RHBBnin kodunun çözülmesi. Radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma 2019

RHBBnin kodunun çözülmesi. Radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma 2019
19.08.2019

RHBBnin kodunun çözülmesi. Radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma 20

RHBB'nin kodunun çözülmesi. Radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma

Yirmi birinci yüzyıl, makinelerin zamanı ve yeniteknolojisi. Askeri olanlar da dahil olmak üzere tüm insan faaliyet alanları aktif olarak gelişmektedir. Birçok ülkenin laboratuvarlarında yeni tip silahlar geliştiriliyor. Bu nedenle, RHBP'nin araçları, standartlar ve enfekte etme eylemleri herkesin bilmesi gereken şeylerdir.

Kitle İmha Silahları (KİS)

Bu kavram, kayıpların sayısının büyük olacağını belirtiyor. KİS'in amacı insanlar, hayvanlar, habitatlar, ürünler. Kullanım ilkesi ani ve her şeyi kucaklayan bir şeydir.

Kitle imha silahları nükleer, kimyasal ve biyolojik silahlardır. Bu nedenle RHBB'nin deşifre edilmesi: radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma.

rbhz transkript

Birinci ve ikinci dünya savaşlarında bile kitle imha silahları kullanıldı. Bunlar vücutta zehirli olarak hareket eden maddelerdi.

Şu anda resmen nükleer silahlarsadece beş ülke - Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, İngiltere, Fransa ve Çin. İsrail, Pakistan, Hindistan ve Kuzey Kore de inkar etmiyor, aynı zamanda nükleer mühimmatın varlığını da doğrulamıyor.

1 Temmuz 1968'de, 5 Mart 1970'de yürürlüğe giren nükleer silahların kullanılmamasına dair uluslararası bir anlaşma imzalandı. Antlaşma 189 dünya güçleri tarafından birleştirildi.

RCBP'nin kod çözümü

РХБЗ - KİS'e karşı radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma. Her formunu ele alalım:

1. Nükleer silahlar. Felaket sonuçları var. Ana zararlı faktörler şok dalgası, radyasyon ve radyasyonudur. Nükleer patlama hem gökyüzünde hem de yer altında veya su altında meydana gelebilir. Sonuç olarak, tüm yaşam radyasyondan etkilenir ve anında veya kademeli olarak ölür (radyasyon dozuna bağlı olarak).

Etkilenen alanlar nükleer patlama, yerin niteliği, toprak ve hava koşullarına (rüzgar, yağmur) gücüne bağlıdır.

rxbz birlikleri

Nükleer bir patlamadan saklanmak güçlüdür.binalar. Kullanılacak kişisel koruyucu ekipman gaz maskesi, solunum cihazı, gazlı bez bandajıdır. Ayrıca cildi koruyan ürünler kullanın (yağmurluklar, iş tulumları, eldivenler).

2. Kimyasal silahlar, savaş amaçlı zehirli veya zehirli maddelerin (OB'ler) kullanımıdır. Bu aletin uygulanması sırasında, havada bir duman çıktığı zaman, sıkıcı bir patlama duyulur.

Püskürtülen zehirli maddeler insanları enfekte eder,arazi, su kütleleri. OM'lerin sinir-paralitik, vagal, boğucu ve tahriş edici etkisi vardır. Bu gibi durumlarda kullanılan koruma araçları gaz maskesi ve tulumdur.

3. Biyolojik silahlar patojenlere dayanır. Yayılma prensibi, önceki tiple aynıdır. Püskürtülen madde, korkunç hastalıkların (ülser, kolera, veba) etken maddesidir. Bu tür silahlarla savaşmanın zorluğu, tüm virüslerin farklı bir kuluçka dönemine sahip olmasıdır.

Temel koruyucu ekipmanlara ek olarak - bir solunum cihazı ve koruyucu giysi - aşılama ve antibiyotikler de kullanılır.

RCBP birlikleri

Bu yapının ana görevi savunmadır.radyasyon, kimyasal ve biyolojik saldırılardan nüfus ve nesneler. RCBZ birlikleri arazinin keşiflerini yürütür, istilaların sınırlarını belirler, personeli işaret eder ve komutanını yakın tehlike konusunda bilgilendirir. Bu nasıl olur?

 pbbs demektir

Radyasyonun ve kimyasal durumun arkasındaözel bir yazıdan gözlem. Bir enfeksiyon kaynağı tespit edilirse, kıdemli özel bir sinyal göndermeli ve komutana haber vermelidir. Bu amaçla, birleşik işaretler sistemi geliştirilmiştir.

Dolayısıyla, radyasyon kirlenmesi durumunda, bir siren sesi duyulur (kısa bip sesi). Arabanın sinyalini kullanabilirsiniz. Konuşma sinyali "Dikkat! Radyasyon tehlikesi! "

Kimyasal bir kirlenme varsa, aynı siren ses çıkarır, ancak ifade değişir: "Dikkat! Kimyasal tehlike! "

Uyarı sinyalleri tüm kişisel bilgileri bilmelidirbileşim. Ayrıca, her bir çalışan, RHBB-spesifikasyonları (8 adet) üzerinden zamanında teslim edilmelidir. Kişisel koruyucu ekipmanların (solunum, gaz maskesi, koruyucu kıyafet) kullanımı için egzersizlerdir. Ayrıca sinyal üzerinde çalışıyoruz.

RCBP'nin yorumlanması, önemi ve tüm standartlar, her bir asker için temellerin temelidir. Ve bu alanda eğitilecek geleceğin uzmanları nerede?

рхбз teknik özellikler

RCBP Askeri Akademisi

Yetenekli savaşçılar, memurları ve çavuşOrganik madde teknolojisi ile kimyasal ve biyolojik silah üretimi, Kostroma şehrinde özel bir askeri akademide eğitim görmektedir. Akademi, Sovyetler Birliği'nin Mareşali - S. K. Timoshenko'nun onuruna seçildi.

Eğitim organizasyonu 1932'de kuruldu ve daha sonra Kızıl Ordu Askeri-Kimya Akademisi olarak adlandırıldı. Savaş sonrası yıllarda, ülkenin Silahlı Kuvvetleri burada odaklandı.

Birçok seçkin bilim adamıBu akademi. Kurumun tüm dönemi boyunca kimya endüstrisinde yaklaşık on bin subay ve beş binden fazla uzman eğitildi.

2008'de Akademi üç üniversiteyi veO zamandan beri, onun tam başlığı: Kimyasal Kolordu ve Mühendislik Askerlerle Sovyetler Birliği SK Timoşenko'nun Mareşal Askeri Akademisi.

askeri akademi

Okul konusu olarak sivil savunma

Herhangi bir devletin görevlerinden biriSivil savunma gibi okul müfredatındaki müfredatın tanıtılması. Bu, ülke sakinlerinin kendilerini KİS dahil olmak üzere askeri operasyonlardan kaynaklanan tehlikelere karşı savunabilecekleri bir bilgi birikimidir.

Herhangi bir kişi, hatta bir çocuk bile, askeri operasyonların sonuçlarının nasıl üstesinden gelineceğini bilmeli, ayrıca bireysel koruma araçları hakkında bir fikre sahip olmalı ve bunları uygulayabilmelidir.

Bu nedenle, sivil savunma konusuher okulda öğretilir. Öğretmenin görevi, çocukları ve genel eğitim kurumlarını koruma yöntemleri, tahliye sırasındaki davranışları ve ilk tıbbi yardımın sağlanmasını öğretmektir.

Çocukluktan kestirilemeyen ve tehlikeli bir durumda nasıl davranılacağını bilen insanlar, düşmanlık durumunda hayatta kalma şansı daha yüksektir.

RKHBZ transkript

Sonuç

Yeni teknolojilerin gelişimi ile bağlantılı olarak,Askeri sanayi de gelişiyor. Nükleer silahların kullanılmamasına dair bir anlaşma imzalanmış olmasına rağmen, hiç kimse uygulanamayacağından emin olamaz. Dolayısıyla, her bir kişi, radyasyon, kimyasal ve biyolojik saldırılarda nasıl davranılacağını bilmek zorundadır ve ayrıca kişisel koruyucu ekipmanı kullanabilir. Bu yüzden RHBB'nin kod çözülmesi, okul ders kitaplarında bile açıklanmalıdır.

RHBBnin kodunun çözülmesi. Radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma 2019

RHBBnin kodunun çözülmesi. Radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma 2019

Related news

 • Hastalık
 • İSVEÇ KRONU
 • Patron için doğum günü hediyeleri seçimi
 • Oscar Adayları Belli Oldu
 • Android veya iOS ile bir akıllı telefonda Vayerda gizli bir sohbet nasıl açılır

 • RHBBnin kodunun çözülmesi. Radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma 43

  RHBBnin kodunun çözülmesi. Radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma


  RHBBnin kodunun çözülmesi. Radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma 21

  RHBBnin kodunun çözülmesi. Radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma 3

  RHBBnin kodunun çözülmesi. Radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma 11

  RHBBnin kodunun çözülmesi. Radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma 5

  RHBBnin kodunun çözülmesi. Radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma 20

  RHBBnin kodunun çözülmesi. Radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma 90

  RHBBnin kodunun çözülmesi. Radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma 43

  RHBBnin kodunun çözülmesi. Radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma 92

  RHBBnin kodunun çözülmesi. Radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma 28

  RHBBnin kodunun çözülmesi. Radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma 87

  RHBBnin kodunun çözülmesi. Radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma 5

  RHBBnin kodunun çözülmesi. Radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma 13

  RHBBnin kodunun çözülmesi. Radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma 50