Tuvaletler için kanalizasyon pompaları: seçim ve üretici geribildirimi hakkında tavsiyeler 2019

Tuvaletler için kanalizasyon pompaları: seçim ve üretici geribildirimi hakkında tavsiyeler 2019
16.09.2019

Tuvaletler için kanalizasyon pompaları: seçim ve üretici geribildirimi hakkında tavsiyeler 80

Tuvaletler için kanalizasyon pompaları: seçim ve üretici geribildirimi hakkında tavsiyeler

Yeniden gelişme veya sermaye başlamaya karar vermişOnarım, evdeki mühendislik iletişimlerinin başarısız yerleştirilmesi gibi bir sıkıntıyla karşılaşabilirsiniz. Bazen bu durum, rahat etmeyi arzulayan kiracıların planlarının uygulanmasına çok fazla müdahale eder.tuvaletler için pompalar

En yaygın zorluk,Özel evlerde kanalizasyon sistemi çok sıklıkla kendiliğinden aktığından (yerçekimi kuvveti altındaki dışkılar boru hatlarından aşağıya doğru hareket ettiği için) banyo veya yeni bir odayı başka bir odaya transfer etme imkanı yoktur. Tuvaletin toplayıcının seviyesinin altında olması, banyonun düzgün çalışmayacağı gerçeğini doğuracaktır.

Ama umutsuzluğa düşmeyin ve planlarınızı değiştirmeyin. Bir çıkış yolu var - yerçekimi kanalizasyon sistemini baskıya yeniden tasarlamak gerekiyor. Bunu yapmak için bir klozet pompası almanız gerekiyor.

Tasarım Özellikleri

Yapısal olarak bu ekipman temsilKirlenmiş bir sıvıyı kaldırmak için tasarlanmış bir elektrikli cihaz. Operasyon sırasında ana avantajı titreşim ve gürültü olmamasıdır.klozet pompası

Ayrıca katılar mevcut olduğu tuvaletler pompalama sıvının mükemmel bir iş pompaları, izin verilebilir boyut ekipmanın parametrelerine bağlıdır.

sınıflandırma

Kapasiteye bağlı olarak fekal pompalar aşağıdaki tiplerden olabilir:

 • Otomatik.
 • Tek fazlı ve üç fazlı.
 • Taşlama mekanizması ile.
 • Patlayıcı karışımlarla çalışmak üzere tasarlanmış ekipmanlar.

türleri

Tüm pis su pompaları iki ana gruba ayrılabilir:

 • Yatay.
 • Dalgıç.
 • Drenaj.

Onları daha ayrıntılı olarak düşünelim.

denizaltı

Bu cihazlar genellikle tek bir yerde bulunurbir motora sahip muhafaza ve mekanik katışkılar içeren kirli bir sıvıyı pompalamak için kullanılır. Kısa bir süre içinde, büyük hacimli kanallar taşıyabilirler.

Sızdırmazlık elemanları etkilidirMotorun drenaj ile temas etmesi. Kural olarak, bu ekipman sadece kırsal ve toplumsal hizmetlerde değil, aynı zamanda endüstriyel öneme sahip işletmelerde de kullanılmaktadır.

yatay

Bir yatay tipte ekipman, bir kural olarak, bir birleştirme vasıtasıyla bir araya getirilmiş iki ayrı bloktan oluşur. Bu pompalar, yüksek oranda kontamine sıvı pompalamak için kullanılır.

Manometreler ile donatılmış modellerÇalışma basıncını izleme ve çalışma modunu düzenleme özelliğine sahip temizleme istasyonları bulunan kanalizasyon sistemlerine monte edin. Ek olarak, aşırı şartlarda ve haddeleme stoklarında kullanılabilirler.

drenaj

Bu tip ekipman için tasarlanmıştırSadece özel hanehalklarında değil, aynı zamanda işletmelerde de kullanılır. Kural olarak, bir ekran filtresi yoktur, bu nedenle bu pompalar, katı parçacıkların olmadığı kanalizasyonla çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Haşere ile dışkı pompaları

Çok sayıda ziyaretçi bulunan yerlerdeBir taşlama mekanizması ile fekal pompalar kullanılması tavsiye edilir. Bu gibi yerlerde büyük fraksiyonların kanalizasyon sistemine girme olasılığı yüksektir. Tuvalet için bir parçalayıcı ile dışkı pompası - bu özel bir ev için idealdir.tuvalet ve lavabo için pompa

Atık su pompalarının faydaları

Kanalizasyon için pompa ekipmanı aşağıdaki ana unsurlardan oluşur:

 • Yönetim organı.
 • Dışkının taşlama mekanizması, aşırı yükten korunan ve sıvı yokken çalışan bağımsız bir sistemdir.
 • Sürücü.

Sistemin kapasitesi bir dolu için yeterlidirİlk septik tank, aerotank, biyolojik arıtma istasyonuna atıkların aktarılması. Tuvaletten sonra ayrı bir pompa takılırsa, sistemin geri kalanı için taşlama mekanizmaları olmadan kanalizasyon pompaları kullanılır. Elektrik enerjisi tüketimine rağmen, bu tip cihazlar, özel bir evde veya dairede kır evinde rahat bir konaklama sağlar.

Tuvalet pompası (aşağıdaki fotoğraf) aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 • İnşaat bütçesinin azaltılması.
 • Küçük çaplı boru hatlarının kullanımına izin verilir.
 • Tıkanma tehlikesi en aza indirilmiştir.
 • Normalleştirilmiş boru hatlarının eğimini gözlemlemeye gerek yoktur.
 • Dış hatta yükleme zamanı azalır.sıhhi tuvalet pompası

tesisat

Yerçekimi yokluğundaKanalizasyonun ilerlemesi, bir kanalizasyon pompasının kurulmasına başvurmaktan başka bir şey değildir. Çeşitliliklerini ve kapsamlarını anladıktan sonra, belirli görevleri gerçekleştirmek için en uygun modeli seçebilirsiniz.tuvalet için parçalayıcı ile fekal pompa

Sıhhi tesisat ekipmanını bulmak içinHerhangi bir uygun yer, kesinlikle yükselticinin konumuna bağlı değil, tuvalet ve lavabo için bir pompa kurmak için gereklidir. Ve sadece özel hane değil, aynı zamanda bodrum katlarının yanı sıra yeniden yapılanmanın yapıldığı daireleri de ilgilendiriyor. Kanalizasyon sistemleri için en popüler pompa modelleri düşünün.

Jemix

Tuvalet için sıhhi pompanın bulunması önemlidir.Uygun kılık için minyatür. Yurtiçi şirket Jemix, kendi üretim tesislerine ek olarak, Çin'deki mağazaları ile ünlüdür. Bugüne kadar, en popüler modeller:

 • STP-100 - 600 W kapasiteli bir klozet, 270 l / dk'lık bir besleme hızına, 70 m'lik bir uzunluğa ve 7 m'lik bir boşaltma yüksekliğine sahiptir.
 • STP-200 - 100 l / dk, 80/8 m deşarj ve 400 watt güç sağlayın.
 • STP-400 - 400 W, termal koruma aktif hale 135 ° C'de, performans 80/8 m, deşarj - 10 kepçe devamlı.

SFA

Fransız şirketi SFA, ev içi kullanım için çeşitli yöneticilerin yapımında çalışmaktadır, aşağıdaki modeller yüksek talep görmektedir:

 • Sanipro XR - duş / tuvalet ekipmanları, üç ağızlıklı, 90 l / dak kapasiteli, pompalama 5/100 m.
 • Sanipack - duvara monte edilen klozet için üç adet ek ağızlıklı, 110 l / dk kapasiteli ve 4/40 m'lik deşarjlı sıhhi tesisat pompası.
 • Sanispeed, 70/7 m pompalama, kir, gürültüsüz ve kompakt için profesyonel bir cihazdır.
 • Sanitop Sanibroiyeur - yatay bir çıkış ile donatılmış tuvalet ve lavabo için tamamen sessiz pompa.klozet pompası nf 400

SFA pompalarının kanalizasyon sistemine montajısıhhi tesisat armatüründen hemen sonra. Bu tip ekipmanın kasası plastikten yapılmıştır ve küçük boyutlar sayesinde, bu pompa iç mekana mükemmel şekilde uyar. Ergonomik tasarım, yüksek performans, düşük gürültü, yerleşik taşlama mekanizması ve kolay kurulum ile mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir.

Tuvalet için pompa: tüketici geribildirim

Tuvalete bağlantı için, aşağıdaki şirketlerin pompalama üniteleri kullanılabilir:

 • Aşağıdaki modellerde Grundfos cihazları - Sololift2 WC-3, Sololift2 WC-1, Sololift2 CWC-3 (duvar montajı için).
 • Wilo firması WC için pompalar, model DrainLift KH 32-0,4 EM.
 • SFA SaniPRO XR Silence, SFA SaniBroyeur Silence, SFA SaniTop Silence gibi modellerin SFA cihazlarından.
 • Bir karbon filtresi ile donatılmış DWT'den gelen WC pompası NF 400, hoş olmayan kokuların ortaya çıkmasını önler.

Bu ekipman, tüketicilerden en gurur verici geri bildirimi aldı. İyi kalite ve güvenilirlik ile karakterizedir.

Tuvalet klozetleri için birçok pompa ek olarakbir pisuar, bide, duş ve lavabodan bir drenaj bağlamak için tasarlanmış giriş boruları ile donatılmıştır. Bu nedenle, bir birim tüm banyodan kanalizasyon drenajını sağlayabilmektedir.

Güç hesaplama

Ana özellikleri hakkında bilgi varsaEkteki talimatlarda yer alan ekipman yeterli değildir, yardım için bir uzmana danışmanız tavsiye edilir. Bununla birlikte, profesyonel hizmetlerin ucuz olmaması nedeniyle, kendinizi anlamaya çalışmak önemlidir.

Seçerken en yaygın hataekipmanın kapasitesinin yanlış belirlenmesidir. Örneğin, talimat, bir klozet içeren bir dışkı pompasının sıvıyı dikey olarak 7m, yatay olarak - 80 m'ye nakletmek için tasarlandığını belirtmektedir Uygulamada, bu cihazlar her zaman tepe güç sınırlarında işlev görmemektedir. Bu, hesaplanmamış herhangi bir yükün arızaya neden olabileceği anlamına gelir, bu nedenle stoklara dikkat edilmesi tavsiye edilir.tuvalet için pompa

Talimatlarda belirtilen özellikler karşılıklı olarakBirbirlerini belli bir anlamda dışlarlar. Örneğin, sıvı sadece yatay olarak taşınırsa, örnek olarak verilen örnek en fazla 80 m yükseklikte kaldırabileceği için, 2 metrelik bir artış gerekiyorsa, besleme aralığı önemli ölçüde azalır. Baz hesaplanırken kural alınmalıdır: Her sayaç için sıvı kaldırılırken, taşıma menzili yatay olarak 10 metre azalır.

Montaj İpuçları

 • Tuvalet için pompa seçerken çizmeniz gerekiyorGiriş borusunun büyüklüğüne dikkat. Drenaj kanalizasyonunun branşman borusuna karşılık gelmesi önemlidir. Bu deliklerin çapı farklı ise, kurulum yanlış olacaktır.
 • Pompa setini kurmadan önceTalimatı dikkatli bir şekilde inceleyin. Kural olarak, öneriler ve planlar içerir ve ekipmanın kendisi montaj vidaları da dahil olmak üzere gerekli her şeye sahiptir.
Tuvaletler için kanalizasyon pompaları: seçim ve üretici geribildirimi hakkında tavsiyeler 2019

Tuvaletler için kanalizasyon pompaları: seçim ve üretici geribildirimi hakkında tavsiyeler 2019

Related news

 • Kırmızı Lazer Tedavisiyle Selülitlerden Kurtulun
 • Cetveli Word 2019a nasıl dahil edebilirim
 • 5-6 yaş arası çocuklar için en kullanışlı bulmaca oyunları hangisidir
 • Uyuz Hastalığı Ve Tedavisi
 • Sibel Can ve oğlu Engin trafik kazası geçirdi

 • Tuvaletler için kanalizasyon pompaları: seçim ve üretici geribildirimi hakkında tavsiyeler 77

  Tuvaletler için kanalizasyon pompaları: seçim ve üretici geribildirimi hakkında tavsiyeler


  Tuvaletler için kanalizasyon pompaları: seçim ve üretici geribildirimi hakkında tavsiyeler 23

  Tuvaletler için kanalizasyon pompaları: seçim ve üretici geribildirimi hakkında tavsiyeler 29

  Tuvaletler için kanalizasyon pompaları: seçim ve üretici geribildirimi hakkında tavsiyeler 32

  Tuvaletler için kanalizasyon pompaları: seçim ve üretici geribildirimi hakkında tavsiyeler 3

  Tuvaletler için kanalizasyon pompaları: seçim ve üretici geribildirimi hakkında tavsiyeler 35

  Tuvaletler için kanalizasyon pompaları: seçim ve üretici geribildirimi hakkında tavsiyeler 69

  Tuvaletler için kanalizasyon pompaları: seçim ve üretici geribildirimi hakkında tavsiyeler 36

  Tuvaletler için kanalizasyon pompaları: seçim ve üretici geribildirimi hakkında tavsiyeler 70

  Tuvaletler için kanalizasyon pompaları: seçim ve üretici geribildirimi hakkında tavsiyeler 73

  Tuvaletler için kanalizasyon pompaları: seçim ve üretici geribildirimi hakkında tavsiyeler 55

  Tuvaletler için kanalizasyon pompaları: seçim ve üretici geribildirimi hakkında tavsiyeler 18

  Tuvaletler için kanalizasyon pompaları: seçim ve üretici geribildirimi hakkında tavsiyeler 44