Rusyadaki en yüksek dağ 2019

Rusyadaki en yüksek dağ 2019 Rusyadaki en yüksek dağ

Rusya'daki en yüksek dağ

Şubat 2019'da Rusya'da Dağcılık FederasyonuRus dağcıların en prestijli isimlerinden biri - Rusya'nın Kar Leoparı - kuruldu. Bunu elde etmek için, Rusya Federasyonu topraklarında bulunan en yüksek on zirveye çıkmalısınız.Rusya'nın dağların rakımıRusya'nın dağlarının en büyük yüksekliği nedir? Nerede bulunurlar?

Elbrus (5642 m)

Ülkemizin neredeyse en yüksek zirveleriKafkasya'da bulunmaktadır. Bu dağlar genç jeolojik oluşumlara aittir. Bu alanın oluşumunda aktif volkanik aktivite, dağların yüksek irtifalarından kaynaklanmaktadır. Rusya en yüksek dağ bölgesine sahip. Rusya'nın en yüksek zirvesi olan Elbrus, volkanik kökenli bir dağ kütlesine işaret eder. Bu tür oluşumlara stratovolkanlar denir, yani. Katmanlı. Evers olmuş lavın kraterden uzaklaşmaya ve soğumaya, kül ve diğer salgılarla birlikte sertleşmeye zaman yoktur.

Rusya Federasyonu'nun en yüksek dağı iyi tanımlanmış ikiAvrupa'daki en yüksek dağ sığınağının yer aldığı zirveler ve eyer, "İstasyon EG 5300". Avrupa ve Asya arasındaki sınır farklı şekillerde yürütülmektedir. Güneye Ana Kafkas sırtın geçerse, Elbrus Avrupa'daki en yüksek zirve olacak ve "Yedi Zirveler", dünyanın en yüksek zirvelerinden listesinin bir listede getirmek için kabul edilir.

Elbrus çevresindeki altyapı yeterli olsa daGeliştirilmiş, tırmanma bazı fiziksel çaba ve yeterli eğitim gerektirir. Toplamda, dünyanın her yerinden yaklaşık 10.000 kişi Elbrus'u her yıl tırmanıyor.

Dykhtau (5204 m)

Bu, Kabardey-Balkar'da bulunan ve Büyük Kafkasya'nın, Yanal Sırtının bir parçası olan geniş bir dağ silsilesidir. Ana Dykhtau birkaç zirveden biridir.Rusya'nın en yüksek dağlarının yüksekliğiBu dağın tepesine tırmanmak iştir.oldukça karmaşık ve tehlikeli. Yeni başlayanlar daha erişilebilir rotalar ile başlamayı denemeliler. Burada iyi fiziksel ve özel eğitim ve yüksek kaliteli ekipmana ihtiyacınız var. Bu alan, dağcıların görevini kolaylaştırmayan yüksek taş ve çığ tehlikesi ile ayırt edilir.

Koshtantau (5152 m)

Bu güzellik doruklarında en etkileyici biridirBüyük Kafkasya. Şekli koninin neredeyse düzenli geometrik şekli ile ayırt edilir. Dağ kulübesini bir kulübenin çatısına hatırlatıyor, böylece bu zirveye “uzak bir konut gibi görünen bir dağ” anlamına geliyordu. Çarpıcı manzara, bu bölgedeki Rusya dağlarının etkileyici yüksekliği, yurt dışından çok sayıda dağcıyı çekiyor. Ancak bu dağ boyunca ortaya konan yollardan herhangi biri ciddi bir hazırlık gerektirir.

Puşkin zirvesi (5033 m)

Bu beş bin metrekarelik dizi girer, Dykhtau'nun köşelerinden biridir.Rus isimleriBüyük Rus şairin ismini taşıyan zirve, Puşkin'in ölümünün 100. yıldönümünde adını 1938'de almıştır.

Djangitau (5,085 m)

Bu zirve, 13 km uzunluğunda, benzersiz birBezengi buzulunun üzerinde bulunan ve Bezengi duvarının adını taşıyan bir dağ silsilesi. Duvar, Chegem ve Cherek ırmaklarının vadilerini çeşitli mahmuzlara böler. Doğu mahmuz iki bölümden oluşuyor: Benzenges ve Balkarya. Kabardino-Balkarça yayla rezervi burada yatıyor.rusya başlıklarının dağlar

Bu duvarın duvarları Rusya'nın en yüksek dağlarıdır. İsimler Ev Dzhangi-Tau (5058), Shota Rustaveli Tepe (4900), üst-12 listesinde Shkhara Ana (5193), Gestola (4859).

Kamçatka ve Altay

Kafkasya'yı oluşturan zirvelerdeki Rusya dağlarının en büyük yüksekliği. Fakat Rusya'nın topraklarında, birçok başka dağların da bulunduğu birkaç yüksek dağlık bölge var.

Yani Kamçatka'nın doğusunda en yüksekAvrasya kıtasının aktif stratovolkanı Klyuchevskaya Sopka'dır. En son patlama 2013 yazının sonunda gerçekleşti ve yanardağ bölgesinde sivil havacılık daha da zorlaştı.

Altay, Rusya'nın başka bir yayla bölgesidir. Ülkenin güney sınırında yer alan Katunsky sırtı, Altay'ın en yüksek noktası olan Belukha dağı ile taçlandırılmıştır. Kafkasya dışında bulunan Rusya'nın en yüksek dağlarının yüksekliği: Klyuchevskaya Sopka - 4750 m, Belukha - 4506 m.

Rusyadaki en yüksek dağ 2019

Rusyadaki en yüksek dağ 2019

Related news

 • Tam Kıvamında Aşure Tarifi
 • Bulgaristanda Kiralık Gayrimenkul
 • Panthenol (sprey)
 • Kasları Güçlendirecek Egzersizler
 • Hayat Kurtaran Pratik Kıyafet İpuçları

 • Rusyadaki en yüksek dağ

  Rusyadaki en yüksek dağ


  Rusyadaki en yüksek dağ

  Rusyadaki en yüksek dağ

  Rusyadaki en yüksek dağ

  Rusyadaki en yüksek dağ

  Rusyadaki en yüksek dağ

  Rusyadaki en yüksek dağ

  Rusyadaki en yüksek dağ

  Rusyadaki en yüksek dağ

  Rusyadaki en yüksek dağ

  Rusyadaki en yüksek dağ

  Rusyadaki en yüksek dağ

  Rusyadaki en yüksek dağ

  Rusyadaki en yüksek dağ

  Rusyadaki en yüksek dağ