Scaly Edible: fotoğraf ve açıklama 2019

Scaly Edible: fotoğraf ve açıklama 2019 Scaly Edible: fotoğraf ve açıklama

Scaly Edible: fotoğraf ve açıklama

Bir mantar pullu yenilebilir nedir? Böyle bir ürünün özellikleri nelerdir? Yenilebilir veya mantar pullu değil mi? Çeşitleri nelerdir? Evde bir pul yenilebilir yetiştirmek mümkün mü? Bütün bunlar yayınımızda tartışılacaktır.

Genel bilgi

Harici olarak, Pholiota nameko, bu makalede görebilirsiniz fotoğraflar, bal mantarı hepimiz için olağan farklı değildir.

yenilebilir pul

Mantar saprofit kategorisine aittir.çürüyen bitki gövdelerinde gelişir. Koloniler, odunsu dokuların ayrışması sonucu oluşan hazır organik bileşiklerle beslenir.

Pulun gövdesi yenilebilir ve küçük boyutlara sahiptir. Şapka çapı yaklaşık 10 santimetre büyüklüğe ulaşabilir. Genç mantarlarda yarım küre şeklindedirler. Büyüdükçe şapka düzleşti. Yüzeyi pürüzsüz, mukusla kaplı, sarımsı, kahverengi veya kahverengimsi bir renktedir. Kapağın kenarları içe doğru sarılır.

Ölçeği yenilebilir, fotoğrafı ve açıklamasıyayımızda sayılan sarımsı bir etkiye sahiptir. Zamanla, kahverengimsi bir renk kazanır. Etin yoğun bir yapısı vardır. Bu mantarın tadı ve aroması belirsiz, oldukça zayıf, ifade edilmez.

Yenilebilir pullu bir pedikül silindirik vardır5-8 cm uzunluğa kadar büyüyebilen ve çapı bir buçuk santimetre uzayabilen şekil. Burada sunulan mantar türüne karşı bir zil halkası özelliği vardır, bu kafaya yükselir.

Büyüme alanları

Sıcak ve orta derecede nemli hava gözlemlendiğinde, sonbaharın başlangıcında pulun büyümesinin tepe noktası yenilebilir.

pullu altın yenilebilir

Bu tür mantarlar düşmüş ağaçlardaki ağaçların üzerine yakın koloniler oluştururlar, düşmüş ağaçlarda ürerler, her çeşit kütle ve tıkanıklık oluştururlar.

Ölçekler neredeyse yaygınÇin'in yanı sıra Tayvan ve Japonya'daki tüm iller. Rusya topraklarında, sunulan mantar türü bulunmuyor. Ürünün kalitesini değerlendirmek için, yerli tüketicinin, bankalarda marine edilmiş yenilebilir pullu satın alması veya suni tarıma başvurması gerekir.

tür

Ölçeklerin cinsi yaklaşık bir buçuk yüz türdür. Bunlardan iç düzlemlerde birkaç düzine yetişir.

pullu mantar yenilebilir veya değil

Türlerin en yaygın temsilcileri aşağıdaki mantarları içerir:

 • pullu yenilebilir altın;
 • ortak;
 • pullu yıkıcı;
 • çam;
 • ateş parçası;
 • cüruf;
 • pullu sakız.

Mantarın yukarıdaki çeşitleri benzer bir morfolojik yapıya, aynı şekilde besleme, benzer yararlı özelliklere ve kimyasal bileşime sahiptir.

yapı

Ölçekli yenilebilir (pholiota nameko) sadece mükemmel tat nitelikleri değil aynı zamanda en yüksek besin değerine de sahiptir.

pullu yenilebilir fotoğraf ve açıklama

Mantarın bileşimi şeker, yağ, protein bakımından zengindir.peptitler ve amino asitler. Böyle bir ürünün kullanılması, vücudun C, B1, B2, E, PP vitaminleri ile doyurulmasına katkıda bulunur. Ayrıca, özellikle magnezyum, kalsiyum, demir, fosfor gibi bütünüyle doldurulamaz bir eser element kütlesi de vardır. Mantarın diğer çeşitleri arasında, potasyum içeriğine göre yenilebilir sinekler.

Faydalı özellikler

Yenilebilir pullar ve bu mantarların nasıl etkilediğiinsan vücudunda? Sadece ürünü kullanamazsınız, aynı zamanda buna da ihtiyacınız vardır. Doğu halk şifacıları, mantar yemenin bağışıklığı güçlendirmeye, şeker seviyelerini azaltmaya ve kan basıncını dengelemeye yardımcı olduğunu söylüyor. Ayrıca, pul kullanımı kan akışı üzerinde uyarıcı bir etkiye sahiptir, hemoglobini arttırır.

Bu tür mantarların bileşimindeki aktif maddelerfarklı antimikrobiyal etki, viral ve bakteriyel enfeksiyonların neden olan ajanlarının yaşamsal aktivitesini inhibe eder. Ürünün düzenli kullanımı ile, uyku normalleşmesi meydana gelir, kronik yorgunluk hissi ortadan kaldırılır, baş ağrıları ve kas ağrıları ortadan kalkar. Kardiyovasküler rahatsızlıkların önlenmesi için bu tür mantarların doğu tıbbında yemlenmesi sıklıkla yapılır.

Mantarın meyve gövdelerinden izole edilen ekstraktlar,kanser için ilaç geliştirmek için kullanılır. Laboratuvar çalışmalarının sonuçlarının gösterdiği gibi, bu tür ilaçların deney farelerinde denenmesi, vakaların% 86'sında sarkom gelişimini durdurmayı mümkün kılmıştır.

Hazırlık yolları

Yenilebilir bir pul çeşitli yollarla hazırlanabilir.

pullu mantar fotoğraf yenilebilir

Doğu şifacılar genellikle böyle kurumantar, her türlü tıbbi infüzyon oluşturmak için oluşan tozu öğüt ve uygulayın. Sıradan tüketiciler taze ürünü tuzlu suda kaynayana maruz bırakırlar. Bu ısıl işlemden sonra, mantarlar kavrulur, pişirilebilir, çorbalar ve çorbalar için bir dolgu olarak kullanılabilir. Genellikle, flake şapkalar hazırlanır, çünkü kaynak sonrası bacaklar sert ve hafif bir yapıya sahiptir.

Konserve pullu macun

Mantarın tanımlayıcı özelliği onunkısa depolama Isıl işlem yapılmadan, böyle bir ürün hızla bozulur. Geleneksel terlerden farklı olarak pullu donmaz. Bunun yerine, mantar korumaya tabi tutulur.

Yerli mağazaların raflarında mantar, cam veya teneke kutularda tuzlanmış olarak bulunabilir. Ürün genellikle "Japon bal agarisi" adı altında satılmaktadır.

Kullanılan konserve için pulçorbalar, et suları, salatalar ve soğuk atıştırmalıklar. Bu mantarların kıvamı genellikle yerli tüketiciler için oldukça sıradışı görünüyor. Sonuçta, kullanılan turşunun son derece kaygan, viskoz bir yapısı vardır. Bununla birlikte, Rusya pazarına ürünün ana tedarikçileri olan Japonya ve Çin'de, mantarların artan “kayganlığı” değerlenmektedir.

Mantar yetiştiriciliği

Yayında sunulan fotoğrafın mantar yenilebilir pullu, evde yetiştirilebilir.

Pul yemiş

"Tohum" malzemesi kullanıldığı içincanlı veya kurutulmuş miselyum. Polietilen torbalarda paketlenmiş olarak alabilirsiniz. Mantarı ıslak talaş ve bitki artıkları üzerinde yetiştirin. Miselyumdan yenilebilir pulları yetiştirmek için aşağıdakileri uygulayın:

 1. Önceden yoğun ambalajları talaş, saman ve saman karışımı olarak kullanılabilecek bir alt tabaka ile doldurun. Bu hammadde kaynamış su ile dökülür ve kapatılır.
 2. Buğulanmış substrat soğuduktan sonra, mantar miselyumu ile iyice karıştırılır. Bunu yapmak için, yaklaşık 40 kilogram bitki kalıntısı için bir paket kullanın.
 3. Ambalajın tüm alanı boyunca, yaklaşık 3-5 santimetre boyutunda bir dizi çentik yapılır.
 4. Mantar yetiştirmek için ortaya çıkan bloklar, artan nem seviyesinin olduğu veya gölgeli bir bahçeye yayılan bir odada askıya alınır.
 5. İlk olarak, kabarıkkatman. Daha sonra bitki artıkları tamamen sarımsı veya beyaz bir kaplama ile kaplıdır. Birkaç hafta sonra, ışığa erişimin gerekli olduğu aktif büyüme için, mantarların gövdesinin temelleri oluşturuldu.
 6. Yenilebilir ölçeklerin büyüme yerlerindekeselerin kesiğini yapmak. Hasat, 2-3 haftada aralarında kırılmalar olan dalgalar olarak görünür. Başlangıçta bol meyve görülür, bundan sonra birkaç kez azalır.

depolama

Taze çekilmiş pullar buzdolabında saklanır. Bu durumda, mantarları gün boyunca ısıl işleme tabi tutmak gerekir.

pullu yenilebilir fotoğraf

Aksi halde ürün hızla bozulurve tüketim için uygun olmayacaktır. Marine teraziler, sıcaklığın muhafaza edildiği serin, karanlık bir yerde, 15 değerini aşmayacak şekilde muhafaza edilmelidir.yaklaşıkC. Aynı zamanda, mantarlı konteyner nem kaynaklarından uzak tutulmalıdır.

Dikkat

Aslında, pullu kategoriye aittirşartlı yenilebilir mantarlar. Bu ifade, kullanım için ürünün ön hazırlığı gereği olarak anlaşılmalıdır. Mantarı tedavi etmek için, periyodik olarak suyu boşaltarak yarım saatten biraz daha fazla kaynatmak yeterlidir. Bu eylemleri göz ardı etmek, en istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Hazırlanamayan formda pul kullanımı sıklıkla baş ağrısı, bulantı ve kusma ataklarının eşlik ettiği ciddi toksikolojik zehirlenmelere neden olur.

Sonuç olarak

Görünüşe göre yenilebilir pulvücut ürünü için son derece yararlıdır. Bu tür mantarlarda, tüm besin maddeleri, mikro elementler ve vitaminler bulunur. Eşsiz kimyasal bileşim, sindirim ve kardiyovasküler sistemin normalleşmesine katkıda bulunur.

Doğasına göre pulluŞartlı yenilebilir mantarların kategorileri. Ürünü kullanmadan önce zorunlu ısıl işlem gereklidir. Ayrıca, mantarlar, çorba ve salataların hazırlanmasında bir bileşen olarak, marine edilmiş, kızartılmış ve pişirilmiş olabilir. Ham formda pullar kullanıldığında veya ürünün yanlış hazırlanması durumunda ciddi zehirlenme gelişebilir.

Scaly Edible: fotoğraf ve açıklama 2019

Scaly Edible: fotoğraf ve açıklama 2019

Related news

 • Alçı levhayı çeşitli şekillerde düzeltmek için
 • Flemoklav Solutab anlamına gelir: talimat
 • Ergenlerin yaş özellikleri
 • Azitromisin ve alkol: ortak kullanım, kontrendikasyonlar, sonuçlar
 • Domates için Fitosporin. Phytophthora ile savaşıyoruz

 • Scaly Edible: fotoğraf ve açıklama

  Scaly Edible: fotoğraf ve açıklama


  Scaly Edible: fotoğraf ve açıklama

  Scaly Edible: fotoğraf ve açıklama

  Scaly Edible: fotoğraf ve açıklama

  Scaly Edible: fotoğraf ve açıklama

  Scaly Edible: fotoğraf ve açıklama

  Scaly Edible: fotoğraf ve açıklama

  Scaly Edible: fotoğraf ve açıklama

  Scaly Edible: fotoğraf ve açıklama

  Scaly Edible: fotoğraf ve açıklama

  Scaly Edible: fotoğraf ve açıklama