çalışın. Özellikle, aniden insizyon veya çatlaklar ortaya çıkarsa, anter değiştirmek için gereklidir. Az miktarda tozun bile girmesi kendini çok yakında hissettirecektir. Omentum mutlaka çökecek ve petrol çıkmaya başlayacak.

Rulman

alt ön salıncak

Göbeğe, VAZ'ın ön süspansiyon koluna takılırTop eklemeli 2110. Referans literatürüne başvurduysanız, bu sitenin pratik olarak engellenemeyeceğini biliyor olabilirsiniz. Kırılması ve uygunsuz görünüme yol açması zordur. Maalesef destek hala kırılıyor. Ve birçok açıdan kaynağı, aşağıdaki faktörlere bağlıdır:

 1. Sürüş tarzı.
 2. Yol yüzeyinin kalitesi.
 3. Ürünün orijinal kalitesi.

Sıklıkla topun başarısızlığından kaynaklanırVAZ 2110'un ön süspansiyonunun vurulması vardır. Ayrıca, hem araç hareket halindeyken hem de iniş veya iniş yapan yolcularda gözlemlenebilir. Ve ne kadar hızlı hareket ettiğin önemli değil, hangi yöne dönüyorsun. Ancak, süspansiyonu çalmak nadir değildir. Ve eğer top eklemi nedeniyle ortaya çıkarsa, onarım çok pahalı olmayacaktır.

Süspansiyon kolları

ön süspansiyon vazoları 2110 çalıyor

Tasarımda bir kol sistemi var.Aracın mümkün olduğunca sabit bir şekilde hareket etmesini sağlar. Özellikle, göbeğe bir bilye vasıtasıyla sabitlenen ön süspansiyonun alt kolu, ana elemanlardan biridir. Ayrıca, kauçuk elementlere bloklarla da vücut elemanlarına bağlanır. Ama burada bir özellik not edilmelidir: Aracın sol ve sağ tarafları asenkron olarak çalışacak, bu nedenle tüm vücut "yürümeye" başlayacak. Kollar virajlarda ve diğer manevralarda aracın stabilitesini garanti edemeyecektir. Bu hoş olmayan etkiden kurtulmak için stabilizatörlerin kurulması gerekmektedir. Bu stabilizatörlerin hem sol hem de sağ tarafta mevcut olduğunu unutmayın.

Destek taşıyan

ön süspansiyon VAZ 2110 onarımı

Bu öğe bir mobil için izin veriramortisör çubuğunun ve araç gövdesinin bağlantısı. Sonuçta, amortisörün döner bir mekanizma olduğunu unutmayınız. Sonuç olarak, eksen boyunca serbestçe dönmeli, altta ve üstte hareketli destekler bulunmalıdır. Destek yatağı basit bir menteşe. Eylem ilkesine göre, diğer herhangi bir yatağa benzer. Ancak VAZ 2110 süspansiyonu (ön) onsuz düzgün çalışmayacaktır. Bu devletin bu durumda nasıl olduğuna dikkat edin. Gerçek şu ki, bozulduğunda, her şey olabilir. Örneğin, bir vuruntu veya taşlama sesi görünebilir. Yatağın bir sıkışması varsa, direksiyon simidi hiç döndürülemez. Bu nedenle, zamanında değiştirmeyi deneyin. Evet, onarım tabi değildir, sadece yeni bir elemanın kurulumu gereklidir.

yönetim

ön süspansiyon kolu vazo 2110

Direksiyon rafı tipi, raflaraUcun hareketli menteşesinin sabitlenmesi yapılır. Çalışma prensibi, daha önce bahsedilen bilyalı yatağa çok benzemektedir. Direksiyon ucunun ana itme gücüne bir eki olması dışında tasarım bile birçok açıdan benzerdir. İki somun ve bir iç vida dişi ile uzun bir manşon ile gerçekleştirilir. Tekerleklerin yakınsama açılarının hassas şekilde ayarlanması için gereklidirler. Bu ayar yapılmazsa, aşırı lastik aşınması gözlemlenir. Buna ek olarak, aracın düz giderken bile sürüş yapması mümkündür. Bu nedenle, ön tekerleklerin kamber açılarını ve yakınsama zamanını ayarlamak son derece önemlidir. Aksi halde, araba için yeni lastik satın almak zorunda kalacaksınız.

Sonuç

Yukarıdakilerin hepsinden yapabilirsinizbelirli sonuçlar. İlk olarak, VAZ 2110 süspansiyonu tasarımda çok basittir.Arabanın ön tarafında en az sayıda eleman bulunur. İkincisi, onarımı oldukça basittir, onunla hiçbir karmaşıklık ortaya çıkmaz. Üçüncü olarak, bu tür bir süspansiyon kentsel koşullarda etkili bir şekilde kullanılabilir. Ne yazık ki, off-road modunda bu süspansiyonun verimi düşüktür. Ancak bu, süspansiyonun avantajlarından uzak değildir. Orta sınıf otomobiller için idealdir, çünkü düşük maliyetlidir ve onarımı çok kolaydır.

VAZ 2110 önünün askıya alınması. VAZ 2110 aracının ön süspansiyonunun onarımı ve değiştirilmesi hakkında kılavuzVAZ 2110 önünün askıya alınması. VAZ 2110 aracının ön süspansiyonunun onarımı ve değiştirilmesi hakkında kılavuz

Related news

 • Kendi ellerindeki güzellik: evde gençleştiren yüz maskesi
 • Priştine Üniversitesi
 • Takım elbiseli dolandırıcı tutuklandı
 • İNCİLER İLE TEK SIRADA BİTEN OYAYI BEĞENECEĞİNİZİ UMUYORUM
 • Şık Ofis Kıyafetleri ile Bahar Kombinleri

 • VAZ 2110 önünün askıya alınması. VAZ 2110 aracının ön süspansiyonunun onarımı ve değiştirilmesi hakkında kılavuz 96

  VAZ 2110 önünün askıya alınması. VAZ 2110 aracının ön süspansiyonunun onarımı ve değiştirilmesi hakkında kılavuz


  VAZ 2110 önünün askıya alınması. VAZ 2110 aracının ön süspansiyonunun onarımı ve değiştirilmesi hakkında kılavuz 32

  VAZ 2110 önünün askıya alınması. VAZ 2110 aracının ön süspansiyonunun onarımı ve değiştirilmesi hakkında kılavuz 90

  VAZ 2110 önünün askıya alınması. VAZ 2110 aracının ön süspansiyonunun onarımı ve değiştirilmesi hakkında kılavuz 44

  VAZ 2110 önünün askıya alınması. VAZ 2110 aracının ön süspansiyonunun onarımı ve değiştirilmesi hakkında kılavuz 86

  VAZ 2110 önünün askıya alınması. VAZ 2110 aracının ön süspansiyonunun onarımı ve değiştirilmesi hakkında kılavuz 42

  VAZ 2110 önünün askıya alınması. VAZ 2110 aracının ön süspansiyonunun onarımı ve değiştirilmesi hakkında kılavuz 33

  VAZ 2110 önünün askıya alınması. VAZ 2110 aracının ön süspansiyonunun onarımı ve değiştirilmesi hakkında kılavuz 84

  VAZ 2110 önünün askıya alınması. VAZ 2110 aracının ön süspansiyonunun onarımı ve değiştirilmesi hakkında kılavuz 33

  VAZ 2110 önünün askıya alınması. VAZ 2110 aracının ön süspansiyonunun onarımı ve değiştirilmesi hakkında kılavuz 100

  VAZ 2110 önünün askıya alınması. VAZ 2110 aracının ön süspansiyonunun onarımı ve değiştirilmesi hakkında kılavuz 39