Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğrafOturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf
Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

Her apartman veya evin orijinal ruhu veya kalbi bir oturma odası olarak kabul edilir, çünkü burası çoğu misafir ve aile üyesinin boş zamanlarının çoğunu geçirmektedir.oturma odası için tasarım duvar kağıdı

Arkadaş canlısı toplantılar ve aile var.Bu nedenle, ziyafet, aynı anda güzel, rahat ve konforlu olmalıdır. Bunu başarmak için, oturma odasının tasarımını düzgün bir şekilde düzenlemelisiniz. Bu konudaki duvar kağıdı en az değil.

Onların seçimi yeterince geniş, bu yüzden, bu yazıda konuşacağımız, hata yapmadan bunları nasıl alacağınızı anlamanız gerekiyor.

Oturma odasında duvar kağıdı

Binadan güncelleme veya dekorasyon yapmak için, iç mekanın hangi elemanlarının tahsis edilmesi gerektiğini ve hangilerinin arka planı oluşturmaları gerektiğini önceden hesaplamanız gerekir.

Oturma odasının iç tasarımını geliştirirken göz önünde bulundurulmalıdır: duvar kağıdı arka plan veya odanın parlak öğelerinden biri olabilir. Bu nedenle bir önermeyi bir bütün olarak algılamak gerekir.masaüstü duvar kağıdı

Duvarların dekorunu belirlemeniz gerektiğinde, öncelikle odanın özelliklerini tanımlamanız gerekir:

 • alanı;
 • aydınlatma derecesi;
 • imar ihtiyacı;
 • Düzenin özellikleri (genişlik, duvarların uzunluğu, kemerlerin varlığı, sütunlar veya nişler).

Bu parametrelerden doğrudan duvar kağıdı ve bunların doku türünün malzeme ve doku seçimine bağlı olacaktır.

Aile üyelerinin isteklerini dikkate almak gerekir. Böylece çocuklar parlak renkler ve yaşlılar gibi yumuşak, daha yumuşak renkler severler.

Misafirleri etkilemek için şık kullanabilirsinizparlak renkler orijinal duvar kağıdı, ama bu tür duvarlarda sürekli olmak çok zor olacak. Her şeyden sonra kişisel rahatınız hakkında düşünmek ve başkaları üzerinde ne gibi bir etki yarattığınızı düşünmek istenmez.

Duvar kağıtları türleri

Oturma odasında duvarların tasarımı planlama, duvar kağıdı olabilirherhangi bir çeşit almak. Bu, sürekli olarak kirlenmiş veya her zaman yüksek nemle ilişkili olacak bir oda değildir. Ancak, tüm materyallerin her zaman, daha fazla konuşacağımız belirli dezavantajları ve avantajları vardır.iki çeşit oturma odası duvar kağıdı tasarımı

Kağıt duvar kağıtları

Odaya özel bir çekicilik sağlayabilecek olsalar bile, en basit duvar kağıdı türü olarak kabul edilirler.

Onların avantajları çeşitliliktirrenkler, kurulum kolaylığı, düşük maliyet gibi. Bir dezavantaj olarak, küçük dayanıklılıklarını bekleyebilir: duvar kağıdı nem tarafından bozulur ve güneş ışığının etkisi altında yanar.

Dokunmamış eldiven eldivenleri

Dış etkilere daha istikrarlıdırlar. Yapıştırma teknolojisi çok basitken, doku ve renkler de çeşitlidir.

tekstil

Bu tür oturma odası için duvar kağıdı tasarımı eklerKlasik iç mekanlara sahip odalardaki lüks ve sade oda. Duvarları onlarla dekore etmek için farklı yöntemler vardır. Dezavantaj, duvarlar onarılıp yenilenene kadar her bir nokta veya hasarın kalmasıdır.

Vinil duvar kağıdı

Işık ve nem etkilerine rağmen, onlar kararlıKalınlıkları yapışırken problemler çıkarır. onlar Günlük temizlik isteyen koridorlar, banyolar, mutfaklar ve binaların tescili için oluşturulan çünkü bu duvar kağıtları nadiren oturma odasında kullanılır.

Fotoğraf Duvar Resmi

Oturma odalarındaki basit fotoğraf kağıdında, bir duvarın bir parçasının tasarımı için çok yaygın olarak kullanılırlar. Polar ve kağıt duvar kağıdına benzer özellikler taşırlar.

Sıvı duvar kağıdı

Tekstil liflerini içerirduvarlarda kesintisiz kaplamalar oluşturabilir. Yapının kendisi doğrudan duvar kağıdı olarak kabul edilemez: boya ile seyreltilirler ve bir rulo ile yüzeye uygulanırlar.oturma odası tasarımı duvar kağıdı

Diğer malzemelerin duvar kağıdı

Oturma odası için bir duvar kağıdı tasarımı seçerek, ihtiyacınız varOnlar da folyo, bambu, mantar, yosun, pirinç kağıdı, jüt, saman yapılabilir ve böyle devam eder. Bunlar ekolojik bir tarzda oluşturulmuş tesislerinde için uygun olduğunu kaydetti. Bu materyaller sürekli izlenmesi gerekmesine rağmen, doğayla birlikteliği vurgulamaktadır.

Seçeneğini seç

Duvar kağıdı tasarımını seçerken,Bir mağazada veya bir katalogda bir oturma odası, apartman mekanının özelliklerini dikkate almadan kolaylıkla bir hata yapabilirsiniz. Farklı iç mekanlarda aynı malzemeler oldukça farklı görünebilir.

Netlik için daha iyi, tahmin etmeye çalışın, oturma odasına nasıl bakacaklarını görün, bunun için parçalarını veya örneklerini kullanın.

Renge Göre Seç

Tüm tonlar aşağıdakilere ayrılmıştır:

 • Sıcak (bej, sarı, kahverengi, turuncu, kırmızı, şeftali, vb.);
 • akromatik (beyaz, siyah, gri);
 • Soğuk (mor, mavi, pembe, mavi, lila, vb.).

Bu ayrılma, oturma odası için doğru duvar kağıdını seçmeyi mümkün kılar, bunun tasarımı da aydınlatma seviyesine bağlıdır.

İçinde soğuk koyu tonlardan kaçınmak gerekirzayıf aydınlatmalı bir oda. Güneşli tarafta bulunan odalar için uygundur. Kuzey binalar için sıcak renkler kullanmak daha iyidir - orada güneş ışığı ve ısı eksikliğini doldurabilirler.

Buna ek olarak, karanlık gölgelerin duvarlarının görsel olarak uzay tarafından gizlendiğini ve parlak olanların genişlediğini hatırlamak gerekir ki bunlar küçük boyutlu bir oturma odası için duvar kağıdı tasarımı seçilerek uygulanabilir.oturma odası için tasarım duvar kağıdı kombine

Renkler ayrıca zihin durumunu da etkilerBu nedenle, daire sahibi, koyu renklerden kaçınmak ve pastel yumuşak renkleri uygulamak için tercih edilir. Duvarlar koyu veya tersine, parlak duvar kağıdı ile dekore edilmişse, dekorun ve mobilyaların diğer tüm öğeleri, iç mekanı dengeleyecek şekilde seçilmelidir.

Çizim ile eşleştirme

Oturma odası için duvar kağıdı seçerken göz önünde bulundurulmalıdır: çizimlerinin tasarımı birkaç büyük gruba ayrılabilir:

 • Çizgili duvar kağıdı (hafif bulanık kenarları olan şeritler)veya açık, farklı genişliklerde sıkı çizgiler). Bunları seçerken, düşey şeritlerin tavanı görsel olarak yükseltebileceğini hesaba katmak gerekir, oysa mekanın bir kısmını “yerken”, yatay olanları ise tavanı azaltır, ancak duvarları birbirinden ayırır.
 • Katı duvar kağıdı (bu tarafsız bir seçenektir.çok sayıda farklı dekoratif detayı olan oturma odalarına daha çok yakışır: duvarlardaki sayısız resimler ve fotoğraflar, orijinal mobilyalar, her türlü heykelcikler ve şamdanlar, vb.).
 • "Çiçekler" ile duvar kağıtları (bu sadece bir çiçek baskı değil,Bunlar, her türlü ayırt edilebilen nesneler - çan, balık, elma, vs.). Burada çizimin sıklığına ve büyüklüğüne dikkat etmelisiniz (yoğun olarak bulunan ve büyük çizimler mekânı görsel olarak azaltabilir, bu nedenle sadece aydınlık geniş oturma odalarında kullanmak daha iyidir);
 • Bir noktadaki veya küçük noktalardaki duvar kağıdı, her iç mekana (monofonik olarak uzaktan bakmak) ek olarak, duvarların kusurlarını gizler.
 • Büyük noktalar da sadece geniş bir oturma odasını dekore etmek için uygundur, aksi halde bunaltıcı hareket ederler.

oturma odasında duvarların tasarımı duvar kağıdı

Fatura ile seçim

Aynı zamanda, boyama için yaratılan bazı duvar kağıtları ile tasarımcıdan hemen hemen her tasarımın gerçekleştirilmesini mümkün kılan, farklı olabilir.

Her ne kadar kesinlikle pürüzsüz olabilirlerTamamen düz duvarlarda bu durumda uygulanan, ya da dokuma, farklı olabilir sürecinde onları süsleme: küçük, rasgele elemanları ya da matematiksel olarak kesin ve net çizgiler, noktalar veya soyut çiçek baskı, hayvan baskı ya da eski sıva taklit tekrarlanması.

Belli bir doku ve süsleme seçimi, doğrudan odanın ve diğer iç mekanların tarzına bağlı olmalıdır.

Oturma odası için tasarım duvar kağıdı: kombine duvar kağıdı

Oturma odasının tasarımını planlama, nadiren insanlarduvar kağıdı veya malzemenin bazı renklerinde durur. Bugün kombine alımını kullanmak uygun ve şıkken, bilinçli bir şekilde kullanmak ve sadece belirli bir bölgeyi, bir duvarı tahsis etmek ya da düzende bazı kusurları gizlemek için değil.

Bu odayı tasarlamanın ortak bir yolugeri kalan 3 tam olarak yapılırken, bir duvar, bir seçim, aynı örneğin, tek renkli nötr duvar kağıdı ve farklı bir madde ya da farklı bir doku, parlak renkler ve diğer süsleme, 4th veya duvar kağıdı.

Fotoğraf görüntülerinin çiçeklerle tek bir duvara, bir natürmort ya da manzaraya uygulanması da birleştirme yollarından biri olarak kabul edilir.

Oturma odasının tasarımı, görsel genişleme için iki çeşit duvar kağıdı kullanılmıştır. Bu durumda, kısa duvarlar daha açık tuvallerle yapıştırılır ve uzun olanları karartılır.

Odayı hafif görünmek için, en hafif ışıklı duvar açık renkli duvar kağıtları ile kaplanabilir.iç tasarım oturma odası duvar kağıdı

Duvar kağıdını yatay olarak birleştirmeyi seçtiyseniz, bu durumda, duvarların üst kısmının açık renklerle, alt kısımda ise koyu renklerle boyanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğrafOturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

Related news

 • Kas büyümesi ve büyüme hormonları için steroidler
 • Shabanov Alexander - hakkında konuşmak zor bir sanatçı
 • Tığ İşi Baykuşlu Bebek Yeleği Yapılışı
 • Ramazan Tatlılarından Muhallebili Kadayıf Tarifi
 • Ses işleme nedir, nasıl yapılır ve öğrenmenize neyin yardımcı olacağı

 • Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf


  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf

  Oturma odası için duvar kağıdı tasarımı. Masaüstü duvar kağıtları: bitirme örnekleri ile fotoğraf