Çocukları teşhis etmek için Lesenka yöntemi 3 16.01.2019, 05:33

Çocukları teşhis etmek için "Lesenka" yöntemi

"Lesenka" yöntemi V.G. Shur. Psikologlar ve ebeveynler tarafından bir çocuğun benlik saygısı düzeyini tanımlamak için kullanılır. Prosedür çok basit. Gerçekleştirilmesi için uzun hazırlık ve karmaşık manipülasyonlar gerekli değildir, özel malzemeler almak için gerek yoktur. Ve işlem uzun sürmeyecek.merdiven tekniğiBu kullanımı çok kolay hale getirir. Bilinmesi ve dikkate alınması gereken bazı incelikler olmasına rağmen. Bu tekniğin uyaranı 7 basamaklı merdiven modelidir. Bu, sonuçları hiçbir şekilde etkilemeyeceğinden, tamamen kendi başına çizilebilir.

"Lesenka" yöntemi çocuklar için kullanılırokul öncesi ve ilkokul yaşı. Bu nedenle, farklı yaşlardaki sonuçların yorumlanması farklı olacaktır. Yani, okul ve okul öncesi çocuklar gibi aynı son noktaları eşit olarak ele almak imkansızdır.

Genç öğrenciler için merdiven tekniğiKüçük okul çocukları için "Lesenka" yöntemininAşağıdaki iki farklılıklar. İlk olarak, talimat daha anlamlı ve hassastır ve bu nedenle daha karmaşıktır. Çocuk en düşük adımda en kötü, yaramaz, kaprisli, korkak ve aptal çocuklar ve en iyi adımda en iyi, itaatkar, zeki, nazik, güçlü, cesur ve çalışkan çocuklar. Adım ne kadar yüksekse, o kadar iyi olur. 4. adımda çocuklar kötü ve iyi değiller. Onun görevi, şu anda sahip olduğu şeye karşılık gelen adımın üzerine koymaktır. Neden böyle düşündüğünü söyle. Daha sonra, açıklamalarla, ne olmasını istediğini belirtmesini isteyin. Belirlemek gerekirse, ebeveynleri nereye koyacağını öğretmenler. İkincisi, sonuçların yorumlanmasıdır. Küçük okullarda, benlik saygısı yeterli olmaktan uzaktır ve yetersiz şişirilmiş benlik saygısı sadece alışılmadık durumlarda norm olacaktır. Ödevi tamamlamayı reddetme sebebi, talimatların yanlış anlaşılması olabilir. Çocuğun kendini orta kademeye yerleştirmesine de sebep olabilir.

Okul öncesi çocuklar için "Little Scaffold" yöntemi biraz daha basitleştirilmiş bir öğretime sahip olacak. Ve yetersiz şişirilmiş öz-saygı çocuğun norm olarak kabul edilecektir.

Teşhisin nedeni yeterince şişirilmiş değilokul öncesi için merdiven tekniğibenlik saygısı çocuk, çekinmedenBir yetişkinin görüşünü açıklayan tüm seçeneklerde kendini en üst seviyeye çıkarır. Çocuğun başarısızlıklarından bahsediyorsa, ancak onların kontrolünün ötesinde olduğunu düşünürse, öz saygısı basitçe abartılmıştır.

Çocuk kendini eylemlerini açıklayan 5 ve 6 basamaklarına koyarsa yeterli olur. Yetişkinlerin değerlendirilmesi, çocuğa göre, aynı veya biraz daha düşük olacaktır.

Kendinizi alt basamaklara koymak, bir başkasının fikrini açıklamak ya da reddetmek, bir çocukta düşük benlik saygısının bir tezahürüdür.

Herhangi bir sonuç kritik değildir ve kalıcı değildir. Çocuk büyür ve onun dünyası değişir. Her şeyin düzeltilebileceğini unutmayın. Çocuğunuzun kendi imajı ne olursa olsun, onu değiştirebilirsiniz. "Küçük İskele" yöntemi, uyarıda bulunmanın basit ve kullanışlı bir yoludur.Related news

 • Fazilet Hanım ve Kızları 5.Bölüm izle
 • Bitcoin-cüzdandan para çekme şekli: yollar
 • Eski Rus edebiyatının periyodizasyonu. Eski Rus edebiyatının tarihçesi ve özellikleri
 • Yayın Aerostat Grebenshchikova - kaderin ülkesine gezi

 • Çocukları teşhis etmek için Lesenka yöntemi 16

  Çocukları teşhis etmek için Lesenka yöntemi


  Çocukları teşhis etmek için Lesenka yöntemi 71

  Çocukları teşhis etmek için Lesenka yöntemi 92

  Çocukları teşhis etmek için Lesenka yöntemi 73

  Çocukları teşhis etmek için Lesenka yöntemi 54

  Çocukları teşhis etmek için Lesenka yöntemi 82

  Çocukları teşhis etmek için Lesenka yöntemi 66