Peter Paul Rubens 2019

Peter Paul Rubens 2019


Peter Paul Rubens 27 03.02.2019, 04:18

Peter Paul Rubens

Rubens 1577 yılında, Almanya’nın Siegen şehrinde doğdu. 12 yaşındayken, ailesi ile birlikte Antwerp’e taşındı ve burada ressam Tobias Verhaeght’in çırağı olarak çalışmaya başladı. 22 yaşında Venedik’e yaptığı yolculukta, içlerinde Titian’ın da bulunduğu birçok sanatçının eserlerini görme fırsatı yakaladı. Rubens, bu yolculuktan o kadar çok etkiledi ki, eserlerini İtalyanca “Pietro Paulo Rubens” olarak imzalamaya başladı.

İtalyan şehri olan Mantua’ya yerleşen Rubens, 1600 yılında Mantua Dükü I. Vincenzo Gonzaga’nın saray ressamı oldu. Gonzaga, Rubens’ten o kadar çok etkilendi ki, onu Kral III. Philip’e yolladığı hediyelerle birlikte, bir diplomat olarak İspanya’ya gönderdi. Yolculuk esnasında çıkan fırtına Kral III. Philip’e gönderilen iki eseri tahrip edince Rubens, hızlı bir şekilde resimlerin benzerlerini yaptı.

Peter Paul Rubens

Rubens 1608 yılında, annesiyle ilgili aldığı üzücü bir haber üzerine Antwerp’e gitti. Daha sonra Antwerp Prensi Regent, Rubens’e saray ressamlığı teklif etti ve onu şehirde kalması için ikna etti.

O esnada etrafına çok sayıda öğrenci toplanmış olan Rubens, kısa sürede dev bir atölyenin yöneticisi oldu. Rubens’in resim siparişleri çoğaldı ve bir kısmını asistanları yapmaya başladı.

Rubens’in atölyesini ziyaret eden bir kişi, onun aynı anda hem bir şiir resitali dinleyip, hem de asistanlarına görev verdiğini ve tüm bunları yaparken, aynı zamanda da bir tuval üzerinde çalıştığını söylemişti.

Rubens 1629 yılında, İspanya ve Kral I. Charles’ın Londra’daki Şölen Evi için resim sergileri ısmarladığı İngiltere’ye diplomatik seyahatlerde bulundu. Daha sonra I. Charles tarafından şövalye ilan edildi.

Rubens 1635 yılında, “Chateau Steen” isimli büyük bir kır evi satın aldı ve burada ailesiyle vakit geçirip, manzara resimleri yaptı. İspanya Kralı IV. Philip’in verdiği mitolojik temalı, 120 resimlik dev sipariş üzerine çalışmaya başladı.

Garden of Love Peter Paul Rubens

17. yüzyılın en üretken sanatçılarından olan Rubers’in resimleri hayatı gibi cesur, hareketli ve gösterişliydi. Rubens, bunların yanı sıra Roma’daki antik heykellerden etkilendi. Portre ve otoportre üzerine çalışmaları vardır.

Ünlü ressam Rubens, 1640 yılında Antwerp’te yaşamını yitirdi.

Peter Paul Rubens 2019

Peter Paul Rubens 2019

Related news

 • Avlu 28.Bölüm izle
 • Dedikodu, Trump’ın sabah eğlenceleri arasındaymış
 • Çelik Yumruklar – Real Steel
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma

 • Peter Paul Rubens 29

  Peter Paul Rubens


  Peter Paul Rubens 71

  Peter Paul Rubens 91

  Peter Paul Rubens 65

  Peter Paul Rubens 66

  Peter Paul Rubens 76

  Peter Paul Rubens 22