Rosa Barcarole: Kültür Tanımı ve ÖzellikleriRosa Barcarole: Kültür Tanımı ve Özellikleri

09.05.2019

Rosa Barcarole: Kültür Tanımı ve Özellikleri 38

Rosa Barcarole: Kültür Tanımı ve Özellikleri

Rose Barcarole ile orta ölçekli bir kompakt çalıasil kadife mor çiçekler ve zarif bir klasik aroması, 40 yıldan fazla bir süredir pek çok ülkenin bahçıvanları tarafından bilinir.Gerçek yaşına rağmen, kültür, hayranlarının ordusu sadece zaman artar, popülerlik kaybetmez. Biz de tanışacağız.

gül barcarol

Görünümün özellikleri

Çay-melez güller (kategorisiözlü gül Barcarole) - uzun, çiçekli bir dönem olan, popüler, modern bitkilerin çeşitleri bir grup. Kitlesel tüketici için Fransız ve Hollandalı kataloglar, bu büyük çiçekli gül kategorisini çağırırlar, çünkü tomurcuk büyüklüğü gerçekten etkileyici. Çeşitli güller Barcarol, grubun beyan edilen parametrelerini tamamen karşılar:

 • Güçlü nerkisdistye çalılar oluşturur, güney bölgelerde ve seralarda büyüdüğünde bir buçuk metreye kadar bir yüksekliğe ulaşır. Daha soğuk bir iklimde çalı 0.6-0.8 m'yi geçmez.
 • Sapları kırmızımsı ve daha sonra koyu yeşil yoğun büyük yaprakları ile kaplıdır, neredeyse çivili.
 • Tomurcuklar, neredeyse siyah renkte, yaklaşık 9-12 cm çapa sahip, klasik mor bir çiçeğin içine çiçek açan, kestane rengi oluşur.
 • Çiçekler hoş göze batmayan bir aroması var.
 • Çalı çiçeklenme sonbahar kadar sürer.

barcarol gül açıklaması

Kültürün evrenselliği tezahür eder.çalıların mükemmel şekilde süslenmesi ve kesimlerdeki büyüme olasılığı. Endüstriyel tarımda gül Barcarole bir kesim kültürü olarak yetiştirilir. Ancak, bu bitki park ve bahçe tasarımında yaygın olarak kullanılmaktadır. Gül, tek bitkilerde, masiflerde ve diğer dekoratif uzun ömürlü topluluklarda eşit derecede etkilidir.

çiçekler

Rose Barcarole'ın kadife buketleri popülerdünya. Karakteristik zengin bir kırmızı tonun ideal formundaki çiçeklerde ortaya çıkarlar. Yapraklar dışarıda belirgin kadife ile ihale edilir. Çiçekler parlak güneşte solmaya eğilimli değildir. Kesme için ideal olan uzun sapları iyi tutarlar. Çiçeklerin renklendirilmesinin, ılıman iklime sahip ılıman enlemlerde daha yoğun ve derinleştiği fark edilir. Yetiştiriciler arasında, çeşitlilik günümüzde pazarda en koyu olanlardan biri olarak kabul edilmektedir.

Çeşitliliğin avantajları ve dezavantajları

Gülün yüksek dekoratif nitelikleri gelişir veYaz mevsimi boyunca çiçeklenme çokluğu. siyah nokta, külleme mantar lezyonlarının çeşitli - Hibrid Çay Barcarolle sadece olağanüstü güzel, bu tehlikeli hastalıklara karşı mükemmel direnç gösterir yükseldi.

Gül Hibrid Barcarol

Kültürün eksiklikleri ortalamaları içerirkış sertliği - ılıman iklim bölgelerinin şiddetli kış koşullarında, tesis barınak gerektirecektir. Çeşitli forumlarda yayınlanan gül Barcarole hakkındaki incelemelerden yola çıkarak bahçıvanlar, çalılıkların düzensizliği ve genellikle belirgin bir ayrıcalıktan rahatsızlık duyuyorlar, bu yüzden daha çok çiçek buketleri için kesiliyor.

yetiştirme

Birçok çay-melez gül gibi, Barcaroleİniş yerini dikkatle seçmek gerekiyor. Saha iyi aydınlatılmış olmalı, rüzgarlardan korunmalı, aynı zamanda havanın durgunluğunu da ortadan kaldırmalıdır. Kültür verimli, hava geçirgen, süzülmüş toprakları tercih eder ve yakın bir yeraltı suyu yaklaşımına dayanmaz. Bitkiyi ilkbaharda daha iyi ekin - Nisan veya Mayıs aylarında. Zorunlu ön alan hazırlığı: 7-10 gün ekimden önce, toprak kazılır ve gerekli besinleri içeren humus kompleks gübre eklendi - azot, fosfor ve potasyum. Dikimden sonra genç bitki cömertçe sulanır ve ardından toprağı nemlendirir. Yeterli düzenli sulama, bitkinin daha hızlı köklenmesini sağlar.

Rosa Barcarole: Bakım

Kültürün ve kalitatif gelişimin üzerindetekrarlanan çiçeklenme çok çaba gerektirir, bu nedenle tüm vejetasyon döneminde periyodik olarak beslenmesi çok önemlidir. Yaz boyunca gül gübre açıklamalarla karşı gelen oranlarda su içinde çözülmüş, çok-bileşenli ilaçlar kullanılarak, 3-4 kez beslenir. fosfor, potasyum bileşimleri düşer - - fosfor ilaçlar yay tomurcuklanma Çiçeklenme öncesinde ve esnasında bir azot üstünlüğü ile beslenen bileşimler arttığında.

barcarole gül

manganez, bor, magnezyum - Neyse ki Barcarolle besleme iz elementler Yapraktan yanıt verir. Yaprakları ve bağlı tomurcukları spreyleyerek, tomurcuklanma döneminde bunları gerçekleştirin.

Barcarole - gül, açıklaması temsilbiz zarif dekoratif çiçek. Ancak çekiciliğini korumak için, kurutulmuş tomurcukları zamanında kesmek gerekir. Bitkinin yetkili bakımının bir başka faktörü, çalılıkların altındaki toprağın ayıklanması ve periyodik olarak dikkatli gevşetilmesidir. Buna ek olarak, düzenli ılımlı sulama gereklidir, yoğunluğu çiçeklenme döneminde artar ve soğuk havaların başlangıcında ortaya çıkar. Eylül ayı ortasına kadar sulamayı durdurun.

Rosa Barcarole: Kültür Tanımı ve ÖzellikleriRosa Barcarole: Kültür Tanımı ve Özellikleri

Related news

 • İbrahim Değerli Öldürdü Beni Şiiri
 • Denetçilerin belgelendirilmesi nasıl yapılır
 • Karnabahar nasıl kızartılır
 • Saç Kurutmayı Kolaylaştıran 7 İpucu
 • Tavuklu Tel Şehriye Salatası Tarifi Videosu

 • Rosa Barcarole: Kültür Tanımı ve Özellikleri 62

  Rosa Barcarole: Kültür Tanımı ve Özellikleri


  Rosa Barcarole: Kültür Tanımı ve Özellikleri 9

  Rosa Barcarole: Kültür Tanımı ve Özellikleri 38

  Rosa Barcarole: Kültür Tanımı ve Özellikleri 19

  Rosa Barcarole: Kültür Tanımı ve Özellikleri 9

  Rosa Barcarole: Kültür Tanımı ve Özellikleri 69

  Rosa Barcarole: Kültür Tanımı ve Özellikleri 91

  Rosa Barcarole: Kültür Tanımı ve Özellikleri 69

  Rosa Barcarole: Kültür Tanımı ve Özellikleri 10

  Rosa Barcarole: Kültür Tanımı ve Özellikleri 9

  Rosa Barcarole: Kültür Tanımı ve Özellikleri 9

  Rosa Barcarole: Kültür Tanımı ve Özellikleri 13

  Rosa Barcarole: Kültür Tanımı ve Özellikleri 43