Salatalık: açık havada büyüyen 2019

Salatalık: açık havada büyüyen 2019 Salatalık: açık havada büyüyen

Salatalık: açık havada büyüyen

Kim kruvasan sevmez, çok gevrek, kokulu, lezzetli? Bu yeşil pimply sebzeye kayıtsız, taze, tuzlanmış veya marine edilmiş bir formda Rusya'da hiç kimsenin bulunmadığı görülmektedir.

Akıllı ve girişimci insanlar da salatalara bayılırlar.ekimi hangi çok iyi para getirecek edebiliyor. açık toprağa sebze verimleri yüksek tarım teknikleri ile, bir metrekare ile, salatalık 46 kg toplamak mümkündür, 70 hektar başına ton ve sera koşullarına kadar verebilirsiniz.

Tam olarak bir salatalık nedir? Bu, büyük bir miktar su, yaklaşık% 94-97 ve biraz şeker (% 1.5-2), protein (% 1) ve lif (% 0,75). Ayrıca belirli miktarda aromatik, pectonizing enzim, vitamin ve mineral içerir. Özellikle, iyot içeren bir salatalık övünebilir, bu sebze, patates de dahil olmak üzere diğerlerinden daha fazladır.

Salatalık yetiştirmek için farklı yollar vardır: açık topraklarda, seralarda, bir apartman dairesindeki bir pencere üzerinde - her yerde, bu doğa armağanı, doğru tarım teknikleriyle, yüksek ürün verimi elde edecektir.

Açık topraklarda yetiştirildiğinde, salatalıkdünyanın güney veya güney batı yamaçlarında, iyi aydınlatılmış ve korunaklı alanlarda ekilmiştir. Onlar için en iyi öncüler bezelye, erken lahana, fasulye, domates, soğan, erken patateslerdir. Her yıl iniş yeri değiştiremez, bunlar arka arkaya 4-6 yıldır tek bir yerde yetiştirilebilir, aynı zamanda iyi gübre salatalık için olan küller hangi, yerinde sonbahar yaprakları ve bitki artıkları yakmak emin olun. Hala derin bir kazma gerçekleştirin ve salatalıkların geliştiği yerin yakın çevresindeki yabani otları çok dikkatli bir şekilde yok edin. Salatalıklı alanın çevresinde, salatalıktan rüzgarı koruyacak yüksek büyüme tesislerine bitki yetiştirmek daha iyidir.

Salatalık yetiştiriciliği için geleneksel tarım teknikleriAltındaki toprağın gevşek, kabarık, nemli ve ot bitkilerinden arınmış olması gerektiğini öne sürer. Ürünün turba bogu gübresi, gübre veya ayrışmış kentsel kalıntıların toprağına sokulması çok faydalıdır.

Tohumlar ekimden önce sertleştirme için tavsiye edilir. Bu işlem şu şekilde gerçekleştirilir: tohumlar suda ıslatılır oda sıcaklığında 7 saat süre ile, daha sonra su, 17 saat süre ile buzdolabında sonra tekrar nemli bir bez ile sarılmış ve 17 saat boyunca bir buzdolabına yerleştirildi ve daha sonra 7 saat süre ile oda içine yerleştirilir ve tohum boşaltılır. Sertleştirme prosedürünün 6-7 gün boyunca, her zaman bir peçeteyi ıslatması ve sadece tohumların toprağa ekilmesinden sonra yapılması önerilir.

Son yıllarda çok popüler oldutohum kaplaması, önce inceltilmiş yapıştırıcı ile nemlendirildikleri ve daha sonra humus, mineral gübreler, büyüme uyarıcıları ve böcek öldürücü mantar öldürücüler ile turba tohumu karışımından oluşan bir tabaka ile kaplanır. Bu prosedür sürgünlerin gerekli beslenmeyle sağlandığına ve aynı zamanda başlangıç ​​aşamasında zaten zararlılardan ve hastalıklardan korunduğuna katkıda bulunur. Tohumlanan tohumlar tohumlandığında, sürgünler büzülmez ve tekdüze olur, benzerlik% 20-40 artar, genç köklerin büyümesi ve büyümeler artar ve bu tür tohumlar kuşlar tarafından dikilir.

Bu sebzenin tarımsal teknolojisindeki temel görev,hangi salatalık yetiştirme yöntemlerinin kullanılmadığı önemli değil, dost sürgünleri oluyor. Bu nedenle, tohumlar nemli, iyi ısıtılmış, gevşek bir toprakta ve yaklaşık 3-4 cm'lik bir derinliğe yakın yerleştirilmelidir.

Salatalık tohumları, sırtlarda ve seviyelerde ekilebiliryuvalanmış bir şekilde kare. Bu durumda, planlanan karelerin köşelerine, her 70 cm'de iki yönde işaretlenir, delikler 10-12 cm boyutlarında yapılır ve her biri 12-15 tohum için yayılır.

Unutulmamalıdır ki salatalıkHer ne kadar mesele özenli olsa da, büyüleyici ve minnettar olsa da, kesinlikle karartmalara tahammül edemez, bu yüzden zamanında otlanmak ve filizlenmeleri incelemek çok önemlidir. İnceltme 3-4 yapraklı fazda yapılmalıdır.

Bütün sebzeler arasında en çok su talep edilirve hava salatalık, onların aşırı nem, onlara zarar verdiğinden onların yetiştirilmesi,% 65-75 bir toprak nem içeriğinde yapılmalıdır. En çok görülen bitkiler, özellikle meyvelerde olmak üzere, küçük porsiyonlarda sık sık sulanmayı tazeler.

Meyvelerin hasadı her iki ya da üç günde bir toplanmalı, kesinlikle her şeyi yırtıp alçalmalıdır: her iki kanca ve aşırı büyümüş.

Bitki salatalıklarını yetiştirerek yetiştiremezler.sadece iyi bir hasat, ama aynı zamanda ahlaki tatmin ve bahçeden kışın bahçeden turşu ve uzatılmış salatalık, kendinizle gurur duyacak ve ekimi ile ilgili tüm zorlukları ve endişeleri unutacak.

Salatalık: açık havada büyüyen 2019

Salatalık: açık havada büyüyen 2019

Related news

 • Etiket: 2019 mayo trendleri
 • Sony e-book: özellikler, açıklama, incelemeler, fotoğraflar
 • Gebelik sırasında rahatlama kullanılabilir, ancak ancak bir doktor atandıktan sonra
 • Kış Aylarında Cilt Dostu Besinler
 • Nasıl kilo alırsınız

 • Salatalık: açık havada büyüyen

  Salatalık: açık havada büyüyen


  Salatalık: açık havada büyüyen

  Salatalık: açık havada büyüyen

  Salatalık: açık havada büyüyen

  Salatalık: açık havada büyüyen

  Salatalık: açık havada büyüyen

  Salatalık: açık havada büyüyen

  Salatalık: açık havada büyüyen

  Salatalık: açık havada büyüyen

  Salatalık: açık havada büyüyen

  Salatalık: açık havada büyüyen