Vatnayekudl Milli Parkı: bir peri masalı krallığıVatnayekudl Milli Parkı: bir peri masalı krallığı


Vatnayekudl Milli Parkı: bir peri masalı krallığı 39 17.02.2019, 23:03

Vatnayekudl Milli Parkı: bir peri masalı krallığı

Avrupa'nın en büyük milli parkıBir milyondan fazla hektar, İzlanda'nın ana doğal noktasıdır. 2008 yılında ekoturizmin tüm sevgilileri tarafından takdir edilen vahşi yaşam ve fevkalade güzel manzaraların muhteşem alemi keşfedilmiştir.

Bakire ve sert bir doğa

Vatnajökull Milli Parkıziyaretçilere unutulmaz bir deneyim yaşatacak ve herhangi bir seçenek için eğlencenin tadını çıkarmak için eşsiz bir fırsat sağlayacaktır. İzlanda'nın misafirlerinin sadece parkın etrafında yürümesi değil, aynı zamanda güçlü dört bisiklet ve kar motosikletleri üzerinde heyecan verici bir yolculuk yapması bekleniyor. Burada kaplıcalara dalmak, görkemli buzulun, gizemli mağaraların ve volkanik göllerin güzelliklerini hayranlıkla seyredebilirsiniz.

En zorlu turist bile kalacakMutlu, çünkü şiddetli kuzey manzaraları, bir kişiyi güç için test ediyor ve bakir doğasını görme şansı hiç kimseyi kayıtsız bırakmayacak.

milli park vatnajekudl fotoğraf

Milli park "Vatnajekudl" (İzlanda), size ayrı ayrı anlatmak istediğim mucizevi manzaralardan zengindir.

Jokulsarlon Lagünü

Dünyamızda, yakınlardaki hoş buzdağlarına hayran kalacağınız pek çok pitoresk yer yoktur. Doğanın bu mucizesi, İzlanda'nın büyük parkı olarak adlandırılan buzulun dibinde yer almaktadır.

1935'te kurulan en büyük lagünÜlke, çok sayıda sürüklenen buzdağının bulunduğu dev bir buzul gölüdür. Güneşli havalarda buraya gelmek en iyisidir, sürekli hareket halinde olan beyaz, yeşil, mavi ve hatta siyah buzlar turistlerden daha önce görülmemiş bir ilgi çekmektedir. İzlanda'daki en çok fotoğraflanan yer, özel ihtişamıyla şaşırdı ve en ünlü Hollywood gişe rekortmenlerinin çekiminin burada yapılmadığı bir şey değildi.

Çarpıcı derecede güzel bir lagünün hayatı içinSaati izle: en tuhaf şekiller ve renklerin buzdağlarının kırılmasının muhteşem bir gösterisi herkesi büyüleyecek. Volkanik kül, denize dökülen buz kütlelerine belirli bir renk katmakta ve değişen aydınlatma, onları en inanılmaz tonlarda renklendirmektedir.

Lagün boyunca bir köprü atılmış ve onu geçtikten sonraKıyı boyunca yürüyebilir ve yere atılan saydam kristal parçalarına benzeyen buzdağları görebilirsiniz. Turistler için fantastik güzel buzlar arasında bir teknede bir gezi yapmak mümkündür.

Büyük buzul

Ünlü olan etkileyici büyüklükteki buzulUlusal Park "Vatnayekudl", deniz seviyesinden 1500 metreye çıkar. Muhtemelen, o bölgede bu kadar kapsamlı bir şekilde araştıracak başka bir yer yoktur. 1875 gibi erken bir zamanda, İzlanda göllerini besleyen doğal mucizeyi inceleyen buzulun zirvesine doğru bir keşif gezisine çıktı.

Yakın "Vatnayekudl", uçsuz bucaksız karla kaplı bir alanı hatırlatıyor ve sadece tepede yükseliyor, açılan açık alanlardan ve dağ tepelerinden şaşırarak sert olabilirsiniz.milli park vatnajekudl bölgesi

400 metrelik buz tabakasının altında uyuyan volkanlar, bazen kendilerini hissettiriyor. Yanan lavlar kar örtüsüne düşer ve bu da onların çabuk erimesine yol açar.

Hayranlık veren mağara

Milli park "Scaftafell" bulunanRezerv "Vatnayekyudl" mağara dahildir (Skaftafell), turist burada var büyülüyor. Hiçbir orada olduğu asırlık buz, buz şaşırtıcı sıradışı masmavi rengini kabarcıklar. Güneş ışığı Deniz dibinde olmanın görsel yanılsama yaratarak, su dağıtılır delip tüneller giren ve çarpıcı bir tablo çiziyor.

Kışın farklı ülkelerden geliyorgezginler, ışık oyununun keyifli görüntüsünün tadını çıkarmak için genellikle çeşitli dergilerin kapaklarında yer alan bir fotoğraf olan "Vatnayekudl" milli parkına koşarlar. Minimum kar miktarı ile mağaradaki buz şaşırtıcı derecede zengin bir gölge elde eder.

Siyah şelale

"Vatnayekudl" ulusal parkını ziyaret et ve değilYerel şelaleler ile tanışmak sadece imkansız. Siyah Svartofoss, benzersiz bir doğal fenomeni çevreleyen altıgen keskin sütunları ile ünlüdür. Lavanın hızlı akması sonucu oluşan, yavaş yavaş soğuma ve kristalleşme sürecinden geçen şelale, şelalenin tüm konukları tarafından beğeniyle karşılanmaktadır.milli park vatnajekudl İzlanda

Çarpıcı gösteriye hayran olan yerel mimarların, İzlanda tiyatrosunun projesinin temeli olarak siyah çağlayanın orijinal biçimini almaları ilginçtir.

Dettifoss

En büyük olarak kabul edilen bir başka şelaleAvrupa, bir buz rezervinde. Onun gücü, çevreleyen kayaları titreştirmesiyle ortaya çıkar ve bunun yanında durduğunuzda fark edilir. Tüm dünyaya ünlü Vatnayekudl ile ünlü İzlandalı Niagara'nın ortalama su akışı saniyede 200 metreküpdür.

Bu devin zaferleri seçildifantastik gişe rekorları kıran "Prometheus" filmini çekmek. Kaset yöneticisi, gerçek dışı güzellikteki nefes kesen manzaraların, sanki gezegenimizde yaşamaya neden olmuş gibi, duyumlara neden olduğunu itiraf etti.

Watnayekudl Milli Parkı

Büyüleyici sanalmilli park "Vatnayekudl" için gezi. Farklı manzaraları ile ünlü İzlanda bölgesi, yabancı konukları eşsiz bir doğa rezervinin kutup manzarasının tadını çıkarmaya davet ediyor.

Yetkililer, turist altyapısının geliştirilmesinden endişe ediyor ve yolcuların rahatça dinlenebilmesi için mümkün olan her şeyi yapıyorlar.

Vatnayekudl Milli Parkı: bir peri masalı krallığıVatnayekudl Milli Parkı: bir peri masalı krallığı

Related news

 • Çatışmalardan önce ve sonra Suriye
 • Azealia Banks Şarkıları
 • RESİMLİ ANLATIMLI SES ÇIKARAN MÜZİK ALETİ YAPMA FİKRİ
 • Tortilla ve Taco Hamuru

 • Vatnayekudl Milli Parkı: bir peri masalı krallığı 1

  Vatnayekudl Milli Parkı: bir peri masalı krallığı


  Vatnayekudl Milli Parkı: bir peri masalı krallığı 12

  Vatnayekudl Milli Parkı: bir peri masalı krallığı 67

  Vatnayekudl Milli Parkı: bir peri masalı krallığı 7

  Vatnayekudl Milli Parkı: bir peri masalı krallığı 87

  Vatnayekudl Milli Parkı: bir peri masalı krallığı 79

  Vatnayekudl Milli Parkı: bir peri masalı krallığı 54