Patates ile kefir kızarmış pies nasıl pişirilir 2019

Patates ile kefir kızarmış pies nasıl pişirilir 2019

Patates ile kefir kızarmış pies nasıl pişirilir 86 20.02.2019, 00:53

Patates ile kefir kızarmış pies nasıl pişirilir

Ev yapımı kekler her zaman dükkanlardan daha lezzetlidir. Böyle basit bir yemek, sabahları iyi bir ruh hali yaratabilir. Sonuçta, yakın insanlarla rahat bir ortamda bir turta ile bir fincan çay olması çok güzel. Favori doldurma, yumuşak ve kabarık hamur - doyurucu bir kahvaltı ve mükemmel bir ruh hali için ihtiyacınız olan her şey. Bir tavada kızartılmış patates ile kefir üzerine turta hazırlamanın en kolay yolu.patates ile kefir üzerinde kızarmış köftesi

Pişirme özellikleri

Kefir üzerinde patates ile kızarmış köftesi hazırlanır.Maya içermeyen evrensel bir test. Yoğurun tam anlamıyla 10 dakika içinde olabilir. Süreç çok zaman almıyor. Buna ek olarak, bu hamur, tatlı, sebze veya et doldurma ile turta modellemek için sadece mükemmel. Aynı zamanda, sadece bitkisel yağda bir kızartma tavasında değil, önceden ısıtılmış bir fırında da hamur işleri pişirebilirsiniz. Her durumda lezzetli kek alırsınız.

Hamurun hazırlanması için gerekli olan şey

Yani, patates ile kefir üzerinde kızarmış köftesi nasıl yapılır? Başlamak için ürünler hazırlamak gereklidir. Pişirme için ihtiyacınız olacak:

 1. 250 ml yoğurt.
 2. 3 ½ bardak buğday unu.
 3. 2 yumurta.
 4. 1 çay kaşığı soda.
 5. 2 çay kaşığı bitkisel yağ.
 6. Kızartma amaçlı 100 ml yağ.
 7. 1 çorba kaşığı. normal şeker kaşığı.
 8. ¼ tuz tenceresi.

Bu tür bir hamurun hazırlanması için, herhangi bir kefir kullanabilirsiniz: yüksek oranda yağ ve yağsız.yoğurt üzerinde patates ile ince kızarmış köftesi

Doldurmak için malzemeler

Kızarmış köftesi pişirmeye karar verirsenizpatates ile kefir, daha sonra bir dolgu dolgusuyla başlamaya değer. Ürün seçiminde herhangi bir kısıtlama yoktur. İstenirse, soğan, mantar ekleyebilir ve hatta patateslere kıyabilirsiniz. Ihtiyacınız olacak doldurma hazırlamak için:

 1. Patates.
 2. Katkı maddeleri (patates suyu, kızarmış karaciğer, soğan, mantar, süt, yumurta).

Dolgu, çiğ gıdalardan olmamalıdır. Bu durumda, kütle homojen ve topaksız olmalıdır.

Hamur yoğurmak nasıl

Yoğurtlu patates ile kızarmış turta tarifioldukça basit. Hamuru derin bir kapta hazırlamak için bitkisel yağ, soda, sıradan şeker, tuz, tavuk yumurtası, kefiri birleştirin. Malzemeyi bir karıştırıcıyla en iyi şekilde karıştırın. Elde edilen karışımda elenmiş un bulunmalıdır. Bu bileşen, bir kaşıkla karıştırılırken, daha sonra eller ile daha küçük parçalara eklenmelidir.

Çok fazla un eklemeyin. Aksi halde, köfteler çok sert ve kabarık değil. Çok miktarda un ile hamur esnekliğini kaybeder.

Kitle ellerinize yapıştığında, turta yapmaya başlayabilirsiniz.bir tavada kızarmış patates ile kefir köftesi

Şekillendirme

Kefir üzerinde patates ile kızarmış köftesilezzetli ve doyurucu bir yemek. Oluşumları için test ekmeği yapılmalıdır. Rulo haddeleme isteğe bağlıdır. Hamuru küçük bir parçaya yapıştırabilir ve düz kekler oluşturabilirsin. Büyük parçalar buna değmez. Kekler bir avuçtan daha fazla olmamalıdır.

Her bir kütüğün ortasına büyük bir kaşık dolum üzerine serilmeli ve daha sonra dikkatli bir şekilde sarın ve kenarları dikkatlice oturtun, böylece kızartma sırasında patty parçalanmadı.

Turta nasıl

Bir tavada, sebze ısıtmak gereklidiryağ ve sonra boşlukları bırakın. Aynı zamanda yayılmış börek bir dikiştir. Ayrıca ısıl işlem sürecinde pişirme işleminin büyüklüğünü arttırdığı düşünülmelidir. Bu nedenle, bir defada çok fazla turta yaymayın.

Altın kahverengi olana kadar onları kızartıntüm taraflar. Gerekirse, kızartma tavasına yağ dökmeniz gerekir. Pişirildikten sonra hamur işi kağıt havlulara konabilir. Bu fazla yağı kaldıracaktır. Bu tür pişirme kullanmak sıcaktır.

Kefir üzerinde patates ile ince kızarmış köftesi

Fırında pişirmeye zaman kalmazsa, patates ile ince köftesi yapabilirsiniz.

Hamur yoğurma bileşenlerinin sayısı ve yöntemiyukarıda açıklandığı gibi kalır. Pişirme prensibi pratik olarak aynıdır. Tek fark, turtaların şekillendirilmesidir. Bitmiş hamurun ve doldurma işleminin her zamanki iş parçasını kalıplamanız gerekir. Başlangıç ​​olarak, bir somun yapılır. Merkezinde çok sayıda dolgu yapılmıştır. Bundan sonra, iş parçasının kenarları yırtılmış.

Şimdi hazır patty temiz olmalıince bir tabaka halinde yuvarlayın. Bu durumda, ince hamur tabakasını kırmamak için dikkatli bir şekilde hareket etmeniz gerekir. Sonunda, bitkisel yağdaki köfteyi altın kahveye kadar kızartmaya devam ediyor.Yoğurtlu patates ile kızarmış turta tarifi

Basit tavsiye

Doldurduktan sonra turtalar doldurulursa, o zaman bir garnitür olarak kullanılabilir. Bu durumda, katkısız patates püresine biraz süt ve tereyağı ilave edilmesi tavsiye edilir.

Isınmak için soğutulmuş turtalar gerekli değildir, çünkü hala havadar ve yeterince yumuşak kalmaktadırlar.

Bu turtalar pişirilebilir ve fırınlanabilir. Ancak, pişirme öncesi, dövülmüş bir yumurta ile bulaşmış olmalıdır. Bu durumda, köfteler çatlamaz ve güzel bir allık elde eder.

Kıyma yapmak için kıyılmış et eklediyseniz ve hazır böreklerde oldukça kuru olduğu ortaya çıktıysa, fırında bir et veya sebze suyu ile birlikte bir servis tabağında servis edilmeli ve servis kaselerine dökülmelidir.

Patates ile kefir kızarmış pies nasıl pişirilir 2019

Patates ile kefir kızarmış pies nasıl pişirilir 2019

Related news

 • Eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında fark mı
 • Çorum’daki Tecavüz Davasının Mağduru Köpek Hapsedildiği Barınakta Öldü
 • Fırında Etli Domates Dolması

 • Patates ile kefir kızarmış pies nasıl pişirilir 12

  Patates ile kefir kızarmış pies nasıl pişirilir


  Patates ile kefir kızarmış pies nasıl pişirilir 88

  Patates ile kefir kızarmış pies nasıl pişirilir 96

  Patates ile kefir kızarmış pies nasıl pişirilir 83

  Patates ile kefir kızarmış pies nasıl pişirilir 57

  Patates ile kefir kızarmış pies nasıl pişirilir 61

  Patates ile kefir kızarmış pies nasıl pişirilir 89

  Patates ile kefir kızarmış pies nasıl pişirilir 68