Siyasi figür Lyudmila Ogorodova: biyografi, aktiviteler ve ilginç gerçekler 2019

Siyasi figür Lyudmila Ogorodova: biyografi, aktiviteler ve ilginç gerçekler 2019
19.08.2019

Siyasi figür Lyudmila Ogorodova: biyografi, aktiviteler ve ilginç gerçekler 51

Siyasi figür Lyudmila Ogorodova: biyografi, aktiviteler ve ilginç gerçekler

Lyudmila Mikhaylovna Ogorodova - iyi bilinenRus bilim adamı ve devlet adamı. Sağlık alanındaki araştırmaları, alerji ve pediatriye ayrılmıştır. Altıncı toplantıda Rusya Federasyonu'nun "Birleşik Rusya" partisinden Devlet Duması'nın bir milletvekili idi. Son dört yıldır federal eğitim ve bilim bakan yardımcısı oldu. Daha önce, Tomsk'daki Tıp Üniversitesi'nde pro-rektör olarak çalıştı. Tıp Bilimleri Akademisi'nin bir üyesi olan profesördür.

Bilim adamının biyografisi

lyubimil mikhailovna çit

Lyudmila Mikhaylovna Ogorodova 1957'de doğdu. Kemerovo bölgesi Anzhero-Sudzhensk'in küçük kasabasında doğdu. İşte liseden onur derecesiyle mezun oldu. Ergenlik döneminde bile, gelecekte bir doktor olacağına karar verdi.

Sonuç olarak, 1974’teTomsk Devlet Tıp Enstitüsü. Lyudmila Mikhaylovna Ogorodova pediatri fakültesinde çalışmaya başladı. 6 yıl sonra üniversiteden mezun oldu ve çocuk doktoru olarak uzmanlık aldı.

Bu durumda makalemizin kahramanı devam etmeye karar verdi.onun eğitimi. 1980 yılında klinik uzmanlık alanına girdi ve burada “pediatri” uzmanlığına da başladı. Aynı Tomsk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Anabilim Dalı'nda okudu. 1982'den 1984'e kadar aynı bölümde laboratuvar asistanlığı görevini yürütmüştür.

Çalışma kariyeri

çit ogromila mihaylovna

1984'te Lyudmila Ogorodova, Tomsk Tıp Enstitüsü'nde Çocuk Hastalıkları Anabilim Dalı'nda lisansüstü çalışmaların yazışma bölümüne girdi.

Perestroika dönemi için tıp bilimindeki ilk başarıları gerçekleşti. 1987 yılında tezini "pediatri" uzmanlığı için savundu.

Aynı zamanda sürekli çalışmaya başladıTomsk Tıp Enstitüsü Çocuk Hastalıkları Anabilim Dalı Asistanı. 1989 yılında bölüm doçentliği görevini aldı. 1990'ların ortasına kadar bu yazı üzerinde çalıştım.

1995 yılında Ogorodova Lyudmila, tezi bir kerede iki uzmanlık alanında “pediatri” ve “immünoloji ve alerji” olarak başarıyla savundu.

Üniversitede Çalışmak

ogrodova habila mihaylovna bakan yardımcısı

1996 yılında yazımızın kahramanı alındı.Çocuk Hastalıkları Anabilim Dalı profesörü. O sırada 39 yaşında oldu. Profesyonel kariyerine Sibirya Devlet Tıp Üniversitesinde devam etti. Böylece Tomsk enstitüsü yeniden adlandırıldı.

1998 yılından beri üst düzey yönetici olarak görev yapmaktadır.eğitim kurumu, bir rektör olarak. Öğrencilerin bilimsel çalışmalarını ve lisansüstü eğitimini denetledi. Şu an için fakülte pediatri bölümünün başkanıdır ve aynı zamanda tıp fakültesinde çocukluk çağı hastalıklarına yön verir.

2003 yılında, üniversite daha da prestijli bir şekilde aldıstatüsü, Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı'na bağlı bir üniversite haline geldi. Aynı zamanda Ogorodova Lyudmila Mikhailovna, rektör yardımcısını elinde tuttu.

Bilimsel araştırma

Aynı zamanda bilimsel çalışmaya devam ettifaaliyet. 2000 yılında, immünoloji ve allerjolojide en yüksek kategoriye sahip bir doktorun kalifikasyonuyla ödüllendirildi ve bir yıl sonra pediatri alanında en yüksek kategoriye sahip bir doktor oldu.

Düzenli olarak yayınlanan bilimsel makaleler ve çalışmalarprofil dergilerinde ve monografilerde. 2007'de, çalışmaları Rus Tıp Bilimleri Akademisi'nde not edildi. Onursal İşçi Bilim unvanı ile ödüllendirildi ve aynı zamanda muhabir üye sayısına dahil edildi.

"Geleceğin tıbbı"

çit ogomilo mihaylovna minobrnauki

Tomsk Ogorodova Lyudmila'da biyografiHayatıyla tıpla yakından bağlantılı olan, hala işe yarayan kendi projesini kurdu. Bu teknoloji platformu "Geleceğin Tıbbı". Günümüzde Rusya'nın her köşesinde elliden fazla üniversite, Rus Akademi Bilimler Akademisi'nin yirmiden fazla kurumu, yaklaşık on bağımsız bilim merkezi, yüzlerce imalat şirketi ve bu projeye daha birçok kuruluş katılıyor. Bu projenin Rusya Federasyonu topraklarında benzer bir benzerine sahip olmadığı belirtilmelidir.

Uygulama için uygun bir formdurKamu-özel ortaklığı, devlet, iş dünyası ve profesyonel bilim topluluğu ilgilenmeye başlar. "Geleceğin tıbbı", yenilikçi bir sağlık politikasının yanı sıra bilimsel ve teknik bir yaklaşımın da yardımıyla etkili bir araçtır.

Lyudmila Ogorodova'nın biyografisi ve bugün pek çok açıdanbu proje ile bağlantılıdır. Ana görev, tıpta en modern, sözde çığır açan teknolojilere dayanacak bir bölüm yaratmaktır. Organizatörlere göre, çok yakın gelecekte, genel olarak ilaçlarda ve tıpta teknolojilerin ileri düzeyde yayılmasına katkıda bulunmaları gerekmektedir.

Siyasi kariyer

çit ogromylya mihailovna biyografi

2011 yılında yazımızın kahramanı gitmeye karar verdi.büyük politikalar. Devlet Duması'nın milletvekili seçimlerinde yer aldı. Federal parlamentoda Ogorodova, Birleşik Rusya'nın parti listelerinde Tomsk bölgesinden seçildi. Oylama ikna edici bir zaferdi.

Milletvekili Ogorodova Lyudmila Mikhailovna“Sağlık Modernizasyonu” adlı parti projesinin ana koordinatörlerinden birini atadı. Bu programın en önemli yeri, tüm Rus bölgelerinin hayati ilaçları, erişilebilir yüksek teknoloji ürünü tıbbi bakım ile sağlanmıştır. Hem de her yaştan Ruslar arasında bebek ölümleri, genç anneler için yardım, doğum hizmetlerinin geliştirilmesi, sağlıklı yaşam tarzları tanıtımına azaltılması gibi tıp eğitiminin kalitesine sağlık modern cihazlarla merkezleri yanı sıra dikkati sağlayan en yaygın ve tehlikeli hastalıkların önlenmesi,.

Bakanlık görevinde

çit gülümsüyor

2013 yılında Ogorodova Lyudmila Mikhailovna Rusya Federasyonu Eğitim ve Bilim Bakan Yardımcısı olarak atandı.

Yeni görevinde, bilim insanının çalışmalarını denetliyortopluluk. Özellikle, Devlet Dumasında yürütülen çalışmanın devamına çok dikkat edilmektedir. Özellikle eğitim kalitesinin artırılması açısından. Ve sadece tıbbi değil, genel olarak tüm yüksek öğretim sistemi.

Ogorodova Lyudmila Mihailovna Eğitim ve Bilim Bakanlığı'nda şu ana kadar çalışıyor, aslında bölüm Olga Vasilieva'nın başıdır.

Ogorodova Eleştirileri

insanların biyografisi

Makalemizin kahramanının tüm çalışmalarının olumlu olarak değerlendirilmediği kabul edilmelidir. Her ikisi de bakanlıktaki çalışmaları ve onun bilimsel ve öğretici faaliyetleri keskin eleştirilere maruz kalmaktadır.

Örneğin, onunFarmakoloji alanındaki gelişmeler. 2012 yılında, doğrudan uygun olmadıklarına dikkat çeken birkaç yayın çıktı. Örnekler nano bantlar, anti-kanser ve anti-tüberküloz ilaçların yanı sıra opisthorchiasis teşhisine yardımcı olması gereken ilaçları içerir.

Bazıları da memnuniyetsizliği ifade ediyor.Eğitim ve Bilim Bakan Yardımcısı olarak faaliyet. Çoğunlukla Ogorodova, çalışmalarının herhangi bir önemli değişime yol açmadığı, yüksek öğretimin niteliğinin hiç değişmediği, çalışma ve öğretmenlerin öğrenilmesi gereken öğrenim koşulları ve koşulların aynı düzeyde olduğu suçlanmaktadır. Aynı zamanda, yurt içi eğitim her yıl Batı üniversitelerinin gerisindedir. Ayrıca, bakanlığın bugün, perestroyka’dan beri durmayan yurtdışındaki akılların çıkışını durdurmak için herhangi bir girişimde bulunmadığı yönündeki ifadesiyle de suçladı.

Kişisel hayat

Ogorodova Lyudmila Mikhailovna liderliğindeki kişisel yaşam tarafından sık sık tartışma ve kınama zedelenir. Gazeteciler tarafından bulunan Kompromat, aşk ilişkileriyle ilişkilendirilir.

Özellikle basın aşk meselesinin farkına vardı.bir başkası ile genç ve bilinmeyen bağlantı, Ilya Donyagin denilen bir fotoğrafçı. Aynı zamanda, Tomsk kitle iletişim araçları bu konuda sessiz kalırken, bilgi federal medyaya sızıyor.

Gazeteciler Ogorodova'yı öğrendisevgilisine yardım etmeye çalışan her türlü yolla. Başındaki fotoğraf sanatçısına pahalı hediyeleri hakkında bilinir. Bir keresinde, basın, Ogorodova sağlık çalışanı Donyagin'e verdiği 200 bin rubleye kamera hakkında aktif bir şekilde yazdı. Üniversitenin pro-rektörü nerede para aldı, bu başka bir soru.

Ayrıca, etkili konumunu kullanarakToplumda, Ogorodova, Donegina'yı mümkün olan her şekilde teşvik etmeye çalışmaktadır. Çeşitli etkinliklerde üst düzey yetkililerini temsil ediyor, bazı toplantılarda ve toplantılarda şirkette yer alıyor.

Sonuç olarak, Donyagin işe alındıSibirya Devlet Tıp Üniversitesi resmi foto muhabiri olarak. Kısa süre sonra üst düzey liderlik faaliyetlerini aktif olarak RIA Novosti ve ITAR-TASS çalışanları ile birlikte çalışmaya başladı. Aynı zamanda, Ilya Donyagin sadece yirmi iki yaşında.

Aynı zamanda, bakan yardımcısı resmi aile hakkında yaygın olarak bilinir. Vladimir Alekseevich Salnikov ile evli.

Bu onun ikinci evliliği. İlk kocası, gençken tanıştığı Sergei Vitalievich Ogorodov'du. Ondan, şu anda Hollanda'da yaşayan bir yetişkin kızı Anna var.

Siyasi figür Lyudmila Ogorodova: biyografi, aktiviteler ve ilginç gerçekler 2019

Siyasi figür Lyudmila Ogorodova: biyografi, aktiviteler ve ilginç gerçekler 2019

Related news

 • Neden gayri kabinesiz bir banka garantisine ihtiyacınız var
 • Çok Şık Noktalı Patik Yapılışı
 • Synthesizer Casio CTK-3200: inceleme, yorumlar
 • Japon Yapıştırıcısı Elden Nasıl Çıkar
 • Şifa Dağıtan Lezzet: Alabaş Çorbası

 • Siyasi figür Lyudmila Ogorodova: biyografi, aktiviteler ve ilginç gerçekler 20

  Siyasi figür Lyudmila Ogorodova: biyografi, aktiviteler ve ilginç gerçekler


  Siyasi figür Lyudmila Ogorodova: biyografi, aktiviteler ve ilginç gerçekler 65

  Siyasi figür Lyudmila Ogorodova: biyografi, aktiviteler ve ilginç gerçekler 59

  Siyasi figür Lyudmila Ogorodova: biyografi, aktiviteler ve ilginç gerçekler 70

  Siyasi figür Lyudmila Ogorodova: biyografi, aktiviteler ve ilginç gerçekler 86

  Siyasi figür Lyudmila Ogorodova: biyografi, aktiviteler ve ilginç gerçekler 45

  Siyasi figür Lyudmila Ogorodova: biyografi, aktiviteler ve ilginç gerçekler 17

  Siyasi figür Lyudmila Ogorodova: biyografi, aktiviteler ve ilginç gerçekler 43

  Siyasi figür Lyudmila Ogorodova: biyografi, aktiviteler ve ilginç gerçekler 1

  Siyasi figür Lyudmila Ogorodova: biyografi, aktiviteler ve ilginç gerçekler 22

  Siyasi figür Lyudmila Ogorodova: biyografi, aktiviteler ve ilginç gerçekler 41