Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş 2019

Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş 2019
21.08.2019

Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş 22

Petersburg'daki Topçu Müzesi - Neva'da kentle aynı yaş

St. Petersburg'daki Topçu MüzesiRusya'nın en büyük ve en eskilerinden biri. Peter I'in emirleri üzerine kurulmuş ve Peter ve Paul Fortress'de 29 Ağustos 1703'te açılmıştır. Çar, Tsekhkhaus'un yapımını emretti, bu da “ekipman için bir ev” ya da kaptanı “Kapadokmus” olarak adlandırılan bir “zırh” olarak tercüme edildi. Burada silah ve mühimmat tutuldu. Ancak her türlü tuhaflık için istekli olan Pyotr I, topçu parçalarının Rusya'nın dört bir yanından Rusya'nın her yerinden buraya getirilecek “unutulmaz ve meraklı” ve kupaları emretti.

İlk Petrov Topçu Müzesi

Gelişimindeki ikinci dürtü, Topçu Müzesi'dir.Petersburg o sitesi döküm bahçesinde Elizabeth'in kararname ve Genel feldtseyhmeystera çabaları (Topçu Şefi) PI Shuvalov Peter Zeughaus dönüştürüldü unutulmaz Hall, açıldı 1756, oldu. Zaten geç XVIII yüzyılda, bu mağazada toplanması 8000 kopya sayılı.petersburg'da topçu müzesi

Peter ve Paul Kalesi, inşaburçların dikilmesiyle ilgili kurallara uygun olarak, kalenin (perde) orta kısmının önünde dikilmiş ve iki uzun koridor ile birbirine bağlanmış bir taç veya taç şeklinde bir tahkimat vardı.

Nicholas ile yakın bağlantı I

1868'de Nicholas'ın kararnamesiyle inşallahAsma ve zemin katta bulunan kronverka doğu kanadı, Topçu Müzesi'ne aktarıldı, onun yeni bir hikaye ve daha aktif bir yaşam başladı. Avlunun bir kısmı ağır silahlara tahsis edildi. Kronverk Peter ve Paul Kalesi Aralık ayaklanması liderlerinin yürütülmesi için tanınıyor. Curtin hendek de 13 Temmuz 1826 beş Decembrists PESTEL S. Muraviev-Apostol, M. Bestujev-Ryumin, K. ve S. Ryleev Kakhovsky asıldı.

Müzenin yeni binası

1849'da Nicholas mekanı değiştirmeye karar verdim.hoş olmayan olayları hatırlatıyor. O bir taç içinde iki katlı bir taş binanın inşası hakkında bir kararname verdi, merkezi eksen boyunca 472 metre uzunluğunda bir at nalı şekline sahip olacak. topçu müzesi st. petersburg adresiYeni inşa edilen binanın ikinci katındaembrasures ve boşluklar yer almaktadır. Dış duvarları 1,8 metre kalınlığında olan Ravelin, iyi bir izlenim yaratıyor. Topçu Müzesi'nin St. Petersburg'da sahip olduğu eşsiz koleksiyon, 1963'te başka bir büyük müzenin ve 1965'te bir başka fonla dolduruldu. Böylece, üçüncüsü mevcut Askeri Tarih Müzesi, Mühendisi ve Sinyal Kolordu, adı hangi müzelerin yapısına dahil olduğunu gösterir. Çok sayıda tank, savaş araçları ve silahların bulunduğu oldukça geniş bir alanı kaplar. Yaşına 150 yıl yaklaşan birleşik müze, şimdi fonlarında 850.000 sergiye sahip.

Müze merakları

Petersburg'daki Topçu Müzesi bilinmektedirŞehrin her sakini çocukluğundan, kendine has örnekleri sayesinde, Çar Alexei Mihailoviç'in küçük Peter'e bağışladığı komik ama işleyen bir top var. Ayrıca, vuruşu çeken ve Moskova'nın savunmasında yer alan ve 1380'de başkenti kuşatma altına alan Tokhtamysh birliklerinden de şilteler var. Ayrıca ünlü silah ustası Andrei Chokhov tarafından yapılan Pretender'ın bir harcı da var. Eşsiz koleksiyon sergiler, modern füze sistemleri ve otomatik kontrol sistemleri (kendinden tahrikli topçu birimleri), sadece kalıntıları ile ünlüdür.

topçu müzesi st petersburg bedeli

St. Petersburg'daki Topçu Müzesi,sadece topçu silahları değil, tüm Rus imparatorlarının, Alexander I, Nicholas I, MI Platov ve Napolyon'un kişisel silahlarının ödülleri var.

Müze adresi ve bilet fiyatları

Birimlere verilen paha biçilemez hediyeleradresidir Artillery Museum (St. Petersburg), kasalarında konsantre dünyanın gümüş, altın ve kristal iyi ustaların yapılır Rus ordusu,: Alexander Park, 7. yakın metro istasyonu "Gorki" denir. Harita açıkça nal Ravelin aynı adlı gezinti boyunca uzanan Kronverkskiy Channel, dağıtılabilir olduğunu göstermektedir.

Müze en coşkulu değerlendirmeleri alır. Tabii ki, bahçede sergilenen ağır ekipman çok popüler. Ama geçici ve kalıcı ayrıca afiş koleksiyonu ve burada düzenlenen tematik sergiler, şehrin insanları, hem de topçu Müzesi (St. Petersburg) ziyaret etmek istekli olan çok sayıda yabancı turist olarak ilginçtir.

Herkesi teftiş etme hakkı veren biletin fiyatıbir yetişkin için poz 300 ruble olacak ve öğrenciler ve öğrencilerin 150 Kılavuzu Müzesi farklılaştığı bilet fiyatına gelince ödemek - sadece 50 ruble ödemek zorunda kalacak Ruslar ve BDT ülkeleri vatandaşlarına, maliyet iki kez okul çocukları, öğrenciler ve emekliler olarak yetişkinler için azaltılır . diğer faydaları ayrıntıları yanı sıra müzenin açılış saatleri vardır, yaygın olarak bulunmaktadır.

Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş 2019

Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş 2019

Related news

 • Deri ayakkabıları nasıl bakabilirim Kışlık deri ayakkabıları için uygun bakım nasıl yapılır
 • Kompleks hakkında: bir zambak çizmek nasıl
 • Kalp ablukası
 • Patatesle yapılan en lezzetli 5 tarif
 • Akne Tedavisinde Doğal Çözüm

 • Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş 78

  Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş


  Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş 19

  Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş 10

  Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş 83

  Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş 53

  Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş 95

  Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş 37

  Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş 80

  Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş 52

  Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş 30

  Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş 3

  Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş 49

  Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş 65

  Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş 40

  Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş 13

  Petersburgdaki Topçu Müzesi - Nevada kentle aynı yaş 56