Selülit Nasıl Geçer: Selülit Kremi Yapımı 2019

Selülit Nasıl Geçer: Selülit Kremi Yapımı 2019
Selülit Nasıl Geçer: Selülit Kremi Yapımı


Selülit Nasıl Geçer:Selülit Kremi Yapımı

Selülit kremi yapımı

Selülit kremi yapımı

Selülit en sık görülen estetik cilt sorunları arasındadır. Ciltte bozuk bir görüntüye neden olan selülit için kozmetik ürünler ve selülit kremleri kullanılır. Ancak selülit için evde bakım önerileri de uygulanabilir.

Selülite evde çözüm: Selülit kremleri ev yapımı

1 – Selülite çözüm: Domates:

Domates, uyluk bölgesi üzerindeki selüliti hızlı kaybetmek için etkili çözüm yollarından biridir. Bazı uzmanlara göre, domatesin içeriğinde bulunan harika bileşiklerden biri olan zengin miktardaki likopen, ciltteki kolajeni önlemeye yardımcı olabilir. Ancak, cilt için konserve domates kullanmak istenmesi durumunda, konservede bulunan toksik BPA’yı önlemek için dikkat edilmelidir. Bu tedavi için ihtiyaç duyulan 2 ya da 3 domates ile 1-2 çay kaşığı taze limon suyudur. İlacı hazırlamak için domates ezilir ve limon suyu ile karıştırılarak hamur hale getirilir. Karışım yaklaşık 15 dakika kadar selülit olan bölgeye masaj için kullanılır ve sonra su ile yıkanır. Selülite karşı iyi bir sonuç elde edene kadar, bu çözüm günlük olarak tekrar edilmelidir.

2 – Selülit için ne yapmalı: Hindistan cevizi yağı ile kuru fırçalama

Bu uygulama selüliti olan kadınlar tarafından yaygın olarak kullanılan yaygın bir çözümdür. Bu çözüm yolu epidermisi sıkılaştırmanın yanı sıra vücuttaki yağ birikintileri kırmak için yardımcı olabilir. Ayrıca lenfatik sistemini uyarmak için de etkilidir. Bunun yanı sıra, Hindistan cevizi yağı özellikle uyluk bölgesi olmak üzere, vücuttaki selüliti azaltmak için çok yararlıdır. En iyi sonucu elde etmek için, cildi doğrudan kuru fırçalamak gerekir. Kuru fırçalamaya öncelikle lenf nodu bölgelerinden başlamak ve daha sonra dış alanlara taşımak tavsiye edilir.

3 – Selülite faydalı bitkiler: Elma sirkesi:

Elma sirkesi, uyluk bölgesindeki selüliti kaybetmek için hızlı ve mükemmel bir ev ilacıdır. Hamilelik sırasında hormonal dengesizliliğin, selülit görünümü için temel nedenlerden biri olduğu bilinmektedir. Selülit görünümünü azaltmak için ve hormonal dengesizliğe karşı elma sirkesi kullanılması önemle tavsiye edilir. Bu tedavi çok basittir ve her sabah sadece 2 yemek kaşığı elma sirkesi ile 8 ons su karıştırılarak içmek gerekir. Ayrıca, bir başka çözüm olarak elma sirkesi etkilenen cilde masaj için kullanılmaktadır. Bunun için, 3 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 yemek kaşığı masaj yağı karıştırılır ve etkilenen cilde masaj yaparken bu karışımı kullanmak gerekir.

4 – Selülit giderici yağlar: Mandalina yağı:

Mandalina yağının genel sağlık ve cilt için pek çok faydaları vardır. Mandalina yağı, cilt için kan dolaşımını arttırmanın yanı sıra selülit alanındaki yağların kırılmasında da çok etkilidir. Bu yağ aynı zamanda vücudun detoksuna yardımcı olur. Selülit izlerinin solması için, mandalina yağı kullanmanın iki yolu vardır. Öncelikle, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ile 5 damla mandalina yağı karıştırılır. Bu karışım, uyluk bölgesi ve diğer etkilenen cilt üzerini ovmak için kullanılabilir. Masaj uygulamasına yaklaşık 15 dakika boyunca devam edilir ve günde iki kez tekrarlanmalıdır. Ancak, bu yağı kullandıktan sonra cildin yaklaşık 1 saat boyunca güneşe maruz kalmaması gerekir. Başka bir çözüm yolu ise ılık bir bardak su içine, bu yağdan 2 ya da 3 damla eklenir ve günlük içilir. Bu şekildeki uygulama, selülit izlerinin solmasına yardımcı olur ve metabolizmayı arttırabilir.

5 – Selülite kil tedavisi: Yeşil kil:

Yeşil kil kullanmak uyluk üzerindeki selüliti hızlı kaybetmek için etkili yollardan biridir. Yeşil kilin vücut ve cilt üzerinde pek çok faydaları vardır. Kan dolaşımı ve lenf onarımı için teşvik edicidir. Ayrıca, ölü cilt hücrelerini ve bağ dokularını güçlendirmenin yanı sıra özellikle ciltteki yağ emer ve kirleri kaldırır. Bu neden ile selülitin varlığını kaybetmesi için etkili bir çözüm olarak kabul edilir. Bu ilaç için, sadece yosun, ¼ bardak taze limon suyu, 1 yemek kaşığı organik bal, 3 yemek kaşığı sıcak su, bir buçuk kaşık yeşil kil karıştırmak gerekir. Pürüzsüz ve kalın bir hamur elde etmek için tüm malzemeler iyice karıştırılır. Dairesel hareketlerle uyluk bölgesini ovmak için bu macun kullanılır. Son olarak, üzeri plastik ile kapatılarak yaklaşık 30 dakika boyunca bekletilir ve daha sonra ılık su ile yıkanır. Selülite karşı iyi bir sonuç elde edene kadar bu çözüm haftalık tekrar tekrar kullanılır.

6 – Selülit için doğal çözüm: Sağlıklı beslenme, alkali, omega 3 yağ asidi ve lif: 

Alkali, vücuttaki selülitin azaltılması için çok gereklidir. Bu neden ile taze meyve ve sebze dahil olmak üzere alkali oluşturan yiyecekler yemek gerekir. Bunun yanı sıra, pek çok meyve ve sebze selülit görünümünü kolayca azaltmak için lif açısından oldukça zengindir. Ayrıca, bu gıdalar kalori bakımından çok düşüktür, kilo yapmaz. Somon ve ton balığı gibi diğer bazı yiyecekler, omega 3 açısından zengindir ve aynı zamanda selülitin azaltılması ile sağlıklı kan dolaşımını teşviki için faydalıdır. Selülit için ortak nedenlerden birinin dolaşım yetersizliği olması açısından, Omega 3 bakımından zengin besinler ve keten tohumu, fındık gibi gıdalar tüketmek gerekir. Ayrıca, biber, yeşil çay, gibi gıdalar da selülit için yararlıdır.

7 – Selülite ne iyi gelir: Vücut sulu tutulmalıdır:

Su, özellikle cilt ve vücut için oldukça önemlidir. Günlük yeterli içilen su, vücudun toksinlerini dışarı atmasına yardımcı olmasının yanı sıra vücudun nemli olması uyluk üzerindeki selüliti hızlı kaybetmesi için etkilidir. Buna ek olarak, vücudu sulu tutmak için, aynı zamanda limon suyu ya da bitkisel çay gibi daha fazla meyve suyu içmek de katkıda bulunmasını sağlar. Ancak, kahve, çay ya da kahvaltı yapmadan önce her sabah bir bardak su içmek gerekmektedir. Vücudun en iyi şekilde sulu kalmasına yardımcı olması için günlük en az 8 bardak su içilmesi tavsiye edilir.

8 – Selülite neden olan faktörler: Cilt inceltme kremleri kullanmaktan kaçınmalıdır:

Uyluk bölgesi gibi derinin altında selülit olması durumunda, cildi daha ince yapan herhangi bir ilaç ya da kimyasal maddelerin selülit üzerinde kullanmaması gerekir. Bu uygulama, selüliti daha belirgin yapabilir. Bunun yerine, zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı ya da başka bir organik nemlendirici doğal yoldan cildin beslenmesine yardımcı olabilir.

9 – Selülit için egzersiz:

Egzersizleri yaparken terlemek, stresi rahatlatmak için ve vücudun toksinlerinin dışarı atılmasına yardımcı olur. Selülit izlerinin soluk olabilmesi için yapılan egzersizler sayesinde, vücut sıkılaşır. Uyluk bölgesindeki seliülit için en iyi sonucu almak açısından düzenli egzersiz uygulamaya dikkat edilmelidir. İhmal edilmeden yapılan egzersiz, uyluk bölgesindeki selüliti hızlı kaybetmek için en iyi çözüm yolu olarak bilinir.

10 – Selülit kahve kürü:

Kahve telvesinin doğal yoldan selülit kaybetmede etkili olduğu birçok kişi tarafından bilinmektedir. Ayrıca, topikal selülit kremlerin ana maddesinin kafein olduğu belirtilmektedir. Bazı uzmanlar granüller ve kafeinin, toksinleri ortadan kaldırmak için etkili olduğu, aynı zamanda dokular ile hücreleri yenilemek üzere vücudun kan ve lenf sıvısının dolaşımını artırmak için yardımcı olduğunu göstermiştir. Bu yüzden içilen kahvenin telvesi biriktirilerek, etkilenen alanlar üzerinde masaj için kullanılabilir. Sıcak su ile karıştırılan telve ile cilt ovulur. Son olarak, uygulama yapılan alanı durulamak gerekir. Bunun için, banyo yapmadan önce masaj için kahve telvesi kullanmak en iyisidir.

Selülit Nasıl Geçer: Selülit Kremi Yapımı 2019

Selülit Nasıl Geçer: Selülit Kremi Yapımı 2019

Related news Selülit Nasıl Geçer: Selülit Kremi YapımıSelülit Nasıl Geçer: Selülit Kremi Yapımı


Selülit Nasıl Geçer: Selülit Kremi Yapımı


Selülit Nasıl Geçer: Selülit Kremi Yapımı


Selülit Nasıl Geçer: Selülit Kremi Yapımı


Selülit Nasıl Geçer: Selülit Kremi Yapımı


Selülit Nasıl Geçer: Selülit Kremi Yapımı


Selülit Nasıl Geçer: Selülit Kremi Yapımı


Selülit Nasıl Geçer: Selülit Kremi Yapımı