Rus edebî eleştirisinin Titanı Pisarev. Rus tiyatrosunun motifleri, özet 82 27.02.2019, 10:43

Rus edebî eleştirisinin Titan'ı Pisarev. "Rus tiyatrosunun motifleri", özet

Rus drama özetinin pisarev motifleriDmitry Ivanovich'in şahsında edebi eleştiriPisarev, yüksek eğitimli, düşünen, standart olmayan ve ilkeli bir usta buldu. XIX yüzyılda Rus ulusal tiyatro sanatının bir tür rönesans karakteristik karakter draması "Fırtına" Ostrovsky geçemezdi. İçeriğinden derinden haberdar olan Pisarev "Motives of Russian dram" ı yaratıyor. Bu eserin kısa içeriği, Dobrolyubov'un Katerina imgeselliği hakkındaki sonuçlarına eleştirel bir tavır takınmaktadır. Pisarev ironik bir şekilde bu görüşleri "yurtsever yanılsamalar" olarak adlandırdı.

Kalinova'nın boğucu atmosferi

Rus tiyatrosunun sebepleri pisarevOstrovsky'nin canlandırdığı Kalinov'unPrivolzhsky uyezd kasaba, gerçekten "karanlık bir krallık", Dmitry Ivanovich anlaşmazlık. "Rus tiyatrosunun sebepleri" komaya sahipleri taciz eden dikenli ve hırslı, kaba bir tüccar Dikaya ve bir pudra ile tüccar Kabanikh'in isteklerini başkalarına dayattığını gösteriyor. Tüccarlar başkalarını kendilerine hizmet etmeye zorlarlar. Rus arazisinin kastının imgesi ve çirkin entrasaste ve özellikle de intercaste ilişkileri Pisarev'in "Rus tiyatrosunun motifleri" ni tahsis ediyor. Bu eserin kısa içeriği, yazarın hesaplayan, sıradan Kabanykh'yi, kayınvalidesinin Katerina'nın zihni ile değil, derin doğal, hareketli bir kalpte nasıl tezat oluşturduğunu anlatıyor.

Catherine imgesinin esaslı olarak farklı bir vizyonu

Bu imajın vizyonu, eserin merkezindeOstrovsky, yukarıda adı geçen iki eleştirmen, tamamen karşıtı. Dob az gelişmiş ve kontrolsüz duyguların dikkate iradesini almadan, dram maneviyat ana karakteri görseydim, o zaman Pisarev söyledi idealdir Katherine kadar bu edebi görüntü, tabii ki, olumlu olmasına rağmen. Buna ek olarak, Dmitry Ivanovich, evli bir kadının aydınlık düşüncesini, gerçekten bilmediği Boris'le "gerçek bir buluşma" ile anlaşmaya varıyor.

Rus tiyatrosunun sebepleriRaslantı ve bilinç kaybının ifşa edilmesiOstrovsky kahramanın eylemleri Pisarev'i "Rus tiyatrosunun motifleri" ne ayırıyor. Özet, Katerina'nın kafası karışmış ölümcül bir kararın kabul edildiği manzarayı sunuyor. Sonuçta, başlangıçta kadın günahı kalp almayı düşünmedi bile. Dmitry Ivanovich okuyucuların ilgisini, Volga'ya atlamadan hemen önce çiçeklerle olan ilişkisinden kaynaklanan Katerina'nın sevgisinin ara durumuna vurgu yapıyor.

Kabanov'ların gelinin kendisi derindir.çelişkili, bir kadın öngörmez ve eylemlerini hesaplamaz, diğer insanlar onun için yapar. Kabaniha grumbles - o histerik, Boris ona baktı - aşık oldu, Varvara bir tarih düzenledi - o gitti. Oldukça ironik bir şekilde Ostrovski'nin "Rus dramalarının güdüsü" yazısının kahramanının imajını ortaya koyuyor. Pisarev aynı zamanda, iç dünyasını idealize eden Katerina imajıyla ilgili olarak Dobrolyubov'un tutumunun makulliğini sorgulamaktadır. Dobrolyubov'un konumunu bir estetin bakış açısı olarak niteliyor, ama dindarlığın öncelikli olarak sürdürülmesini sağlayan bir vatandaş değil.

Sonuç

Rus drama özetinin pisarev motifleriDmitri Ivanovich neden döndüBu çalışmanın karakteristiği, sağduyulu başarılı bir yazı olan Dobrolyubova'nın "Karanlık Diyarında Işık Işınları" adlı kitabından dört yıl sonra mı? Belli ki, "akıllı prensip "ten yoksun olan görüntünün yüceltilmesinde öfkelendi. Pisarev'in "Rus tiyatrosu güdülerinin" yazdığı en iyi Rus dramatik eserlerden birinin dengeli ve tarafsız görüntüsünün doğrulanmasıydı. Kısa bir özet sabırla bizi insan ilişkilerinde “ışık” olarak adlandırılabilecek bir anlayışa getiriyor. Parlak bir eleştirmen, kamuoyundaki ışığın, başkalarının acılarını azaltmanın bir yolu olduğu sonucuna varır. Otokrasiyi ortadan kaldırma fikrine bağlı kalmak, Peter ve Paul Fortress'de hapis cezasına çarptırılır. Pisarev'in kendisinin yazmasına izin verildiğinde hapishanede, "Rus dramasının güdüsü" adlı makalesi doğdu.Related news

 • Çoğumuzun Bilmediği 13 Mutfak Hilesi
 • Hamilelikte ikinci uzi
 • Oyuncular için ipuçları: Minecraftta bir ocelot nasıl takılır
 • Tapınağı tıraş edin ve tarzı kökten değiştirin. Bunu nasıl doğru yapabilirim
 • Bağırsak Solucanına ve Kurduna Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

 • Rus edebî eleştirisinin Titanı Pisarev. Rus tiyatrosunun motifleri, özet 59

  Rus edebî eleştirisinin Titanı Pisarev. Rus tiyatrosunun motifleri, özet


  Rus edebî eleştirisinin Titanı Pisarev. Rus tiyatrosunun motifleri, özet 8

  Rus edebî eleştirisinin Titanı Pisarev. Rus tiyatrosunun motifleri, özet 10

  Rus edebî eleştirisinin Titanı Pisarev. Rus tiyatrosunun motifleri, özet 8

  Rus edebî eleştirisinin Titanı Pisarev. Rus tiyatrosunun motifleri, özet 95

  Rus edebî eleştirisinin Titanı Pisarev. Rus tiyatrosunun motifleri, özet 46

  Rus edebî eleştirisinin Titanı Pisarev. Rus tiyatrosunun motifleri, özet 42

  Rus edebî eleştirisinin Titanı Pisarev. Rus tiyatrosunun motifleri, özet 2

  Rus edebî eleştirisinin Titanı Pisarev. Rus tiyatrosunun motifleri, özet 15

  Rus edebî eleştirisinin Titanı Pisarev. Rus tiyatrosunun motifleri, özet 42

  Rus edebî eleştirisinin Titanı Pisarev. Rus tiyatrosunun motifleri, özet 53