Saç Boyası Karışımı Nasıl Hazırlanır 2019

Saç Boyası Karışımı Nasıl Hazırlanır 2019
Saç Boyası Karışımı Nasıl Hazırlanır


Saç Boyası Karışımı Nasıl Hazırlanır

Kendi Saç Renginizi Yaratın

Hanımların saçlarına verdiği önem herkesin malumudur. Her zaman bakımlı ve güzel saçlarla dolaşmak, insanın kendisini mükemmel hissetmesini sağlıyor elbette. Ancak bunun için sürekli kuaförlere gitmek, burada sıra bekleyip, oldukça uzun zaman geçirmek her zaman mümkün olmuyor. Üstelik bir de işin bütçe kısmı var. Kuaförler işin hakkını veriyorlar tabii. Muhteşem saçlara kavuşmamızı, sihirli dokunuşları ile sağlıyorlar sağlamasına ama bunun için her ay belli bir bütçe ayırmak gerekiyor.

Acaba evde uygulayacağımız yöntemler ilesaç boyası karışımı nasıl hazırlanır? Şimdi gelin, hep birlikte bu konuyu artı ve eksi yönleri ile değerlendirelim.

Evde Saç Boyamak

Bu zaman zaman herkesin başvurduğu bir yöntem ama sonuç her zaman istediğimiz gibi olmuyor değil mi? Çünkü maalesef boya kutularının içerisinde bize satılan boyalar bazen, kutunun kapağında gösterilen bayanın muhteşem saçlarının ışıltısıyla, uzaktan yakından alakalı olmayabiliyor. Örneğin, diyelim ki kutunun üzerinde “şarap kızılı” yazıyor ve boyayı saçınıza uyguladığınızda, saçlarınız hani şu pazarda satılan kemer patlıcanlarına çalan koyu morumsu bir renk ile can çekişiyor…

Üzülmeyin… Bunlar evde saç boyamaya yeltenen her kadının başına gelmiştir. Bu durumda önemli olan, elde etmek istediğiniz rengi belirlemek ve piyasada satılan her boyayı sırf kutusundaki renk son derece göz alıcı diye almamaktır. Siz siz olun etrafta isim yapmış, güvenilir boya markalarından başkasına başvurmayın…

İstediğiniz Rengi Elde Etmek

Bunun için evde yapacağınız karışımlar ile mükemmeli yakalamanız hiç de zor değil. Ancak hemen uyaralım ki, eğer saçınızı olduğundan daha açık bir renge boyamak niyetindeyseniz, sakın ola ki evde saç açıcı kullanmak gibi bir hataya düşmeyin. Çünkü sonuçları çok ağır olabiliyor. Bu saç açıcıyı, saçınızda gereğinden fazla tutarsanız saçlarınızın yanması muhtemeldir. Ayrıca saç açıcıların içerisinde kullanılan maddeler son derece tehlikeli olduğundan, gözlerinize veya yüzünüze bir zarar da gelebilir. Bizden söylemesi…

Eğer saçınızı daha açık bir renge boyamak istiyorsanız, bilin ki bunun tek yolu saç açıcı değil. Her zaman kullandığınız boyaya, saçınızda elde etmek istediğiniz diğer rengi, her boyamada azar azar karıştırarak bir süre sonra istediğiniz renge ulaşmanız mümkün. Ancak bunun için biraz sabırlı olmalısınız. Çünkü bu yöntemle tek boyamada, istediğiniz rengi elde edemezsiniz.

Renk Karışımı

Bu bahsettiğimiz işlemi bir örnekle açıklayalım isterseniz. Diyelim ki saçınız kahve tonlarında ve siz kızıl bir renk elde etmek istiyorsunuz. O zaman sürekli kullandığınız kahve tonlarındaki boyanın içerisine, bir miktar kızıl boya ilave ederek saçınıza uygulayabilirsiniz. Bu karışımı yaparken hemen aklınıza “saç boyası karışımı nasıl hazırlanır?” ya da “bu boya karışımını ayarlarken, hangi boyadan ne kadar kullanmam gerekir?” soruları geliyorsa bunu hemen şimdi açıklamakta yarar var.

Renk Karışımı Yaparken Boya ve Oksidasyon Kremi Miktarını Ayarlamak

Unutmayın, boya karışımı hazırlarken her zaman bir tüp boyaya, bir tüp oksidasyon kremi uygulanmaktadır. Zaten satın aldığınız boyalarda da, boyayla birlikte bir adet oksidasyon kremi bu yüzden verilir. Fakat şimdi siz farklı bir karışım uygulayarak, birden fazla boya kullanacaksınız. Bu durumda hemen hatırlatalım ki, saçlarınızın uzunluğu çok önemli bir kriter. Varsayalım omuz hizasında saçlarınız var. Bu uzunlukta saçlar için bir tüp boya yeterli olmaktadır. Yani iki boyayı karıştırmayı düşünüyorsanız her tüpün yarısını kullanarak ve sadece bir adet oksidasyon kremi ile karışımı hazırlamanız mümkündür.

saç renk karışımı

Fakat diyelim ki, saçınızdaki kızıl rengin birdenbire belirginleşmesini istemiyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken şey, saçınıza uygulamayı düşündüğünüz kızıl boyanın sadece çeyreğini kullanmak ve kahverengi boyanın ise üçte ikisini karışıma ilave etmek olmalıdır. Bu karışım için toplamda bir tüp boya kullanmış olacağınız için yine sadece bir adet oksidasyon kremi kullanmanız yeterli olacaktır.

Boyanın Uygulanışı

Boyayı saçınıza uygularken, önce saç diplerinden başlamalısınız. Çünkü saç dipleri altta kaldığından, ulaşılması biraz daha zordur ve daha dikkatli boyanması gereken bir kısımdır. Bu yüzden saçlarınızı mümkünse ince bir tarak yardımı ile birbirinden ayırarak, saç diplerine mümkün olduğu kadar ulaşmaya ve boyanmamış bir kısım bırakmamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca şakaklarınızda kalan ince saçların da gerektiği gibi boyandığından emin olun.

Saç dipleri bittikten sonra boyayı, saçınızın geri kalan kısımlarına da uygulayın. Son olarak da saçlarınızı yine bu ince tarağın yardımı ile tarayarak, boyanın saç tellerine iyice nüfuz etmesini sağlayın. Boyama işlemi bittikten sonra saçınızı bir bone ile kapatarak bekleme süresine geçebilirsiniz.

saç boyasının uygulanışı

Saç Boyasında Bekleme Süresi

Bu süreyi belirlemek için mutlaka boya kutusunun üzerinde yazan süreyi okumalısınız. Çünkü bu sürenin daha altındaki bir bekleme, boyanın saçınıza tutmasına engel olacağı gibi çok daha uzun süren bir bekleme de saçınızın zarar görmesine, hatta yanmasına neden olacaktır. Saç boyarken bekleme süresi azami kırk dakika olmalıdır.

En Çok Tercih Edilen Renk Karışımları

Sizleresaç boyası karışımı nasıl hazırlanır? Sorunuzun cevaplarını vermeye çalıştık. Eğer dikkatli olursanız evde saç boyamak ve hatta istediğiniz rengi elde etmek o kadar da zor bir iş değil. Şimdi de size, hanımlar tarafından en çok tercih edilen mükemmel renk karışımlarından bahsedelim. Saçınızda karamel renk elde etmek için, kahve sarı ve çikolata kahve mükemmel bir karışımdır. Karamel için kahve köpüğü ve altın sarı karışımı da ideal bir seçim olabilir. Kızıl tonlarında ise kor ateş kızılı ve vişne kızılı karışımı ile muhteşem bir ışıltı elde edebiliyorsunuz. Ancak kızıl denilince vişne kızılı ve şarap kızılıyla da harikalar yaratmanız mümkün.

Saçlarınızla mükemmelliği yakalamak için kendi yaratıcılığınızı kullanıp, farklı renk seçeneklerinizi değerlendirebilir ve belki de kendi renginizi yaratabilirsiniz.

Saç Boyası Karışımı Nasıl Hazırlanır 2019

Saç Boyası Karışımı Nasıl Hazırlanır 2019

Related news Saç Boyası Karışımı Nasıl HazırlanırSaç Boyası Karışımı Nasıl Hazırlanır


Saç Boyası Karışımı Nasıl Hazırlanır


Saç Boyası Karışımı Nasıl Hazırlanır


Saç Boyası Karışımı Nasıl Hazırlanır


Saç Boyası Karışımı Nasıl Hazırlanır


Saç Boyası Karışımı Nasıl Hazırlanır