SS askerleri: tarih ve fotoğraflar 2019

SS askerleri: tarih ve fotoğraflar 2019 SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

Schutzstaffel veya nöbetçi dekolmanı - yani1923-1945'te faşist Almanya. SS askerleri, Ulusal Sosyalist Alman İşçi Partisi'nin (NSDAP) paramiliter oluşumları. Mücadele ünitesinin başlangıç ​​aşamasındaki temel görevi, liderin Adolf Hitler'in kişisel korumasıdır.Wehrmacht ve SS askerleri

Askerler SS: tarihin başlangıcı

Her şey, kişisel olarak 1923’te başladıgardiyan ve sürücü A. Hitler, saatçi Emil Maurice, ofis malzemeleri satıcısıyla birlikte ve Nazi Almanyası siyasetçisi Joseph Berchtold ile birlikte Münih'te bir genel merkez muhafızı oluşturdu. Yeni kurulan muharebe oluşumunun temel amacı, diğer tarafların ve diğer siyasi oluşumların muhtemel tehdit ve provokasyonlarından NSDAP Führer Adolf Hitler'in savunmasıydı.

Koruma birimi olarak mütevazi bir başlangıçtan sonraNSDAP'ın liderliği için savaş birliği, koruyucu bir filo ile donanmış olan Waffen SS'a dönüştü. Waffen-SS subayları ve askerleri devasa bir savaş birimiydi. Toplam sayı 950 bin kişiden fazla, toplam 38 muharebe birimi oluşturuldu.

A. Hitler ve E. Ludendorff'un bira içkisi

"Burgerbroekeller" - Münih'te bir bira salonuRosenheimer Straße, 15. İçme tesisi tesislerinin alanı 1830 kişiye kadar ağırlanmasına izin verdi. Weimar Cumhuriyeti'nin zamanından bu yana, kapasitesi sayesinde "Burgerbrokeeller" siyasi olanlar da dahil olmak üzere çeşitli etkinliklerin düzenlenmesi için en popüler yer haline geldi.

Yani, 8 - 9 Kasım 1923 gecesi salondaAlmanya'nın şu anki otoritesinin yıkılması olan bir isyan gerçekleşti. İlk konuşmacı bu toplantının ortak amaç ve hedefleri ifade eden, siyasi görüş Erich Friedrich Wilhelm Ludendorff üzerinde Adolf Hitler'in arkadaşı oldu. Etkinliğin ana organizatörü ve ideolojik ilham kaynağı, genç bir Nazi partisi olan NSDAP'ın lideri Adolf Hitler'di. Suçlayıcı konuşmasında Ulusal Sosyalist Partisinin tüm düşmanlarını acımasızca yok etmeye çağırdı.

Bira Putsch güvenliğini sağlamak - böyleceHikaye bu siyasi olayda geldi - sayın ve Fuhrer J. Berchtold'un yakın arkadaşı tarafından yönetilen SS askerleri bu dönemde katıldı. Ancak, Alman yetkililer zamanla Nazilerin toplanmasına tepki gösterdi ve onları ortadan kaldırmak için tüm önlemleri aldı. Adolf Hitler mahkum edildi ve hapsedildi ve Almanya'daki NSDAP partisi yasaklandı. Doğal olarak, yeni oluşturulmuş paramiliter muhafızların koruyucu işlevlerine duyulan ihtiyaç da düştü. "Grev Dekolmanı" nın çatışması meydana geldiği için SS askerleri (fotoğraf makalede sunuldu) dağıtıldı.Alman SS askerleri

Huzursuz Fuhrer

Nisan ayında cezaevinden serbest bırakıldı1925'te, Adolf Hitler, parti üyesini ve korumasını Yu Shrek'e kişisel bir gardiyan oluşturmasını emretti. "Grev Dekolmanı" nın eski savaşçılarına tercih edildi. Sekiz kişiyi topladıktan sonra, J. Shrek bir savunma ekibi oluşturur. 1925'in sonunda, çatışma oluşumunun toplam gücü yaklaşık bin idi. Bundan böyle "Ulusal Sosyalist Alman İşçi Partisi 'nin SS askerleri" isimleri verildi.

Her ilgili kişi SS SSDAP organizasyonuna katılamaz. Bu "onurlu" pozisyon için adaylar sert koşullar verildi:

 • 25 ila 35 yaş arası;
 • Bölgede en az 5 yıl yaşamak;
 • Parti üyelerinden iki kefil varlığı;
 • sağlıklı;
 • disiplin;
 • aklı.

Ayrıca partiye üye olmak vesırasıyla bir SS askeri, adayın en yüksek Aryan ırkına ait olduğunu doğrulamak için gerekli. Bunlar SS'nin (Schutzstaffel) resmi kurallarıydı.

Eğitim ve hazırlık

SS askerleri geçmek içinÇeşitli aşamalarda yürütülen ve üç ay süren uygun dövüş eğitimi. Askerlerin yoğun eğitiminin ana hedefleri şunlardı:

 • mükemmel fiziksel hazırlık;
 • küçük silahların bilgisi ve mükemmel bir şekilde sahiplenmesi;
 • politik telkinleme.

Askeri sanat öğretimi öyle olduYoğun, üç kişinin sadece biri sonuna kadar gidebilirdi. Temel eğitim kursundan sonra, askerler seçilen orduya karşılık gelen ek eğitim aldıkları özel okullara gönderilmiştir.Bir SS askerinin yeniden toplanması

Orduda askeri bilgelikte daha ileri eğitimsadece ordunun uzmanlaşmasına değil, aynı zamanda memur veya asker adayları arasındaki karşılıklı güven ve saygıya dayandırılmıştır. Wehrmacht askerlerinin SS askerlerinden nasıl ayrıldığı, sıkı disiplinin ve subaylara ve askerlere sıkı bir bölünme politikasının ön plana çıktığı budur.

Savaş biriminin yeni şefi

Yeni oluşturulan kendi birliklerini,Fuhrer'in mükemmel sadakatleri ve sadakatleri ile ayrılan Adolf Hitler, özel önem verdi. Faşist Almanya liderinin ana hayali, Ulusal Sosyalist Partinin kendilerinden önce getirdiği her türlü görevi yerine getirebilecek elit bir oluşumun yaratılmasıydı. Bu, bu görevle başa çıkabilecek bir lider gerektirdi. Böylece, 1929 yılının Ocak ayında, Hitler'in tavsiyesi üzerine, SS Reichsfuehrer, Hitler'in Üçüncü Reich'deki sadık yardımcılarından biri olan Heinrich Luitpold Himmler oldu. Yeni şef SS - 168 personel numarası.Askerler ss

Elitin lideri olarak çalışmasıYeni patron birimi, personel politikasının sıkılaştırılmasıyla başladı. Personel için yeni gereksinimler geliştiren G. Himmler, dövüş oluşumunun saflarını yarı yarıya azalttı. SS Reichsführer, SS üyelerinin ve adaylarının fotoğraflarını kişisel olarak "ırksal saflığı" nda kusurları bulmaya çalışarak geçirdi. Ancak, yakında askerlerin sayısı ve subayların sayısı yaklaşık 10 kat arttı. SS şefi iki yıl içinde bu başarılara ulaştı.

Bu sayede, SS birliklerinin prestij önemli ölçüdebüyüdü. Bu, sağ kolun 45º'lik bir açıyla kaldırıldığı Büyük Vatanseverlik Savaşı - “Heil Hitler” filmleri hakkında herkese tanıdık olan ünlü jestin yazarlığıyla tanınan Himmler'dir. Buna ek olarak, Reichsführer sayesinde, 1945 Mayıs'ında faşist Almanya'nın düşüşüne kadar var olan Wehrmacht'ın (SS dahil) askerlerinin biçimi modernleştirildi.

Fuhrer'in sırası

Schutzstaffel'in (SS) otoritesi önemli ölçüde arttıFuhrer'in kişisel düzeni sayesinde. Yayınlanan emir, hiç kimsenin derhal üstleri dışında SS askerlerine ve subaylarına emir verme hakkı olmadığını söyledi. Buna ek olarak, SA'nın bütün birimleri, "kaşmir" olarak bilinen saldırı müfrezelerinin, SS ordusunun personelinin en iyi askerleriyle beslenmesinde her şekilde yardımcı olması için tavsiye edildi.Wehrmacht SS askerlerinin şekli

SS birliklerinin üniforması

Bundan böyle, SS askerinin formu fark edilir derecede farklıydı.Saldırı kıyafetleri (SA), güvenlik hizmetleri (SD) ve Üçüncü Reich'in diğer kombine silah bölümleri. SS askeri üniformasının ayırt edici bir özelliği:

 • siyah ceket ve siyah pantolon;
 • beyaz gömlek;
 • siyah şapka ve siyah kravat.

Ayrıca, ceketin ve / veya gömleğin sol kolundaBundan sonra, buna ya da SS birliklerinin standartlarına ait olduğunu gösteren bir dijital kısaltma vardı. 1939'da Avrupa'da düşmanlıkların patlak vermesiyle, SS askerlerinin üniforması değişmeye başladı. Kombine kollar renk diğer Nazi oluşumlarla gelen özel ordu asker Adolf Hitler'i farklı tek siyah-beyaz-formlara Heinrich Himmler'in emriyle, sıkı bir şekilde uygulanması birçok poslableno vardı.

Askeri terzilik için parti fabrikasıBüyük iş yükü nedeniyle üniformalar, SS'nin bütün birimleri için üniforma sağlayamadı. Askerlerden, Wehrmacht'ın genel formundan Schutzstaffel'e ait olan işaretlerini değiştirmeleri istendi.

SS birliklerinin askeri rütbeleri

Herhangi bir askeri birlikte olduğu gibi, SS ordusuaskeri sırada bir hiyerarşi vardı. Aşağıda Sovyet Ordusu, Wehrmacht ve SS birlikleri askerleri için askeri rütbe eşdeğer bir tablo.

Kızıl Ordu

Üçüncü Reich'in kara kuvvetleri

Birlik SS

Kızıl Ordu adam

Özel, atıcı

Mann SS

püskürtmesi-fiziksel

Ober Grenadier

Rottenfuehrer SS

Genç Çavuş

Hizmet dışı memur

Unterscharführer SS

Çavuş.

unter Feldwebel

Sharfyurer SS

Kıdemli çavuş

Feldwebel

SS Oberscharfuhrer

astsubay

Oberfeldwebel

Hauptscharführer SS

Junior Teğmen

-

-

Teğmen

Teğmen

Untersturmfuhrer SS

Kıdemli Teğmen

üsteğmen

Obersturmfuhrer SS

kaptan

Kaptan / Hauptmann

Hauptsturmfuhrer SS

Maj.

Maj.

Sturmbannfuhrer SS

Teğmen Albay

Oberst Teğmen

Obersturmbannfuehrer SS

Albay

Oberst

Standartenfuehrer SS

Başlıca Genel

Başlıca Genel

Brigadefuhrer SS

korgeneral

korgeneral

SS Gruppenfiihrer

Albay general

Askerlerin genel

Oberstgruppenfuhrer SS

Ordunun Geneli

General-Mareşal

Oberstgruppenfuhrer SS

Adolf Hitler'in seçkin ordusunun en yüksek askeri rütbesi, 23 Mayıs 1945'e kadar Kızıl Ordu'daki Sovyetler Birliği'nin Mareşalına karşılık gelen Heinrich Himmler'e mensup Reichsfuehrer SS idi.

SS'de ödüller ve süslemeler

Elit SS birliklerinin askerleri ve subaylarıNazi Almanya ordusunun diğer askeri oluşumlarına mensup askerlerin yanı sıra emir, madalya ve diğer ayrıcalıklarla ödüllendirilebilir. Fuhrer'in “favorileri” için özel olarak geliştirilen çok az sayıda ayırt edici ödül vardı. Bu Hitler'in elit birimi, ve Führer'e özel hizmet SS 12 25 yıl boyunca teslim edildi Swastika'nın, özel ortada hizmet 4 ve 8 yıl madalya içerir.SS askerlerinin askerleri

Fuehrer'in sadık oğulları

Bir SS askerinin yeniden toplanması: “İçimizdeki sürüş prensipleri görev, sadakat ve onurdaydı. Anavatan'ın savunması ve yoldaşlık duygusu, kendimize getirdiğimiz temel niteliklerdir. Silahlarımızın namlusunun önünde bulunanları öldürmek zorunda kaldık. Acıma duygusu, ya bir merhamet için dua eden bir kadının önünde ya da çocukların gözlerinin önünde büyük bir Almanya askerini durdurmamalıdır. Sloganı motive etmiştik: "Ölümü kabul et ve ölümü öldür". Ölüm günlük bir ilişki olmalı. Her asker, kendisini feda ederek, o zamana kadar Almanya'nın ortak bir düşman komünizme karşı mücadelesinde yardımcı olduğunu anladı. Biz kendimizi, dünyanın geleceği için, Hitler'in eliti için savaşçıları düşündük. "

Bu sözler eski askerlerinden birine aittir.SS Gustav Frank'ın sıradan piyade birimi olan Üçüncü Reich, Stalingrad Savaşı'ndan sonra mucizevi bir şekilde kurtuldu ve Ruslar tarafından ele geçirildi. Bu sözler mi, yoksa yirmi yaşında bir Nazi'nin basit bir genç cesur muydu? Bugün bu konuda yargılamak zor.

Nazi Almanyası'nın suçlularının duruşması

Nürnberg davasında memurlar ve askerlerWehrmacht'ın ve SS bir suç örgütü üyesi olarak suçlu bulundu, bu yüzden gazi güçleri mücadele geçmiş, onların vatandaşlarının başkaları tarafından zevk birçok haklardan mahrum edildi mücadele sözü.

Ancak Yaşları İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman SS askerleri, 18 yıl geçmedi, onlar kınama kurtulmuş ve acemi bir azınlık görünümünde tam haklı.Wehrmacht askerlerini SS askerlerinden ayıran nedir?

Bugüne kadar, Waffen SS askerlerinin eğitim sisteminin, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nin bazı ülkelerinin modern ordusunda kabul edildiği belirtilmelidir.

SS askerleri: tarih ve fotoğraflar 2019

SS askerleri: tarih ve fotoğraflar 2019

Related news

 • Doğru ışıkla pazartesi sendromuna son verilebilir
 • Sinir sistemi hastalıkları
 • Sinüs ritmi - nedir bu Kalbin sinüs ritmi nedir
 • Yemeklerde Lahana Kullanımı
 • Menkul kıymetlerin işlevleri, özleri ve özellikleri

 • SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar


  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar

  SS askerleri: tarih ve fotoğraflar