Robert Redfordun biyografisi ve filmografisi 2019

Robert Redfordun biyografisi ve filmografisi 2019 Robert Redfordun biyografisi ve filmografisi

Robert Redford'un biyografisi ve filmografisi

Robert Redford'un filmografisi şu anyaklaşık iki yüz resimden oluşuyor, bu filmde oyuncu ya da yönetmen olarak rol aldı. 79 yaşındaki Hollywood aktörünün arkasında uzun yıllar koruduğu çok parlak karakterler, onur ödülleri, seks sembolü adı var. Yakın ilgiye değer eserleri, yıldızın geçmişi ve bugünkü hakkında bilinen şey nedir?

Aktör Robert Redford: Biyografi

Ünlülerin doğum yeri Santa Monica eyaletidir.1937'de doğdu. Aktör Robert Redford, mesleği seçen ve ebeveynlerin yaratıcı faaliyetlerine bakan kişi sayısına ait değildir. Çocuğun annesi ve babası hiçbir şekilde sinema alanıyla bağlantılı değildir. Baba-muhasebecisinin etkisi altında, gelecekteki yıldız Colorado Üniversitesi'nde kısa bir eğitim geçer. Bununla birlikte, okul günlerinde kendini hissettiren sanat arzusu kazanır.

Roberta Redford'un filmografisi

Enstitüyü, geleceğin aktörünü ve yönetmen Robert'i atmakRedford, Avrupa dersine, resim derslerine biraz zaman ayırıyor. Daha sonra, hayallerindeki mesleğe karar vererek, New York'ta bulunan Dramatik Sanat Akademisi için seçilen oyunculuk becerilerini öğrenmeye başlar. Doğru seçim ile şöhrete çıkış başlar, ancak şöhretin yolu kısa olarak adlandırılamaz.

İlk başarılar

Robert Redford'un filmografisi aktif olarak yenileniyor60'ların başından beri, ancak ilk eserler ona bir ünlünün statüsünü vermiyor. Başlangıçta, yapımcılar onu sadece daha ciddi görevlere güvenmeyen telenovelalarda rol almak için potansiyel bir oyuncu olarak görüyorlar. Aktörün birbiri ardına sıradaki sicilinde: "Tiyatro 90 gün", "Maverick", "Milletvekili", "Alacakaranlık Bölgesi" ve diğerleri.

robert redford filmleri

Büyük bir filmde ilk oyuncuyu çok fazla getirmiyorşöhret, yönetmen Sidney Pollack ile ne kadar yararlı tanıdık ki, gelecekte kariyerinde önemli bir rol oynayacak. 1962'de Robert Redford'un filmografisi, Kore'deki savaşla ilgili olan "Askeri Av" kasetini satın aldı.

Aktör aktif rol oynamaya devam ediyor,çeşitli görüntüler üzerinde çalışıyor. 60'ların ortalarındaki en unutulmaz eserlerden biri, "Pursuit" adlı film projesinde oynadığı Babber Reeves adlı bir karakterden söz edebilir. Ayrıca eleştirmenler ünlü oyunun bir ekran versiyonu haline gelen katılımıyla "Parkta çıplak ayakla" resmini onayladı.

Kariyerinde yükseliş

Seyircinin istenen popülaritesi verir1969 yılında yayımlanan büyüleyici bir batı sanatçısı "Butch Cassidy ve Sundance Kid". Redford tarafından "asil bir suçlu" olarak sunulan büyüleyici bir karakterin anısına izleyici, ertelendi. O zamanlar gerçek zamanda yaşayan, vahşi batıdaki iki kahramanın maceralarını anlatan, tren ve banka soygununu kuran resim, kült haline geliyor. Robert Redford'un filmografisi sonunda onu bir yıldız yapan bir bant elde etti.

aktör robert redford

Aktör, büyüleyici bir gülümseme ile donatılmış, bir rakamatlet, romantik resimlerde, maymunlarda mükemmel rol oynar gibi görünüyor. Bununla birlikte, bu ya da bu imgeyle olan saplantı, Robert Redford'un inatla kaçındığı bir şeydir. Bir yıldızın en iyi filmleri, karakterlerinin beklenmedik karakterleriyle seyirciyi şaşırtması. Bir örnek olarak, 1972'de ışığı gören "Aday" filmini getirebilirsiniz. Aktörün kahramanı, bir politik kariyeri güvenle inşa eden genç bir avukattır.

Aynı yıl, onun katılımı ile "Yeremya Johnson" resmi çıkar. Redford'un karakteri, “medeni bir dünyada” yaşamanın eksikliklerine karşı, doğa ile birlikteliği uygular.

En çarpıcı rolleri

Tüm unutulmaz görüntüleri listelemek zor,hangi ekranda Robert Redford somutlaşan. Katıldığı filmleri, birbirleriyle olan karşıtlıkları açısından ilk etapta hayranlarıyla popülerdir. 1973'te yaratılan ceza komedi “Afera” tarafından büyük başarı sağlandı. Eylem geçen yüzyılın 30 yıl içinde gerçekleşir, arsa merkezinde kendi suçlu grubunun lideri arkadaşı ölümü için geri ödemeyi amaçlayan deneyimli hileler vardır.

robert redford en iyi filmleri

Kendime ve resme bir yıldızım var.önemli siyasi konuları gündeme getiren bir gazeteci. Bu olay, aktörün dünya olaylarına, doğa koruma konularına ciddi bir ilgi göstermeye zorladığı "Tüm kraliyet ordusu" filmi sayesinde gerçekleşti.

Ortak çalışmayı hatırlamak imkansızdırMeryl Streep ile Hollywood yıldızı. Robert Redford'ın oynadığı bu film Sidney Pollack tarafından çekilen en iyi filmlerden biriydi. Pek çok Oscar kazanan ve oyunculara yeni hayranların ana rollerini veren bandın adı "Afrika'dan".

Yönetmenin çalışmaları

Robert Redford sadece kamuoyunda değilbir Hollywood aktörü olarak. Yönetmen olarak ilk kez 1980'de yayınlanan "Sıradan İnsanlar" adlı film projesiydi. Yıldız tarafından çekilen psikolojik drama, yeteneklerin çok yönlülüğünü doğrulayan bir "Oscar" ile işaretlendi. Hikaye, üyeleri korkunç bir trajedi ile karşı karşıya olan zengin bir Amerikan ailesinin yaşamını anlatıyor.

Redford'un sonraki yönetmenlik tecrübesi 1988'e kadar uzanıyor, ancak "Milagro Bean Field'daki Savaş" kaseti neredeyse seyirciyi hatırlamıyordu.

Görülecek başka ne var

Film çekimlerine katılan filmler için nadir değildir.Robert, eleştirmenler tarafından eleştirel olarak değerlendirildi, ancak seyirciler tarafından memnuniyetle karşılandı. Aktörün imgesiz, imkansız olmayan ve zengin insanın sahip olduğu imgeyi içeren "Asılsız teklif" resmi vardı.

robert redford kişisel yaşam

2007'de filme alınan “Bitmemiş Yaşam” olan Redford ile “taze” kasete dikkat etmeye değer. "Kuzular İçin Aslanlar" üç politik romanda toplanan bir hikaye.

Kişisel hayat

Aktörün ilk karısı Lola Redford'du.Evlilik, 1958'de küçük yaştayken gerçekleşti. 20 yılı aşkın bir süredir bir arada tutulan çifti de bağlı Robert ihanete 1985 yılında dağıldı Brezilyalı yıldızı Sonia Braga götürdü. İlk eş ona dört çocuk verdi, ikisi de hayatlarını yaratıcılıkla ilişkilendirdi.

Tabii ki hayal etmek imkansızRobert Redford'un uzun süredir kaldığı Amerikan seks sembolünün yalnızlığı. Şu anda aktörün kişisel hayatı, birkaç yıldır süren Sybilha Saggarş ile bir ilişki.

Robert Redfordun biyografisi ve filmografisi 2019

Robert Redfordun biyografisi ve filmografisi 2019

Related news

 • 2 haftada 10 kilo verdiren diyet
 • Burcu Esmersoy: Metroda evet dedim
 • Çiller Nasıl Azaltılır
 • Kekik sabunu
 • Düdüklü Tencerede Mercimek Çorbası Tarifi – Çorba Tarifleri

 • Robert Redfordun biyografisi ve filmografisi

  Robert Redfordun biyografisi ve filmografisi


  Robert Redfordun biyografisi ve filmografisi

  Robert Redfordun biyografisi ve filmografisi

  Robert Redfordun biyografisi ve filmografisi

  Robert Redfordun biyografisi ve filmografisi

  Robert Redfordun biyografisi ve filmografisi

  Robert Redfordun biyografisi ve filmografisi

  Robert Redfordun biyografisi ve filmografisi

  Robert Redfordun biyografisi ve filmografisi

  Robert Redfordun biyografisi ve filmografisi

  Robert Redfordun biyografisi ve filmografisi

  Robert Redfordun biyografisi ve filmografisi