Torna Metal İşleme Makinası 2019

Torna Metal İşleme Makinası 2019 Torna Metal İşleme Makinası

Torna Metal İşleme Makinası

Modern teknolojinin desteğisanayi işletmelerinin aktif olarak modernize edilmesi, bunun sonucunda da iş süreçlerinin etkinliğinin geliştirilmesi sağlanmaktadır. Bu aynı zamanda termal, hidro-aşındırıcı ve lazer metal boşlukların işlenmesine yönelik yöntemler için de geçerlidir. Bununla birlikte, metal işleme makinesinin, halen sözü edilen ve tabii ki daha teknolojik açıdan gelişmiş birimler üzerine birçok avantajı olan talebi var. Birincisi, bu makinelerin maliyeti daha düşüktür ve ikincisi, çoğu durumda müşterilere uygun oldukça yüksek kalitede bir işleme sağlamaktadır.

metal işleme makinesi

Torna tezgahının temel özellikleri

Teknik olarak, makine birVerimliliği öncelikli olarak santral tarafından belirlenen karmaşık bir çok bileşenli makine. Özellikle, güç, bir metal işleme makinesinin verimlilik düzeyiyle kullanılabileceği kapsama bağlı. Örneğin, 400 watt potansiyelli modeller haneye atfedilebilir. Bu mini-üniteler, yapısal elemanların işlenmesinde, metal astar malzemelerin, alet parçalarının düzeltilmesinde vb. Kullanılır. Yarı profesyonel modeller halihazırda yaklaşık 750 W kapasiteye sahiptir.

Yüksek performanslı metal işlemeEndüstride kullanılmak üzere hesaplanan makine 7500 watt geri dönüş sağlayabilir. Önemli bir özellik, makinenin tek tek tankları, yani teknolojik merkezler arasındaki mesafedir. Bu parametreden, makinenin hangi boşluklara dayanacağı belirlenir.

metal işleme makinelerinin güvenliği

Ekipman çeşitleri

Hem endüstride hem de hanelerdeBu ailenin farklı makinaları kullanılmaktadır. Örneğin, bir frezeleme tezgahı, bir oymacının işlevlerini birleştirir, sıkıcıdır ve ayrıca havşa açma ve oluk açma işlemlerini gerçekleştirir. İşleme modları arasındaki anahtarlama sisteminin organizasyonunun GOST'yi açıkça düzenlediğini belirtmek önemlidir. Yönetmeliklere uygun olarak çeşitli işlevleri yerine getirebilen metal işleme makineleri, modlardan birine geçiş yaparken belirli bir operasyona dahil olmayan düğümlerin bağlantısını tamamen kesmelidir.

Başka bir tip tezgah aracı isevida kesme modeli. Küçük bir operasyonun uygulanmasına yönelik oryantasyon nedeniyle yüksek oranda ihtisaslaşmış tesisatlara atfedilebilir. Özellikle bu tür makineler temel olarak diş açma ve döndürmeyi gerçekleştirir. Ayrıca, üniteler kontrol türüne göre farklılık gösterir. Günümüzde CNC özellikli metal işleme makineleri, bilgisayar işleme programında belirtilen parametrelere uygun olarak çalışabilme kabiliyetine bağlanmaktadır.

cnc ile metal işleme makineleri

Ek aksesuarlar

Makinenin tasarımı her zaman için sağlamayabilirher durumda operasyon sürecinde etkili olacağını ispatlayacak unsurlar. Bu nedenle, bazı donanım bileşenleri isteğe bağlıdır. Bunlara çeşitli takım tutucuları, tezgahlar, konumlandırma araçları vb. Dahildir. En önemlileri sabitleme aygıtlarıdır. Bu tür cihazlar sayesinde, metal işleme tezgahları, işlenen parçanın şekline bakılmaksızın işlevlerini sürekli olarak yerine getirmektedir. Ancak mandallar ve alet tutucuları, konumlandırma sağlayan bileşenlerle karıştırılmamalıdır. Bu gibi aksesuarların görevi aleti mekanik olarak tutmak değil, makinenin çalışma elemanlarına göre konumunun doğruluğunu iyileştirmektir.

metal işleme tornaları

Takım tezgahı imalatçıları

İlgilenen üretici, üreticimalzemeler veya bir ev-usta iç piyasada uygun bir makine bulmak zor olmayacaktır. İthalat modelleri, Jet, Proma, Sturm, Stalex, vb. Şirketler tarafından sunulmaktadır. Bunlar, modern izleme ve kontrol sistemleri kullanan yüksek teknoloji ürünü, verimli ve güvenilir birimlerdir. Yüksek düzeyde Rusya'da metal işleme makinelerinin üretimi. Bazı raporlara göre, ülkede 50'den fazla işletme torna tezgahı imalatında bulunuyor. Bu segmentte gelişmiş yerli ürünler "Zubr", "Korvet", "Calibre" vb.

Makinenin işletiminde güvenlik

Her şeyden önce, operatör dikkat etmelidironun güvenliği. Ekipmanın bir parçası olarak genellikle koruyucu bir maske, maske veya gözlük, kapalı ayakkabılar ve özel bir başlık vardır. Metal işleme makinelerinin gereksinimlerinin eldivenlerde çalışması yasaktır. Ayrı bir talep grubu, ekipman seçimini ifade eder. Sadece kartuşlara sağlam bir şekilde sabitlenmesi ve ortalanmış olması gereken en iyi şekilde bilenen bir aletle işlemleri gerçekleştirin.

İşleme tekniği hakkında konuşuyorsak,Doğaçlama bir araç kullanarak, örneğin, keski, her iki el ile tutulmalıdır. İş akışına başlamadan önce her zaman kaba çalışma denenmelidir. Gerçek şu ki, metal işleme makinelerinin güvenliği, büyük kapasitelerde çalışmak için ekipmanın kullanılabilirliği ile büyük ölçüde belirlenmektedir. Doğrulama işlemi, ekipmanın bu çalışma yeteneğini, iş parçasında tamir edilemeyen hasar riski olmaksızın belirli bir çalışma zamanında değerlendirmeyi sağlayacaktır.

metal işleme makineleri

Sonuç

Makine takımlarının tornalama modelleri olmasına rağmenEskimiş olarak kabul edilirler, üreticiler operasyonel özelliklerini yüksek seviyede tutmaya eğilimlidirler. Ayrıca, bu tip modern bir metal işleme makinesi, teknolojik seviyesini de artıran elektronik programlanabilir bir doldurma ile donatılmıştır. İşleme prensibi, artıları ve eksileriyle aynı kalır. Örneğin, kesme bileşenlerinden başka, makinenin işleme sırasında ilave malzemelerin eklenmesini gerektirmemesi, kuşkusuz bir artıdır. Ancak kesinlik açısından, bu modeller hala lazer veya hidroabrazif işleme prensibini uygulayan makineler ile rekabet edemez.

Torna Metal İşleme Makinası 2019

Torna Metal İşleme Makinası 2019

Related news

 • Bir kedinde mikoplazmoz: semptomlar ve tedavi
 • Zayıflama Çayları Âdeti Geciktirir mi
 • 50 Gölge ve Balyajlı Bakır Saç Renkleri ve Modelleri 2017 18
 • Tavuk yumurtasındaki protein miktarını öğreniyoruz
 • Kestane Pişirme Tarifi

 • Torna Metal İşleme Makinası

  Torna Metal İşleme Makinası


  Torna Metal İşleme Makinası

  Torna Metal İşleme Makinası

  Torna Metal İşleme Makinası

  Torna Metal İşleme Makinası

  Torna Metal İşleme Makinası

  Torna Metal İşleme Makinası

  Torna Metal İşleme Makinası

  Torna Metal İşleme Makinası

  Torna Metal İşleme Makinası

  Torna Metal İşleme Makinası

  Torna Metal İşleme Makinası

  Torna Metal İşleme Makinası

  Torna Metal İşleme Makinası

  Torna Metal İşleme Makinası

  Torna Metal İşleme Makinası

  Torna Metal İşleme Makinası

  Torna Metal İşleme Makinası

  Torna Metal İşleme Makinası

  Torna Metal İşleme Makinası

  Torna Metal İşleme Makinası