SSCBdeki ilk sabun operası, kitle imha yoludur 2019

SSCBdeki ilk sabun operası, kitle imha yoludur 2019
17.05.2019

SSCBdeki ilk sabun operası, kitle imha yoludur 99

SSCB'deki ilk "sabun operası", kitle imha yoludur.

Muhtemelen tanımlarla başlayalım. SSCB, kötü şöhretli 1991'deki görkemli varoluşunu durdurdu. Bu nedenle, Belovezhsky anlaşmalarının imzalanmasından önce gösterilen tüm "pembe operalar", "SSCB'deki Sabun operası" kategorisine tamamen ait olabilir.

İlk SSCB'de "sabun operası" gösterildi

Bir sabun operası nedir?

Uzun birHer bölümün bir kısa diziye dönüştüğü tutarlı bir hikayeye sahip bir hikaye. ABD'deki ilk "pembe diziler" radyoda görünmeye başladı ve ancak o zaman televizyon ekranlarını kazandı. Zaten "sabun operası" adının, bu dizilerin ilk sponsorlarının ve reklamcılarının hijyen ürünleri üreten büyük şirketler olduğu gerçeğinden ortaya çıkan iyi bilinen ve genel kabul görmüş bir damga haline gelmiştir. Her ne kadar komik bir ismin ortaya çıkması için oldukça makul bir arka plan olsa da. Savaş öncesi dönemde Amerika'da "sabun operaları" ortaya çıktı ve çamaşır yıkama ve temizlik yapan ev hanımları için tasarlandı. Elleri sabun, dolayısıyla adı vardı. Ve Procter & Gamble şirketi, daha sonra bu reklam alanından yararlandı ve istisna SSCB'deki ilk "sabun operası" değildi.

Başlangıcı

Özel kitlesine teşekkürler"Sabun operaları", eğer ağrılı değilse duygusaldır. Balzac'ın ev hanımları, güzellik ve samimiyet gerektirir. Bir noktada, Hollywood ürünlerinin kurbanı SSCB'nin düştüğü ve ev hanımı olduğu düşünüldü, bilindiği gibi, hiçbir seks yoktu, ama tümüyle tüketen aşk gerçekleşti. Ancak bu hikaye Hollywood'la değil, Brezilya film üretimiyle başladı. Sovyet kadınlarını sinematografinin bu alt türünü sevmeye teşvik eden SSCB'deki ilk “pembe opera”, “İzaur'un kölesi” idi.

ussr içinde sabun opera

Bu seri, çalışmadığı şeyi yapabildi.Diğer birçok reformcu - Rusçaya yeni bir kelime girmiştir. 1970'lerde SSCB İngiltere'ye "dacha" kelimesini ihraç ettiyse, 1980'lerde dünya "hacienda" ile cevap verdi. Altı yüz metrekarelik hemen hemen tüm bahçe arazileri bir gecede "hacienda" oldu. Seri, 1976'da Brezilya'da piyasaya sürüldü ve 1988'de Sovyetler Birliği'ne geldi. O yıl 16 Ekim'de Birliğin mavi ekranlarında, SSCB'deki ilk sabun operasının muzaffer alayı sergilendi. Bu yıl, ülkede yaşananlar, “Brezilya sabunu” nu görmeye hevesli bir şekilde kendilerini kaptırmışlardı?

1988 yılında SSCB

pembe diziler 90х

1 Ocak 1988, ikinci aşama başladıYeniden yapılanma. Ekonomik reformlar hakkındaki 2. yasa paketi yürürlüğe girmiştir. Afganistan'daki savaş devam etti ve anneler oğullarının eve dönmesini bekledi. Yakında askerlerin çekilmesi başladı. İlk halka haydut "atıcı" vardı, bütün mafya klanları vardı. Ülkedeki insanların durumu histerikden depresifliğe doğru değişti. Dahası, Dağlık Karabağ ve Nina Andreeva'nın “İlkelerden vazgeçemiyorum” mektubu Sovyet kadınlarının ülkeyi Lyuberetskys ve Dolgoprudnys için bir buluşma yerine dönüştürme sürecini kabul etmeye hazır olmadıkları konusunda. SPSU Merkez Komitesi'nin ideolojik bölümünün "Slave Izauri" adlı ülkede izah edilmesine izin verilmesinin, Nina Andreeva'nın bir mektubuna verdiği ince bir yanıt olduğu kesin olarak bilinmemekle birlikte, bunun bir miktar gerçeği vardır. Kadınlar, her zaman “iktidarın olmadığı, eğer Tanrı'dan değil” fikri üzerine konumlandırılan herhangi bir iktidarın nükleer seçmenleridir ya da zaten var olan otoritenin kurallara uygun olarak çalışmalarını sürdürme hakkına sahip olduğu şekilde ifade edilebilir. Perestroika, Nina Andreeva'nın bir mektubuyla kanıtladığı gibi, bu kadın stratagem'i yok edebilirdi, bu yüzden SSCB'de kadınların olgunlaşmamış hoşnutsuzluğunun kitle imhası için seçimler yapıldı.

İdeolojik araç

SSCB'deki "Sabun operası" klasik bir varyanttır.kanalizasyon hoşnutsuzluk ve başkalarının hayali dünyalar mutluluğu onun yön. Ve en önemlisi, her gece. önce bir etkinliğe dönüşmüştür Brezilyalı dizileri yıl neredeyse tüm siyasi gölgede. banklarda Büyükanne artık Buharin rehabilitasyonu tartışmak ve söylenti çığırtkanlığı Izaura daldı edilmektedir. Anestezi tür. Serinin Seçim, bu arada, çok yetkin. ruhsuz Amerikan aksine, "Slave Izaura" aslen arsa ve yönetmenin çalışmalarının yüksek kalitesi ile inşa edilmiş, klasik duygusal romanından uyarlanan çekildi. Çok iyi döküm aktörler. Yani, Leoncio Andrei Kharitonov, sadece hemen kadınların kalbini çekti "Joaquin Murieta Star ve Ölüm" filminde "Köle Izaura", önceki karakteri oynayan aktör benzer çıktı. Her durumda, başlık haklı unutulmaz "Köle Izaura" var olan "ilk SSCB'de pembe dizi tarafından sergilenen"!

yabancı sabun operaları

Ve gitti gitti

Sovyet kadınları takdir ettikten sonraOnlara yeni bir zevk verdi, televizyon ekranı "Zengin de ağlamak" ve "Just Maria" çıktı. Ve daha fazla yabancı "sabun operaları". Sonra sonsuz "Santa Barbara" dönemi başladı ve Sovyetler Birliği sona erdi. Bu arada, Amerika Birleşik Devletleri'nden birkaç yıl önce Latin Amerika'yı gösterdiğini belirtmek gerekir. Görünüşe göre, milletin zihniyetine daha iyi yerleştirildiler. Kahramanların "Çelik nasıl temperli" olduğu ve Lucelia Santos'un Pavlovi reformundan rahatsız olduğu bu 3-4 yılın kesinlikle kötü olduğu söylenemez. Akşamları tüm yeni dizilerin bitmek bilmeyen bölümlerini izlemekle meşguldü, 90'lı yılların "pembe operaları" büyük başarılar elde etti ve mutfaklarda artık ortak değil, hükümeti daha az azarladı.

SSCBdeki ilk sabun operası, kitle imha yoludur 2019

SSCBdeki ilk sabun operası, kitle imha yoludur 2019

Related news

 • Gagradaki su parkı, çocuklar için en iyi yerdir
 • Aykut Kocaman: Beşiktaş maçında taç hırsızlığı oldu
 • İlkbahar İçin Mini Etek Kombinleri
 • Kılıçdaroğluna Gıcık Oluyorum, Vatan Haini Olarak Görüyorum
 • Bir subwoofer nasıl bağlanır Konseyler ve tavsiyeler

 • SSCBdeki ilk sabun operası, kitle imha yoludur 4

  SSCBdeki ilk sabun operası, kitle imha yoludur


  SSCBdeki ilk sabun operası, kitle imha yoludur 16

  SSCBdeki ilk sabun operası, kitle imha yoludur 27

  SSCBdeki ilk sabun operası, kitle imha yoludur 11

  SSCBdeki ilk sabun operası, kitle imha yoludur 30

  SSCBdeki ilk sabun operası, kitle imha yoludur 18

  SSCBdeki ilk sabun operası, kitle imha yoludur 44

  SSCBdeki ilk sabun operası, kitle imha yoludur 87

  SSCBdeki ilk sabun operası, kitle imha yoludur 45

  SSCBdeki ilk sabun operası, kitle imha yoludur 2

  SSCBdeki ilk sabun operası, kitle imha yoludur 21

  SSCBdeki ilk sabun operası, kitle imha yoludur 51

  SSCBdeki ilk sabun operası, kitle imha yoludur 66

  SSCBdeki ilk sabun operası, kitle imha yoludur 99