Sibiryada elma ağaçlarını dikmek - hoş bir gerçek 2019

Sibiryada elma ağaçlarını dikmek - hoş bir gerçek 2019
18.08.2019

Sibiryada elma ağaçlarını dikmek - hoş bir gerçek 30

Sibirya'da elma ağaçlarını dikmek - hoş bir gerçek

Sibirya ikliminin özellikleri vermezBu alanda yetişme yeteneği, meyve ağaçlarının çeşitliliğidir, bunun için doğal büyüme ortamı Rusya'nın orta çizgisidir. Bir ürün elde etme girişimleri ya da en azından bu topraklarda yetiştirme çabaları Avrupa meyve türlerinin ağaç türlerini, Rusya yerleşiminden ilk yerleşimciler tarafından bile buraya yerleşmeye karar verdiler. Ne yazık ki, Sibirya'da elma ağaçlarının ekimi olumlu sonuç vermedi. Çoğunlukla, genç fideler ilk kış soğuklarını taşıyamaz ve öldü ve çiçeklenme evresine bile girmedi. Yeteri kadar uzun bir süre için düşük sıcaklık rejimine dayanabilecek tamamen yeni bir ağaç türünün yaratılmasının gerekli olduğu ortaya çıktı. Üreticilerin uzun yıllara dayanan çabalarının sonucu, dona karşı dayanıklı bitkilerin birkaç çeşidi haline gelmiştir. Şimdi Sibirya'daki elma ağaçlarının ekimi, Rusya'nın ılıman iklim bölgelerinde yetişen ağaçların verimine benzer yüksek verim sağlamaktadır.
Sibirya'da elma ağaçlarının dikimiSoğuğa dayanıklı refrakter tiplerinden biriKendilerini iyi kanıtlamış ağaçlar "Altay moru" dır. Bu kısa bir ağaç olup, 57 gr'dan 74 gr'lık yuvarlak forma sahip elmaları getirir. Meyvenin rengi, karakteristik kırmızımsı bir allık ile yeşilimsi sarı renktedir. "Altay mor" türlerin Sibirya'da ekim elma ağaçları yetiştiricilere maksimum verim getirecek - bir ağaçtan 134 kg'a kadar, zaten Eylül ortasında hasat edilebilir.

Hoş bir ekşi ve ekşi tat ile yuvarlak meyvelerAğırlık 62-80 g "Yermakovskoe dağ" derecesini verecektir. Küçük bir taç ile bu ağaçlar -51 dereceye ulaşan donlara dayanabilir. Bu çeşitte "Altay moru" nun aksine, önemli bir dezavantaj vardır - elmaların çok yüksek oranda dökülmesi. Ağaç, yazın bitiminde meyve vermeye başlar, bir bitkiden, ortalama 35 kg verim ile 93 kg'a kadar hasat edilebilir.
elma ve armut dikimiÇeşitli kullanarak Sibirya'da elma ağaçları dikim"bayan" dikimden sonra 4. yıl için bir meyve yetiştiricisi sağlayacaktır. Bu çeşitlilik yüksek derecede donma direncine sahiptir. İlk elmalar Eylül ayı başında hasat edilebilir. Fetüsün olgunluk derecesini belirleyen bir özellik, yüzeyinde mor bir kaplamanın ortaya çıkmasıdır. Meyvenin büyüklüğü yaklaşık 140 g'dır. Bir ağaçtan elde edilen iyi hasatla "bayan" 74 kg'a çıkarılabilir.
elma ağaçlarının doğru dikimi

Fidan kökünü almak ve sonradanyetiştiriciye kalitatif bir hasat vermeye başlamış, elmanın doğru ekimi yapılmalıdır. Yayılan kuronlara sahip uzun boylu çeşitler için aşağıdaki şartlara uyulmalıdır: fideler birbiri ardına sırayla 4 m mesafede olmalı ve sıralar arasında en az 5 metre olmalıdır. Ağacın deliği, 1 m çapında 60 cm derinliğinde oluşur. Sonra, ekstre edilen toprağa süperfosfat ve potasyum sülfat eklenir - toplam gübre başına her gübrenin 60 gramı. Aynı karışım birkaç çift humus ile karıştırılır. Elma ve armut dikimi farklı değildir. İstenirse, 100 gramlık bir miktarda nitrofosco veya azofosca uygulayabilirsiniz, ancak daha fazlasını yapamazsınız. Aksi halde, fazla miktarda mineral gübrenin, fidenin kök sistemi üzerinde zararlı bir etkisi olabilir.

Sibiryada elma ağaçlarını dikmek - hoş bir gerçek 2019

Sibiryada elma ağaçlarını dikmek - hoş bir gerçek 2019

Related news

 • Bakteriyel bademcik iltihabı: streptokoksik ve stafilokokal anjina - antibiyotikler esas tedavi olarak
 • Amerikan Kurabiyesi Soft Cookie Videosu
 • Açık pazardaki operasyonlar: çeşitleri ve uygulama ilkesi
 • Rus füze tasarımcısı: SSCB, INFnin uygulanmasında safça davrandı
 • Game of Thronesu Özleyenlere Yeni Sezon Gelirse Gelir Gelmezse Çay İçeriz Fincanları

 • Sibiryada elma ağaçlarını dikmek - hoş bir gerçek 62

  Sibiryada elma ağaçlarını dikmek - hoş bir gerçek


  Sibiryada elma ağaçlarını dikmek - hoş bir gerçek 61

  Sibiryada elma ağaçlarını dikmek - hoş bir gerçek 87

  Sibiryada elma ağaçlarını dikmek - hoş bir gerçek 88

  Sibiryada elma ağaçlarını dikmek - hoş bir gerçek 19

  Sibiryada elma ağaçlarını dikmek - hoş bir gerçek 98

  Sibiryada elma ağaçlarını dikmek - hoş bir gerçek 12

  Sibiryada elma ağaçlarını dikmek - hoş bir gerçek 6

  Sibiryada elma ağaçlarını dikmek - hoş bir gerçek 71

  Sibiryada elma ağaçlarını dikmek - hoş bir gerçek 88

  Sibiryada elma ağaçlarını dikmek - hoş bir gerçek 79

  Sibiryada elma ağaçlarını dikmek - hoş bir gerçek 88

  Sibiryada elma ağaçlarını dikmek - hoş bir gerçek 61

  Sibiryada elma ağaçlarını dikmek - hoş bir gerçek 59