Tesbih için dualar, törenler ve komplolar. Trinity için sevgi ve zenginlik için araziler 2019

Tesbih için dualar, törenler ve komplolar. Trinity için sevgi ve zenginlik için araziler 2019
22.09.2019

Tesbih için dualar, törenler ve komplolar. Trinity için sevgi ve zenginlik için araziler 15

Tesbih için dualar, törenler ve komplolar. Trinity için sevgi ve zenginlik için araziler

İnsanların en popüler tatillerinden biri - GünKutsal Üçlü - Radonezh Aziz Sergius zamanından bu yana Rusya'da yaygın olarak kutlanmaya başladı. Tatil daha önce vardı, ancak sadece 15. yüzyılın başlarında bugün içinde bulunan tamamen Hıristiyan formu kabul etti. Eski günlerde putperestlikten korunan geleneklerin egemenliği altındaydı. Fakat şimdi bile, Kutsal Üçleme'deki birçok komplo ve ritüel, uzun zamandan beri Hıristiyan öncesi dönemlerin yankılarıdır. Onlar hakkında bizim hikayemiz.

Trinity için arsalar

Paganizm ve Hıristiyanlık Mahalle

Tatilden önceki haftadan beri uzun bir süreTrinity, Rusal ya da antik ritleri ve gelenekleri hemen öneren Yeşil azizler olarak çağrıldı. Paskalyadan sonra yedinci oldu ve o günlerde pagan komplolarını ve Kutsal Üçleme için duaları bugün okumak mümkün oldu. Hıristiyanlık ve putperestlik yan yana. Bu hafta ilkbahar ve yaz arasında bir sınır vardı, diğer adı - "Gran Week" idi.

Uzak atalarımız birbirinden ayrılamazdı.doğa ile bağlantı ve kendilerini ayrılmaz bir parçası olarak algılandı. Onun ortamında var oldular ve onun değişebilir eğiliminde hayati bir bağımlılık içerisindeydiler. Eski Slavların sık sık namazlarını gerçekten elle tutulur ve bu yüzden daha anlaşılabilir olan tanrılara dua etmeleri şaşırtıcı değildir. Bu dualardan, Kutsal Üçleme için bilinen komplolar doğdu.

Tarımsal ritüeller

Trinity'nin tatili her zaman yaz başında düştü.Ekim mevsimi bittiğinde ve gelecekteki hasat için, bağlı olduğu tanrıların desteğini almak gerekiyordu. Bu bakımdan çeşitli ritüellere büyük önem verildi. Onlardan biri "damarda yürümek" idi.

Trinity için arsalar ve ritüeller

O kadınlar ve kızlardı.Sahaya çıktı ve ilk sürgünleri inceledikten sonra, bu fırında kızarmış yumurta için geleneksel bir yemek düzenledi. Daha sonra, kabuğun tam kaşıklarını topladıktan sonra, onları yüksek sesle ilan ederek fırlattılar: "Çavdar bu kaşıklar kadar yükselsin." Tören, yerde bir takla ve çeşitli büyülü çığlıklar ile sona erdi. Çok yardımcı olduğunu söylüyorlar.

Ritüeller bu hafta yaygın olarak uygulandı.Çeşitli hava felaketlerinden köylüleri kurtaracak ve hasadın tahribatını önleyecek olan komplekse komplolar. Ve burada putperestliğin Hıristiyanlık ile kaynaşması bütünüyle kendini gösterdi. Aynı gün, su kubbesiyle tarlalarda Ortodoks ibadetlerini yapabilirler ve doğal olarak ölenlerin mezarlarını sulayabilirlerdi. Özellikle sarhoşlar ve boğulmuş insanlar. Bunun güvenilir bir araç olduğuna inanılıyordu.

Ataların ruhları

Trinity'yi sevmek için komplo

Trinity Sabbath Cumartesi, kurulduBugün ortodoks kilisesi ve bugün yaygın olarak kutlanan atalarımızın da pagan rengi vardı. Bu gün, iyi davranılması gereken, onlara sevgi ve şükran göstermek, tüm saha ve ev işlerinde desteklerini almak için atalarının ruhları ile buluşma günü olarak kabul edildi. Onlarda başarı, refah ve bolluk vaat etti. Bu nedenle, Kutsal Üçleme'deki mevcut servet komplolarının eski zamanlarda doğduğunu kesin olarak söylemek mümkündür. Onun gücü her zaman yeterli değildi, bu yüzden diğer dünya insanlarına döndüler.

Bu günlerde Trinity'deki antik arazilerZamanımızda kabul edilen gümrüklerle komşular. Örneğin, yeşil huş ağacı dalları ile tapınaklar ve konutlar, ve büyümediği yerlerde - dağ kül, akçaağaç veya kül dalları ile. Ancak, bizden farklı olarak, ataları onları ritüel "yıkanma" yangınlarında yaktılar ya da bir ahır ya da ahır ağacının çatısı altında sıkışmış bir ateş ve bir kasırga aracı olarak kullandılar.

Doğa ile ilişkili gümrükler

Çok anlaşılmaz olduğu da biliniyorbizzat, zamanını bir mal sahibinden önceden saklamış olan eski bir kovandan, ve sonra da Kutsal Üçleme gününde tarlanın kenarına yakılan geleneklerden oluşuyordu. Ateşin etrafında yuvarlak danslar yapıldı ve aynı zamanda şarkı söylendi: "İyi bir ateş - bir arı sürüsü iyi olacak."

Trinity için arsalar ve dualar

Trinity için araziler ve ritüeller genelliklehuş ağacı, bu ayrılmaz tatil parçası. Yerleşmiş geleneğe göre, bu gün genç kızlar, huş ağacı kıvrılmak için bahçelere gitti. Büküm dallar, onları örgülerle ördüler, bundan sonra en yakın iki ağacı uçlarla birleştirdiler, çiftler oluşan yeşil kemerin altından geçtiler. Bu ritüelden sonra, çiftlerin yaşam için kız arkadaş olduklarına inanıldığı için, bu "kumitsya" olarak adlandırıldı. Tüm şarkılar ve yuvarlak danslar eşliğinde.

Nehirler ve göllerle ilgili inançlar

Kutsal Üçleme ile, kehanetin bir ritüeli birbirine bağlıdır. Genç kızlar bahar otlarından çelenkler çalıyor ve onlarla nehre doğru yürüdüler. Çelenk suya düştü ve bu şekilde davrandığında, gelecekteki kızlık kaderi tahmin edildi. Çelenk suyun üzerinde, hatta daha da iyi bir şekilde kaldıysa, akıntıya karşı yüzdüyseniz, sevdiklerinizle ve arzularınızla hızlı bir düğün anlamına geliyordu ve eğer boğuluyorsa, o zamana kadar hayal kırıklığınızı gelecek yıla kadar bağışlayın.

Ancak, nehirlerin ve göllerin yakınında tutmak gerekliydiihtiyat. Bu şenlik haftasının Mermaid diye bir şey olmadığı hiçbir şey için değildi. Bir kereden fazla, bu günlerde deniz kızlarının en sevdikleri havuzları terk ettikleri ve karaya gittikleri fark edildi.

Trinity üzerinde servet için arsalar

Kıyı çalılarının dallarında saklanmak, onlarOynak kahkahalar ve tente geçen dostları cezbetmek ve daha sonra onları nehir tabanına sürüklemek. Ancak, kızların sudan uzak durması daha iyi oldu. Bu nedenle, hiç kimse Kutsal Üçleme'nin kutlamaları sırasında yıkanmadı - nehrin kötü ruhlarına dikkat ettiler. Ormanda da tek tek gitmedim. Orada hiç deniz kızağı yok, ama utangaç. Başka bir soru - daha da kötüsü.

Aşk için araziler

Bildiğiniz gibi, Trinity tatilinin ardındanTüm azizlerin haftası. Eski Slav takvimine göre, Kostroma ve Yarila'nın tatillerine denk geldi. Doğu Slavları arasında Yarila, güneş olmanın yanı sıra, aşkın tanrısı ve Eich'un şarap ve eğlence tanrısı Bacchus'un bazı bölgelerinde de bir tür analogtu. Onu kafasında bir çelenk olan yakışıklı bir genç adam olarak resmediyorlardı. Genel olarak, bir tür sevimli sevgiliyi ortaya çıkardı ve hatta şarapla ısındı.

Üçlüyi sevmek için komplo -Şu anki Hıristiyan zamanı, hiç şüphesiz, bu yakışıklı Yaril'e atalarımız tarafından evrensel olarak düzenlenen bu ritüellerin ve sihir ritüellerinin bir yankısıdır. Onuruna şükran düzenlenmiştir, gece boyunca devam etti. Öğelerin biri, sözde gelin kaçırma idi. Belli bir anda, gencin, başkalarının önünde, kalbine giden bir şeyi yakalaması gerektiği sonucuna varıldı. Çoğu zaman, böyle "snoops", saha çalışmasının tamamlanmasından sonra sonbaharda oynanan düğünlerle sona erdi.

İsa'nın İlahi Adı

Için aşk arsasını göstermekTrinity, sadece bir örnek veriyoruz. Kendilerini bir başkasına kapmak isteyenler, kiliseye, zeminle kaplı ve bu şekilde kutsanmış olan bir avuç çimeniyle giriyorlardı. Bu çim gece için yastığın altına koyuldu. Bundan sonra, Tanrı'ya dua etmeden yatağa gittik. Şimdiden yatakta bir folklor ve şiirsel formda Mesih'ten önce affetme isteğinde bulunan bir komplo kurdular ve kendilerine (bu şekilde! Ortodoksluk açısından bu, Kutsal Üçlü'nün tüm parçaları gibi kabul edilemez bir kutsallık ve büyük bir günahtır.

Kutsal Üçleme için Arsalar

Paganizm ve Hıristiyanlık uyumsuz

Özet olarak, büyülü olduğuna dikkat edilmelidir.Rus Ortodoks Kilisesi tarafından kurulan şenlik törenine dahil olan Kutsal Üçleme için komplo ve dualar - uyumsuz şeyler. İlki sadece folklor ve şiir unsurları olarak ilgi çekebilir. Kutsal Üçleme'nin komploları gibi, İsa Mesih'in Tanrısı tarafından kutsallaştırılmayan diğer dünya güçlerine yapılan itirazlar, insan ruhuna ölümcül bir şeydir. Ayrıca, telafisi mümkün olmayan zararlarla telafisi mümkün olmayan sonuçlarla doludurlar.

Tesbih için dualar, törenler ve komplolar. Trinity için sevgi ve zenginlik için araziler 2019

Tesbih için dualar, törenler ve komplolar. Trinity için sevgi ve zenginlik için araziler 2019

Related news

 • Meme Kanseri Nedir Belirtileri Nelerdir
 • Geleneksel Beyaz Ekmek
 • Survivor 2018 birleşme partisi
 • Straplez Mini Elbiseler 2019
 • Tavuk karaciğeri ile sıcak salata: düzyazı veya şiir

 • Tesbih için dualar, törenler ve komplolar. Trinity için sevgi ve zenginlik için araziler 92

  Tesbih için dualar, törenler ve komplolar. Trinity için sevgi ve zenginlik için araziler


  Tesbih için dualar, törenler ve komplolar. Trinity için sevgi ve zenginlik için araziler 68

  Tesbih için dualar, törenler ve komplolar. Trinity için sevgi ve zenginlik için araziler 72

  Tesbih için dualar, törenler ve komplolar. Trinity için sevgi ve zenginlik için araziler 45

  Tesbih için dualar, törenler ve komplolar. Trinity için sevgi ve zenginlik için araziler 73

  Tesbih için dualar, törenler ve komplolar. Trinity için sevgi ve zenginlik için araziler 3

  Tesbih için dualar, törenler ve komplolar. Trinity için sevgi ve zenginlik için araziler 97

  Tesbih için dualar, törenler ve komplolar. Trinity için sevgi ve zenginlik için araziler 61

  Tesbih için dualar, törenler ve komplolar. Trinity için sevgi ve zenginlik için araziler 32

  Tesbih için dualar, törenler ve komplolar. Trinity için sevgi ve zenginlik için araziler 69

  Tesbih için dualar, törenler ve komplolar. Trinity için sevgi ve zenginlik için araziler 89

  Tesbih için dualar, törenler ve komplolar. Trinity için sevgi ve zenginlik için araziler 15