Tagankadaki Matrona tapınağı: adres, çalışma programı. Taganka Matrona Moskovskaya tapınağı neredeTagankadaki Matrona tapınağı: adres, çalışma programı. Taganka Matrona Moskovskaya tapınağı nerede


Tagankadaki Matrona tapınağı: adres, çalışma programı. Taganka Matrona Moskovskaya tapınağı nerede 40 28.02.2019, 03:02

Taganka'daki Matrona tapınağı: adres, çalışma programı. Taganka Matrona Moskovskaya tapınağı nerede?

Blessed Matrona'nın tapınağını ziyaret etmek içinTaganka, insanlar Moskova'ya en uzak yerlerden gider. Mucizevi ikonlara saf düşüncelere ve ibadetlere sahip olmanın, mucizevi nimetler alabileceğini biliyorlar: hastalıktan kurtulmak, bağımlılıktan kurtulmak, aileyi felaketten veya harabelerden korumak.

Taganka'daki Matrona Moskovskaya tapınağını ziyaret etme izlenimleri

taganke üzerinde tapınak matrons

Taganka'daki Moskova'nın Matrona'sı her zaman doluinsanlar. Yılın herhangi bir zamanında buraya gelen insan sayısı eşi görülmez. Her yaştan kadın ve erkek buraya çiçeklerle gelir. Birçoğu var. Bin ve binlerce, dört ila beş saat boyunca sessizce ayakta duruyorlar. Hepsi hayırsever ve sakin. Bu nedenle, küçük çocukları olan anneler sıraya girmeden atlanır.

Bir kadın Taganka'daki Matrona tapınağına gelirseÇocuklar, özellikle bebek varsa, hepsi dikkat ederler. Sıra arkadaşça ve onları özleyecek. Onlar dost ve bebek için bir beşik sunan tapınağın içinde bir araya gelecek, bir yere gitmek ne kadar kullanışlı çocukları tavsiyelerde nerede emanetler ve Moskova'nın simgesi Matrona. ayrılık olarak, arz dualar çiçek yaprakları takdis.

Sırada bekleyen insanlar sorun olduğunu söylüyorBu mucize birçok yerleri ziyaret etmeye zorladı, ancak Taganka onları çok parlak izlenim yapar tapınak başhemşire oldu. insanlar buraya gelmek kutsal adamlar değildir ve burada büyük sıralarında, yardım ve kutsal savunma istemeye ofiste üretim veya çalışanların çalışma, normal şehir daire veya evlerde yaşayan vatandaşlara gidip rağmen her zaman barış ve sevgi ruhu hissetti. Cemaatçiler, yürekten beklerken, çürümenin azaldığını ve kabartmanın hissedildiğini söylüyorlar.

Taganka'daki Matrona tapınağının adresi ve geçit için metro istasyonu

Tapınağın bulunduğu yere ulaşmak içinTaganka'daki Matronlar, Yeraltı hizmetlerini kullanmak için en uygun olanıdır. Gerekli istasyonlar: "Roman", "Taganskaya", "Ploshchad Ilyicha" ve "Marksist". Hepsi tapınaktan sadece 10-15 dakika acelesiz yürüyüş mesafesindedir. Bu metro istasyonlarından çıkışta yürüyüş yolu için yön işaretleri vardır.Moskova'nın yaşam matroları

Taganka'daki Matrona tapınağının adresi:

Moskova şehri, Taganskaya Caddesi, № 58.

Bu neredeyse şehrin merkezi, bu yüzden bir ziyaret ile hiçbir zorluk ortaya çıkmaz.

Ziyaret Zamanlaması

Taganka'daki Matrona tapınağına günlük olarak cemaatlere erişilebilir:

 • Pazar: 6 ila 20 saat arasında.
 • Pazartesi-cumartesi: 7 ila 20 saat arası.

Dikkat: Taganka'daki Matrona tapınağına ve manastır arazisine erişim 20 saat sonra durdurulur.

İlahi Hizmetlerin Zaman Çizelgeleri

Moskova'nın patronlarının kehanetleri

Pazartesi-cumartesi:

5'lerde Vespers-Matins.

Saatler - Liturgy - 07.30.

Pazar ayları:

En erken saat 06.15.

Geç saat - 09.00.

Hangi yerde ve Şefaat Manastırı kurulduğunda

Moskova'nın kutsal matronunun kalıntıları

Eski günlerde tapınağın bulunduğu yerTaganka'daki Moskova'nın matroları, idam edilen ve dolaşan insanlar için "yoksul evlerde" bir mezarlıktı. Daha sonra, ortak insanların ortasından, bir tüccarın tabakası ortaya çıktı. Ülkede saygı duymadı. Bu nedenle, bu mezarlıkta tüccarlar bir kez gömüldü.

17. yüzyılın ilk yarısında, Tsar Mikhail FedorovichBurada manastır inşa edilmesi konulu bir karar çıkardı. Uzun bir süre o fakir evlerde Pokrovsky manastırı aradı. Onun ilahiyat sırasında açıldı. Bu Ortodoksluğu gerçek bir merkeziydi. Moskova, Napolyon Bonapart'ın birlikleri gelirken onun yıkım ve yağma ilk işlendi. İkinci soru üzerine ileri gider.

Çan kulesinin patlaması ve şapelin yıkılmasından sonra manastırın restorasyonu

taganke'deki tapınak matronlarının adresi

İkinci yıkım ve yağma dalgasıPokrovsky kadın manastırı çok daha felaketti. NEP sırasında şapel yıkıldı. Çan kulesi havaya uçuruldu ve harabe haline geldi. Manastır manastırlarının ve teoloji seminerinin izleyicilerinin bulunduğu mekanlarda iş adamlarının ofisleri çalışmaya başladı ve eğlence mekanları oluşturuldu: kart odaları ve bilardo salonları. Savaş sonrası dönemde yer, 1994 yılına kadar - ıssızlıktaydı. Daha sonra, bakanlar ve cemaatçilerin ortak çabalarıyla, manastır manastırlarının restorasyonu üzerine çalışmaya başladılar.

Çok yakında Pokrovsky manastırı olduRusya'da en çok ziyaret edilen yer. Burada dünyanın dört bir yanından gelen hacılar buraya ulaşmak istiyor. Bu kadar popüler olmanın nedenlerinden biri, 2004 yılında klonlanan Moskova'daki St. Matrona'nın kalıntıları.

Kutsal ve Kutsal Matrona, bugün insanlara yakın ve sevgili

taganke yılında Moskova tapınak matrons İki derede binlerce insan var. Birisi ve manastır bahçesinde bulunan simge. Başka bir insan akışı, kalıntılarının bulunduğu tapınağa giriş için ulaşır. Birçoğu, saf tıbbi suların arıtılmış kaynağından toplanması için onlarla birlikte şişeler getirir.

Havadan bağımsız olarak insanlar harikasabırsız ve alçakgönüllülükle bu çok saatli programda. Kasvetli havalarda bile parlak, sakin yüzleri var. Onlar samimi ve misafirperver. Batılı gazeteciler, bu yerin bir kişinin davranışını ne kadar değiştirdiğini şaşırtıyorlar. Sonuçta, sabır, nezaket ve bakım, Moskova sakinlerinin karakteristik özellikleri değildir. Moskova’nın Matrona’nın yaşamının hala bu yerlere sevgi ve nezaketle nüfuz ettiği açıktır. Bugün bile bizi etkilemeye ve daha iyiye doğru değişmeye devam ediyor.

Moskova'daki Matrona'nın kehanetleri, ilişkilerini kaybetmez

Taganka'daki mübarek matronun tapınağı

Moskova Matrona'nın tüm kehanetleri gerçekleşti. Halen genç bir kızlık yaparken, bir devrimi ve bir iç savaşı önceden tahmin etmişti. Açlık yıllarında akrabaları onu Moskova'ya nakletti. İyileşme güçleri ve öngörünün armağanı bu sıkıntılı dönemde burada gerekliydi. Ona göre her zaman sevilenlerin kaderini öğrenmek, hastalıktan kurtulmak ya da güçleri hayata döndürmek için çok fazla insan geldi. Peygamberimiz harikaydı.

Tanrı'nın hediyesi erken çocukluğundan beri kendini gösterdi. Kör kızına yardım etmek isteyen anne ve baba onu kutsal yerlere ve manastırlara götürdü. Sonuç olarak, 14 Matrona, Kronstadt'lı Aziz John'la tanıştı ve onu Tanrı'ya ve insanlara hizmet etmek için el koymasıyla kutsadı. İyileşmesi, Tanrı'ya sürekli dualar sonucunda gerçekleşti. İnsanlara her zaman ruhlarını korumaya, büyükannelere ve falcılara dönmemelerini istedi.

Onun kehanetlerine kanıt var.özel hizmetler de dinledi. Popüler söylenti, yaşlı kadının Stalin'e kendisinin tavsiyesinde bulunduğunu söylüyor. Bu bağlamda, Matron ve Generalissimo'yu bir araya getiren bir resim bile yazılmıştır. Ayrıca şehirdeki tavsiyesine göre, en zor zamanlarda Ortodoks mabedleriyle bir uçağın uçtuğunu da söylediler. Başkent için belirleyici savaştan önce, ayin, günler ve geceler olmaksızın tüm kiliselerde, tapınaklarda, manastırda ve rahiplerde dua ve oruç tutuldu. Onların çabaları başarıya ulaştı ve peygamber Matron onurlandırıldı ve kutsanmaya başladı.

Mübarek yaşlı kadın, ölümü önceden tahmin etti. Bunu yaparken, hepimizin ölümünden sonra ona gelmeye devam ettiğini söyleyerek başka bir kehanet yaptı. Ona, onun zor ama şaşırtıcı derecede parlak hayatı olduğu gibi, tüm acılardan bahsetmemi söyledi. 2 Mayıs günü dünyamızı yeni bir tarzda terk etti. O günden beri, bu gün Moskova'nın Matronu'nu hatırlatan bir gün oldu.

Moskova'nın güç ve simge matronları

Mübarek Matron nasıl yaşardı?

Mübarek Matrona Moskova çok doğdufakir aile. Kulübesi siyah renkte ısıtıldı ve raflarda zaten üç aç çocuk vardı. Çocuğun yetimhaneye verileceği varsayıldı. Ama annesinin doğumu öncesinde, kızı kurtarmayı öneren peygamber bir rüya, bir rüya gördü. Çocuk kördü.

Sonra omurganın ortaya çıktığını ortaya çıkardı.Bir çapraz şeklinde göğüs bölgesinde bükülme ve çıkıntı. Ancak, erken yaşlardan itibaren, kız, kehanet armağanını ve şifa insanını armağan etmeye başladı. Matryonushka yedi yaşındayken, acı çeken ve hasta insanlar kulübeden toplanmışlardı ve kızdan yardım bekliyorlardı. Bu sayede aile açlıktan vazgeçti. Minnettar ziyaretçiler hediye ve yiyecek getirdi. Matryona’daki Tanrı’nın yetenekleri ne kadar gelişirse, vücudunun daha fazla zayıflığı ortaya çıkar. Böylece, on yedi yaşına gelindiğinde, kör kız artık yürüyemedi. Bacakları kesildi.

Devrimden sonra kardeşleri Kızıllara katıldı.Ordu, Matryona'ya bakmak için başka kimse yoktu. Köylüler onu tutsaklarla boğuşan Moskova'ya götürdüler, akrabalarına ilk sığınak verildi, sonra çok merhametli insanlar. Başkentte, 1952'den 1952'de ölümüne kadar yaşadı. Bu konuda sadece Moskova'yı değil, tüm Moskova banliyölerini de biliyordu. Hasta, yaralı ve savaşta kalmış insanlar tarafından yatağa götürüldü ve hayata geri dönmelerine yardım etti. Kayıp akrabaların akıbeti hakkında bilgisi olmayanlar için, mübarek Matrona, kilisede bir anma töreninin beklemek, inanmak ya da sipariş vermek için gerekli olup olmadığını kesin olarak yanıtladı.

Şefaat kadının restorasyonundan sonraManastırın, buradaki Matrona'nın kalıntılarına taşınmasına karar verildi. Ölümünden önce, her zaman bizimle olacağını ve her zaman ona hitap etmemi istediğini ve ona dönecek herkese bakacağını umduğunu söyledi. Bugün ülkemizde hayatında kişisel olarak bir araya gelen ve ondan yardım ve destek alan birçok insan var. Bu ilahi mucizenin tanıkları yaşıyorlar. Taganka'daki mübarek Matrona'nın tapınağı, onlara tekrar tekrar dokunmalarını ve beklenenleri almasını sağlar.

Tagankadaki Matrona tapınağı: adres, çalışma programı. Taganka Matrona Moskovskaya tapınağı neredeTagankadaki Matrona tapınağı: adres, çalışma programı. Taganka Matrona Moskovskaya tapınağı nerede

Related news

 • Burçlar. Erkek aslan ve bayan bakire uyumluluk
 • SİNEK KANADINDA LALE İĞNE MODELİ TARİFİ
 • Pürülan sivilce ilk aşamada tedavi edilmelidir
 • Baba Candır 12. Bölüm Fragmanı izle
 • Doğum Çantasında Olması Gerekenler

 • Tagankadaki Matrona tapınağı: adres, çalışma programı. Taganka Matrona Moskovskaya tapınağı nerede 95

  Tagankadaki Matrona tapınağı: adres, çalışma programı. Taganka Matrona Moskovskaya tapınağı nerede


  Tagankadaki Matrona tapınağı: adres, çalışma programı. Taganka Matrona Moskovskaya tapınağı nerede 36

  Tagankadaki Matrona tapınağı: adres, çalışma programı. Taganka Matrona Moskovskaya tapınağı nerede 46

  Tagankadaki Matrona tapınağı: adres, çalışma programı. Taganka Matrona Moskovskaya tapınağı nerede 68

  Tagankadaki Matrona tapınağı: adres, çalışma programı. Taganka Matrona Moskovskaya tapınağı nerede 36

  Tagankadaki Matrona tapınağı: adres, çalışma programı. Taganka Matrona Moskovskaya tapınağı nerede 6

  Tagankadaki Matrona tapınağı: adres, çalışma programı. Taganka Matrona Moskovskaya tapınağı nerede 13

  Tagankadaki Matrona tapınağı: adres, çalışma programı. Taganka Matrona Moskovskaya tapınağı nerede 55

  Tagankadaki Matrona tapınağı: adres, çalışma programı. Taganka Matrona Moskovskaya tapınağı nerede 95

  Tagankadaki Matrona tapınağı: adres, çalışma programı. Taganka Matrona Moskovskaya tapınağı nerede 64

  Tagankadaki Matrona tapınağı: adres, çalışma programı. Taganka Matrona Moskovskaya tapınağı nerede 6

  Tagankadaki Matrona tapınağı: adres, çalışma programı. Taganka Matrona Moskovskaya tapınağı nerede 46