Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu 2019

Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu 2019
20.09.2019

Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu 66

Sobakevich - roman "Ölü Canlar" kahramanın karakterizasyonu

Bu yazıda, karakteristiktoprak sahibi Sobakevich - Nikolai Vasilyevich Gogol "Ölü Canlar" ın ana karakterlerinden biri. Bu şiirin düşüncesinin büyük şair Alexander Sergeevich Puşkin'e ait olması ilginçtir ve Gogol ondan önceki sözünü yerine getirmiştir - işi yaratmıştır.köpeğin ruhunun karakteri

Görevini yerine getirmediğine dikkat edilmelidir.sonuna kadar, başlangıçta (suretinde - Cehennem, Araf ve Cennet) şiir üç birimleri oluşturmak için planlandı, fakat sadece ilk okuyucuyu ulaştı. yazar bilinmeyen nedenlerle yok edildi ve üçüncü Gogol yazmak için zaman yoktu neredeyse tamamen ikinci bittikten bir varsayım yoktur. Büyük bir yazar eserlerinin kaderi ile ilişkili sırlarını çözülüyor en azından biraz daha yakından için modern filologları dikkatle analiz edilip onun kahramanlarının görüntüleri incelendi, karşılaştırmalı oluşturulan karakteristik Sobakevich, Kutular, Manilow, Nozdryov, İlyas ve işin diğer karakterler.

Yazıların Tarihi

Söylemeliyim ki, "Ölü Ruhlar" şiiri, birçokları gibiyazarın diğer eserleri, - edebi sanatın ölümsüz eseri. XIX yüzyılda bugünün gününe yansıyan Rusya gerçeğini tasvir ediyor. Cahil memurların faaliyetleri, yetkililerin keyfiyeti, sıradan insanların sıkıntıları - bunların tümü yazarın çalışma sayfalarında tam olarak temsil edilir.kahramanın sobakevich karakterizasyonu

Buna ek olarak, Nikolai Vasilyevich bir açıklama verirİnsanların farklı tiplerinde, aynı zamanda cansız nesneleri ayrıntılı olarak betimliyor, bu da okuyucunun XIX yüzyılda Rus halkının yaşam tarzını açıkça hayal etmesini sağlıyor. O dönemin halkı hakkında genel bir fikir oluşturmak için şiirin önemli şahsiyetlerine izin verilir: Chichikov, Manilov, Korobochka, Plyushkin, Sobakevich. Kahramanın özellikleri Gogol tarafından temsil edilir, öyle ki her biri dönemin temsilcilerinin tipik özellikleri ve bireysel, diğerlerinden farklıdır.

Gözlemcilerin ilginç keşifleri veAraştırmacılar ayrıca Gogol'un şiirindeki karakterlerin ortaya çıkış sırasının tesadüfi olmadığına, her şeyin belli bir düzene bağlı kalmasına neden oldu. Bu gerçek, işin ana fikrinin anlayışına yaklaşmamızı sağlar.

Sobakevich Landowner: Kahramanın Özellikleri

Birçok arazi sahibi tarafından satılan ölü topraklar. Aralarında özel dikkat Sobakevich Mihailo Semenovich hak ediyor. Yazar okuyucuyu bu kahramanla komplodaki görüntüsünden çok önce tanıtır. Birincisi, Gogol sahipliğini, okuyucuyu Sobakevich gibi zor bir karakterin algılanışı için hazırlıyormuş gibi anlatır. Kahramanın özellikleri, köyünün, güçlü binaları olan büyük bir köyün ayrıntılı görüntüsü sayesinde ortaya çıkar. Sobakevich'in evi sağlam bir yapıydı ve sonsuz gibi görünüyordu. Köylü yöneticileri de kalite ve güvenilirlik açısından farklıydı. Ancak, Chichikov'un belirttiği gibi, Sobakevich köyüne girerek, mülk sahiplerinin binaların estetiğini umursamadıkları için, üzerinde gereksiz bir “gereksiz” dekoratif unsur yoktu. Binaların görünümü, arıtma, pratiklik ve işlevsellik ile ayırt edilmedi - bu toprak sahibi Sobakevich'in sahip olduğu binaların ana özelliği.kahraman ölü ruhların sobakevich karakteri

Kahramanın özellikleri de izlenir.çevreleyen doğanın tanımı. Yazar köyün bir tarafında çam ormanı olduğunu, diğerinin de huş ağacı olduğunu söylüyor. Ormanları bir kuşun kanatlarıyla karşılaştırır, sadece bir tanesi hafif, diğeri karanlıktır. Dolayısıyla Gogol, okuyucuya, mülklerin efendisi olan Sobakevich'in farklı kişisel niteliklere sahip olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Arazi sahibinin görünüşü

Özellikle Sobakevich'in kısa açıklamasıDış görünüşü, yazar tarafından işin kendisinde verilir. Gogol orta büyüklükte bir ayıyla karakteri, onun frak "ayı" renkli odaklanır karşılaştırır. tesadüfen seçilmedi bile adı Michael S., bu istemsizce kahverengi burunlu hayvan ile ilişkilidir. Buna ek olarak, toprak sahibi Sobakevich şimdi aşağı doğru hareket etti, şimdi birilerinin ayaklarına saldırdı.

Kahramanın, kuşkusuz, doğasının sertliğini ve gücünü bir kez daha gösteren sıcak, pembe bir tenli vardır.

Karakterin karakteristikleriköpeğin kısa açıklaması

Yazar, kahramanın karakterini muhteşem bir şekilde tanımlar. Kendisini sadece görünüşte, yürüyüşte, jestlerde değil, aynı zamanda konuşacak şekilde ve hayatının bütününde ortaya çıkarır. İlk kelimelerden, kahraman görüş ve çıkarların mutlak bolluğuna atfediliyor.

Sobakevich'in odasındaki her detay çokonun sahibine benzer. Evinde asılı olan resimlerde, görünüşte Mikhail Semenovich'e benzeyen Yunan kahramanları tasvir edilmiştir. Ona benzer bir şekilde, fındık bürosu ve koyu renklerin pamuklu lekeleri vardı.

Yazar tarafından güçlü, hesaplı olarak sunuldusahibi Mikhailo Sobakevich. Kahramanın özellikleri köylülerin emrinde güvenilir ve sakin bir şekilde yaşadıklarını açıkça ortaya koymaktadır. Ve onun sıkıcı bir durgunluk gibi görünmeye başlayan onun verimliliği ve doğal gücü, felaket, kahramanın hatası değil.

Yaşamla ilgili görüşler

Sobakevich, maneviyat ile bağlantılı her şeyedüşmanca Onun anlayışında, kültür ve aydınlanma zararlı ve işe yaramaz icatlardır. Onun için asıl olan şey, herhangi bir koşulda kendi refahı ve iyi beslenmiş varlığına dikkat etmektir.собаukiewicz karşılaştırmalı karakteristiği

Chichikov ile sohbet ederken kahramanımız kendini gösteriravı ele geçirmek için herhangi bir maliyete hazır ölü bir kavrama ile yırtıcı. Bu vesile ile yazar Sobakevich'in bir karakterizasyonunu verir. Ölü ruhlar - Chichikov'un onun için geldiği şey budur ve Mihailo Semyonitch derhal ipuçlarını yormasını beklemeden, isimlerini doğru adlarıyla çağırır. Chichikov'un kadın ruhu Elizabeth Sparrow'u kaydırarak pazarlık yapmaya ve hatta hile yapmaya utanmadı. İşlem sırasında, toprak sahibi Sobakevich'in ana nitelikleri ortaya çıktı. Doğruluğu ve keskinliği bazen kabalık, sinizm ve cehalet ile sınırlanmıştır.

Mihailo Semenovich kendi listesini yazdıonun tüm ölen köylülerinin yanı sıra, her birinden - ne yaptığını, sahip olduklarını - anlattı. İlk bakışta, Sobakevich'in astları hakkında endişelenmiş gibi görünebilir, çünkü onlar hakkında çok şey biliyor. Ama aslında basit bir hesaplama ile yönlendirilir - onun eşyalarında kimin yaşadığıyla ilgilenir ve onun için kimin ve neyin yararlı olabileceğini bilir.

Sobakevich ve çevresi arasındaki ilişki

arazi sahibi собаukiewicz karakteristik

Dikkatli bir okuyucu şüphesiz fark edecek,Diğer kahramanlar Sobakevich ve nasıl farklılık ile deneyim nedir. Ana olanlar yukarıda belirtilmişti. Sobakevich astlarının iyi yaşamak sağlamak arzusu ile kanıtlandığı gibi, hırsını reddeder ve sekiz yüz serf sahip bir çoban gibi yiyor, ev sahibi İlyas doğru eleştiri dikkat etmek değer. Sobakevich'in kendisi de lezzetli yemek yemeyi severdi. O da, çünkü muhtemelen mümkün olduğunca güçlü bir köylü ekonomisi becermek olduğunu anlar ve bolca koğuşta içerir.

Yetkililer hakkında, ev sahibi küstahça cevap veriyor, çağırıyoronların "Mesih satıcıları" ve dolandırıcılar. Fakat bu onun onlarla uğraşmasını ve anlaşma yapmasını engellemez. Ve genel olarak, arkadaş olduğu veya iletişim kurduğu kişiler hakkında konuştuğunda, tek bir kelimesi ağzından çıkmadı.

bulgular

Yazarın Sobakevich'ten ayrılmasına rağmencanlanma şansı, ona çok iyi nitelikler atfederek, toprak sahibinin ruhunun öldüğüne kuşku yoktur. O, diğerleri gibi, kendi etrafında ve içinde değişikliklere izin vermez, çünkü sadece bir ruha sahip olan kişi değişebilir.

Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu 2019

Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu 2019

Related news

 • KARTON İLE KOLAY UÇAK PLANÖR YAPMA ETKİNLİĞİ
 • Emzirirken Diyet Nasıl Yapılır
 • Tek Taş Modeli Tığ Oyası Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Jel çivilerinin tasarımı ne işe yarar
 • 2 RENKTEN MİDYE KABUĞU MODEL TARİFİ

 • Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu 30

  Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu


  Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu 89

  Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu 72

  Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu 100

  Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu 85

  Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu 61

  Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu 99

  Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu 53

  Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu 30

  Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu 99

  Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu 1

  Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu 5

  Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu 60

  Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu 98

  Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu 70

  Sobakevich - roman Ölü Canlar kahramanın karakterizasyonu 48