Öğrenciye yardımcı olmak için - bir özet. Svetlana Zhukovsky 2019

Öğrenciye yardımcı olmak için - bir özet. Svetlana Zhukovsky 2019
16.09.2019

Öğrenciye yardımcı olmak için - bir özet. Svetlana Zhukovsky 11

Öğrenciye yardımcı olmak için - bir özet. Svetlana Zhukovsky

Balo "Svetlana" yazılmıştırSvetlana Zhukovsky'nin kısa özeti1808 yılında Vasily Zhukovsky. Alman yazar G. A. Burger'in "Lenore" kültürünün yazarı tarafından yapılan bir çeviridir. Bu iki balad ile ilgili olarak, her birinin tabanında bir folklor mistik planı vardır. Şiirlerin yorumlanmasında farklılıklar görülür. Burger'de kahramanın ölümü önceden belirlenmiş ve Zhukovsky'de ölümle ilgili tüm görüntüler Svetlana'nın kabuslarından başka bir şey değildir. Rus yazarın Rus kutsal şansına başvurması onun en değerli bulgusu. İşte sadece bir özet. "Svetlana" Zhukovsky - orijinali okumaya değer bir eser.

Kızlar evli olduğunu tahmin ediyorlar

Epifani akşam kızlarından birinde oturdu vemerak, onun nişanlı-maskeleyicileri aynasında görmek isteyen. Eğer vaftiz aynada gördüğümüz tüm gerçekleşecek: Rusya'da bir işaret yoktur. sürüngen kızlar arasında sevdiklerini zor bir ayrılık yaşanıyor Svetlana, var. Ona haber gelmediği için bir yıl geçti. Kız arkadaşlarından farklı olarak üzgün ve sessizdir. Bu Yule kehanet özetinin güzelliği iletmek için izin vermeyin. "Svetlana" Zhukovski'nin - sevgili saf sevgi ve bağlılık konusunda bir türkü.

Svetlana, sevgilisinin onu götürdüğünü düşündü

Zhukovsky ışığı

Svetlana bir sevgilisinin kaderini anlamaya karar verirservet söylüyorum. Masanın üzerine iki alet ve aynalı mumlar yerleştirilmiştir. Tam gece yarısı, kahramanımız aynadaki kaderini fark etmeye çalışarak aynaya oturuyor. Korku korkuyor. Korkuyla ölüyor, birisinin sessiz ayak seslerini duyuyor. Geriye baktığımızda, Svetlana sevgilisini görür ve kollarını ona uzatır ve onunla evlenmeye davet eder. Kızakta oturup kiliseye gidiyorlar. Solgun ay kar yolunu hazırlar. Svetlana doğal olmayan soluk ay ışığında sevimli görünüyor. Raven erken bir üzüntü tahmin ederek, onları kıvrılıyor. Önceden, karla kaplı bir kulübe görebilirsiniz. Şiirinde çok renkli olan ana karakterin Zhukovsky'sinin gece görüşlerini anlatıyordu. "Svetlana", kısa bir özetZhukovsky baladı hafifBurada verilen, sevgilisini her ne pahasına olursa olsun beklemek isteyen genç bir kızın sevgisiyle ilgili romantik bir balad.

Sevgili tabutta Svetlana

Kahramanımız kulübe girer ve orada bir masa görür,Beyaz bir masa örtüsü ile kaplı. Masanın üstünde bir tabut var. Svetlana simgelerden önce dua eder ve köşede oturur. Birden beyaz bir güvercin göğsüne koştu. Bir an için ölülerin taşındığı anlaşıldı. Bir perde onu uçurdu. Bir dakika, ölen kişi inledi. Svetlana rahat değildi. Beyaz güvercin kalkar ve ölülerin göğsüne oturur. Dişlerini daha da soluk ve tabutunda tamamen dondu. Ve sonra kız merhumunda sevgilisini bulur. Şu anda Svetlana'nın yaşadığı tüm dehşeti ve korkuyu kısa bir özetle vermek imkansız. "Svetlana" Zhukovsky, okuyucuya iblislerin ve ruhların gizemli dünyasına dalma fırsatı verir.

Kabuslardan Uyanmak

Kahramanımız kendi odasında uyanıyor. Ona olan her şeyin korkunç bir rüyası olduğunu anlıyor. Ondan sonra, kalbinde kötü bir tortu vardı. Keder ve üzüntüyü ortadan kaldırmak için pencereye oturur ve mesafeye bakar. Sonra onu sevgili arkadaşının ona sürdüğü yol kızakları boyunca görür. Gelini tacı almaya götürür. Bu bölüm şiiri Zhukovsky'yi bitirdi. Kısa filmi burada verilen vatale "Svetlana" mutlu bir son buluyor. Kızın tüm korkuları sahte olduğu ortaya çıktı. İşin ahlakı, kötü bir şey düşünmene gerek kalmaması ve kötü şeyler asla hayatında olmayacağıdır.

Bunun üzerine böyleyim anlatımımı bitirdimçalışması. Burada sadece kısa bir özet verilmiştir. "Svetlana" Zhukovsky - bu yazarın en iyi yaratımı. Şiirin okunması kolaydır. Orijinalinde okumanızı öneriyorum.

Öğrenciye yardımcı olmak için - bir özet. Svetlana Zhukovsky 2019

Öğrenciye yardımcı olmak için - bir özet. Svetlana Zhukovsky 2019

Related news

 • Iraklı yetkili: Suriye sınırındaki duvar, kaçaklığı durduracak
 • TARAK ÖRGÜ MODELİ TÜRKÇE AÇIKLAMALI VİDEO
 • Egemen Bağış: Hepimiz güvende olmadıkça hiçbirimiz güvende değiliz
 • Halkalı Çiçekler Mekik Oyası Modeli Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • Bebek İsimleri Ve Anlamları 2019

 • Öğrenciye yardımcı olmak için - bir özet. Svetlana Zhukovsky 31

  Öğrenciye yardımcı olmak için - bir özet. Svetlana Zhukovsky


  Öğrenciye yardımcı olmak için - bir özet. Svetlana Zhukovsky 90

  Öğrenciye yardımcı olmak için - bir özet. Svetlana Zhukovsky 4

  Öğrenciye yardımcı olmak için - bir özet. Svetlana Zhukovsky 100

  Öğrenciye yardımcı olmak için - bir özet. Svetlana Zhukovsky 2

  Öğrenciye yardımcı olmak için - bir özet. Svetlana Zhukovsky 48

  Öğrenciye yardımcı olmak için - bir özet. Svetlana Zhukovsky 80

  Öğrenciye yardımcı olmak için - bir özet. Svetlana Zhukovsky 70

  Öğrenciye yardımcı olmak için - bir özet. Svetlana Zhukovsky 70

  Öğrenciye yardımcı olmak için - bir özet. Svetlana Zhukovsky 92

  Öğrenciye yardımcı olmak için - bir özet. Svetlana Zhukovsky 52

  Öğrenciye yardımcı olmak için - bir özet. Svetlana Zhukovsky 56

  Öğrenciye yardımcı olmak için - bir özet. Svetlana Zhukovsky 25

  Öğrenciye yardımcı olmak için - bir özet. Svetlana Zhukovsky 13