Traktöre ilişkin haklar: Nasıl öğrenilir, nerede eğitim görebilirim Traktör sürücüsünün sertifikasıTraktöre ilişkin haklar: Nasıl öğrenilir, nerede eğitim görebilirim Traktör sürücüsünün sertifikası

20.05.2019

Traktöre ilişkin haklar: Nasıl öğrenilir, nerede eğitim görebilirim Traktör sürücüsünün sertifikası 52

Traktöre ilişkin haklar: Nasıl öğrenilir, nerede eğitim görebilirim? Traktör sürücüsünün sertifikası

Birçok kişi traktörün ameliyat edildiğini düşünüyor.Sürüşle karşılaştırın ve araç haklarına sahip olduğunuzu karşılaştırın, herhangi bir teknolojinin arkasında oturabilirsiniz. Bu büyük bir hatadır! Bugün, traktöre ne, onlara nasıl ulaşacağımız ve herşeyi kanunlara göre yaptırmamızın neden önemli olduğunu öğreniyoruz.

Traktöre ilişkin haklar: nasıl alınır

Bir traktörün hakları ile bir motorlu taşıtın hakları arasındaki fark nedir?

İlk olarak, traktör için hangi hakların gerekli olduğunu öğreniriz. Belki de, gelecekteki traktör sürücülerinde ortaya çıkan ilk soru budur. Bir sürücünün hakları standart plastik bir karttır. Yönetme hakkı olan sürücü ve araba kategorisi hakkında kısa bir bilgi vermek zorunludur. Kartın üzerinde daima devlet teşkilatının adı motorlu araçlara verilmiştir.

Traktörler inşaat ekipmanı anlamına gelir ve değilbir motorlu taşıt olarak kabul edilir. Bu nedenle, onları meşru bir şekilde yönetmek için sürücü belgesini göstermek yeterli değildir. Burada bir traktör ehliyetine sahip olmanız gerekiyor. Onu almadan önce, sürücünün özel dersleri geçmesi ve final sınavına ihtiyacı var.

Bir başka önemli nokta. Ehliyet kazandıktan sonra, sadece ülkenizde değil, aynı zamanda dışarda da karayolu taşımacılığı yapma hakkına sahipsiniz. Özel ekipmanlarla işler farklıdır. Traktör sürücüsünün sertifikası, ekipmanı yalnızca verildiği yerde işletmenizi sağlar. Yurtdışında, sadece geçersiz.

Traktör sürücü belgesi

Traktör operatörünün hakları nelerdir?

Hakların şekli Gostehnadzor tarafından düzenlenir,Bu nedenle, bir sertifika aldığınız her yerde aynı görünür. Bir traktör sürme hakkı iki taraftan doldurulmuş bir karttır. Birinci sayfada, sahibi, fotoğrafı ve imza hakkında temel bilgileri bulacaksınız. İkinci tarafta, izin verilen ekipman kategorisi hakkında bilgi var. Böylece, bilgi açısından, traktör sürücü ehliyet gibi lisans, ama burada diğer kategoriler, renk ve kartları değişebilir. Bu belgenin verilmesinin temeli, teorik ve pratik derslerin bitiminden sonra verilen özel eğitim kursunun tamamlanma belgesidir.

Bu sertifika sizi yönetime hak etmiyorteknolojisi. Gostehnadzor'daki muayeneye sadece bir tür giriş. Bu sertifikayı sürücüye veren eğitim merkezinin teknik denetimde akreditasyonu yoksa, bu gücün sahibi olmaz. Ama bir istisna var. 4 kW'dan az motor kapasitesine sahip özel ekipmanı yönetin, traktörün sertifikası olmadan, eğitim merkezinden sadece bir belge ile yapılabilir. Tam hakların varlığında genellikle hem traktör operatörü hem de işvereni ile ilgilenir. Gerçekten de, kanunun ihlali durumunda, para cezasını ödemek zorunda olan firmadır.

Traktörün hakları nereden alınır?

kategori

Yani, bir traktörün haklarının ne olduğunu öğrendik. Bu belgenin nasıl alınacağı bir sonraki soru. Başlamak için hangi teknikle çalışmak istediğinize karar vermelisiniz. Buna bağlı olarak, eğitim kurumu sizin için uygun rotayı seçecektir. Eğitimin, yöneteceğiniz teknoloji türünde gerçekleşmesi önemlidir. Traktör ve diğer kendinden tahrikli makinelerin hakları birkaç kategoride bulunur:

 1. A Kategorisi. Off-road yönetimi yapma hakkı verir.Motorlu taşıtlar ortak yollara yönelik değildir. Bu, şunları içerir: kar motosikletleri, ATV'ler, depolama ekipmanı ve 4 kW'tan daha az güce sahip diğer cihazlar.
 2. Kategori B. Motor gücü 4-25,7 kW (veya 34 beygir gücüne kadar) değerine sahip olan tekerlekli ve tırtılı ekipman üzerinde çalışmanıza izin verir.
 3. Kategori C. 25,7-110,3 kW (34 - 150 hp) arası tekerlekli araçları sürmenizi sağlar.
 4. kategoriD. 110.3 kW (150 hp) güçte bir enerji santrali olan tekerlekli araçların “sürülmesine” izin verir.
 5. Kategori E. 24,7 kW'dan fazla kapasiteye sahip tırtılları sürmenizi sağlar.
 6. kategoriF. Kendinden tahrikli tarım makinelerinin yönetimini sağlar.

Traktör sürücüsü eğitimi

deşarjlar

Araç kategorisine ek olarak,Traktör operatörünün sertifikası rütbesini gösterir. Sınavı alan müfettiş tarafından atanır. Diğer tüm belgelerde, sıralama uzmanlığın yanında belirtilir, örneğin "3. kategori yükleyicinin ustası". Her kategoriyi göz önünde bulunduralım:

 • 2. kategori.Sürücünün doğru olduğuna dair kanıttekniği daha deneyimli bir takım arkadaşı gözetiminde yönetin. Bu kategorinin operatörünün, yükleme veya yükleme-taşıma mekanizmalarını ve cihazlarını tamir etmesine de izin verilir.
 • 3. kategori.Sürücüye akü yükleyicilerini ve diğer yük elleçleme mekanizmalarını yönetme, kargo yığınlarını batırma ve dağıtma, traktörün mekanizmalarını onarma ve bakımını yapma hakkı verir.
 • 4. kategori.Makinistin çalışabileceği anlamına gelir100 beygir gücüne ve taşıma veya istifleme için kullanılan diğer mekanizmalara sahip yükleyiciler. 4. kategorinin sahibinin görevleri arasında bağımsız onarım ve ekipman bakımı yer alır.
 • 5. kategori.Sürücünün, kazıyıcı, ekskavatör, buldozer ve diğer makineler olarak kullanılıyorsa, 100 beygir gücünden daha az olan traktörleri sürmesine izin verir.
 • 6. sınıf. Buldozer veya ekskavatör olarak kullanıldığında 200 beygir gücünde bir traktör çalıştırmak isteyenler için gereklidir.

evraklar

Sertifika ("traktör sürücüsü" - yanibelirtilen uzmanlık denir) 18 yaşından büyük herhangi bir vatandaşa verilebilir. Kurslara kayıt olmak için bir pasaport, 6 fotoğraf 3 x 4 cm ve bir sağlık sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir.

Traktör ve özel ekipman hakları

Öğrenme süreci

Çoğu okulda traktör sürücüsü eğitimi sürerbir buçuk aya kadar (kategoriye bağlı olarak). Elbette program Gostehnadzor ve Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Şartlı olarak iki bölüme ayrılmıştır: teorik ve pratik.

Teorik bölüm inşaat çalışmalarını içerirMalların taşınması için özel ekipman ve kurallar. Bir ehliyetiniz yoksa, bu ders aynı zamanda trafik kurallarını da içerecektir. Eğitim sonunda teori bilgisi sınavda kontrol edilir.

Kursun pratik kısmı eğitim alanındadır. Burada bir traktörü nasıl sürdüğünü, üzerinde manevra yapmayı ve kargoyu nasıl idare edeceğini öğreniyorlar. Zorunlu olarak, eğitimli sürücü kendini gerçek hayatta, yerde ve asfaltta denemelidir. Eğitimi az miktarda uygulama içeren (küçük okullarda gerçekleşen) traktör sürücüsü, sınava girmeme riskini taşıyor. Bu nedenle, çalışmak için vicdani bir yaklaşımla iyi bir eğitim merkezi aramanız gerekir. Şehrinizde bir traktöre hakların nereden alınacağını öğrenmek oldukça basittir.

sınav

Tasdik iki aşamada gerçekleşir. İlk olarak, sürücüler teoriyi sözel olarak veya bir bilgisayardan alırlar. Başarılı olursa, sınavlara girmelerine izin verilir.

Traktör için hangi haklara ihtiyaç vardır?

Pratik kısımda değerlendirilir.sürücünün özel ekipman kullanma yeteneği. Şartlı olarak test iki aşamaya ayrılır. İlki, ideal koşullar altında bir test alanında sürüyor. Genellikle kişinin eğitim aldığı yerde aynı yerde olur. İkinci aşama, gerçek bir nesne üzerinde çalışmaktır. Sınavda, Gostehnadzor'un müfettişi zorunlu olarak mevcut, nihai kararı veren kişidir. İlk kez bu ya da bu bölümü geçmeyi başaramadıysanız, en az bir hafta geri gelmek zorunda kalacaksınız. Tüm görevlerle başa çıkanlar bir kimlik alırlar. Eh, öğrencilerin geri kalanı yeniden almaya hazırlanıyor. Başarısız olan sürücünün üç başarısız denemesi yeniden eğitilmek üzere gönderildikten sonra.

Eğitim kurumu seçimi hakkında biraz daha

Şimdi bir traktörün haklarının nasıl olduğunu biliyorsunuz.Onları al ve ne olduğuna dikkat et. Yukarıda belirtildiği gibi, eğitim merkezinin başarısız bir şekilde akredite olması gerekmektedir. Bir başka önemli nokta - yaşadığınız bölgede olması gerekir. Bir kişi bir bölgede yaşıyor ve başka bir haklarını alırsa, başarılı olmaz. Bununla birlikte, bazı istisnalar vardır. Bir dizi prestijli eğitim kurumu, hem yerleşik olmayan hem de yabancıları eğitme hakkına sahiptir. Belgeleri eğitim merkezi ile ilişkilendirmeden önce, gerçekten burada öğretildiğinizden ve bu haklar temelinde verileceğinden emin olun.

Neden sadece traktöre hakları almıyorum?

Haklar nasıl alınır? Birçok traktör sürücüsünün paniğe kapıldığı sorusu. Ve hepsi de sadece onları aldılar çünkü. İnternette, sahte eğitim sertifikaları satan birçok teklif bulabilirsiniz. Daha önce anladığınız gibi, bu belgeyi onaylanmamış bir kuruluştan aldığınız için sınava kabul edilmeyeceksiniz. Bu nedenle, bu sertifikaların “satıcıları”, sadece tembel “traktör sürücüleri” ile para kazanma ve kanıtın kendisi değersizdir. Ama o kadar da kötü değil. Onay için ( "traktör-sürücü" - Bu uzmanlık orada belirtilmesi gerekir) sürücüler trafik polisi yetkililerinin haklarının yanı sıra, teknik denetim ödenmelidir.

Traktör sürmek için haklar

Genel olarak, kendini doğru alamayan kişiherhangi bir sorun olmadan bir traktör ve özel ekipman, onları satın almak için bir yol bulacaksınız. Ama sonra ne olacak? Bilgilendirilmemiş bir insan ağır bir araba kullanıyorsa ne olur? Şımarık bir kargo veya pahalı ekipmanlara zarar vermek için ne kadar ödemek zorunda kalacak? Profesyonel olmak isteyen yetkili bir kişi, sahibi üzerinde çok fazla sorumluluk yükleyen bir belge alırken asla yasayı atlatamaz! Bu nedenle, bir traktör ehliyetini almanızı tavsiye etmeyin. Özellikle, traktöre nasıl hak kazandıracağınızı ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyorsunuz.

Traktöre ilişkin haklar: Nasıl öğrenilir, nerede eğitim görebilirim Traktör sürücüsünün sertifikasıTraktöre ilişkin haklar: Nasıl öğrenilir, nerede eğitim görebilirim Traktör sürücüsünün sertifikası

Related news

 • Yenidoğan Sünnetinin Tercih Edilme Sebepleri
 • Obradovic: Takım gibi reaksiyon verdik
 • Metabolizma hızlandıran sulu karışımlar
 • İdrarda Epitel: Nedenleri Ve Olası Etkileri
 • İncir Maskesi Nedir İncir Maskesi Faydaları Nelerdir

 • Traktöre ilişkin haklar: Nasıl öğrenilir, nerede eğitim görebilirim Traktör sürücüsünün sertifikası 52

  Traktöre ilişkin haklar: Nasıl öğrenilir, nerede eğitim görebilirim Traktör sürücüsünün sertifikası


  Traktöre ilişkin haklar: Nasıl öğrenilir, nerede eğitim görebilirim Traktör sürücüsünün sertifikası 19

  Traktöre ilişkin haklar: Nasıl öğrenilir, nerede eğitim görebilirim Traktör sürücüsünün sertifikası 52

  Traktöre ilişkin haklar: Nasıl öğrenilir, nerede eğitim görebilirim Traktör sürücüsünün sertifikası 88

  Traktöre ilişkin haklar: Nasıl öğrenilir, nerede eğitim görebilirim Traktör sürücüsünün sertifikası 47

  Traktöre ilişkin haklar: Nasıl öğrenilir, nerede eğitim görebilirim Traktör sürücüsünün sertifikası 60

  Traktöre ilişkin haklar: Nasıl öğrenilir, nerede eğitim görebilirim Traktör sürücüsünün sertifikası 69

  Traktöre ilişkin haklar: Nasıl öğrenilir, nerede eğitim görebilirim Traktör sürücüsünün sertifikası 84

  Traktöre ilişkin haklar: Nasıl öğrenilir, nerede eğitim görebilirim Traktör sürücüsünün sertifikası 89

  Traktöre ilişkin haklar: Nasıl öğrenilir, nerede eğitim görebilirim Traktör sürücüsünün sertifikası 16

  Traktöre ilişkin haklar: Nasıl öğrenilir, nerede eğitim görebilirim Traktör sürücüsünün sertifikası 83