Skorokhodova Olga Ivanovna: sessizlik ve karanlıkta hayat 2019

Skorokhodova Olga Ivanovna: sessizlik ve karanlıkta hayat 2019
16.05.2019

Skorokhodova Olga Ivanovna: sessizlik ve karanlıkta hayat 26

Skorokhodova Olga Ivanovna: sessizlik ve karanlıkta hayat

Skorokhodova Olga Ivanovna - ünlüYazar, kader tarafından kendisini zor bir yaşam durumunda bulacak. Çocukluğun görme ve işitme duygusundan mahrum kalmayan, asil olmayan insanlar tarafından yardım edilerek, torunlarını muazzam bir edebi mirasın mirasına bırakarak kendini yeterince anlamayı başardı. Eserlerinin metinleri, hayal gücünün özellikleri ve çevresindeki dünyanın görme engelli bir kişi tarafından algılanışı ile ilgili en ilginç materyali içerir.Olga'nın kısa akan şiirleri

Olga Ivanovna Skorokhodova, şiirlerigörme ve işitme yoksun adamın iç dünyasını hissetmeye yardımcı, bu gerçek bir ilgi ve yaşam için bir sevinç sürdürmeyi başardı ve şiddetle duygulu edebi hatlarında genç nesle bunu ifşa etti. Bugün sona Bu kayıtlar, gelecekte talep olacaktır. yaratıcı ve bilimsel: Teşekkür Profesör IA Sokolyansky için, iş arkadaşları ve arkadaşlar Olga Skorohodova özel bir biyografisini düzenledi.

Skorohodova Olga Ivanovna: Biyografi

Olga Skorokhodova 1911'de dünyaya geldi.Kherson yakınlarındaki küçük bir köy Belozyorka (şimdi smt). Annem din görevlisinin ailesinde yarı zaman çalıştı ve Birinci Dünya Savaşı sırasında orduya giren baba aileye dönmedi. Kızın menenjit geçirdiği 8 yaşındayken, komplikasyonları 14 yaşına kadar duyma ve görme kabiliyetinden yoksun bırakıldı. 1922'de annesinin ölümünden sonra kısa bir süre akrabalarıyla yaşıyordu ve o zaman kör bir okulda (Odessa şehri) kayıtlıydı.kısa vadeli olga ivanovna

Bu kurumda Olga hayatta kalmayı başardıAç yıllardı, ama kimse kızı göremeyen veya görmeyen bir şey olmadan tek tek çalışmak istemiyordu. Kör çocuklarla sınıfta bulunması, öğretmenin Olga'yı hiç duymadığı için yararsızdı. Buna ek olarak, okul sık sık bir yerden bir başka yere transfer edildi, teknik personel açığı vardı, çünkü kör çocukların kendilerine hizmet etmeleri gerekiyordu.

IA Sokolyansky'nin vesayeti altında

Son işitme kaybı tamamlandı.vestibül aparatının ihlali: Olga Ivanovna Skorokhodova yürürken zorlanmaya başladı, sıklıkla baş dönmesi vardı. Sağır kör kız Prof. Ivan Afanasievich Sokolyansky tarafından bilgilendirildi, Kharkov'da uygulayarak Deafblind Okul Klinik'i düzenledi. 1925'te orada taşınan Olga, yeni duruma yerleşmek için zaman verildi ve bundan sonra profesör, sözlü konuşmasının restorasyonunu işitme kaybından sonra koptu.

Olga'nın kısa akan şiirleri

Olga'nın yetiştirildiği kurumduçok rahat ve az sayıda öğrenci vardı: her biri bireysel bir yaklaşımı olan 5 ila 9 kişi, öğretmenle çalışmak için kendi kişisel mekanına sahipti. Ayrıca, kurum fiziksel egzersizler, ortak oyunlar ve diğer eğlence etkinlikleri için ortak bir odayla donatıldı. Bahçe yolları, çitlerle çevrili çiçek tarhları, çimler ve oyun alanları ile düzenlenmiştir. Yaz döneminde, topraklarına salıncaklar yerleştirildi, masa oyunları için masalar çıkarıldı, hamaklar asılıydı.

Anlamak, hissetmek, yazmak

deafblind çocuklarla çalışma konusunda Sokolyansky kendileri ve kendi deneyimleri hakkında konuşmak öğreterek yanı sıra, onlardan herhangi birinden elde etmek kendi kendini gözlemleme hatta en basit formu amaçlandı.Olga Ivanova hızlı hareket ediyor

Olga ile birlikte, dolu olana kadar beklemedenYazma tekniğini öğrenecekler, olayları günlük olarak tanımlamaya başlıyorlar ve düzenli olarak önceki kayıtlara geri dönüyorlar, her 20 kez bir yeniden yazıyorlar. Yazılı ve edebi konuşma çalışılırken, Olga Ivanovna Skorokhodova anlatılan gözlemleri değiştirdi, gerçekleri değişmeden bıraktı. Kız, kayıtları dışarıdan herhangi bir müdahalede bulunmadan ve dış masallar olmadan açtı. Öğretmenler, tanışma amacıyla (düzenleme yapmaksızın), 17 yıl süren özenli çalışmanın ilk kitabın yayınlanması için yeterli miktarda birikmiş olan halihazırda hazırlanmış olan malzemeyi gösterdi. Bu arada, el yazmasını yayınladığınızda, Olga Skorokhodova asla editoryal düzeltmelere tabi tutulmadı.

Bireye orta öğretim almış olmakProgram, Skorokhodova Olga Ivanovna Pedagoji Üniversitesi'ne girmeye karar verdi. Aynı zamanda yazar Maxim Gorky ile aktif olarak iletişim kurmaya başladı. Kızın ve Sovyet vatandaşlarının dayanılmaz planları, Olga Skorokhodova'nın Kharkov'da yaşadığı Büyük Vatanseverlik Savaşı tarafından tahrip edildi. 1944'te Moskova'ya taşındı ve burada IA ​​Sokolyansky liderliğinde Defectology Enstitüsü'nde görev aldı.

İlk yayınlar

İlk kitabı “Çevremizi nasıl algılıyorum?”Dünya "1947'de okura sunulmuştur. Yazarda, işitme ve görme olmaksızın insanların çeşitli hassaslık karakteristiklerini çok hassas bir şekilde tarif etmiştir: dokunma, sıcaklık ve tat duyuları, titreşim hissi, koku duyusu.kısa süreli olga ivanovna biyografisiÖzel ilgi kayıtları hangi kayıtlardan kaynaklanır?Olga, hislerini analiz ederek aynı zamanda çevrelerindeki dünyayı görebilen ve duyan insanların izlenimlerini anlamaya ve anlamaya çalışır. Introspection yazar insanlarla doymuş olduğunu bilgi, önemli ölçüde onların tecrübeli dünyasının sınırlarını genişletebilir gösterdi. Yayın kitap tamamen okuyucuya mutlak karanlığa ve baskıcı bir sessizlik içinde yaşamak zorunda insanın ruhsal büyüme sürecini gösterdi için. 1954 anlatılan Sistem I. Sokolyansky giriş kendini gözlemleme onun itina ve uzun vadeli çalışmaydı kitabında, "Ben nasıl algılıyor, hayal ve çevremizdeki dünyayı anlamak", ikinci bölümünde yayınlanması ile kutlandı.

Olga Skorokhodova: yaratıcı bir miras

Olga Ivanovna Skorokhodova çeliğinin eserleriDünya çapında yaygın olarak bilinen çeşitli dillere çevrilmiştir. Göremeyen ve duyamayan bir insanın yaşamındaki deneyim, zor bir durumda insanlar için bir örnek haline gelir ve gelişim tarihi, bilim için paha biçilemez bir materyal ve psikiyatri, psikoloji ve pedagoji alanında yöntemsel bir rehberdir.kısa vadeli olga ivanovna

Skorokhodova Olga Ivanovna, yazar kimMoskova Enstitüsü Defectology Enstitüsü'nde araştırma görevlisi olarak çalıştığı son günlere kadar çok sayıda şiir ve popüler bilim makalesi bulunmaktadır. 1982'de bütün karanlıkta yaşamayı ve tüm hayatını susturabilen tek kişilik güçlü bir kişilik yoktu.

Skorokhodova Olga Ivanovna: sessizlik ve karanlıkta hayat 2019

Skorokhodova Olga Ivanovna: sessizlik ve karanlıkta hayat 2019

Related news

 • Erkekleri eriten davranışlar
 • Engelliler için verilen eğitim desteği tutarları belli oldu
 • HOBİLER VE EL EŞLERİ İÇİN ÇİÇEK VE MOTİF ESKİZLERİ
 • Siğiller, halk ilaçları ile tedavi
 • Halk ilaçlarının pembe mahrumiyeti ve semptomlarının tedavisi

 • Skorokhodova Olga Ivanovna: sessizlik ve karanlıkta hayat 12

  Skorokhodova Olga Ivanovna: sessizlik ve karanlıkta hayat


  Skorokhodova Olga Ivanovna: sessizlik ve karanlıkta hayat 73

  Skorokhodova Olga Ivanovna: sessizlik ve karanlıkta hayat 11

  Skorokhodova Olga Ivanovna: sessizlik ve karanlıkta hayat 96

  Skorokhodova Olga Ivanovna: sessizlik ve karanlıkta hayat 20

  Skorokhodova Olga Ivanovna: sessizlik ve karanlıkta hayat 42

  Skorokhodova Olga Ivanovna: sessizlik ve karanlıkta hayat 93

  Skorokhodova Olga Ivanovna: sessizlik ve karanlıkta hayat 96

  Skorokhodova Olga Ivanovna: sessizlik ve karanlıkta hayat 76

  Skorokhodova Olga Ivanovna: sessizlik ve karanlıkta hayat 56

  Skorokhodova Olga Ivanovna: sessizlik ve karanlıkta hayat 41