Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları 2019

Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları 2019
12.05.2019

Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları 55

Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları

Birçoğumuz "korniş" terimini biliyoruz. En önemlisi, perdelerin perdelerin asılı olduğu pencere açıklığının üzerine monte edilen yatay bir travers ile ilişkilidir. kapı üzerinde bu çıkıntı, çatı ve koruma yağmur ve yamaç ve t omuz için bir destek olarak hizmet duvara çıkıntı da dahil olmak üzere pek çok verilen kelime değerlerle rağmen. D.

esnek çıkıntıya yorumlar

Daire carnous'a özgü değiliç mekanlara uyumlu bir şekilde uyum sağlayan, güvenilir ve işlevsel bir estetik işlev gerçekleştirin. İlerleme koşullarında ortaya çıkan ve inşaat sektörü pazarına aktif olarak sızan son orijinal yeniliklerden biri, esnek perde çubuklarıydı. Onlar sayesinde, odanın iç kompozisyonu bir çeşit nadir görülüyor ve aynı zamanda bütünlük ve uyum sağlıyor. Bu standart olmayan çözüm, sahiplerinin enfes lezzetini vurgulamanıza ve evde konfor ve rahatlık yaratmanıza olanak tanır.

Kornişler esnektir: yenilik neye benziyor?

Bu bant, başka bir deyişle, demiryolutasarımı. Esnek bir polimer veya alüminyuma dayanır, genellikle 6 metrelik bir profile (diğer boyutsal varyasyonlarda bulunur) dayanır, bu da kolayca istenen büyüklükte kesilir ve gerekirse özel kesici uçlar kullanılarak arttırılır. Çoğu seçenek elle kolayca bükülür. Bazıları özel bir makine kullanımını gerektirir.

perdeler için esnek kornişler

Renk düzeni nedeniyle, plastik için uygundurodanın herhangi bir iç kısmı ve alüminyum korniş, odanın sıkı tarzını vurgulayabilmektedir. Sistem harici veya dahili bir ray ile üretilmiştir. İç ray, perdelerin arkasındaki yapıyı tamamen gizlemenizi sağlar. Dışarıda daha esnek. Dalga benzeri veya yarım daire şeklindeki bükülmeyi sağlamak için, kural profilleri tek sıralıdır.

Esnek korniş tutturma yöntemi

Profilde bulunan esnekliğe rağmenDikey sertlik, yapının perdelerle birlikte düşmesine izin vermeyecek, ana şey güvenli bir şekilde düzeltmektir. Modern kaliperler, köşebentler yardımıyla kornişin hem duvara hem de tavana asabilirsiniz. Bunlar, sürgülerin çubuk boyunca serbestçe kaymasını engellemeyecek şekilde yapılır ve sabitlenir. Köşebentler duvardan 8-25 santimetre aralığını ayarlayabilir. Odada tavan PVC kaplamalar varsa, duvar kornişleri (gergin tavanlar herhangi bir sabitleme için tasarlanmamıştır) durumun en iyi yoludur. Bu arada, oda küçük ise, "havasız", tavan korniş sistemi görsel olarak oda daha yüksek yapacaktır.

korniş asmak

Perdelerdeki perdeleri nasıl bağlayabilirsiniz?

Perdelerin yer aldığı bir bağlantı elemanıÇıkıntı ve sessizce çıkıntı boyunca, çok işlevli iki katmanlı kanca-koşucular bir tekerleği boyunca hareket ettirin. Profildeki oluklara yerleştirilirler. Alt kancalar tül, perdeler için tasarlanmıştır, düşük taraklıdır. Üst - Yüksek tarak, onlar swags tamamen ağır perdeler, örtüler için saçak, hem de ihtiyacını karşılamak. Perdeleri açarken günlük yüke ve yeterli ağırlığa dayanabildikleri için güvenilir bir şekilde kinkten korunuyorlar.

Koşuculara profilden atlamayın,Üreticiler, lambreques için kancalar ve perdelerin kenarlarının sabitlenmesiyle donatılmış yedek parçalar da dahil olmak üzere özel düz tepeli tapaların teslim edilmesine özen gösterirler. Korniş ne kadar uzunsa, ona daha çok koç, kanca, koşucu takılır. Gerekirse, tüm aksesuarlar ayrı olarak satın alınabilir.

Konfor kornişler

Esnek kornişlerde perdeleri yönetme yöntemi

Perdeleri yönetme yöntemi ile, esnek kornişlerperdeler için mekanik (perdeler elle açılır veya geri çekilir veya bir kablo kullanılarak) ve elektrikle çalışan, uzaktan kontrol edilir. Esnek duvar veya tavan korniş çeşitlerinden biri, büyük perdeler için kaldırma yapılarıdır.

Esnek bir kornişin nitel özellikleri: avantajları ve dezavantajları

Perdeler için esnek kornişler karakterize:

- mukavemet (alüminyum kornişler 50 kg'a kadar dayanabilir);

- esneklik, kavis almak için yeteneği(dalga ve zikzak, spiral), ister farklı yarıçaplarda (plastik dayanım 90 ° 'ye kadar katlanır) açısal veya pürüzsüz pozisyon olsun; projeksiyon borularının estetik olarak hoş bir şekilde saklanması, profilin yatay esnekliğinden dolayı tüm çıkıntıların düzgün bir şekilde atlanması mümkündür;

- Kurulum kolaylığı (ustanın çağrısına para harcamayın, bağlantı elemanları bağımsız olarak gerçekleştirilebilir, işten zevk alınabilir);

- Pratik ve kullanımı kolay (perdelik kolayca asılabilir ve kılavuzlar boyunca serbestçe kayabilir);

- Gerekirse bir çift tasarımın kurulumunu sağlayan çok katmanlı bir perde ve tül bileşimi oluşturma yeteneği;

- Bakımdaki iddiasızlık (kolayca tozdan arındırılmış);

- nakliye sırasında kompaktlık (birçok model bir halka halinde katlanmış küçük kutularda sağlanır);

- optimal oran: fiyat - kalite, alüminyum yapılar plastikten biraz daha pahalıdır;

Eksiklikleri gelince, esnek kornişAlüminyum yanı sıra, polimer, iç mekandaki eksiklikleri yakında gizleyecektir, bu yüzden bu, tasarımcıların ve zevk sahibi insanların gerçek bir bulgusudur. Müşteri değerlendirmeleri, alüminyum profilin plastik profilden daha fazla ağırlığa dayanabileceğini belirtmesine rağmen.

korniş alüminyum

uygulama

Perdeler için esnek kornişler oldukça alakalıyüksek ve geniş pencere açıklıkları ile standart dışı boyutlarda odalarda bulunmaktadır. Sadece şehir ve banliyö konutları değil, aynı zamanda kamusal alanlar, ofis alanları hakkında da. Kemerli, eğimli, eğimli, asimetrik pencereleri, yarım daire şeklindeki, oval biçimli balkonları ve logarıları süslemenize izin verir, çocuk ve yaşam alanlarının mekânını zona, yatak odalarında ekranları ve kanopileri, banyolarda uygulanabilir.

Ek olarak, son yıllarda olağanüstü hale geldiModern stüdyo daireler inşa ederken, son yüzyılın cumbalı penceresinin başındaki oldukça popüler olana, duvar düzleminden çıkıntılı kısımlara başvurulur. Pencere pencereleri, olağandışı perdelerin kullanılmasından oluşan bireysel bir dekoratif yaklaşım gerektirir. Ve bir korniş yapısı seçerek başlamak zorundasın. Bu amaçlar için, uygun perde çubukları esnek bölme pencereleridir. Dövme, yuvarlak, string, baget sistemleri kullanmak da mümkündür. Bazıları için, şeritlerin artikülasyonu karakteristiktir, bu perdelerin her zaman engellenmeden hareket etmesine izin vermez. Esnek bir bölme penceresinin takılması güçlükleri azaltacak ve çok rafine görünecektir.

kornişler kornişler

üreticileri

İyi kurulmuş olanlar arasındaEsnek cumbalı pencere tasarımları yerli ve yabancı (Alman, Polonyalı) imalatçıları not edilebilir: Europlast, Profilplus, Interstil, Uyut. Bu üreticilerin kornişleri modern moda trendlerini yansıtır ve stil ve uygulama tekniğinde farklılık gösterir. Onların parlak, yüksek kaliteli, güvenilir yeni ürünleri alıcılar arasında talep var.

Kurulum için korniş hazırlanması

Korniş asmak için, herhangi bir ihtiyacın yoközel bilgi, beceri ve çabalar. Ürünün kurulumunu kolaylaştıracak bir korniş ile birlikte verilen ayrıntılı talimatlar ile tamamlayın. Standart montaj tekniği, birkaç hazırlık anı anlamına gelir. İlk olarak, gerekli araçların seçimi (rulet, seviye, tornavida veya en yaygın tornavida, matkap, metal demir testeresi) kullanışlı olabilir. İkinci olarak, güvenli bir desteğin hazırlanması (masa, sandalye, basamaklı), çünkü çalışma genellikle tavanın altında, kişinin boyundan daha yüksekte gerçekleştirilir.

saçak streç

Kurulum çalışmalarının aşamaları

Esnek bir bölme penceresinin gerçek kurulum aşamaları şunları içerir:

- Uygun uzunlukta bir şerit profilinin hazırlanması (gerekirse, parçalara ayrılır, sabitleme sırasında uzunluğun ayarlanması mümkündür);

- kornişin gideceği duvar veya tavan üzerindeki yörüngeyi işaretlemek;

- pergeller, parantez için deliklerin hazırlanmasıeşit olarak - yarım metre içinde - birbirinden mesafe; perdeler ağırsa, mesafeyi kısaltabilirsiniz ve eğer hafif tül ise - aralığı 70 cm'ye kadar arttırabilirsiniz;

- koşucu profilinde diş çekme;

- Desteklerin tutturulması, onların profil yardımıyla sabitlenmesi (destek bayrakları 90 ° döndürülerek);

- tıkaç profilinin uç kısmından sabitleme;

- Perdelerin tutturulması ve kancaların üzerindeki tül.

Esnek korniş (çok sayıda alıcıdan geribildirim- bunun canlı bir onaylaması) - yaratıcı hayal gücünüzü göstermenize ve iç mekana bireyselliği ve zenginlik kazandırmanızı sağlayan ideal bir tasarım çözümü.

Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları 2019

Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları 2019

Related news

 • YENİ YIL PASTASI KAKAOLU,VİŞNELİ MOZAİK PASTA TARİFİ
 • Japonya’da 7.4 büyüklüğünde deprem: Tsunami uyarısı yapıldı
 • STRETCH Yepyeni Bir Network Marketing Modeli ile İş İmkanları Sunuyor
 • Öksürüğün türleri ve tedavi süreçleri
 • Sincap - Krylovun şöhreti: arsa, ahlak ve modernlik

 • Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları 14

  Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları


  Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları 58

  Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları 16

  Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları 66

  Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları 12

  Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları 83

  Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları 27

  Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları 45

  Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları 64

  Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları 23

  Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları 25

  Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları 93

  Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları 54

  Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları 61

  Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları 14

  Perdeler için esnek kornişler. Saçak için kurulum talimatları 72