Örgü makinesi Neva-5: talimat, avantaj ve dezavantajları 2019

Örgü makinesi Neva-5: talimat, avantaj ve dezavantajları 2019

Örgü makinesi Neva-5: talimat, avantaj ve dezavantajları 62 25.02.2019, 11:28

Örgü makinesi "Neva-5": talimat, avantaj ve dezavantajları

Örgü makineleri kullanmaya başladı80'lerden bu yana popülerlik, yardımlarıyla orjinal şeyi hızlı bir şekilde yaratabileceğinizi ortaya koydu. Bugüne kadar, bu tür mekanizmalar geliştirildi, ancak birçok model hala popüler. Canlı bir örnek, cihaz üzerindeki çalışmanın doğru bir açıklamasını içeren kullanım kılavuzu olan "Neva-5" örgü makinesidir. Sovyet yapımı bir örme makinesi sayesinde, uzun süre modası geçmemiş klasik bir örgü yapmak mümkündür. Makine Neva'da bulunan Leningrad şehrinde SSCB'de üretildi.

örme makinesi neva 5 talimatları

Teknik özellikler

Örgü makinesi "Neva-5", hangi talimatTemel yapılandırmada mevcut olan, deneyimsiz bir usta veya acemi tarafından bile yönetilebilen oldukça basit bir mekanizmadır. Beşinci sınıf otomobil, operasyon sırasında iğnelerin düzgün ve düzgün hareket etmesini sağlayan bir polikarbonat yatağa sahiptir. Elektronik versiyonda bile piyasaya sürülen talimat makinesi "Neva-5", küçük boyutlara sahiptir ve depolama sırasında bozulmaz. Ana teknik parametreler:

 • Makinenin ağırlığı 11 kg'dır.
 • İğne tipi saz.
 • Yatağın çalışma genişliği 1000 mm'dir.
 • Geliştirilen örgü pürüzsüz bir yüzeydir.

makine örgü makinesi Neva 5

Avantaj ve dezavantajları

Bu örgü cihazının avantajlarından biriYabancı üretim ekipmanları ile karşılaştırıldığında uygun fiyattır. Bir ünite parçalanırsa veya parçalar koparsa, örme ve dikiş aksesuarlarının satışı konusunda uzmanlaşmış mağazalarda yedek parça satın alınabilir. Örgü makinesi "Neva-5", teknik özelliklerin ayrıntılı bir açıklamasını içeren kullanım kılavuzu, sadece birkaç işlem gerçekleştirir ve ustaların birçok unsuru elle tamamlanmalıdır. Ayrıca önemli bir dezavantaj, makinenin bazı elemanlarının plastikten yapılmasıdır.

Eksikliğe ek olarak, örme makinesi "Neva-5", avantajları vardır:

 1. Ekipmanın kolay ayarlanması;
 2. Talimatları detaylı bir şekilde okuduktan hemen sonra bir örme makinesi üzerinde çalışabilirsiniz.
 3. Sovyet yapımı ekipmanların yardımıyla rekor sürede modern güzel şeyler yaratmak mümkündür (manuel viskoz ile karşılaştırıldığında).

Ekipman endüstriyel değildir. Bir araba alırken şunları kontrol etmeniz gerekir:

 • Makinenin tasarımının bütünlüğü.
 • Bir talimat var (iş için örme makinesi "Neva-5" kurulmalıdır).
 • Ek aksesuarlar

örgü makinesi Neva 5 kullanım kılavuzu

İşten önce öneriler

İş akışını uygulamadan önce,Makineyi incelemeniz ve gerekirse, sürtünme parçalarını yağlamanız gerekir. Çalışma süreci sırasında güvenlik konusunda bir bölüm içeren talimatlar "Neva-5", sıkı bir şekilde sabit olmalıdır. Periyodik olarak, makine sert bir fırça ile kestirilmelidir.

Temel Düğümler ve Öğeler

Bütün örgü veya dikiş ekipmanları gibi, "Neva-5" (örgü makinesi), montaj talimatı bir temel olarak mevcuttur, gibi temel detaylara sahiptir:

 • Taşıyıcının hareket ettiği iğne. Sayaç için raylar, vidalar ve yuvalardan yapılmış bir iğne yatağından oluşur.
 • Bir iplik kılavuzu, kontrol kolları ve bir yoğunluk regülatörü, bir sürgü ve rahat örme için bir sapa sahip olan taşıma.
 • Üzerinde bulunan örme makinesi için kapak: iplik gerginliği için bir soket, aksesuarlar için bir soket, çekmeli taraklar için bir soket ve ayrıca bir conta.
 • Geçirici blok.
 • Iplik kılavuzu.
 • Raf
 • Sayaç.
 • Bir çekme tarağı.
 • Kilit.

Montaj talimatları

Başlamadan önce, ekipmanpaketlenmiş ve tozdan arındırılmış. İğneli yatağın kuru bir beziyle ve ayrıca bu ekipmanda mevcut olan aletle silinmelidir. Örgü makinesi masanın kenarında kelepçeler (yuvalara yerleştirilir) kullanılarak kurulur. Makinenin montajı aşağıdaki aşamaları içerir:

 1. Aletin, yani kelepçenin, taşıyıcının, sapın, gericinin ve iplik kılavuzunun, iplik kılavuz ünitesinin, sayacın ve rafın ambalajından çıkartılması.
 2. Taşıyıcıyı serbest bırakın.
 3. Metreyi ayarlama.
 4. İplik gergisinin ve iplik kılavuzunun ayarı (dişlerin sayısına ve rengine bağlı olarak).
 5. Tutamağın taşıyıcıya monte edilmesi.
 6. İplik kılavuzunun sabitlenmesi.
 7. Taşıyıcı kapağın arka duvarında bulunan oluklar üst konuma geçer.

neva 5 örgü makinesi montaj kılavuzu

Ekipman nasıl geliştirilir

Örgü makinesi "Neva-5" mükemmel olacakdeneme ve hata yoluyla öğrenmek isteyen yeni başlayanlar için asistan, pahalı ekipman satın almadan önce gerçekten yüksek kaliteli şeyler yaratabilirsiniz. "Neva-5", örme temellerini öğrenmenizi ve çeşitli klasik dokumaların nasıl yapıldığını hızlı bir şekilde öğrenmenizi sağlayacaktır. Örgü makinesi sayesinde eşarplar, örme atkılar, kazaklar ve şapkalar yaratabilirsiniz. Ürünler "Neva-5" cihazında da oluşturulan ajur desenleri ile dekore edilebilir.

Evrensel örgü makinesi tasarımıSatın alınan ekipmana ek olarak, iki katlı örgü makinesine dönüştürmek kolaydır. Bunun için, usta örgü mekanizmasının ek bir ön ek ile donatılması gerekir, böylece bir örgü makinesinin olanakları tam anlamıyla sınırsız hale gelir.

Bu güne ev örgü makinesi dikkate alınırsadece şapka ve atkı değil, aynı zamanda kazaklar da örmeyi seven insanlar için güvenilir ve mükemmel şekilde uygundur. Örgü makinesi "Neva-5", hızlı bir şekilde mekanizma ustalaşmasına izin veren talimat, hem tek örgü ürünleri için kullanılabilir ve örme şeylerin seri üretim için kullanılabilir. Bir şeyin kalitesinin, örgüde kullanılan ipliğin kalitesine de bağlı olduğunu hatırlamaya değer.

Örgü makinesi Neva-5: talimat, avantaj ve dezavantajları 2019

Örgü makinesi Neva-5: talimat, avantaj ve dezavantajları 2019

Related news

 • Ev Yapımı Çilekli Puding
 • Çocuk Eğitiminde Anne Babaya 6 Öneri
 • Oyuncular Black Panther dedi
 • Rusyada sosyal reklam geliştirme ve örnek

 • Örgü makinesi Neva-5: talimat, avantaj ve dezavantajları 78

  Örgü makinesi Neva-5: talimat, avantaj ve dezavantajları


  Örgü makinesi Neva-5: talimat, avantaj ve dezavantajları 12

  Örgü makinesi Neva-5: talimat, avantaj ve dezavantajları 37

  Örgü makinesi Neva-5: talimat, avantaj ve dezavantajları 94

  Örgü makinesi Neva-5: talimat, avantaj ve dezavantajları 71

  Örgü makinesi Neva-5: talimat, avantaj ve dezavantajları 79

  Örgü makinesi Neva-5: talimat, avantaj ve dezavantajları 29

  Örgü makinesi Neva-5: talimat, avantaj ve dezavantajları 88