Tasfiye değeri 2019

Tasfiye değeri 2019 Tasfiye değeri

Tasfiye değeri

Genellikle, tasfiye değeri,Kuruluşun veya şahsın borcu dolayısıyla el konan mülk. Piyasa fiyatı, tasfiye değerinden önemli derecede farklı olabilir. Bu tür mallar genellikle daha hızlı satılır ve buna göre daha ucuzdur, çünkü bunun için kazanılan kaynaklardan bir borcu veya borcu ödemek zorundadır.

Bazen, tasfiye değerininmülk belirli bir kişinin borçlarını karşılayamaz, çünkü borç verenler her şeyi çok kısa sürede satarlar. Burada rol mülkiyetin nasıl ele geçirildiği ile oynanıyor.

Olabilecek mülkleri veren bir işletmeKredinin ödenmesi ile tahmin etmek, bankadan sadakati hesaba katabilir. Örneğin, ele geçirilen miktar, ödemenin büyüklüğüyle eşleşen bir pazarlık fiyata satılabilir.

Mülkiyet zorla ele geçirilirseSonra kibir bekle, hafifçe koy, aptalca. Mülk, açık artırma için çok kısa uygulama şartlarıyla yüklenecektir. Piyasadaki gayrimenkul alıcılarının çoğu bu anı kullanmaktan kaçınmaz ve daha pahalı satmak için satın alırlar. Birleşik Devletlerde, tasfiye değeri de çoğunlukla sipariş edilse de, yani borca ​​karşılık gelen fiyata mecbur edilebilir.

Böylece, tasfiye değeriPiyasa değerine karşılık gelmeyen bir borçlu mülkünün fiyatı. Bu ticari işlemler için belirtilen standartlara uymayan çok kısa sürede satışa sunulmaktadır.

Şu anda, tasfiye değerinin farklı yorumlanması ile bağlantılı olarak önemli bir sorun var, çünkü bu terimle ilgili olarak kanunda pek çok tutarsızlıklar var.

İşletme varlıklarının yeniden değerlemesi sürecine yaklaşımkarlı, karşılaştırmalı ve masraflı olabilir. Üç yaklaşım var, ancak bir çözüm var, bu nedenle tasfiye değerinin hesaplanmasına sorumlu bir yaklaşım getirmeye değer.

En iyi seçenek karşılaştırmalı bir yaklaşım olacaktır,yani açık piyasada benzer ürünlerin fiyatlarını temel alan bir yaklaşım. Varlığı satma zamanı bizim kadar fazla değilse, bu seçenek uygundur. Açık pazarı analiz ederek, nesnenin alıcıyı ne kadar değerli bulduğunu görebilirsiniz. Fakat nihai karar için, her üç yaklaşımın çerçevesinde elde edilen sonuçların hepsi de dikkate alınmaya değer.

Tasfiye değerinin hesaplanmasında iki yöntem kullanabilirsiniz:

- sadece karşılaştırmaya dayalı bir yöntemyaklaşım. Ne yazık ki, bu yaklaşım yalnızca, zorunlu satış için işlem fiyatları hakkındaki tüm bilgilerin el altında olması durumunda kullanılabilir;

- Dolaylı yöntem, açık pazardaki nesnenin tasfiye değeri hakkındaki hesaplamalarına dayanmaktadır. Dolaylı bir yöntem kullanarak, zorla satışlar üzerindeki indirimleri belirlemeniz gerekir.

Genellikle indirimin niteliğini belirlemekZorunlu satış, gerekli bilgilerin miktarı sınırlı olduğundan uzmanlık yöntemini kullanır. Düzeltme faktörünün hesaplanması, her bir tesis tipinin piyasa değerindeki düşüş seviyesine göre belirlenen faktörlere dayanmaktadır.

Alınan bir dairenin maliyeti nasıl tahmin edilir?Bir kredinin ödenmemesi için sahibi, bu konudaki profesyonellerle iletişim kurup kurmadığınızı öğreneceksiniz. Çoğu banka, yüksek bir beceri seviyesine sahip olan ve bir mülkün fiyatını hızla belirleyebilen kendi değerleme uzmanlarına sahiptir.

Neden varlıkların değerini değerlendirmeniz gerekiyor ve neden bir değerleme uzmanı dahil edilmeli?

Tasfiye değeri bir sayıyı çözmeyi hedeflemektedir.Bu tür bilgilerin kullanıcılarına bağlı sorunlar. Bu bilgilerin ana tüketicileri, kredi yöneticileri, girişim yöneticileri ve tahkim yöneticileridir.

Örneğin, bir kredi yöneticisinin bilgisiTasfiye değerinin, bir kredi elde edilirken teminat olarak rehin verilen malın değerlemesi için gereklidir. yeni bir değerleme, bir nesnenin satış değeri belirleyecektir - Ama böyle bir durumda, yönetici ve krediyi veren banka içinde, profesyonel yardım gerekir. Nesne uygulandığı gerçeği, sadece bankaya fon ödenmemesi durumunda bir güvenlik ağı olarak kullanılıyor değil.

Tasfiye değeri 2019

Tasfiye değeri 2019

Related news

 • Yeşillik selvi evi. Bitkinin bakımı
 • Hukuk müşaviri ... Hukuk müşavirinin resmi talimatı
 • Söble Tarifi
 • Şiş tavuk tarifi
 • Ispanak Sufle Tarifi

 • Tasfiye değeri

  Tasfiye değeri


  Tasfiye değeri

  Tasfiye değeri

  Tasfiye değeri

  Tasfiye değeri

  Tasfiye değeri

  Tasfiye değeri

  Tasfiye değeri

  Tasfiye değeri

  Tasfiye değeri

  Tasfiye değeri

  Tasfiye değeri

  Tasfiye değeri

  Tasfiye değeri

  Tasfiye değeri