Okuyucular günlüğü için Mavi Yılan Bazhov Özeti 2019

Okuyucular günlüğü için Mavi Yılan Bazhov Özeti 2019
21.09.2019

Okuyucular günlüğü için Mavi Yılan Bazhov Özeti 54

Okuyucular günlüğü için "Mavi Yılan" Bazhov Özeti

Masalın kısa içeriğini okuduktan sonra "Maviyılan ", sen 5 dakika içinde Pavel Petrovich Bazhov tarafından yazılmış eserin arsasını biliyorsun. Makale, yazarın hayatı boyunca konuşma dilindeki eski ifadeleri anlamaya yardımcı olan açıklamalara sahiptir, ancak şimdi çok az tüketilmektedir. Okuyucuların günlüğü için Mavi Yılan'ın özeti de değerlidir. Çünkü öğrencinin iyi bir değerlendirme yapmasına yardımcı olacak.

Ana aktörlerle tanışmak

mavi yılan

Hikaye iki kahramanın bir açıklaması ile başlarçalışır. Bunlardan biri Lanko, diğeri Leiko idi. Yazar, fabrikada yaşadıklarını yazıyor. Burada ne demek istediğini açıklamalıyız. Blue Snake'in bu kısa içeriğinde yardım edin. Bazhov PP, Rus folklor toplanan kağıdı üzerine ön-muamele Ural hikayeleri sızdırmaz. Buralarda Ural Dağları, mayınlı mineraller, böylece bitkiler inşa edildi. Diğer şeylerin yanı sıra mayınlardı. bazen cevheri, yarı değerli ve değerli metalleri mayınlı ve burada aşağı çalışma. Fabrikaların yakınında, işçilerin ve ailelerinin yaşadığı yerleşim yerleri inşa edildi.

Ama bu babalarda çalışanların babaları çalıştı ve çocuklar fabrikada yaşadılar. Anneleri temizlik yapıyorlardı.

Diğer adamlar Lanko'ya Puzhanka takma adını verdi. Leilo çoğu zaman bir arkadaş için ayağa kalktı, birisi çok hoş bir kelime demez ve bir arkadaşın korkmaz, kimseden korkmaz demez.

Leiko'nun da bir takma adı vardı, bazen bir Hood olarak adlandırılıyordu, ancak çocuk onunla gurur duyuyordu. Annesine sık sık yeni bir şapka alacağı zaman sordu, çünkü yaşlı babanın malachay'sinde yürüyordu.

Eski kehanet

Mavi Yılan'ın özeti devam ediyor. Adamlar böyle, zengin değil ama dostane bir şekilde yaşardı. Sıcak mevsimde, sürekli sokaktaydılar, sadece yemek için eve geldi ve akşam uyumak için. Kışın açık havada dışarı çıkmak zordu. Soğukta uzun süre yürüyebileceğin sıcak giysiler, çocuklar yoktu, bu yüzden evde çok fazla zaman geçirdiler. Ama arkadaşlar hala ayrılmadılar, birlikte olmaya çalıştılar, sonra biri, sonra diğeri.

"Mavi Yılan" kısa bir hikaye

Bir şekilde böyle bir kış gecesinde onlar tırmandısoba yakınında bulunan ve yaşlıların ne yaptığını izleyen poloti. Her ikisinin de ailede daha küçük çocuklar olduğunu söylemeliyim, bu yüzden çok fazla boş zaman geçirdiler - çocuklara bakmaya gerek yok.

Bu akşam Leigho'nun ablası Mariushka'ya.kız arkadaş geldi. Yeni Yıl yaklaşıyordu ve kızlar bildiği kehanet hakkında konuştular. Maryushka onlara inanmadı. O iyi bir kızdı, ama ağzı biraz çarpıktı, bu yüzden damatı hiçbir şekilde bulamadı.

Sonra kız arkadaşı Mary'ye en doğru şeyi söyledi.falcılık. Yaralar üzerindeki gece için bir tarak asmak ve sabah onu incelemek gerektiğini söyledi. Dişlerin saçları varsa, o zaman kız yakında damadın yerini bulacak. Sonra ne oldu, şimdi bu hak Mavi Snake'nin kısa bir özetini anlatacak.

Arkadaşlık yapmak

Çocuklar her şeyi duydu. onları onun kız geldi ve karışmaz çocuk kelepçeleri layık kim oturmak izin vermedi çünkü onlar Maryushka hücumda harbored söylemeliyim.

Barınaktaki adamlar nasıl izlediklerini izlediler.Kız sokakta gizlice içeri girdi. Ardından süzüldüler ve tarağı asarken izlediler, sonra hızla geri döndüler. Marya eve gelip uyuyakaldığında, çocuklar tekrar ayağa kalktı, tarakları çıkardı, Golubko adlı atlarını tarakladı ve tarağı yerine astı.

Sabah kız ayağa kalktı, özniteliğe baktıservet söylüyorum ve içinde çok fazla saç olduğuna sevindim. Fakat arkadaşları Marya'yı hayal kırıklığına uğrattı, bunun da atın kuyruğundan gelen saç olduğunu söyledi. Bundan sonra, kız bir dolce gelin olarak adlandırılmaya başladı ve daha az bir damat bulma şansı daha vardı.

Bazhov'un mavi yılanının kısa bir özeti

Maryushka kimin ellerinde olduğunu fark etti, çocukları azarlamaya başladı ve kalplerinde mavi bir yılan görmelerini diledi.

Yerleşim efsanesi

Hakkında hemen özetini anlatacağımhikayesi "Mavi Yılan". Adamlar onu hiç duymadı. Sormaya başladılar, ama hiç kimse bu konudaki hiçbir şeyi çocuklara söylemedi. Bazı yetişkinler bile bu tür sorulardan korkuyorlardı ve arkalarında kalmıyorlarsa çocukları kırbaçlamakla tehdit ediyorlardı.

Ama meraklıydılar ve geri dönmek istemiyorlardı. Mavi Yılan'ın kısa bir özeti gizlilik perdesini ortaya çıkaracak. Efsane, sarhoş olduğu zaman babası Lanka'yı anlattı. Bazı insanlar küçük bir mavi yılan gördü. Hareket ettiğimde o kadar çimdik ki, çim almıyorum, kumda iz bırakmadım. Bir yandan, küçük bir yılan, diğer tarafta, siyah bir iz bıraktı.

Bir kişiyi gördüyse - bu iyi bir işaretti. Bu konuda kısa bir hikaye içeriği anlatılacaktır. Mavi yılan, adamı altın bulmak için nereye kazacağını gösterdi. Ama taşıyabileceğinden fazlasını aldıysa, taşa dönüştü.

Şirkette yılanı görmemek daha iyidir. O zamandan beri insanlar kavga etmeye, kavga etmeye ve hatta birbirlerini öldürmeye başladılar. Yani bir gün oldu ve bu beş kişi için köyden ceza infazına gitti.

Bazen yılan bir kadın olarak görünebilir, yürüdü, çimler çıtır etmedi ve bir tarafını altından, diğerini siyah bir iz bıraktı.

Masal karakteri ile buluşma

Mavi Yılan'ın kısa içeriği devam ediyor. Bazhov ayrıca baharın geldiğini yazıyor. Adamlar akarsularda barajlar yaptılar. Leiko aşağıdaydı ve Lanko dere üstündeydi. Daha eğlenceli hale getirmek için Leiko, mavi yılanın görünmesini istediği küçük bir şarkıyla geldi.

Aniden çocuk dağdan aşağı ineceğini gördü.Küçük bir top, yakından baktı, bu bir yılandı. Ve o sırada dağa tırmandı, bu yüzden Lanko yılanını gördü. Arkadaşlar nerede olduklarını kazmak istedi, ama altın akışı çoktan kayboldu. Çocuklar farklı yönlerde gösterdi, kavga ettiler ve kavga ettiler, ama açgözlülük yüzünden değil, ama herkes ötekini bir kara jetin altında kazmaktan korumak istediler, çünkü bu da iyi dalgalanmadı.

okuyucu günlüğü için kısa bir mavi yılan

İlkbahardaydı. Yaz aylarında yine bir yılan çağırmaya karar verdiler, onlara benziyordu ve erkekler yine altın almamışlardı. Sonra kaderi özümsemeye ve büyülü hayvanı unutmaya karar verdiler.

Liyakat ve ödül ile

Ama üçüncü kez görüntüdeki yılan onlara görünmüştükadınlar. Yürüdü, çimler çekti değil. Çocuklara altın kekli bir deri cüzdanı verdi ve çocukları, Maryyushka'ya kötü davranmadıklarından pişman oldukları için övdü. Kız kardeşi Leiko'nun evlenmesini dilediler.

kısa hikaye mavi yılan

İyi sözlerden, altın tozu miktarıÇanta eklendi, ama kötü düştü. Arkadaşlarım eve geldiğinde, çöpçatanların Marya'ya geldiğini gördüler ve çok mutlu oldu. Ağzı kusursuzdu.

Bu, Mavi Yılanın kısa bir özeti ile sona eriyor. Okuyucuların günlüğü için kesinlikle yararlı olacaktır.

Okuyucular günlüğü için Mavi Yılan Bazhov Özeti 2019

Okuyucular günlüğü için Mavi Yılan Bazhov Özeti 2019

Related news

 • İğne Oyası İkiz Çiçekler Modeli Yapımı Türkçe Anlatımlı Videolu
 • BMden Rusya ile Ukraynaya itidal çağrısı
 • Ponponlu Perde Tutacağı Yapımı
 • Fırında elma dilimi patates yapılışı
 • Araba boyama için kompresör. Temel görünümler

 • Okuyucular günlüğü için Mavi Yılan Bazhov Özeti 70

  Okuyucular günlüğü için Mavi Yılan Bazhov Özeti


  Okuyucular günlüğü için Mavi Yılan Bazhov Özeti 45

  Okuyucular günlüğü için Mavi Yılan Bazhov Özeti 31

  Okuyucular günlüğü için Mavi Yılan Bazhov Özeti 21

  Okuyucular günlüğü için Mavi Yılan Bazhov Özeti 2

  Okuyucular günlüğü için Mavi Yılan Bazhov Özeti 4

  Okuyucular günlüğü için Mavi Yılan Bazhov Özeti 19

  Okuyucular günlüğü için Mavi Yılan Bazhov Özeti 6

  Okuyucular günlüğü için Mavi Yılan Bazhov Özeti 94

  Okuyucular günlüğü için Mavi Yılan Bazhov Özeti 43

  Okuyucular günlüğü için Mavi Yılan Bazhov Özeti 70