Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)
Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)

Rus askeri teçhizatı "Ratnik" (fotoğraf)

Bilimin kuramsal temellerinin kurucusuekipman Generalissimo Alexander Vasilyevich Suvorov olarak adlandırılabilir. Emperyal ordunun tüm dünyaya Rus Ordusunun sayısız zaferini belirleyen muazzam bir hareketlilik sergilediği hızlı geçişler sırasında oldu. Suvorov askeri bir çok şey taşıyordu, ancak mühimmatın büyük bir komutanı fizibilite derecesi, atletik bir figüre sahip değildi, yine de kendini test etti. Bir sırt çantası ve bir asker gibi tüfekle yürüyebilseydi, o zaman her şey yolunda. 20. yüzyılın başında Rus Ordusu tarafından kabul edilen yeni askeri ekipman "Ratnik" büyük olasılıkla Alexander Vasilievich tarafından onaylanmış olacaktı.

askeri kıyafet savaşçısı

Askeri Moda Kısa Tarihi

Hayati organların korunması ilkesindenDünyanın neredeyse bütün ülkelerin ordusunun insan vücudu Birinci Dünya Savaşı sırasında azaldı. İstisna kafaydı - bir kask ile kaplıydı. Saha askeri üniforma, savaş için uyarlanmış ve kamuflaj rengine sahip, tekstilden yapılmış sıradan kıyafetlerin bir çeşididir. Bizde bu gri-yeşil renk koruyucu olarak isimlendirildi, diğer ülkelerde ise bir gölgeden bağımsız olarak "hack" tanımı alındı. Kes, mümkün olduğunca konforlu hale ceketini ceplerine donatmak için çalıştı, her devlet askerleri bazı cesur ve saldırganlık dış görünüşünün vermeyi amaçlıyorlardı. Bu gelenek askeri yirminci yüzyılın faydacı gereksiz hale gelmiş moda örgü, apoletlerini ve diğer süs eşyaları vardı andan itibaren korunmuştur. Daha da öncede, askerler zırh giyerek, oklardan, mızraklardan ve düşmana vurmaya çalıştıkları diğer keskin nesnelerden korunmuştu. 1960'larda, insanlık gövdeyi koruyan vücut zırhını koruma fikrine geri döndü. Fakat kasklarla birlikte bile tüm sorunları çözmediler.

savaş ekipmanı savaşçı

Rus askeri üniforma: klasik ve modern

Ülkemizde uzun bir süredikkat edildi. “Olgun sosyalizm” çağının Sovyet askeri, genel olarak, 1915'te Galiçya'da bir yerlerde savaşan büyük büyükbabasıyla aynı şekilde giyinmişti. Palto daha da kısaldı, tunik tişörtün stili bazı değişikliklere uğradı, kapak “kulaklar” aldı, ama temelde Rus askeri üslup biçimlerinin gelenekleri atlatıldı. Afgan savaşı sırasında seksenlerin ortalarında ciddi metamorfoz gelişti. Aynı zamanda, Amerikalıların Vietnam'da test ettikleri aynı kurşun geçirmez yelekler orduya girdi. Ve hala bizim kıyafetimiz dünyanın en basitlerinden biri olmaya devam etti. Ancak Rusya, rakiplerin ve rakiplerin bunu beklemediği bu faaliyet alanlarında beklenmedik başarılarla her zaman şaşırtmayı başardı. Askeri ekipman "Ratnik" bile tanınmış liderler - Amerikalılar - bizi beklemiyorlardı.

savaşçı Rus askeri teçhizat

"Ratnik" ideolojisi

Evet, her zaman vermeye çalışan AmerikalılarSavaş gibi açıkça tatsız, tehlikeli ve kirli işgale bile rahatlık. Pentagon'un mühimmatının geliştiricileri, özel uyku tulumlarından diyete kadar her ayrıntıya bilimsel bir yaklaşım uygulamaya çalıştı. Savaş ekipmanı "Ratnik" ideolojisine, dünyanın orduları tarafından uzun zamandır biriktirilen tüm deneyimlere dahil oldu. Sadece askeri bir form değil, aynı zamanda çeşitli görevlerin aynı anda yerine getirilmesini sağlayan işlevsel olarak doymuş bir kompleks olması amaçlanmıştı. onu giyen asker, daha güvenli hale bilgiler destek almak için, ve, ve ölebilir ettiği bu durumlarda bunun olmadığını konvansiyonel mühimmat hayatta becerisi kazanacak. Ve askeri ekipman "Ratnik" komple setinde elektronik cihazların son başarıları dayalı cihazlar ve cihazlar sağlanır. Bu araçlar, düşmanı tespit etmeye, araziye odaklanmamak, en güvenli konumdan ve daha pek çok şeyden kurtulmak için tasarlandı.

savaşçı kıyafet seti

Sistemin fonksiyonel blokları

Savaş ekipmanı "Ratnik" işlevsel olarak gruplara ayrılmış giyilebilir kıyafetler ve giysilerden oluşan bir komplekstir:

1. Yıkım araçları. Bu en önemli fonksiyonel gruptur. Herhangi bir savaşçının temel amacı, silahlı çatışma durumunda düşmana en büyük zararı vermektir. Bunun için savaşçının ateşli silahı ve soğuk çeliği var.

2. Koruma araçları. Etkili bir muhalefet olasılığı, asker hayatta ve iyi olduğu sürece vardır. Düşman, sırayla, savaşçıya zarar vermek istiyor. Vücut zırhı, kask, dizlikler, dirsek pedleri, kalkanlar ve diğer cihazlar, askerin vücudunu düşman etkilerinden ve kazara yaralanmalardan korur.

3. Güç kaynağı sistemi. o soğukta kalmak için uzun bir süre olacak eğer sadece dondurulabilir: asker tehlike sadece düşman mermi ve kabukları ile değil poz verdi hissediyor. Askeri ekipman "Ratnik" kompleksi, gerekirse, ısıtma için bir ısı enerjisi kaynağı ile donatılmıştır.

4. İletişim ve yönetim araçları. Başarılı bir zafer, savaş sırasında askerlerin başarılı etkileşimine bağlıdır.

5. Arama araçları. engellerin bakan, gece görüş ve bölgenin koordinatlarına atfen toplanan bilgi aktarmak için güçlü olmak savaş aleti her set, "Savaşçı ile sağlanan bir ağ merkezli bilgi sistemi oluşturur.

yeni savaş ekipmanı savaşçı

Bileşenleri

Fonksiyonel blokları uygulamak, uzmanMerkez Araştırma Enstitüsü "Tochmash", savaşçı için gerekli olan bir dizi eşya geliştirdi (bunların 59 tanesi var). sırt iki tür hızlı salınımlı elemanları, bir çadırda, uyku tulumu, Silahlı helm, özel malzemelerin tulum, gözlük ve daha fazlası ile yelek, aktif muharebe koşullarında (baskını ve devriye) canlılığını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Savaş ekipmanı "Ratnik", konfigürasyona bağlı olarak 20 ila 24 kilogram ağırlığındadır. Karşılaştırma için: bir Amerikan askeri toplam kütle 34 kg ile mühimmat taşımak zorunda kalıyor. Böyle bir avantaj sağlamak için, Rus tasarımcılar sistemli bir yaklaşım uyguladılar, 21 eşsiz tasarım öğesi oluşturdular ve önceden var olan 17 askeri teçhizat elemanını modernize ettiler. Bazıları durmaya değer.

askeri kıyafet savaşçısı fotoğraf

Flak ceket

Kitle ölümünün tarihsel gerçeği biliniyorBuz Savaşı sırasında Peipsi Gölü'nün Teutonik Düzeni şövalyeleri (1242) Gerçekten de, ağır zırh, savaşçıyı sadece çarpıcı unsurlardan korumakla kalmaz, aynı zamanda belirli koşullar altında da tehlikeli hale gelir. Bu soruna ilginç bir yaklaşım, rehberliği Ratnik'in geliştirdiği genel tasarımcı VN Lepin'dir. Bir asker suya girdiğinde Rus savaş ekipmanı bırakılabilir ve anında. Bu durumda, benzersiz bir tasarıma sahip kurşun geçirmez yelek, otomatik olarak pozitif bir yüzdürme gücü alan bir kurtarma cihazı olarak hizmet eder. Üzerinde ayrıca, keselerin, çeşitli aygıtların ve araçların sabitlenmesi düğümleri de vardır.

kask

Her zamanki demir kask sadece karşı korumak değilModern yangın yakma yöntemleri - bir tehlikeyi temsil eder. Değişen bir dönme eksenine sahip bir mermiye çarparsa, kask tarafından sınırlandırılan alanın içinde öngörülemeyen bir yörünge boyunca hareket etmeye başlar. Böylece teğetsel oda bile ölüm sebebi olur. Ratnik kitinin bir parçası olan çok katmanlı hafif kask tamamen farklı bir şekilde davranır. Rus muharebe ekipmanı, savaş alanında ortaya çıkabilecek birçok durumu dikkate alarak tasarlanmıştır. Kask, merminin "yapıştığı" birleşik bir yapıya sahiptir. Beş metre mesafeden bir tabanca vuruşuna dayanabilir ve ayrıca, taşınabilir kızılötesi video kamera, iletişim ve navigasyon gibi aksesuarlar için donanımlarla donatılmıştır.

savaş ekipmanı kompleksi

Özel tekstil

Dikiş için özel malzemelerin tasarlanmasıgiysi askerleri - görev, kimya ve tekstil endüstrilerinin bütün dalları ile uğraşacak kadar karmaşıktır. Askeri kıyafetlerin gereksinimleri çok spesifik ve bazen çelişkilidir. Güçlü olmalı ve aynı zamanda yanmamalı ve kesinlikle eriyemez. Bu savaşçı başka bir deyişle, kumaş higroskopik, "nefes" için kullanılması gerektiğini, rahat hissetmelidir. Ama ıslanamaz. Savaş ekipmanı "Savaşçı" membranın (tek taraflı nem iletim özelliğine sahip), hafif, dayanıklı ve hemen hemen her karmaşıklık en uygun ayarı da dahil olmak üzere özel malzemelerden dikilir.

Diğer önemli şeyler

Savaşta asker ve hazırlık sırasındafarklı mühimmat gerektirir. Burada hiç bir şey yoktur, her elemanın maksimum güvenilirlik, kompaktlık ve aynı zamanda kolay olması gerekir. Warik kıyafeti oluşturan ürünlerden bazıları: Farklı boyutlarda 2 sırt çantası, ısıtıcı, yalıtkan, kamuflaj seti, su filtresi, sapper blade, sinyal lambası, saat, özel bıçak, çadır, ilk yardım çantası, kimyasal ve radyasyon izleme, dürbün.

Mühimmatın önemli bir unsuru, akustik dalgaların dinamik aralığını yapay olarak daraltmak için, işitme koruması için özel bir cihazdır. Yüksek sesle ses çıkarır ve tam tersine sessizdir.

savaş ekipmanları savaşçı yolda

silah

Rus Ordusunun genel askeri doktrini değişiyor. Büyük, "kitle" silahlı kuvvetler yakında yerini kompakt, mobil ve son derece profesyonel muharebe birimleriyle değiştirecek. Bu, uzun vadede, savaş etkinliğinin artırılmasına ve savunma harcamalarının azaltılmasına katkıda bulunacaktır. İnsanlık tarihinin en yaygın kullanılan makinesi olan AK, belki de bu durumda ana avantajını yitirecek - basitlik. Geleceğin Rus askeri ortalamanın üzerinde bir zekası olan bir adam, daha karmaşık küçük silahlarla baş edebilecek. Kalaşnikof'un hizmete devam etme olasılığı olsa da, eğer özellikleri modern gereksinimlerin seviyesine getirilebiliyorsa. Askerlerin AK-12 veya Degtyarev (AEK-971) ile silahlandırılacağı henüz bilinmemektedir. Çekim numuneleri sürekli olarak geliştirilmekte ve bunlardan hangisinde müşteri (MO) kendi tercihini seçecektir, zaman gösterecektir.

askeri kıyafet savaşçısı

Peki ne zaman?

Kimin kime yönelik olduğu ve ne zaman kabul edileceği?MAKS-2011 hava gösterisinde gösteriden sonra kullanıma sunulan askeri ekipman "Ratnik", gemiye konuldu mu? Belki de bu teknolojik mucize, bazı seçkin askeri birimler, GRU'nun özel kuvvetleri, FSB, Özel Kuvvetler, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, ve kalan askerler tarafından yönetilecek mi?

Hayır, bu kıyafet genel bir askeri olacak -On yılın sonunda, kitin yüksek maliyetine rağmen (bir milyon rubleye kadar) her Rus askerini alacak. Bu arada, Amerikan mühimmatı daha ağır ve daha kötü ve ABD vergi mükelleflerine birkaç kez daha pahalıya mal oluyor. Yeniden ekipman değişimi süreci zaten başladı. Savaş ekipmanı "Ratnik" geliyor.

Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)

Related news

 • Bir rüyada çocuklar. İyileşmek mi yoksa zayıflamak mı
 • Mini Burger Kurabiye
 • Koç: nasıl fethedip evleneceği
 • Eklem Ağrısı Neden Olur
 • Evdeki kazan: Doğru seçimi nasıl yapacaksınız

 • Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)

  Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)


  Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)

  Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)

  Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)

  Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)

  Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)

  Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)

  Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)

  Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)

  Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)

  Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)

  Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)

  Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)

  Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)

  Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)

  Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)

  Rus askeri teçhizatı Ratnik (fotoğraf)