Seydou Keita - Malya yıldızı 2019

Seydou Keita - Malya yıldızı 2019
21.07.2019

Seydou Keita - Malya yıldızı 56

Seydou Keita - Malya yıldızı

Keita Seydou - pek çok kişiye aşina bir futbolcuÜnlü kulüpler için performansları sayesinde hayranları. İyi fiziksel verilere sahip, uzun mesafelerden bile gol atabilen bir oyuncu. Her zaman kendinden emin ve en güçlü kulübü bile kazanabileceğine inanıyoruz.

Oyuncu kariyeri başlangıcı

Seidu Kate

Biyografisi özetlenen Seydou Keitamakalesi, dünyanın birçok sporcusu için bir örnek. Ocak 1980'de Mali'de Bamako adlı bir şehirde dünyaya geldi. 15 yaşında, milli takımın futbolcusu "Salif Keita Merkezi" ne girdi. Gençlik şampiyonasında oynarken, iki yıl geçirdim.

Seydou Keita bu eğitimi aldıktan sonra"Marseilles" futbol kulübü akademisi, burada futbolcu olarak iki yıl gelişme kaydedildi. Ve 1999 yılında Nijerya'da başarılı bir performans sergileyen gençlik takımına girdi ve üçüncü oldu. Oyuncu, ilk kupasını, yani genç Altın Topu aldı.

Kulüp kariyeri

Yetişkin kulüpleri için ilk maçı Keita, "Olimpiyat" için konuşan 1999 Ligi'nde oynadı. Bu kulüpte, sözleşme başlangıçta uzun vadeli olması gerekmesine rağmen sadece bir sezon geçirdi.

Sonra "Laurien" kulübü, oyuncu iki sezon boyunca başarılı bir performans gösterdi, hatta Fransız Kupası için oynuyordu.

Seydou ile en uzun işbirliğiKeita, "Lance" adında bir Fransız klübüne sahip olabilir. 2006-2007 sezonunda, oyuncu otuzyedi maçta oynadı ve onbir golün yazarı oldu, ligin en iyi ikinci oyuncusu oldu. O haklı olarak bu kulübün lideri ve kazayla değil kaptan oldu. Lance'teki tüm dönem boyunca, futbolcu yüz elli altı maç, on dokuz gol attı.

Fransa'da sekiz yıl geçirdikten sonra, oyuncuSevilla ile bir sözleşme imzalamaya karar verir. Orada sadece 2007-2008 sezonunda oynuyor. Başlangıç ​​çizgisindeki sahada Seydu, 29'dan 29 kez çıkar ve yerine sadece iki kez daha çıkar. Rakibin kapısında, bu oyuncunun mükemmel bir şekilde çıktığı mesafeden vurularak dört gol atıyor.

Kate Seidu futbol oyuncusu

2008 yılında, oyuncu Barcelona'ya geldibunun için on dört milyon euro. En başından beri üssün oyuncusuydu. 119 maç ve 16 gol kendi profesyonelliğine tanıklık ediyor. Ancak, 2012 yılında Barça'dan ayrılmaya ve Çin Dalian Aerybin'e gitmeye karar verdiler.

Ve zaten Ocak 2014'te futbolcu İspanyol "Valencia" ile bir sözleşme imzaladı, ancak mevsimi orada geçirmemiş, sözleşmeyi feshetti ve hala oynadığı "Roman" a taşındı.

Ülke için oyunlar

Seydou Keita, zengin bir konuşma deneyimine sahiptir.ekibi. Sonuçta, 1997'de on yedi yıl öncesine kadar gençlere oynamaya başladı. 1999 yılında Seydu'nun yüksek bir ödüle layık görüldüğü 19 yaş altı milli takımına davet edildi - Altın Top.

2001 zaten yetişkin futbol takımına futbolla ilgili bir davet getirdi. 2008 yılında takım ilk turda Afrika Kupası'ndan ayrıldı. Ancak 2012 ve 2013 yıllarında Afrika Uluslar Kupası'nda üçüncü sırayı işgal ettiler.

Kariyer başarıları

Seydou Keita, zengin bir konuşma deneyimine sahiptir.ekibi. Sonuçta, 1997'de on yedi yıl öncesine kadar gençlere oynamaya başladı. 1999 yılında Seydu'nun yüksek bir ödüle layık görüldüğü 19 yaş altı milli takımına davet edildi - Altın Top.

2001, yetişkinlere zaten bir davetiye getirdifutbolda Mali milli takımı. 2008 yılında takım ilk turda Afrika Kupası'ndan ayrıldı. Ancak 2012 ve 2013 yıllarında Afrika Uluslar Kupası'nda üçüncü sırayı işgal ettiler.

sejdu kate biyografi

Daha önce de belirttiğimiz gibi, ilk trofe futbolcu 1999 yılında Mali'nin milli takımı için oynadı.

Sonra on altı ödül daha kazandı. 2002 yılında "Lorient" ekibi ile Fransa Kupası'nı kazandı.

"Barcelona" nın katılımıyla 3 şampiyonluk unvanı kazandı, iki kupa İspanya kazandı, Süper Kupayı üç kez kazandı, iki kez Şampiyonlar Ligi'nde ve bir kez UEFA Süper Kupasında kazandı.

Kupa ve şampiyonalara verilen ödüllere ek olarak,Seydou Keita, 2011 yılında Mali'de yılın sporcusu olarak kabul edildi. Bu ülkenin milli takımının kaydı da ona ait. Futbolcu, yüzlerce maçı harcayan, ülkesinin renklerini koruyan ilk kişiydi.

Orta sahadaki "Roma" nın ana pozisyonu - ana bölge, ancak sol kanatta da oynayabilir. Genellikle Keita saldıran pozisyonlarda görülebilir.

Seydou Keita - Malya yıldızı 2019

Seydou Keita - Malya yıldızı 2019

Related news

 • Ev 6-6. Bir bar evlerin Düzen
 • Legend 15 Alexander Yakushev: bir hokey oyuncusunun biyografisi, sporu ve antrenörlük kariyeri
 • Zodiac Libra-mannın işareti: karakter özellikleri ve sevgi uyumluluğu
 • K-Pop Festivali için Ankaraya gelen MYTEEN grubunun üyesi Eun-su: Buraya gelince gördük ki Türkiye gerçekten çok güzel ve çok temiz bir yer
 • Kendi ellerinizle metalden mangal çıkarmanın nasıl yapılacağı ile ilgili ayrıntılı talimatlar

 • Seydou Keita - Malya yıldızı 78

  Seydou Keita - Malya yıldızı


  Seydou Keita - Malya yıldızı 26

  Seydou Keita - Malya yıldızı 81

  Seydou Keita - Malya yıldızı 75

  Seydou Keita - Malya yıldızı 56

  Seydou Keita - Malya yıldızı 50

  Seydou Keita - Malya yıldızı 50

  Seydou Keita - Malya yıldızı 90

  Seydou Keita - Malya yıldızı 42

  Seydou Keita - Malya yıldızı 78

  Seydou Keita - Malya yıldızı 89

  Seydou Keita - Malya yıldızı 72

  Seydou Keita - Malya yıldızı 77