Sırt ağrısına ne iyi gelir 2019

Sırt ağrısına ne iyi gelir 2019
Sırt ağrısına ne iyi gelir


Sırt ağrısına ne iyi gelir?

Yaygın olan rahatsızlıklarından biri olan sırt ağrısına iyi gelen doğal yöntemleri yolları araştırdık. İşte özellikle iş hayatındaki kişilerin yaşadığı sırt ağrısına iyi gelen doğal yöntemler...

Genellikle masa başı çalışanlarının sıklıkla yaşadığı sırt ağrısı dikkate alınmadığında ileride  ciddi rahatsızlıklar neden olabilir. Bu yüzden uzmanlar bu rahatsızlığın belirtilerinin ortaya çıkması ile kişilerin bir doktora görünmelerini öneriyor. 

Boyundan belin alt kısmında kadar ağrı, sızı, yanma, boyun tutulması, belde şiddetli sancı ve kalçalarda kemik batması gibi belirtilerle kendini gösterir. 

PEKİ SIRT AĞRISI NEDEN ORTAYA ÇIKAR?

-Uzun süre hareketsizlikten sonra aniden hareket etme

-Üst solunum yollarına bağlı kas spazmı geçirme

-Dikkatsizce ağır yük kaldırma

-Yanlış oturma

-Böbreklerin enfeksiyon kapması

-Ağır çanta kullanmak

SIRT AĞRISINA NE İYİ GELİR?

Kronik bel ve sırt ağrısı çeken kişilerin doğal yollara baş vurmadan bir uzmana görülmelidir.

SARIMSAK 

Sarımsak içerdiği anti-bakteriyel maddeler sayesinde vücuttaki iltihaplanmaları atar. Kasların hassas olan yüzeylerini onarır. Her sabah aç karna bir diş sarımsağı ilaç gibi yutarak bu maddesinden faydalanabilirsiniz. 

EPSOM TUZU

Magnezyum sülfat bakımından zengin olan epsom tuzunu duş aldığınız sırada bir kovaya sıcak su koyunuz içerisine göz kararı epsom tuzu ekleyiniz. Daha sonra bu suyu boynunuzdan aşağı yavaş yavaş dökünüz. Ya da yine sıcak suyun içerisine eprom tuzu ekleyiniz. Sonra bu suya temiz bir havlu batırıp ağrıyan bölgenizde 15 dakika bekletiniz.

ZERDEÇAL

Vücuttaki iltihaplanmaları temizleyen ve ödemi atan besinlerden biri olan zerdeçaldan 2 yemek kaşığına bir yemek kaşığı bal karıştırınız. Daha sonra 3 yemek kaşığı ılık süt ekleyip macun haline getiriniz. Bu macunu ağrıyan bölgeye sürünüz. 10 dakika masajla uyguladıktan sonra ılık su ile yıkayınız.

PAPATYA ÇAYI

Papatya çayı yorgunluk ve bitkinliğe iyi gelir. Günde bir barda papatya çayı tüketerek vücudunuzu sakinleştirmiş olursunuz.

Sırt ağrısına ne iyi gelir 2019

Sırt ağrısına ne iyi gelir 2019

Related news Sırt ağrısına ne iyi gelirSırt ağrısına ne iyi gelir


Sırt ağrısına ne iyi gelir


Sırt ağrısına ne iyi gelir


Sırt ağrısına ne iyi gelir


Sırt ağrısına ne iyi gelir