UAZ korunmasından: bakım 2019

UAZ korunmasından: bakım 2019 UAZ korunmasından: bakım

UAZ korunmasından: bakım

UAZ otomobilleri her zaman yüksekülke çapında yetenek. Ve önemi yok, "Bobik" "somun". Modern "Patriotlar" bile, dört tekerden çekiş ve kilitlerin taklit edilmesiyle yabancı "Toyota" ve "Nissan" 'ı şans verebilir. Askeri birliklerde koruma altındaki UAZ'yı satın almalı mıyım? Öğrenelim.

Özellikler

Bu tür teknik birçok tuzağa düşüyor. Otomobiller UAZ-469 (askeri, koruma ile) iki tarafı keskin bir kılıçtır. Böyle bir makine almadan önce, harici muayene işlemini dikkatlice yerine getirmeniz gerekir. Aracın depolanması sırasında tüm koşullar yerine getirilmişse, düzenli bakım ve onarım gerçekleştirildi, bu tür modeller ileri kullanım için oldukça uygundur.oas korunmasındanGenellikle bu teknik, avcılar için ilgi çekici veAvcılar trafikte öncelikli kişilerdir. Arazi dışı bırakmak için bir araba yapmak için satın alın - büyük bir çamur kauçuğu, geniş tekerlekler, güç tamponu, vinç ve SUV'ların diğer niteliklerini yükleyin. UAZ'ta rahatlık hakkında konuşamayız. Bu nedenle, UAZ sadece ormanın, gölün ve nehrin yolunun olmadığı şehir dışındaki geziler için kullanılan bir otomobil.

bakım

Bu işlem, herhangi birteknik UAZ. Aracın satın alınmadan önce tamir edilip edilemediğini veya hizmet verdigini nasil belirleyebilirim yoksa sadece "çöp" tekniğidir mi? Öncelikle, kauçuk yedek parçaların durumuna dikkat etmeniz gerekir.askeri oase koruma Bunlar soğutma sisteminin borularıdır (bunlaryumuşak, çatlaksız), yağ keçeleri, sessiz bloklar ve diğer lastik bantlar. Yakıt deposuna dikkat edin: Muayene sırasında benzin yoksa durumundan en iyi etkilenmez. Kapasite sadece paslanabilir. Benzin deposunun onarımı çok ciddi bir şey. Fındık - onlar da "bir bakış atmak" zorunda. Paslanırsa, belirli bir düğümü veya öğeyi kaldırdığınızda, bir Bulgarca kesilir veya delinirler. уаз 469'dan koruma

Süspansiyon ve vites kutusu

İkinci olarak, sürüş performansını kontrol etmelisinizaraba. Unutmayın ki korunumdan askeri UAZ - teknik her gün değildir. Doğru bakımla bile, her gün binmek çok zor - "askeri kökler" bunu bilmesini sağlayın. Bakım şanzıman ve vites için yapılmalıdır. Şanzıman yağ değiştirmezse, bir süre sonra senkronizatörler başarısız olur. Bu nasıl belirlenir? Bunu yapmak için, hızlandırmak, 4 veya 3 vitese geçmek ve daha sonra ayağı gaz pedalından kaldırmak gerekiyor, alt gaz olmadan indirilmişleri açınız. İletim sıkı olmamakla birlikte pürüzsüzce girmelidir ve hatta daha fazla olmamalıdır. Bu işaretlerin en azından birinin bulunması senkronizörlerin aşınmasına işaret eder.Askeri birliklerde koruma amaçlı UAZBelki de dişli kutusu tamamenYağ kullanılmadan ameliyat edildi. Ayrıca, UAZ arabasının ("somun") muhafazadan korunması arka aks redüktöründeki yağın değiştirilmesine indirgenir. Dış durumunu inceleyin: altına yağlı bir yağ izi bırakarak sızdırmaması gerekir. Akan köprüler uzaktan görülebilir.

korunaklı vaha somunuBu düğümün değiştirilmesi birkaç maliyet alabiliron binlerce ruble. Ayrıca pervane şaftının durumunu da görün. Makine nötr iletime yerleştirilir. Mil, herhangi bir gerilme ve deformasyon izine sahip olmamalıdır. Geçişler - yapıştırılmalı ve yağlanmalıdır. Kardan milinin herhangi bir yerinden çıkması bir dengesizliğe neden olur - araba bir hızda sallar ve kontrol edilemez hale gelir.

Müşteri Aldatmacası

Genellikle "UAZ-469'dan tasarruf" satılık ilanlarını bulabilirsiniz.oaz 469 muhafaza askeriBununla birlikte, uygun incelemeyle,Aracın korunması değil ve olmadı. Bu sadece eski UAZ var, yeni bir araba kisvesi altında satan tekrar boyanmış ve yeni lastikler koymak satıcıları miras. Ancak, synchronizers olmadan bir günlük iletim, kaput ve "delikli" köprünün altından paslanmış fındık kendilerini ifade ediyor. Belirli bir askeri birime ait araç kanıtlayan satıcı belgeleri gerektir. Yani neredeyse yeni bir araba kılığında sana bir not satmaya çalışıyoruz swindlers hileler kendinizi korumak.

Daha fazla bakım

Satın aldığınız UAZ'ın mümkün olduğu kadar uzun süre çalıştığından emin olmak için bakımını yapmak zorundayız:

 • Aracın harici denetimini gerçekleştirin: Korozyona uğramış alanlar pasın kendisini çıkardıktan sonra boyanmalıdır. Mümkünse, anti-korozyon tedavisini tamamlayın. Bu, tonlarca kimyasal reaktiflerin kışın yola döküldüğü büyük şehirler için özellikle geçerlidir. "Yolsuzlukla mücadele" tabakası UAZ araç gövdesini çürümeye karşı güvenle koruyacaktır. Rust, metalin en korkunç düşmanıdır ve bir arabanın gövdesindeyse daha da düşer.
 • Bujileri sökün. Kaynaklarını geliştirdiyseler aşınma, plak, karbon depoları vb. Izlerine rastlarlar, bunlar yenileri ile değiştirilmelidir.oaz 469 muhafaza askeri
 • Motor yağını değiştirin. Yeni yağlayıcının da filtrenin de değiştirildiğini unutmayın. Kışın yaz aylarında daha sıvı yağ dökülür - aksine. Yağ lekelerinin varlığına da dikkat edin. Makine bin kilometrede çok miktarda yağlama yapıyorsa, contadaki bir contayı kırmak mümkündür.
 • Direksiyon çubuklarının durumunu kontrol ediniz. Lyuftov ve üzerlerinde deformasyon olmamalıdır.
 • Yokuşa git ve arabayı giypark freni. El kolu tutmuyorsa, ayar cıvatalarıyla sıkmanız gerekir. Ancak bazen bu prosedür bile kaydedilmez - çıkış yeni bir park freni kablosunun montajıdır.
 • Pil durumunu kontrol edin - elektrolitler,içinde bulunan, 6 delikte, eşit olarak doldurulmalıdır. Kış için büyük bir amperajlı daha güçlü bir pil takmanız tavsiye edilir. Ardından aracı soğuk havalarda çalıştırmak zor olmaz.

frenler

Fren balatalarının aşınmasını kontrol etmek gereklidir - açıkGörünürlerse "yuva göstergeleri" vardır - sürtünme materyali yenisiyle değiştirilmelidir. Değiştirme işleminden sonra, fren sistemini "pompalamak" gerekir. Üzerindeki hava girişlerinin varlığı, pedleri diske hareket ettiren pistonların çalışmasını büyük ölçüde kötüleştirecektir. Ayrıca bu sıvının higroskopik olduğunu ve nemi iyi emdiğini unutmayın - zaman zaman değiştirilmesi gerekir. Korumadan askeri UAZ almak, bunu hemen yapmak daha iyidir. Farklı fren sıvılarını karıştırmak için ve hatta daha fazla doldurulması kesinlikle yasaktır.

Sonuç

Yukarıda anlatılanlardan başlayarak, söylemek mümkündür.UAZ'nin birkaç olumlu anı - fiyat ve iyi teknik durumu vardır. Ama ikincisine gelince, böyle bir araba aramak hala iyi. UAZ, 100-150 bin ruble için korumadan satın alın. Üretim yılı 1980'den 1992'ye kadar.

Böylece, UAZ askeri aracının bakımını nasıl yapacağımızı ve normal bir durumda bir araba almayı öğrendik.

UAZ korunmasından: bakım 2019

UAZ korunmasından: bakım 2019

Related news

 • Gotik yazı tipi: Rus yazım
 • Kafkas rezervi doğanın korunması için bir inci
 • Mısır Patlatma Makinesi Nasıl Kullanılır
 • Yıkama Estel: tüketici geri beslemesi
 • Ketojenik DiyetNedir, Yararları Nelerdir, Nasıl Yapılır

 • UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım


  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım

  UAZ korunmasından: bakım